لباس مناسب آقایان چاق

اهمیت پوشیدن لباس در مردان اگر بیشتر از زنان نباشد کمتر نیست. این را مطرح ترین طراحان و کارشناسان مد و لباس با تاکید روی طراحی لباس های به روز و با وقار ثابت کرده اند. اما همه چیز کیفیت و قیمت بالا نیست چون گران ترین لباس اگر مطابق سر و شکل ظاهری شما انتخاب نشود روی تن تان خوش نخواهد نشست.

به گزارش نبض ما به نقل از ضمیمه چاردیواری، ما در این بخش به کمک شما آمده ایم تا در انتخاب و پوشیدن لباس هایی مناسب اندام تان حرفه ای تر عمل کنید. پوشیدن لباس در مردان باید متناسب با قد و قواره اش باشد، یعنی لباس های کسی که بلند یا لاغر است باید با لباس های شخصی که کوتاه یا چاق است، کاملا متفاوت باشد تا ضمن برطرف کردن نواقص ظاهری، چهره ای شیک و مرتب از او بسازد. اما این کار مهارت می خواهد که چندان سخت هم نیست.

کافی است قبل از خرید به شرایط ظاهری از جمله قد و وزن خود توجه کنید. چون اندازه قد شما با وجود ثابت بودن هم تحت تاثیر کاهش یا افزایش وزنتان قرار می گیرد. پس اگر اندامتان را در فهرست زیر پیدا کردید با در نظر گرفتن این فاکتورها در خرید لباس بیشتر دقت کنید.

مردان لاغر اندام و بلند قامت

انتخاب تیشرت یا پیراهن های طرح دار بویژه با راه راه های افقی بهترین انتخاب برای پر تر نشان دادن اندام شماست. از طرفی برای خرید کت، مدل های کمر هلالی را انتخاب کنید تا با پوشیدن و بستن دکمه های آن لاغر بودن شما به چشم نیاید.

اگر عادت به پوشیدن شلوارهای اسپرت و تنگ دارید، با تا زدن پاچه های آن پاهای بلند شما کوتاه تر به نظر خواهد رسید، اما اگر انتخاب همیشگی شما پوشیدن شلوارهای رسمی مردانه است مدل های راسته و خوش دوخت آن به مراتب ظاهر بهتری از شلوارهای پارچه ای گشاد یا خیلی تنگ خواهد داشت. در فصول سرد هم می توانید با پوشیدن لباس (تیشرت، پلیور وکاپشن) روی هم به پر حجم تر نشان دادن بالا تنه تان کمک کنید.

مردان چاق و کوتاه قد

پوشیدن لباس های خیلی تنگ یا خیلی گشاد اشتباه بزرگی در پوشش این شکل اندام های مردانه خواهد بود. برای مثال کت شما باید دقیقا اندازه تان باشد و بخوبی روی شانه هایتان قرار گیرد، پس برای این که این کت اندام شما را کمی V شکل و تراشیده تر کند بهتر است دکمه بالایی کت را ببندید، اما اگر شکم بزرگی دارید مراقب باشید با بستن همان دکمه ظاهر کت شما را روی تن تان خراب نکند.

سعی کنید از بلوز و تیشرت های تیره رنگ و پیراهن های سایز واقعی خودتان استفاده کنید یا پیراهن ها و تیشرت هایی انتخاب کنید که تک رنگ و ساده باشند. پوشیدن شلواری که نه خیلی تنگ و نه خیلی راسته باشد برای شما بهتر است چون این سبک شلوارها باعث می شود تا پاهایتان بلندتر از اندازه واقعی اش به نظر برسد.

مردان با اندام ورزشکاری

پوشیدن لباس هایی که راه راه های عمودی یا حتی چهارخانه ای داشته باشد مناسب ترین انتخاب برای شماست. شما حتی می توانید پیراهن های مردانه تنگ که کمرهای هلالی و جذب دارد به تن کنید، اما در مورد کت، بهترین انتخاب کت هایی است که شانه های عریضی دارد و کمر آن کمی تنگ است.

از طرف دیگر لباس هایی مانند کت های پشمی و کاپشن های بادی در زمستان شما را پهن تر از چیزی که هستید نشان می دهد و شلورهای دمپا تنگ اصلا مناسب شما نیست.

5/5 - (1 امتیاز)

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم