روش هایی برای درمان قطعی زگیل تناسلی

آیا درمان زگیل تناسلی (ژنیتال وارت) امکان پذیر است؟ زگیل تناسلی، یک عفونت جنسی منتقل شده از نوع خاصی از ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) است. این زگیل، می تواند باعث درد، ناراحتی و خارش شود.

نبض ما– زگیل تناسلی(ژنیتال وارت) نوعی ضایعه است که بر روی آلت تناسلی ظاهر می شود. زگیل تناسلی برای زنان بسیار خطرناک هستند زیرا برخی از انواع HPV ممکن است سبب سرطان دهانه رحم  شود. درمان زگیل تناسلی اصلا ساده نیست و همیشه باید یادتان باشد، پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی بهترین راهکار است.

زگیل تناسلی

زگیل تناسلی از طریق فعالیت جنسی منتقل می شود. شما ممکن است  حتی تا چندین هفته پس از عفونت ،زگیل را مشاهده نکنید.

زگیل ها همیشه قابل مشاهده نیستند. آنها ممکن است بسیار کوچک و به رنگ پوست و یا کمی تیره تر باشند. برخی از زگیل های بزرگ، ممکن است شبیه گل کلم، بعضی ممکن است صاف یا کمی ضخیم باشند. یک فرد آلوده ممکن است خوشه ای از زگیل ها یا فقط یک زگیل  داشته باشد.

درمان زگیل تناسلی در زنان

زنان مبتلا به زگیل های تناسلی، ممکن است سه تا شش ماه پس از درمان اولیه خود برای نظارت بر هر گونه تغییر در گردن رحم،نیاز به آزمایش پاپ اسمیر داشته باشند.

این به این دلیل که انواع خاصی از HPV که سبب زگیل های تناسلی نیز می شوند با سرطان گردن رحم و تغییرات پیش سرطانی در گردن رحم همراه است.

سونوگرافی واژینال

ممکن است در زنان، زگیل تناسلی بر روی رحم ، دیواره های واژن، ناحیه بین ناحیه تناسلی خارجی و مقعد، کانال مقعد و دهانه رحم، رشد کند. زگیل تناسلی، همچنین می تواند در دهان یا گلوی یک فرد که تماس جنسی دهانی با یک فرد آلوده داشته باشد، رشد کند. بهترین راه برای درمان زگیل تناسلی در زنان استفاده از لیزر است.

درمان زگیل تناسلی در مردان

زگیل تناسلی در مردان، ممکن است بر روی نوک آلت تناسلی، اسکروتوم یا مقعد رخ دهد. بیش از ۱۵۰ نوع مختلف HPV وجود دارد. تقریبا ۳۰ مورد از این موارد مربوط به عفونت های دستگاه تناسلی HPV هستند.

هر نوع HPV شماره گذاری شده و به عنوان یک HPV با خطر بالا یا کم خطر طبقه بندی می شود.در برخی موارد، زگیل ها، بدون هیچ گونه اذیتی در درازمدت خود به خود، برطرف می شوند.

HPV

اکثر مردان مبتلا به زگیل تناسلی، هرگز علائم را تجربه نمی کنند یا متوجه نمی شوند که عفونت دارند و در صورت آگاهی از بروز عفونت، ممکن است متوجه علائم زگیل های تناسلی خود شوند.

مردان و زنان می توانند زگیل تناسلی را از واژن، مقعد یا رابطه جنسی دهانی با یک شریک آلوده داشته باشند. اکثر افراد مبتلا به HPV ، می توانند به طور ناخودآگاه آن را به شریک خود منتقل می کنند، زیرا آنها از وضعیت زگیل خود، مطلع نیستند. برای درمان زگیل تناسلی در مردان می توان از کرایوتراپی و یا لیزر درمانی استفاده کرد.

درمان زگیل تناسلی در دختران

زگیل تناسلی، زگیل هایی هستند که در نزدیکی یا در ناحیه تناسلی قرار دارند. برای یک دختر، این بدان معنی است که در نزدیکی (ناحیه تناسلی خارجی) ، مهبل (واژن) و دهانه رحم قرار دارد.

