روش هایی برای درمان قطعی زگیل تناسلی

آیا درمان زگیل تناسلی (ژنیتال وارت) امکان پذیر است؟ زگیل تناسلی، یک عفونت جنسی منتقل شده از نوع خاصی از ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) است. این زگیل، می تواند باعث درد، ناراحتی و خارش شود.

نبض ما– زگیل تناسلی(ژنیتال وارت) نوعی ضایعه است که بر روی آلت تناسلی ظاهر می شود. زگیل تناسلی برای زنان بسیار خطرناک هستند زیرا برخی از انواع HPV ممکن است سبب سرطان دهانه رحم  شود. درمان زگیل تناسلی اصلا ساده نیست و همیشه باید یادتان باشد، پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی بهترین راهکار است.

زگیل تناسلی

زگیل تناسلی از طریق فعالیت جنسی منتقل می شود. شما ممکن است  حتی تا چندین هفته پس از عفونت ،زگیل را مشاهده نکنید.

زگیل ها همیشه قابل مشاهده نیستند. آنها ممکن است بسیار کوچک و به رنگ پوست و یا کمی تیره تر باشند. برخی از زگیل های بزرگ، ممکن است شبیه گل کلم، بعضی ممکن است صاف یا کمی ضخیم باشند. یک فرد آلوده ممکن است خوشه ای از زگیل ها یا فقط یک زگیل  داشته باشد.

درمان زگیل تناسلی در زنان

زنان مبتلا به زگیل های تناسلی، ممکن است سه تا شش ماه پس از درمان اولیه خود برای نظارت بر هر گونه تغییر در گردن رحم،نیاز به آزمایش پاپ اسمیر داشته باشند.

این به این دلیل که انواع خاصی از HPV که سبب زگیل های تناسلی نیز می شوند با سرطان گردن رحم و تغییرات پیش سرطانی در گردن رحم همراه است.

سونوگرافی واژینال

ممکن است در زنان، زگیل تناسلی بر روی رحم ، دیواره های واژن، ناحیه بین ناحیه تناسلی خارجی و مقعد، کانال مقعد و دهانه رحم، رشد کند. زگیل تناسلی، همچنین می تواند در دهان یا گلوی یک فرد که تماس جنسی دهانی با یک فرد آلوده داشته باشد، رشد کند. بهترین راه برای درمان زگیل تناسلی در زنان استفاده از لیزر است.

درمان زگیل تناسلی در مردان

زگیل تناسلی در مردان، ممکن است بر روی نوک آلت تناسلی، اسکروتوم یا مقعد رخ دهد. بیش از ۱۵۰ نوع مختلف HPV وجود دارد. تقریبا ۳۰ مورد از این موارد مربوط به عفونت های دستگاه تناسلی HPV هستند.

هر نوع HPV شماره گذاری شده و به عنوان یک HPV با خطر بالا یا کم خطر طبقه بندی می شود.در برخی موارد، زگیل ها، بدون هیچ گونه اذیتی در درازمدت خود به خود، برطرف می شوند.

HPV

اکثر مردان مبتلا به زگیل تناسلی، هرگز علائم را تجربه نمی کنند یا متوجه نمی شوند که عفونت دارند و در صورت آگاهی از بروز عفونت، ممکن است متوجه علائم زگیل های تناسلی خود شوند.

مردان و زنان می توانند زگیل تناسلی را از واژن، مقعد یا رابطه جنسی دهانی با یک شریک آلوده داشته باشند. اکثر افراد مبتلا به HPV ، می توانند به طور ناخودآگاه آن را به شریک خود منتقل می کنند، زیرا آنها از وضعیت زگیل خود، مطلع نیستند. برای درمان زگیل تناسلی در مردان می توان از کرایوتراپی و یا لیزر درمانی استفاده کرد.

درمان زگیل تناسلی در دختران

زگیل تناسلی، زگیل هایی هستند که در نزدیکی یا در ناحیه تناسلی قرار دارند. برای یک دختر، این بدان معنی است که در نزدیکی (ناحیه تناسلی خارجی) ، مهبل (واژن) و دهانه رحم قرار دارد.

برای یک پسر، به این معنی است که نزدیک یا بر روی آلت تناسلی ، اسکروتوم یا مقعد است.

درمان زگیل تناسلی با داروهای گیاهی

برای درمان زگیل تناسلی، هیچگاه خودتان و به طور خودسرانه اقدام نکنید. استفاده از درمان های غلط ممکن است آسیب بیشتری  به بیمار برساند.

بعضی از درمان های خانگی در درمان زگیل های تناسلی مفید هستند، اما شواهد کمی در قطعیت آن ها وجود دارد. قبل از تلاش برای درمان خانگی، همیشه با پزشک خود مشورت کنید.

طبق گزارش روزانه پوست و زیبایی شناسی بالینی، در سال، یک میلیون مورد جدید زگیل های تناسلی گزارش می شود. اکثر موارد زگیل تناسلی، ناشی از ویروس پاپیلوم انسانی است.

بیماری HPV

ممکن است لازم باشد که از پزشک خود برای درمان زگیل های تناسلی استفاده کنید. شما همچنین ممکن است بخواهید زگیل های تناسلی خود را در خانه درمان کنید.

در مورد چند درمان خانگی که ممکن است به درمان زگیل های تناسلی کمک کند، مطالعه کنید. برخی از درمان های گیاهی و خانگی شامل موارد زیر است:

روغن درخت چای

سوالات خود را در ارولوژی می توانید از دکتر بپرسید و در سریع ترین زمان پاسخ خود را دریافت کنید

دکترشهریار ناطق متخصص ارولوژی
 

روغن های مفید، در درمان مشکلات قارچی، به کار گرفته می شوند. روغن درخت چای، یک روغن اساسی است که در برابر قارچ و سایر آسیب ها به ارگانیسم ها، از جمله شپش سر سودمند است.

درمان زگیل تناسلی با چای سبز

چای سبز، در درمان زگیل های تناسلی موثراست. چای سبز به صورت ترکیبی و به شکل پماد، به صورت تجویزی در دسترس است.

چای سبز

درمان زگیل تناسلی با سیر

شواهد موجود نشان می دهد،  استفاده از عصاره سیر، در برطرف کردن زگیل ها  کمک کننده است. شما می توانید عصاره سیر را خریداری کنید و به طور مستقیم به زگیل ها بزنید.

سرکه سیب

با سرکه سیب ممکن است قادر به درمان  زگیل های تناسلی در خانه شوید. این درمان خانگی و گیاهی، مشابه با داروهای تجویزی است که از مواد تشکیل دهنده اسیدی برای از بین بردن ویروس استفاده می کنند.

سبزیجات

سبزیجات، در درمان و پیشگیری اکثر بیماری ها بسیار مفید هستند. سعی کنید در درمان زگیل تناسلی، سبزیجات تیره را مصرف کنید مانند: کلم بروکلی. این کلم حاوی ایندول-۳-کاربینول (I3C) است که می تواند در درمان زگیل های تناسلی موثر باشد. توصیه می کنیم هر ۴ تا ۵ بار از این سبزی مصرف کنید.

B-12

کمبود B12 و افزایش خطر ابتلا به زگیل تناسلی  را فراموش نکنید. مصرف مولتی ویتامین و مکمل های B-12 ممکن است به بدن شما کمک کند تا از عفونت HPV جلوگیری کرده  و زگیل را درمان کند.

ویتامین b12

آیا زگیل تناسلی درمان قطعی دارد؟

ویروس زگیل های تناسلی قابل مشاهده اغلب با گذشت زمان، نمی تواند از بین برود، زیرا به جریان خون وارد شده است. این بدان معنی است که شما در طول زندگی خود ممکن است با آن همراه باشید و یا آن را به دیگران انتقال دهید.

به همین دلیل دقت و مدیریت علائم و نشانه ها مهم است زیرا شما ممکن است به طور ناخواسته آن را انتقال داده و به این ترتیب می توانید از انتقال ویروس به دیگران جلوگیری کنید. زگیل تناسلی ممکن است به دیگران منتقل شود حتی زمانی که زگیل های مرطوب یا علائم دیگر وجود نداشته باشد.

شما در هر زمانی می توانید نسبت به درمان زگیل تناسلی اقدام کرده و به پزشک مراجعه کنید. زیرا ممکن است علائم بسیار دردناک باشد.

دارویی

پزشک شما ممکن است درمان های موضعی زگیل را تجویز کند که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

– کرم آلدارا(ایمی کیمود)  پماد برای درمان زگیل تناسلی

– پودوفیلین (Podophyllin)

– اسید تری کلرواسوتیک (TCA)

هیچ درمان سرپایی برای زگیل تناسلی وجود ندارد. ریشه کن سازی یا کاهش علائم، هدف اصلی درمان زگیل است، اما از بین بردن ضایعات داخل اپیتلیال هم مهم  است. درمان کلی و استراتژی از بین بردن ضایعات در بیماران مبتلا به زگیل، تا زمانی که سیستم ایمنی بتواند ویروس را کنترل کند، امکان پذیر است.

اگر دچار زگیل های مرطوب هستید، ممکن است برای برداشتن آنها، نیاز به جراحی باشد. پزشک شما می تواند زگیل را به روش های زیر از بین ببرد:

– الکتروکوتر، و یا زگیل  سوزی با جریان الکتریکی

– درمان های لیزری – برداشتن و یا قطع زگیل ها – تزریق اینترفرون

اکثر بیماران مبتلا به زگیل در طی چند هفته یا چند ماه نیاز به درمان های متعدد دارند. اگر پس از ۳  بار درمان با درمانگر، بهبود قابل ملاحظه ای مشاهده نشده و یا اگر بعد از ۶  بار درمان به طور کامل نتیجه خوبی به دست نیامد،  باید از روش های مختلف درمان استفاده کرد.

زگیل مقعدی در کودکان و بزرگسالان می تواند بروز نماید.  آیا زگیل مقعدی خطرناک تر از زگیل تناسلی است؟

زگیل مقعدی چیست؟

روش هایی برای درمان قطعی زگیل تناسلی
۴.۴ (۸۷.۱۴%) ۲۸ رای

دکتر عباس انتظاری

متخصص طب پیشگیری، درمان زگیل تناسلی

روش درمان زگیل تناسلی توسط پزشک و با توجه به محل درگیری و اندازه ضایعات تعیین می شود. بسته به نظر پزشک ممکن است از داروهای موضعی مثل پودوفیلین یا سایر روشها مانند لیزر، نیتروژن مایع و فتودینامیک تراپی با آمینولولونیک اسید ‌باشد
اطلاعات تماس با دکتر عباس انتظاری
تلفن تماس:
۰۲۱۲۲۰۲۳۱۰۷
وب‌سایت: کلیک کنید
آدرس: آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از زعفرانیه، نبش کوچه طوس، برج فردوس طبقه ۲، واحد ۱۲

دکتر محمد جباری

متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی در زنان مخصوصا برای خانم هایی که قصد ازدواج و یا بارداری دارند، در اولویت قرار دارد؛ چرا که عدم درمان به موقع زگیل تناسلی می تواند منجر به گسترش این ویروس و ایجاد بیماری های خطرناکی از جمله سرطان دهانه رحم در خانم ها شود.
اطلاعات تماس با دکتر محمد جباری
تلفن تماس:
۰۲۱۸۸۷۱۳۶۳۲
وب‌سایت: کلیک کنید
آدرس: تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک ۲۲ , طبقه ۴, واحد ۲۰

