سفید کردن پوست با ماسک های خانگی

رفتن به سالن های آرایش و استفاده از جدیدترین محصولات مراقبت پوست همیشه راهی برای سفید و روشن کردن پوست هستند اما چرا راهی طبیعی را انتخاب نکنیم.

به گزارش نبض ما به نقل از سلامانه، Natural news این بار به سراغ ماسک های خانگی رفته که می توانند از مواد درون یخچال یا آشپزخانه شما بهترین راه حل های سفید کردن طبیعی پوست را به شما پیشنهاد دهند:

پودر شیر و آب لیمو

مواد لازم: دو قاشق غذا خوری پودر شیر خشک، ۳ تا ۴ قاشق غذاخوری آب لیمو . این مواد را باهم در یک کاسه مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآیند. با نوک انگشت آن را روی صورت بمالید. بگذارید به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه روی صورت بماند و سپس بشویید و خشک کنید. این یک راهکار برای سفید کردن طبیعی پوست است.

بلغور جو و کشک ترش

مواد لازم: نصف فنجان بلغور جو، یک دوم کشک ترش. بلغور جو را شبانه در آب خیس کنید. صبح روز بعد آن را له کرده و خمیر آن را با کشک ترش مخلوط کنید و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی صورت خود بگذارید. استفاده منظم ترکیب کشک و جو هم به سفید کردن طبیعی پوست کمک می کند و هم پوست تان را مرطوب کرده و آلودگی ها را از بین می برد.

خمیر سیب زمینی

مواد لازم: برای درست کردن این ماسک یک سیب زمینی بدارید و پس از رنده کردن آن را به نرمی روی صورت قرار دهید. ۱۱ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید سپس صورت تان را بشویید و خشک کنید. سیب زمینی مانند آب لیمو و شیر به طور طبیعی از خاصیت سفید کنندگی برخوردار است و می تواند به عنوان نرم کننده و جلا دهنده طبیعی پوست عمل کند.

 زردچوبه و گوجه فرنگی

مواد لازم: ۴ قاشق غذا خوری آب گوجه، ۱ قاشق چای خوری زردچوبه این دو مواد را باهم مخلوط کنید تا به شکل خمیر نازکی در آید و سپس روی صورت تان بگذارید. بگذارید برای ۱۰ دقیقه بماند و سپس آن را بشویید و خشک کنید.

این ترکیب نه تنها به سفید کردن طبیعی پوست کمک می کند بلکه خواص آنتی اکسیدانی زردچوبه با علائم سالمندی مانند چروک ها و خطوط صورت مقابله می کند. گوجه فرنگی نیز از خاصیت قابضی طبیعی برخوردار است که باکتری های جوش زا را خواهد کشت.

روغن بادام شیرین

برای سفید کردن طبیعی پوست هم می توانید کمی روغن گرم شده بادام را روی صورت تان ماساژ دهید تا گردش خون را تحریک کنید و دوباره پوست تان را جوان سازید و هم آخر شب یک مشت بادام را در آب خیس کنید و روز بعد آن را خرد کرده و خمیر کنید.

این مخلوط را به مدت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه روی پوست تان بگذارید و سپس بشویید. در صورت انجام منظم این کار چهره شما روش خواهد شد. همچنین بادام به دلیل داشتن مواد مغذی فراوان برای غذا و آب رسانی به پوست گزینه مناسبی است.

سفید کردن پوست با ماسک های خانگی
3.3 (66.67%) 3 رای

ساختمان پزشکان

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.