انیمیشن زیبای ایمپلنت دندان


هر فرد سالمی که یک یا چند دندان دائمی خود را از دست داده باشد، می تواند از ایمپلنت دندان برای جایگزین کردن دندان بهره ببرد.

دندان از چند قسمت تشکیل شده است؛ قسمتی که دیده می شود، تاج نام دارد. تاج توسط بافت سختی به نام مینا پوشیده می شود. وظیفه این بافت سخت، حفاظت از ساختمان های زیرین است. اگر مینا آسیب ببیند، دیگر لایه های دندانی هم صدمه خواهد دید. بنابراین به مراقبت کافی نیاز دارد. مینا خود به خود ترمیم نمی شود و فاقد عصب حسی است.

پوسیدگی یک بیماری باکتریایی دندانی است که از شایع ترین اختلالات سلامت محسوب می شود. اغلب افرادی که دچار پوسیدگی دندانی می شوند در سنین کودکی یا بلوغ قرار دارند. البته پوسیدگی دندان را در همه سنین مشاهده می کنیم . پوسیدگی یکی از علل اصلی از دست دادن دندان هاست و باوجود پیشرفت های بسیاری مانند معاینه منظم دندان ها، استفاده از فلوراید و بهبود بهداشت دندان که در پیشگیری از پوسیدگی به عمل آمده، همچنان تعداد زیادی از مردم جامعه به آن گرفتار می شوند.

آیا سیگاری ها می توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند؟

استعمال مواد دخانی، سبب اختلال در ترمیم معالجه دندان ها با ایمپلنت شده، سبب می شود ریشه مصنوعی استخوان تحلیل برود.
ایمپلنت دندان در دو مرحله اجرا می شود که مرحله اول، جراحی است. در این مرحله، فضایی ایجاد می کنیم که بتوانیم ایمپلنت را داخل فک بیمار قرار دهیم و به دلیل این که لثه را باز می کنیم و مجددا زخم را دوخته و بخیه می زنیم، به همین دلیل تمام مواد دخانی مانند سیگار، قلیان و تنباکو اختلال در ترمیم ایجاد می کند.

بنابراین، سیگار نقشی منفی در روند التیام زخم بازی می کند و در روند ترمیم اختلال ایجاد می شود.
اگر فردی نتواند نسبت به ترک سیگار اقدام کند، توصیه می کنیم حدود 14 روز یعنی دو هفته قبل از درمان و همچنین دو هفته بعد از درمان سیگار را ترک کند.

ایمپلنت دندان

به جای دندان های مصنوعی، روکش ها ، بریج دندانی و پلاک های متحرک، می توان از ایمپلنت دندان استفاده کرد. این دندان ها جایگزین های دائمی هستند و هنگام غذا خوردن و صحبت کردن حرکت نمی کنند و در جای خود ثابت هستند. پایه ایمپلنت یک پیچ فلزی است که معمولا جنس تیتانیوم دارد و از راه جراحی در استخوان فک و زیر بافت لثه کار گذاشته می شود. این پایه مانند یک ریشه مصنوعی عمل می کند و دندان مصنوعی یا روکش به آن متصل می شود. کاشت ایمپلت فرآیند استخوان سازی را تحریک و به همین دلیل پایه ای محکم را برای دندان مصنوعی فراهم می کند.عملکرد و احساس ناشی از ایمپلنت بسیار شبیه به دندان طبیعی
است.

ایمپلنت دندان بهترین جایگزین است

هر فرد سالمی که یک یا چند دندان دائمی خود را از دست داده باشد، می تواند از این روش برای جایگزین کردن دندان بهره ببرد. افرادی که دچار تحلیل لثه و استخوان هستند، می توانند از دندان مصنوعی یا بریج استفاده کنند. برای تحلیل استخوان فک، پیوند استخوان به همراه کاشت ایمپلنت روش مناسبی است. افراد سیگاری یا بیماران مبتلا به دیابت، برای این روش مورد مناسبی نیستند. مصرف تنباکو و ابتلا به برخی از بیماری ها، قدرت ترمیم و مقاومت بدن در برابر عفونت ها را مختل می کند و خطر شکست پیوند را بالاتر می برد. این درمان ها گران تر از دندان های مصنوعی یا روکش ها هستند و پیش از ترمیم هر دندانی باید با دندانپزشک در این باره مشورت شود.

دهان انسان بدون وجود دندان چهره ناخوشایندی خواهد داشت. حتی گاهی عدم وجود برخی دندان ها می تواند سبب بیماری لثه و از دست دادن دیگر دندان ها شود. ایمپلنت دندان روش نسبتا جدیدی است که جایگزین دندان غایب شده و زیبایی ظاهری و راحتی فرد را به ارمغان خواهد آورد. در این ویدیوی زیبای آموزشی از نبض ما با روش ایمپلنت دندان آشنا شوید.

انیمیشن زیبای ایمپلنت دندان
5 (100%) 1 رای

ساختمان پزشکان

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.