دکتر حسین کرمی

متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی

عفونت با ویروس HPV یا زگیل تناسلی شایعترین عفونت منتشره از طریق سکس در دنیاست. امروزه جوانان زیادی را در مطب و…
مشاهده اطلاعات تماس با دکتر حسین کرمی
اطلاعات تماس با دکتر حسین کرمی
تلفن تماس:
۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
وب‌سایت: کلیک کنید
آدرس: تهران، خیابان شریعتی،قلهک،روبروی مسجد قلهک ،کوچه سجاد ، ساختمان پزشکان سجاد، پلاک ۶۸

متخصصین درمان زگیل تناسلی

 • متخصص طب پیشگیری، درمان زگیل تناسلی

  دکتر عباس انتظاری

  متخصص طب پیشگیری، درمان زگیل تناسلی
  تلفن تماس:
  ۰۲۱۲۲۰۲۳۱۰۷
  وب‌سایت: کلیک کنید
  آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از زعفرانیه، نبش کوچه طوس، برج فردوس طبقه ۲، واحد ۱۲
 • متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی

  دکتر محمد جباری

  متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی
  تلفن تماس:
  ۰۲۱۸۸۷۱۳۶۳۲
  وب‌سایت: کلیک کنید
  تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک ۲۲ , طبقه ۴, واحد ۲۰
 • متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی

  دکتر حسین کرمی

  متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی
  تلفن تماس:
  ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
  وب‌سایت: کلیک کنید
  تهران، خیابان شریعتی،قلهک،روبروی مسجد قلهک ،کوچه سجاد ، ساختمان پزشکان سجاد، پلاک ۶۸
منبع healthline

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 نظر
 1. بهادر می‌نویسد

  دوستان من تمام بدنم رو زگیل گرفته بود فقط با طب سنتی درمان شدم اینکه تا دوهفته ناشتا کندر با آب جوش بخورید و از نوره استفاده کنید و به طور معجزه آسا دونه دونه زگیل هاتون خشک میشه

  1. zari می‌نویسد

   سلام کندر با اب جوش چطور مصرف کردین؟یعنی کندر پودر کردبن تو اب جوس حل کردین خوردین؟این واسه زگیل تناسلی موثرع؟

   1. علی می‌نویسد

    ایا زیگیل تناسلی هم محو میکنه

  2. ناشناس می‌نویسد

   نوره چیه دیگه؟؟؟؟

  3. علی می‌نویسد

   نحوه مصرف

  4. علی می‌نویسد

   نحوه مصرف

 2. شهاب می‌نویسد

  با مصرف قارچ شیتاکه خوب میشوید…در ضمن اطلاعات غلط ندهید…ویروس در زیر پوسته نه تو.خون…و احتمال پاک شدن هست…زبان اصلی در تمام سایتهای جهان میت.انید مطالعه کنید.

 3. آیسان می‌نویسد

  سلام.چرا درمان قطعی این نمیاد من یک نفس راحت بکشم. واقعا نا امید نا امیدم

 4. محسن می‌نویسد

  Hpv کاملا قابل درمانه این که میگن درمان نمیشه به این معنا هست که دارویی براش ساخته نشده ولی با رعایت ۱سری موارد میشه کامل درمانش کرد.مگه نشنیدین میگن طرف سرطان داشته ولی خوب شده؟از اون بدتر نیست که.

 5. سعید می‌نویسد

  با سلام من چند عدد زگیل روی پوست بیضه هام بود با مراجعه به دکتر و سوزاندن اونا الان مشکلم حل شده آیا راه درمان و ریشه کن کردن کامل این بیماری و این که به طرف مقابل انتقال پیدا نکنه وجود داره ؟راهنمایی کنید ممنون میشم

 6. سعید می‌نویسد

  خدایش اگه کسی میدونه چجور درمان قطعی وجود داره ب من بگه من تازه دوره فریز شروع کردم حالم داره بهم میخوره همه میگن از رابطس اخ منکه کسیو ندارم چی بگم ب هر کسی هم میگم میگه داشتی اگه درمان قطعی هس که ویروسش از بدن بیرون بره اطلاع رسانی کنید ازدواج نکردم بخاطر همین ویروس میترسم همسرمم بگیره فقط بخاطر همین ازدواجم نمیکنم

 7. ن می‌نویسد

  با سلام
  توروخداا یکی یک هزینه کنه داروی خوراکی واسه از بین بردن تبخال تناسلی و زیگیل تناسلی رو بسازع به خدا یک ملت دعاش می کنن و بیمه میشه دارم دیونه میسم از بس بدنم ضعیف میشه یک دوره های از ماه باور کنیدد خیلی لازمه این داروی خوراکی چقدر اخه فریز کردن واین داستان هاا و حرص خوردن ها.????

 8. nnnnnn می‌نویسد

  سلام من حدود یک سال و نیم تعداد زیادی لکه هایی مثل زیگیل بر روی آلت تناسلیم میبینم
  این ضایعه های پوستی کمی برجستگی دارند میخواستمبدونم من بیماری hpv دارم؟
  ممنون میشم پاسخ درست بدید

 9. رویا می‌نویسد

  سلام من دو جلسه کرایوتراپی انجام دادم ولی هنو بهبودی کامل نداشتم میشهذکمک کنید

 10. حسن می‌نویسد

  سلام سه بار رفتم فریز کردم اما خوب نشدم بازهم بعد یه هفته کم کم زگیل روی پوست آلتم ظاهر میشه یه دوره هم چندتاپماداستفاده کردم امابازهم زگیل مشاهده میشه واقعا خسته شدم همیشه فکرم درگیر این موضوعه که چطور درمانش کنم

 11. مینا می‌نویسد

  سلام اقای دکتر من یکسال درگیرم ۴ تا تایپ پرخطر دارم کرایو کردم قسمت خارجی رو ولی الان داخل رحمم درگیره برای زگیلهای داخل رحم باید چیکار کرد

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مینو یکشنبه ۲ دی ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من عفونت مجاری ادراری داشتم بعد از خوردن مدتی آنتی بیوتیک،ترشحاتم خمیری و سفید و بد بو شده بود ،رفتم دکتر معاینم ک کرد گفتند که زگیل تناسلی هم دارم بهم محلول داد که بزنم و گفتند عفونت قارچی هم دارم ،بعد از مدتی متوجه شدم که زیر بغلم قارچ گرفته الان هم چند روزه مقعدمم بشدت میخاره و میسوزه و کم کم کل بدنم به خارش افتاده دچار سوزش گلو هم شدم.میخواستم بدونم اینا ربطی به هم داره؟نشونه ی بیماری خاصیه یا نه هرکدام جداگانه خودش بیماریه و من یوهو همرو باهم گرفتم
  ممنونم ازتون
  1. تصویر کاربر دکتر مریم عباسیان پنجشنبه ۴ مرداد ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام
   حتما به متخصص عفونی مراجعه داشته باش یا مجددا به دکتر متخصص زنان مراجعه کن تا بررسی کامل شوی.

   دکتر مریم عباسیان چوری
   متخصص زنان و زایمان
  2. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲ دی ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام

   ممکنه یک اختلال ایمنی مطرح باشد
   بهتره یک ارزیابی دقیقتر برات انجام شود

  3. تصویر کاربر دکتر محمد جباری یکشنبه ۲ دی ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام
   غالبا علائم به هم ربط دارند ولی در برخی موارد ممکن است بیماری جداگانه ای باشد

  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۲ دی ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام

   این علائم به همدیگر ارتباط ندارد

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر وظیفه شنبه ۳۰ تیر ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام یکی از همکاران ماما از طریق بیمار زایمانی مبتلا به ویروس hpv واژینال که احتمالا بر روی کشاله ران و اطراف مقعد هم زگیل داشته بعد از یک ماه از تماس بر روی نقاطی از دست و انگشتان دچار زگیل شده که تحت کرایو درمانی میباشد والان در یک مهمانی با من و سایر دوستان دست داد ایا احتمال دارد که من و دوستانم هم مبتلا شویم؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۳۰ تیر ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام
   احتمال انتقال آلودگی از این طریق زیاد نیست
 • تصویر کاربر م.س شنبه ۳۰ تیر ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما، اقای دکتر حدودا 4 سال پیش من ازمایش زگیل تناسلی بهمراه پاپ اسمیر دادم بعلت وجود دانه هایی بر روی قشمت شرمگاهی همسرم که البته مولوسکوم تشخیص داده شده بود. پاسخ ازمایشم منفی بود. جدیدا روی الت همسرم بر روی کلاهک یه برجستگی های بسیار ریز هست که حالت گوشتی داره، خیلی نگران هستم که زگیل باشه.
  احتمال داره ازمایش 4 سال پیش من اشتباه بوده باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور شنبه ۳۰ تیر ۹۷( 11 ماه پیش)
   با سلام به متخصص ارولوژی جهت معاینه همسرتون مراجعه کنید
 • تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۲۱ تیر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام من مدتی شده در ناحیه باسن یه عدد زگیل به وجود آمده میخاستم بدونم ایا خطر ناکه یا نه جز زگیل تناسلی محسوب نمیشه
  باتشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور پنجشنبه ۲۱ تیر ۹۷( 1 سال پیش)
   با سلام به متخصص پوست مراجعه کنید
 • تصویر کاربر حمید چهارشنبه ۵ دی ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  درمان زگیل تناسلی برای مردان از نوع کم خطر ؟
  و همچنین درمان ان در زنان از نوع پر خطر؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۱۵ تیر ۹۷( 1 سال پیش)
   بهترین روش درمانی لیزر است
   تقویت سیستم ایمنی نیز ضروری است
  2. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۵ دی ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام

   سلام،بهترين درمان در همه موارد كرايو است

  3. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور چهارشنبه ۵ دی ۹۷( 6 ماه پیش)

   با سلام زگیل درمان ندارد فقط از نظر ظاهری ممکن است با کرایو یا لیزر اصلاح شود

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مریم چهارشنبه ۵ دی ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ..من روی انگشست شستم چندتا زگیل داشت امروز فریز کردم میخاستم بدونم ایا پانسمان کنم یا همینطور باز باشه؟؟اگ پانسمان کنم عفونت میکنه؟دکترم گفت آب بهش نزنم چند روز نباید آب بزنم..لطفا جواب بدید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۱۳ تیر ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام
   حداقل ۴۸ ساعت آب نزن
  2. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور چهارشنبه ۵ دی ۹۷( 6 ماه پیش)

   با سلام پانسمان لازم نیست تا ۴ روز آب نزنید

  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۵ دی ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام

   باید باز باشد و سه روز آب نزنید

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر شیما چهارشنبه ۵ دی ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  آیا کسیکه زگیل تناسلی دارد زدن واکسن آرگاسیل تآثیری روش تاثیر داره؟و همینطور زدن واکسن برای شریک جنسیش
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور چهارشنبه ۳۰ خرداد ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام
   روی کسی که زگیل داره اثری نداره روی شریک جنسی هم قبل از نزدیکی باید زده شه
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۵ دی ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام

   واکسن موثر است ولی قبل از آن باید فریز شود

  3. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۵ دی ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام

   ممکنه کمک کننده باشد

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۵ دی ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  بعد از فریز سیاه شدن دور زگیل طبیعی هستش یا نه..مقداری هم ورم کرده در همون نقطه که فریز شده ؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور شنبه ۲۶ خرداد ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام با متخصص پوست مشورت کنید
  2. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۵ دی ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام

   این حالت طبیعی است

  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۵ دی ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام

   طبیعی نیست ولی برطرف می شود

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۱۲ دی ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر.من تواین یکسالی که گذشت 3تارابطه ی جنسی داشتم.تودوتاازرابطه هام که دخول صورت گرفت.رابطم محافظ شده بود.فقط هنگام خوردن الت ازطرف خانوم کاندوم نداشتم.رابطه ی سومم اصلادخول صورت نگرفت.فقط خوردن الت جنسی ازطرف خانوم بود.که اینم محافظ نداشتم.تو دوتاازرابطه هام ازطرف مقابل سرالتم خراش برداشت.خون نیومد.ولی خیلی کوچیک ازسرالتم زخم شد.بعدالان ازدوتارابطه ی اولیم که طرف مقابلم روسپی بود10ماه میگذره.وسومین رابطم که اخرین رابطمم بود20روزمیگذره.اقای دکترمن ازمایش اچ ای وی وهپاتیت دادم که جفتش منفی بود.وپیش متخصص پوستم که رفتم ومعاینم کردگفت اچ پی وی یاهمون زگیل تناسلی ندارم.وبهم پیشنهادکرد یه سریم پیش متخصص اورولوژیست برم.تااونم معاینم کنه که نکنه ازنوک التم که تقریبا داخل التمه که باچشم معلومه.که بهتون گفتم که موقعه ی خوردن الت جنسی ازطرف خانوم زخم شده بود.مشکلی داشته باشم.رفتم پیش اورولوژیست.دکترارولوژیست گفت چون رابطت موقعه ی دخول محافظ شده بوده.امکان اینکه اچ پی وی ازداخل التم بزنه صفره.ولی معاینمم کردگفت مشکلی نداری.ولی اقای دکتر الان من سوزش دارم ی مدتیه.موقعه ی ادرارم ندارما.توحالت عادی سوزش دارم.واس همین دکترارولوژیستم واسم ی ازمایش انالیزادرارنوشت.که توازمایش زده بودکه خون توادرارم هس.عفونت اینانیس.فقط خون هس.واس همین دکترم برام سونوگرافی نوشت.تاببینه مشکلم چیه.توسونوگرافیم مشکلی نداشتم.ن کلیم ن مثانم ن سیستم ادراریم مشکلی نداشت.من فوووق العاده استرسیم وهمین استرس روده ومعدمو تحریک پذیرکرده.دکترمم بااین شرایطایی که داشتم تشخیص دادکه مثانمم تحریک پذیرشده.من بعضی وقتام تکرارادراردارم.بااین علایم که سوزش وتکرارادرار دارم گفت مثانت عصبی شده ازاسترس زیاد.بازم تاکییدمیکنم که من موقعه ی ادرارم سوزشی ندارم.وقتایی که عادیم.توطول روز التم سوزش داره.اقای لازم به ذکربگم که موقعه ایی که من رابطه ی جنسی داشتم تنها نبودم.دوتاازرفیقامم بودن.اونام شرایطشون مثله منه.موقعه ی دخول محافظ شده موقعه ی خوردن الت ازطرف خانوم بدون محافظ.الان اوناهیچ مشکلی ندارن.ن زگیلی ن سوزشی هیچی.میگن اچ پی وی ممکن بروز نده.وتوخون باش.این حربودکترارولوژیستمو پوستم نسبت به شرایط رابطه ی من ودوستام تاییدنکردن.حالامیخاستم نظرشمارم بدونم.به نظرشماسوزشم ودردم ازچیه؟؟توروخداکمکم کنید
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما یکشنبه ۸ اسفند ۹۵( 2 سال پیش)
   سلام
   نظر متخصص ارولوژيست درسته و مساله عفونت منتفي است
  2. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۱۲ دی ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام،نظر همكارمون درست بوده است با رابطه با كاندوم شما زگيل مجرا نميگيريد
   با توجه به شرح حالي كه از خود داديد شما دچار مثانه عصبي(مثانه تحريك پذير)هستيد و علائم شما در اين زمينه قابل توجيه است

  3. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور چهارشنبه ۱۲ دی ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام

   به روانپزشک مراجعه کن آدم بسیار بسیار وسواسی هستی

  4. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۱۲ دی ۹۷( 6 ماه پیش)

   سلام

   نگران نباش و مطابق فرمایش پزشک معالجت اقدام کن

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات