مدت زمان مصرف کپسول تامسولوسین - پرسش ۱۴۷۴

 • تصویر کاربر کریم سه شنبه ۱۵ فروردین ۹۶( ۲ سال پیش) متخصص کلیه و مجاری ادراری
  با سلم اینجانب حدود ۷ماه است به دکتر کلیه ومجاری در مورد بزرگ شدن پروستات سه بار مراجعه کرده ام وکپسول تامسولوسین برای من تجویز کرده است وهروز یکبار بعداز شام اینجانب حدود دو ماه است خودم مقدار مصرف را یک روز در میان ویه هفته است دو روز در میان کپسول را مصرف می کنم در روز اول ودوم مشکلی از لحاظ درد زیر شکمی ندارم روز سوم ارام ارام احساس درد ضعیف در مثانه وبیضه ها وزیر شکمی احساس می کنم که در شب روز سوم شروع به مصرف کپسول می کنم می خواستم بپرسم اینجانب تا کی این دارو را مصرف خواهم کرد ایا اگر تا اخر عمر مصرف کنم مشکلی نخواهد داشت وعوارضی در طولانی مدت نخواهد داشت ضمنا در روز سوم احساس می کنم گاز های روده در پایین روده جمع شده ونمی توانند در اثر فشار پروستات خارج شوند ایا درست است وهنگامی که داراز کش مکنم باداها مقداریش خارج شده وکمی راحت تر می شوم لطفا راهنمایی فرمائید ویک دارویی بگویید که بیماری مرا بطور کامل درمان کند به ازمایشات خون سه تا چهار رفته ام PSAشده ۲تا ۲.۵وسونوگرافی هم رفته ام بزرگی پروستات دارم حدود۶۸ می باشد وعدم تخلیه کامل ادرار بعداز رفع ان ۶۰تا۸۰ می باشد
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما سه شنبه ۱۵ فروردین ۹۶( ۲ سال پیش)
   داروی تامسولوسین باید مرتب و روزانه مصرف شود
   مصرف دارو همیشگی است
   عوارض آن سردرد و سرگیجه و درد مفاصل می باشد
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
۴.۲ (۸۴%) ۵ رای

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. هزینه پاسخ دهی به سوال شما ۵ هزار تومان میباشد . 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما