بهترین لباس برای نوزاد شما

خرید لباس براي نوزادان همانقدر كه لذت‌بخش است به توجه و دانستن خيلي از نكات احتياج دارد. ما ليستي از بايدها و نبايدها را در اختيارتان مي‌گذاريم.

نبض ما_گردآوری

يكي از شيرين‌ترين كارهايي كه پدر و مادرها قبل از به دنيا آمدن نوزادشان انجام مي‌دهند خرید لباس و دیگر وسائل براي اوست. چهره اين پدرومادرها زماني كه لباس‌هاي كوچولو را در دست مي‌گيرند و به هم نشان مي‌دهند، واقعا ديدني است.

مدل‌هاي متنوع، رنگ‌هاي شاد و از همه مهم‌تر كوچك بودن اين لباس‌ها نه فقط پدر و مادرها بلكه هركسي از هر سني را برای خرید لباس نوزادان سر ذوق مي‌آورد. اگر در انتظار فرزندي هستيد يا در آينده نزديك قصد بچه‌دار‌شدن داريد، حتما دل‌ تان مي‌خواهد اطلاعاتي راجع به خرید لباس نوزادي داشته باشيد تا وقت خريدكردن به كارتان بيايد. در اين صفحه نكات جالب و مفيدي را راجع به خرید لباس‌ ها خواهيد خواند.

مناسب فصل

اول از همه این که خرید لباس بچه باید متناسب فصل باشد، مثلا یک لباس آستین کوتاه و یا نازک، هر چقدر هم که زیبا باشد، برای فصل پاییز یا زمستان مناسب نیست. اگر در فصل بهار خرید می کنید و لباس آستین داری توجه تان را جلب کرده، رشد کودک را در نظر بگیرید و یکی دو سایز بزرگتر از سایز الانش، آن را برایش بخرید.

اگر الان پاییز است و لباس آستین کوتاهی تخفیف مناسبی دارد، برای تابستان سال آینده مناسب کودک تان خواهد شد، پس در هنگام خرید لباس رشد او را در نظر بگیرید.

عکس خوب روی لباس

در رابطه با عکس های روی لباس و طرح های مختلف، حرف های زیاد است. اول این که سعی کنید جملات انگلیسی را ترجمه کنید تا معنای بدی نداشته باشد، دوم عکس روی لباس خیلی مهم است، مثلا عکسی که کودکی را در حال مکیدن انگشت نشان می دهد، عکس آموزنده ای نیست، توقع ندارید که با پوشیدن این لباس بر کودک تان، او انگشتش را نخورد!

و یا عکس هایی که کودکی سگی را بغل گرفته، این با فرهنگ ما ایرانیان مسلمان سازگار نیست، عکس های اسکلت، کشتن انسان ها هم فقط بچه ها را خشن بار می آورد.

درباره ی طرح ها باید گفت ببینید طرح ها بر روی لباس دوخته شده یا خیر، خیلی از مواقع، طرحی بر روی لباس دوخته شده و وقتی کودک آن را می پوشد، رد دوخت بدن کودک را اذیت می کند، و یا کاغذ الگو و یا روزنامه زیر دوخت چسبانده شده، اینها هم بدن لطیف کودک شما را می خراشد، یا از خرید لباس صرف نظر کنید و یا می توانید، یک لایی چسب که در خرازی ها موجود است تهیه کنید. لایی چسب یک طرفش چسب است که به لباس می چسبد و طرف دیگرش پارچه ای لطیف است، می توانید آن را با اتو به پشت رد دوخت بچسبانید تا بدن کودک تان اذیت نشود.

newborn-baby-3

شلوار کمر کشی

خرید لباس و به خصوص شلوار بسیار مهم است، دقت کنید که کمر آن بیشتر کشی باشد، بستن دکمه و زیپ و کمربند برای کودکتان بسیار سخت است و به خصوص موقع دستشویی رفتن، وقت بیشتری از او می گیرد و ممکن است خودش را خیس کند!

نکته ی دیگر این که اگر اقتصادی فکر می کنید، سایز شلوار را کمی بزرگتر از سایز فعلیش خریداری کنید، چرا که معمولا کودکان از طول بزرگ می شوند و کمتر از عرض بزرگ شده، اصطلاحا چاق که نمی شوند و فقط قد بلند می کنند، پس خرید یک شلوار با سایز بزرگتر به نفع جیب شماست.

کفش مناسب سن کودک

انتخاب کفش خوب برای کودکان بسیار مهم است، کودکان زیر یکی دو سال که زیاد راه نمی روند، بیشتر پاپوش به پا می کنند که نازک و سبک است، اما در سنین بالاتر حتما کفشی تهیه کنید که کفی نازکی نداشته باشد، زیاد بزرگش نباشد و بتواند آزادانه بدود. انتخاب کفش های پاشنه دار برای دختران، انتخاب مناسبی آنهم در سنین رشد نیست!

جوراب شلواری یک گزینه همیشه مناسب

جوراب شلواری از آن گزینه های مناسب برای دختران و پسران  هم در تابستان و هم در زمستان است. در تابستان که برای زیر دامن دختران از اوجب واجبات است و در زمستان هم برای دختران و هم برای پسران آنهم در زیر شلوار، بسیار وسیله ی مفیدی است.

لباس راحت بخرید

داستان لباس پوشیدن خود ما هم در مهمانی ها متفاوت است، چه برسد به بچه ها، همه  یک بچه ی خوش پوش را دوست دارند و راحت تر شیطنت هایش را تحمل می کنند.

اگر به مراسم خاصی دعوت شده اید، و به فکر خرید لباس برای فرزندتان هستید، مهمترین نکته خریدن یک لباس راحت است، لباسی که دقیقا سایز او باشد ، بدنش را نخورد (مخصوصا لباس عروس برای دختران)، پایش را نزند و بتواند بدود، می توانید برایش توضیح دهید که لباست مخصوص مهمانی است و باید از آن خوب مراقبت کنی!

بهترین لباس برای نوزاد شما
5 (100%) 1 رای

ساختمان پزشکان

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.