برای یک پسر، به این معنی است که نزدیک یا بر روی آلت تناسلی ، اسکروتوم یا مقعد است.

درمان زگیل تناسلی با داروهای گیاهی

برای درمان زگیل تناسلی، هیچگاه خودتان و به طور خودسرانه اقدام نکنید. استفاده از درمان های غلط ممکن است آسیب بیشتری  به بیمار برساند.

بعضی از درمان های خانگی در درمان زگیل های تناسلی مفید هستند، اما شواهد کمی در قطعیت آن ها وجود دارد. قبل از تلاش برای درمان خانگی، همیشه با پزشک خود مشورت کنید.

طبق گزارش روزانه پوست و زیبایی شناسی بالینی، در سال، یک میلیون مورد جدید زگیل های تناسلی گزارش می شود. اکثر موارد زگیل تناسلی، ناشی از ویروس پاپیلوم انسانی است.

بیماری HPV

ممکن است لازم باشد که از پزشک خود برای درمان زگیل های تناسلی استفاده کنید. شما همچنین ممکن است بخواهید زگیل های تناسلی خود را در خانه درمان کنید.

در مورد چند درمان خانگی که ممکن است به درمان زگیل های تناسلی کمک کند، مطالعه کنید. برخی از درمان های گیاهی و خانگی شامل موارد زیر است:

روغن درخت چای

روغن های مفید، در درمان مشکلات قارچی، به کار گرفته می شوند. روغن درخت چای، یک روغن اساسی است که در برابر قارچ و سایر آسیب ها به ارگانیسم ها، از جمله شپش سر سودمند است.

درمان زگیل تناسلی با چای سبز

چای سبز، در درمان زگیل های تناسلی موثراست. چای سبز به صورت ترکیبی و به شکل پماد، به صورت تجویزی در دسترس است.

چای سبز

درمان زگیل تناسلی با سیر

شواهد موجود نشان می دهد،  استفاده از عصاره سیر، در برطرف کردن زگیل ها  کمک کننده است. شما می توانید عصاره سیر را خریداری کنید و به طور مستقیم به زگیل ها بزنید.

سرکه سیب

با سرکه سیب ممکن است قادر به درمان  زگیل های تناسلی در خانه شوید. این درمان خانگی و گیاهی، مشابه با داروهای تجویزی است که از مواد تشکیل دهنده اسیدی برای از بین بردن ویروس استفاده می کنند.

سبزیجات

سبزیجات، در درمان و پیشگیری اکثر بیماری ها بسیار مفید هستند. سعی کنید در درمان زگیل تناسلی، سبزیجات تیره را مصرف کنید مانند: کلم بروکلی. این کلم حاوی ایندول-۳-کاربینول (I3C) است که می تواند در درمان زگیل های تناسلی موثر باشد. توصیه می کنیم هر ۴ تا ۵ بار از این سبزی مصرف کنید.

B-12

کمبود B12 و افزایش خطر ابتلا به زگیل تناسلی  را فراموش نکنید. مصرف مولتی ویتامین و مکمل های B-12 ممکن است به بدن شما کمک کند تا از عفونت HPV جلوگیری کرده  و زگیل را درمان کند.

ویتامین b12

آیا زگیل تناسلی درمان قطعی دارد؟

ویروس زگیل های تناسلی قابل مشاهده اغلب با گذشت زمان، نمی تواند از بین برود، زیرا به جریان خون وارد شده است. این بدان معنی است که شما در طول زندگی خود ممکن است با آن همراه باشید و یا آن را به دیگران انتقال دهید.

به همین دلیل دقت و مدیریت علائم و نشانه ها مهم است زیرا شما ممکن است به طور ناخواسته آن را انتقال داده و به این ترتیب می توانید از انتقال ویروس به دیگران جلوگیری کنید. زگیل تناسلی ممکن است به دیگران منتقل شود حتی زمانی که زگیل های مرطوب یا علائم دیگر وجود نداشته باشد.

شما در هر زمانی می توانید نسبت به درمان زگیل تناسلی اقدام کرده و به پزشک مراجعه کنید. زیرا ممکن است علائم بسیار دردناک باشد.

دارویی

پزشک شما ممکن است درمان های موضعی زگیل را تجویز کند که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

– کرم آلدارا(ایمی کیمود)  پماد برای درمان زگیل تناسلی

– پودوفیلین (Podophyllin)

– اسید تری کلرواسوتیک (TCA)

هیچ درمان سرپایی برای زگیل تناسلی وجود ندارد. ریشه کن سازی یا کاهش علائم، هدف اصلی درمان زگیل است، اما از بین بردن ضایعات داخل اپیتلیال هم مهم  است. درمان کلی و استراتژی از بین بردن ضایعات در بیماران مبتلا به زگیل، تا زمانی که سیستم ایمنی بتواند ویروس را کنترل کند، امکان پذیر است.

اگر دچار زگیل های مرطوب هستید، ممکن است برای برداشتن آنها، نیاز به جراحی باشد. پزشک شما می تواند زگیل را به روش های زیر از بین ببرد:

– الکتروکوتر، و یا زگیل  سوزی با جریان الکتریکی

– درمان های لیزری – برداشتن و یا قطع زگیل ها – تزریق اینترفرون

اکثر بیماران مبتلا به زگیل در طی چند هفته یا چند ماه نیاز به درمان های متعدد دارند. اگر پس از ۳  بار درمان با درمانگر، بهبود قابل ملاحظه ای مشاهده نشده و یا اگر بعد از ۶  بار درمان به طور کامل نتیجه خوبی به دست نیامد،  باید از روش های مختلف درمان استفاده کرد.

زگیل مقعدی در کودکان و بزرگسالان می تواند بروز نماید.  آیا زگیل مقعدی خطرناک تر از زگیل تناسلی است؟

زگیل مقعدی چیست؟

روش هایی برای درمان قطعی زگیل تناسلی
4.4 (87.14%) 28 رای

دکتر عباس انتظاری

متخصص طب پیشگیری، درمان زگیل تناسلی

روش درمان زگیل تناسلی توسط پزشک و با توجه به محل درگیری و اندازه ضایعات تعیین می شود. بسته به نظر پزشک ممکن است از داروهای موضعی مثل پودوفیلین یا سایر روشها مانند لیزر، نیتروژن مایع و فتودینامیک تراپی با آمینولولونیک اسید ‌باشد
اطلاعات تماس با دکتر عباس انتظاری
تلفن تماس:
02122023107
وب‌سایت: کلیک کنید
آدرس: آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از زعفرانیه، نبش کوچه طوس، برج فردوس طبقه ۲، واحد ۱۲

دکتر محمد جباری

متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی در زنان مخصوصا برای خانم هایی که قصد ازدواج و یا بارداری دارند، در اولویت قرار دارد؛ چرا که عدم درمان به موقع زگیل تناسلی می تواند منجر به گسترش این ویروس و ایجاد بیماری های خطرناکی از جمله سرطان دهانه رحم در خانم ها شود.
اطلاعات تماس با دکتر محمد جباری
تلفن تماس:
۰۲۱۸۸۷۱۳۶۳۲
وب‌سایت: کلیک کنید
آدرس: تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک ۲۲ , طبقه ۴, واحد ۲۰

دکتر حسین کرمی

متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی

عفونت با ویروس HPV یا زگیل تناسلی شایعترین عفونت منتشره از طریق سکس در دنیاست. امروزه جوانان زیادی را در مطب و…
مشاهده اطلاعات تماس با دکتر حسین کرمی
اطلاعات تماس با دکتر حسین کرمی
تلفن تماس:
۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
وب‌سایت: کلیک کنید
آدرس: تهران، خیابان شریعتی،قلهک،روبروی مسجد قلهک ،کوچه سجاد ، ساختمان پزشکان سجاد، پلاک 68

متخصصین درمان زگیل تناسلی

 • متخصص طب پیشگیری، درمان زگیل تناسلی

  دکتر عباس انتظاری

  متخصص طب پیشگیری، درمان زگیل تناسلی
  تلفن تماس:
  02122023107
  وب‌سایت: کلیک کنید
  آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از زعفرانیه، نبش کوچه طوس، برج فردوس طبقه ۲، واحد ۱۲
 • متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی

  دکتر محمد جباری

  متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی
  تلفن تماس:
  ۰۲۱۸۸۷۱۳۶۳۲
  وب‌سایت: کلیک کنید
  تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک ۲۲ , طبقه ۴, واحد ۲۰
 • متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی

  دکتر حسین کرمی

  متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی
  تلفن تماس:
  ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
  وب‌سایت: کلیک کنید
  تهران، خیابان شریعتی،قلهک،روبروی مسجد قلهک ،کوچه سجاد ، ساختمان پزشکان سجاد، پلاک 68
منبع healthline


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 نظر
 1. بهادر می‌نویسد

  دوستان من تمام بدنم رو زگیل گرفته بود فقط با طب سنتی درمان شدم اینکه تا دوهفته ناشتا کندر با آب جوش بخورید و از نوره استفاده کنید و به طور معجزه آسا دونه دونه زگیل هاتون خشک میشه

  1. zari می‌نویسد

   سلام کندر با اب جوش چطور مصرف کردین؟یعنی کندر پودر کردبن تو اب جوس حل کردین خوردین؟این واسه زگیل تناسلی موثرع؟

   1. علی می‌نویسد

    ایا زیگیل تناسلی هم محو میکنه

 2. شهاب می‌نویسد

  با مصرف قارچ شیتاکه خوب میشوید…در ضمن اطلاعات غلط ندهید…ویروس در زیر پوسته نه تو.خون…و احتمال پاک شدن هست…زبان اصلی در تمام سایتهای جهان میت.انید مطالعه کنید.

 3. آیسان می‌نویسد

  سلام.چرا درمان قطعی این نمیاد من یک نفس راحت بکشم. واقعا نا امید نا امیدم

 4. محسن می‌نویسد

  Hpv کاملا قابل درمانه این که میگن درمان نمیشه به این معنا هست که دارویی براش ساخته نشده ولی با رعایت ۱سری موارد میشه کامل درمانش کرد.مگه نشنیدین میگن طرف سرطان داشته ولی خوب شده؟از اون بدتر نیست که.

 5. سعید می‌نویسد

  با سلام من چند عدد زگیل روی پوست بیضه هام بود با مراجعه به دکتر و سوزاندن اونا الان مشکلم حل شده آیا راه درمان و ریشه کن کردن کامل این بیماری و این که به طرف مقابل انتقال پیدا نکنه وجود داره ؟راهنمایی کنید ممنون میشم

 6. سعید می‌نویسد

  خدایش اگه کسی میدونه چجور درمان قطعی وجود داره ب من بگه من تازه دوره فریز شروع کردم حالم داره بهم میخوره همه میگن از رابطس اخ منکه کسیو ندارم چی بگم ب هر کسی هم میگم میگه داشتی اگه درمان قطعی هس که ویروسش از بدن بیرون بره اطلاع رسانی کنید ازدواج نکردم بخاطر همین ویروس میترسم همسرمم بگیره فقط بخاطر همین ازدواجم نمیکنم

 7. ن می‌نویسد

  با سلام
  توروخداا یکی یک هزینه کنه داروی خوراکی واسه از بین بردن تبخال تناسلی و زیگیل تناسلی رو بسازع به خدا یک ملت دعاش می کنن و بیمه میشه دارم دیونه میسم از بس بدنم ضعیف میشه یک دوره های از ماه باور کنیدد خیلی لازمه این داروی خوراکی چقدر اخه فریز کردن واین داستان هاا و حرص خوردن ها.????

 8. nnnnnn می‌نویسد

  سلام من حدود یک سال و نیم تعداد زیادی لکه هایی مثل زیگیل بر روی آلت تناسلیم میبینم
  این ضایعه های پوستی کمی برجستگی دارند میخواستمبدونم من بیماری hpv دارم؟
  ممنون میشم پاسخ درست بدید

 9. رویا می‌نویسد

  سلام من دو جلسه کرایوتراپی انجام دادم ولی هنو بهبودی کامل نداشتم میشهذکمک کنید

 10. حسن می‌نویسد

  سلام سه بار رفتم فریز کردم اما خوب نشدم بازهم بعد یه هفته کم کم زگیل روی پوست آلتم ظاهر میشه یه دوره هم چندتاپماداستفاده کردم امابازهم زگیل مشاهده میشه واقعا خسته شدم همیشه فکرم درگیر این موضوعه که چطور درمانش کنم

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پرسش‌ شما پس از پرداخت هزینه، توسط پزشکان متخصص نبض‌ما با سرعت و دقت ویژه پاسخ داده می‌شود و برای شما پیامک خواهد شد و بدون نام منتشر خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرمریم شنبه ۲۴ آذر ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من متاهلم و 31 سالم هست زگیل تناسلی دارم چند بار کوتر کردم اما باز زگیل میزنه اینبار کرایو کنم بهتر از کوتر هست ؟ و اینکه چگونه میتوانم این ویروس را درمان کنم که دیگه فعال نباشه و زگیل نزنم
  و همینطور یک متخصص خوب معرفی بفرمایید که بتونم مراحل درمان را با ایشان طی کنم
  با تشکر
  1. تصویر کاربردکتر عباس انتظاریشنبه ۲۴ آذر ۹۷( 2 ماه پیش)

   سلام.مهمترین اقدام تقویت سیستم ایمنی است
   واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد
   لیزر موثرترین روش درمانی است
   با کلیه سوابق دارویی و آزمایشگاهی بیا مطب تا ببینمت

  2. تصویر کاربردکتر محمد جباریشنبه ۲۴ آذر ۹۷( 2 ماه پیش)

   سلام
   لیزر بهترین روش می باشد
   سلام
   توصیه هایی که برای کنترل زگیل تناسلی و کاهش میزان عود و در بعضا ریشه کنی آن می شود:
   • عدم اصلاح موهای ناحیه تناسلی با تیغ وترجیحا استفاده از ماشین های اصلاح سر با شماره نه چندان پائین
   • نخاراندن ناحیه تناسلی
   • عدم خشک کردن ناحیه تناسلی با حوله بصورت مالشی
   • عدم استفاده از لیف در ناحیه تناسلی
   • کم کردن دفعات نزدیکی در صورت ابتلای همزمان شریک جنسی
   • قطع رابطه جنسی غیر ایمن
   • استفاده از کاندوم
   • چکاپ دوره ای توسط خود فرد و نیز پزشک با درشت نمایی مناسب
   • درمان سریع هر ضایعه جدید ترجیحا با روش های سریع الاثرتر مثل لیزر
   • تقویت سیستم ایمنی از طریق:
   o عدم استفاده از دخانیات و الکل
   o استفاده از سبزیجات و میوه جات تازه بویژه سیر تازه
   o استفاده از مکمل ها و آنتی اکسیدان ها
   o ورزش

  3. تصویر کاربردکتر شهریار ناطقشنبه ۲۴ آذر ۹۷( 2 ماه پیش)

   سلام،بهترين روش درمان زگيل تناسلي كرايو و تقويت سيستم ايمني است و كوتر نقشي در درمان زگيل ندارد
   اگر تهران تشريف داريد ميتوانيد به مطب بنده مراجعه كنيد

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربرکبرا سه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خاهر من 23 سالشونه و مجرد و هیچگونه شریک جنسی نداشتن و ندارن به هیچ عنوان چون کلا یک خانواده مذهبی هستیم.2 سالیه مبتلا به زگیل تناسلی هستن . یک مدت پیش از زگیل ش نمونه برداری انجام داده hpv type 6,42,39 مشاهده شده. نوع 39 از انواع پرخطر هست. دکتر آزمایشگاه گفته برای شما خیلی خطر نداره با توجه به سنش و مجرد بودنش. ممکنه که سرطان بدخیم دهانه رحم باشه و آیا درمان داره؟
  1. تصویر کاربردکتر عباس انتظاریسه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 2 ماه پیش)

   سلام.بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود
   احتمال خطر وجود دارد

  2. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورسه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 2 ماه پیش)

   با سلام به متخصص زنان مراجعه کنید من ارولوژیست هستم

  3. تصویر کاربردکتر محمد جباریسه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 2 ماه پیش)

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربردانی سه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  مدتی بود خارش ها و.ترشحات زیاد در ناحیه واژنپ داشتم . به پزشک مراجه و.قارچ تشخیص دادندبعد از سه ماه الان دوباره خارش دارم ترشحات سفید رنگ زیاادتر و برجستگی هایی مثل جوش در ورودی واژن
  نگرانم که زگیل یا تبخال تناسلی باشد بخصوص که چند روزی است همزمان دهانم نیز چندین آفت زده ...
  راهنمایی ام کتید
  مرسی
  1. تصویر کاربردکتر محمد جباریسه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 2 ماه پیش)

  2. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورسه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 2 ماه پیش)

   با سلام به متخصص زنان مراجعه کنید من ارولوژیست هستم

  3. تصویر کاربردکتر عباس انتظاریسه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 2 ماه پیش)

   سلام.زگیل یا تبخال تناسلی معمولا ترشح یا خارش ندارد

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربراحسان سه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام بالای الت تناسلی من چندتا جوش دراومده انگار‌چرک داخلشه حدود یکماه میشه میخواستم بپرسم ایا زگیله و بعد درمانی‌داره یا ن؟خیلی نگرانم
  1. تصویر کاربردکتر عباس انتظاریسه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 2 ماه پیش)

   سلام.ممکنه فولیکولیت یا مولوسکوم مطرح باشه
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

  2. تصویر کاربردکتر شهریار ناطقسه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 2 ماه پیش)

   سلام،لطفا" جهت معاينه به مطب مراجعه كنيد

  3. تصویر کاربردکتر محمد جباریسه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 2 ماه پیش)

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربرsara یکشنبه ۱۴ مرداد ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید من یه دختر 22 سالم و تابحال با هیچکس رابطه جنسی نداشتم و باکرم فقط یه بار مورد تجاوز از مقعد قرار گرفتم یه سال پیش که کار به دادگاه کشید و ... من میتونم از اون شخص hpv گرفته باشم؟چه طوری میتونم آزمابش hpv زگیل تناسلی بدم؟درحالی که باکره هستم راهی وجود داره؟اگه این ویروسو گرفته باشم امکان داره که این ویروس کاملا از بین بره؟ ممنونم
  1. تصویر کاربردکتر مریم عباسیانیکشنبه ۱۴ مرداد ۹۷( 6 ماه پیش)
   سلام.اگر زگیل داشته باشی این امکان وجود دارد که گرفته باشی ولی این ویروس در تجاوز و یک بار خیلی کم است ایدز وهپاتیت است ایا ازمایش ان رادادی.در مورد hpv بعد ازدواج پاپ اسمیر بده

   دکتر مریم عباسیان چوری
   متخصص زنان و زایمان
 • تصویر کاربرنگین یکشنبه ۲ دی ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام . می خواستم بدونم این برجستگیها طبیعیه یا ممکنه زگیل تناسلی باشه . البته من ۶ ماه پیش ازمایش اچ پی وی دادم منفی بوده . با تشکر
  1. تصویر کاربردکتر مریم عباسیانسه شنبه ۲۳ مرداد ۹۷( 6 ماه پیش)
   سلام
   اصلا مشخص نمی باشد ودر ضمن کار درستی نیست که عکس آن ناحیه را میفرستید در صورت شک به این مساله آیا بهتر نیست به متخصص مراجعه کنی تا مطمین شوی‌.

   دکتر مریم عباسیان چوری
   متخصص زنان و زایمان
  2. تصویر کاربردکتر رضا ولی پوریکشنبه ۲ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   با سلام کدوم برجستگیها؟ من تصویری ندارم!!!!!

  3. تصویر کاربردکتر عباس انتظارییکشنبه ۲ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام

   ممکنه طبیعی باشد ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربرسحر یکشنبه ۲ دی ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام میخوام بدونم اون لکهای سفید چیه و اون یکی قسمت چیه که همش خارش دارم
  1. تصویر کاربردکتر مریم عباسیانپنجشنبه ۴ مرداد ۹۷( 6 ماه پیش)
   سلام
   با این عکس من به تشخیص نمی رسم.در صورت امکان به متخصص زنان مراجعه کنید

   دکتر مریم عباسیان چوری
   متخصص زنان و زایمان
  2. تصویر کاربردکتر محمد جبارییکشنبه ۲ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام

   باید معاینه شوید تا تشخیص داده شود

  3. تصویر کاربردکتر رضا ولی پوریکشنبه ۲ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   با سلام من تصویری از ضایعات شما ندارم !!!!

  4. تصویر کاربردکتر عباس انتظارییکشنبه ۲ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام

   هیچکدام خارش ندارد

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربرمینو یکشنبه ۲ دی ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من عفونت مجاری ادراری داشتم بعد از خوردن مدتی آنتی بیوتیک،ترشحاتم خمیری و سفید و بد بو شده بود ،رفتم دکتر معاینم ک کرد گفتند که زگیل تناسلی هم دارم بهم محلول داد که بزنم و گفتند عفونت قارچی هم دارم ،بعد از مدتی متوجه شدم که زیر بغلم قارچ گرفته الان هم چند روزه مقعدمم بشدت میخاره و میسوزه و کم کم کل بدنم به خارش افتاده دچار سوزش گلو هم شدم.میخواستم بدونم اینا ربطی به هم داره؟نشونه ی بیماری خاصیه یا نه هرکدام جداگانه خودش بیماریه و من یوهو همرو باهم گرفتم
  ممنونم ازتون
  1. تصویر کاربردکتر مریم عباسیانپنجشنبه ۴ مرداد ۹۷( 6 ماه پیش)
   سلام
   حتما به متخصص عفونی مراجعه داشته باش یا مجددا به دکتر متخصص زنان مراجعه کن تا بررسی کامل شوی.

   دکتر مریم عباسیان چوری
   متخصص زنان و زایمان
  2. تصویر کاربردکتر عباس انتظارییکشنبه ۲ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام

   ممکنه یک اختلال ایمنی مطرح باشد
   بهتره یک ارزیابی دقیقتر برات انجام شود

  3. تصویر کاربردکتر محمد جبارییکشنبه ۲ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام
   غالبا علائم به هم ربط دارند ولی در برخی موارد ممکن است بیماری جداگانه ای باشد

  4. تصویر کاربردکتر هوشنگ قوامییکشنبه ۲ دی ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام

   این علائم به همدیگر ارتباط ندارد

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربروظیفه شنبه ۳۰ تیر ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام یکی از همکاران ماما از طریق بیمار زایمانی مبتلا به ویروس hpv واژینال که احتمالا بر روی کشاله ران و اطراف مقعد هم زگیل داشته بعد از یک ماه از تماس بر روی نقاطی از دست و انگشتان دچار زگیل شده که تحت کرایو درمانی میباشد والان در یک مهمانی با من و سایر دوستان دست داد ایا احتمال دارد که من و دوستانم هم مبتلا شویم؟
  1. تصویر کاربردکتر عباس انتظاریشنبه ۳۰ تیر ۹۷( 7 ماه پیش)
   سلام
   احتمال انتقال آلودگی از این طریق زیاد نیست
 • تصویر کاربرم.س شنبه ۳۰ تیر ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما، اقای دکتر حدودا 4 سال پیش من ازمایش زگیل تناسلی بهمراه پاپ اسمیر دادم بعلت وجود دانه هایی بر روی قشمت شرمگاهی همسرم که البته مولوسکوم تشخیص داده شده بود. پاسخ ازمایشم منفی بود. جدیدا روی الت همسرم بر روی کلاهک یه برجستگی های بسیار ریز هست که حالت گوشتی داره، خیلی نگران هستم که زگیل باشه.
  احتمال داره ازمایش 4 سال پیش من اشتباه بوده باشه؟
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورشنبه ۳۰ تیر ۹۷( 7 ماه پیش)
   با سلام به متخصص ارولوژی جهت معاینه همسرتون مراجعه کنید
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر