شخصی مبتلا ب شیزوفرنی - پرسش 12974

  • تصویر کاربر هانیه پنجشنبه ۱۱ بهمن ۹۷( 6 ماه پیش) دکتر روانپزشک
    سلام آبجی من ارشد فیزیولوژی محض زاهدان درس میخونده و توی تیم ورزشی دوگانه استان بوده ک یک دفعه دچار توهم شده ک دانشگاه و تیم ملی تهران میخوانش و با رهبر و خدا در ارتباط ، و همش نقشه میریزه تا فرار کنه و بره تهران، دکتر روانپزشک چندتا قرص براش تجویز کردن اما بهبودی نداشته، ما باید چکار کنیم تا بهتر شه؟ آیا بطور کامل خوب میشه و از ترم جدید میتونه ادامه تحصیل و شرکت درمسابقات داشته باشه یا خیر
    1. تصویر کاربر دکتر مجید محمدپور پنجشنبه ۱۱ بهمن ۹۷( 6 ماه پیش)

      سلام توهم و هذیان میتونه ناشی از اختلال دو قطبی و یا اسکیزوفرنی و علل دیگه باشه.درمان موثر استفاده از آنتاگونیستهای دوپامین هست.معمولا خوب جواب میدن به دارو.البته زمان میبره.امکان عود هست و ممکنه گاهی بستری هم لازم بشه.بله با درمان میتونه به تحصیل و مسابقات برگرده.

جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
امتیاز شما :

4 (0%) 1 رای

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. هزینه پاسخ دهی به سوال شما 5 هزار تومان میباشد . 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما