مغز و اعصاب - پرسش 10193

 • تصویر کاربر خانم یکشنبه ۸ مهر ۹۷( 1 سال پیش) متخصص بیهوشی و درد
  ( در کادر دسته سوال ، متخصص مغز و اعصاب نبود و به این دلیل متخصص بیهوشی و درد را انتخاب کردم )
  با سلام خدمت پزشکان گرانقدر.
  دختری 29 ساله و مجرد میباشم که در پاییز سال گذشته به علت داشتن حالت عصبی و خشونت ، مشغله ی فکری فراوان و نداشتن تمرکز ، به دکتر مغز و اعصاب مراجعه نمودم.
  دکتر ، قرص کاربامازپین 200 تجویز کرد و عوارضش را به من نگفت ( فکر کنم قرص ایرانی بود چون قیمتش با دفترچه ، خیلی ناچیز بود . عکسش را برایتان فرستادم)
  هفته اول هر 12 ساعت نصفه قرص
  هفته دوم صبح نصف ، شب 1 عدد
  و سپس هر 12 ساعت 1 عدد .
  از روز اول مصرف دارو ، دچار خارش و پرخوابی شدید و منگی شدم و به همین دلیل دیگر نتوانستم به پزشکم مراجعه کنم و بعد از 6 هفته مصرف دارو را خودسرانه قطع کردم . یه کم حالم بهتر شد . خارش کاملا قطع شد و پرخوابی و منگی یه مقدار کمتر شد .
  ولی الآن بعد از گذشت 9 ماه از قطع دارو ، همچنان عوارضش باقیست . پرخوابی و منگی زیادی دارم . طوریکه زندگی ام مختل شده و کاملا خانه نشین شده ام و حتی دیگر نمیتوانم امور ساده ی روزمره ام را انجام دهم . شرایط الآنم واقعا زجر آور است . در صورتی که قبلا شاغل بودم و حسابداری میکردم .
  دیگر هم دوست ندارم به پزشکم مراجعه کنم چون به او اعتماد ندارم به دلیل نگفتن عوارض قرص .
  لذا از شما خواهشمندم کمکم کنید و به من بگویید که چگونه میتوانم مداوا بشوم و به حالت عادی و زندگی برگردم . با سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر مجید محمدپور یکشنبه ۸ مهر ۹۷( 1 سال پیش)

   سلام بیشتر داروهای روانپزشکی و اعصاب میتونین درجاتی از خواب آلودگی بدن.از این جهت لازم بود که پزشک شما این مساله رو یادآوری کنه و شاید هم گفته باشه اما بدلیل حال بدی که موقع مراجعه داشتید بخاطر نسپردید.

   هر دارویی عوارض خاص خودش رو داره.خارش پوستی میتونه بدلیل آلرژی باشه و قابل پیش بینی نیست.دیگر اینکه باقطع مصرف دارو ،دارو از بدن خارج میشه و عوارضی باقی نمیگذاره بنابر این عوارضی که در طی این چند ماه باهاش روبرو هستید مربوط به دارو نیست و مربوط به بیماری اصلیتون میشه.

   پرخوابی و منگی میتونه در اختلالات خلقی و انواعی از افسردگی دیده بشه.توصیه میکنم به روانپزشک مراجعه کنید و مشکلتون رو مطرح بکنید تا درمان رو دوباره از ابتدا شروع کنید.حتما به پزشکتون بگید که از عوارض دارو خیلی میترسید.

جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما