سلامت پوست نشانه ی سلامت در بدن است

در یک پروژه گروهی که در دانشگاه جنوبی دانمارک انجام شد، محققان نشان دادند پوست با سایر قسمت‌های بدن در تعامل و ارتباط است. براساس نتایج تحقیقات این دانشمندان، وقتی این قسمت از بدن در شرایط مناسبی قرار ندارد، این احتمال وجوددارد که آنچه در درون بدن می‌گذرد نیز از شرایط خوبی برخوردار نباشد.

محققان طی این تحقیق مشاهده کردند پوست انسان به طور مستقیم با کبد و دیگر اندام‌های حیاتی بدن ارتباط برقرار می‌کند.

بررسی‌های این محققان روی موش‌ها نشان داد پوست بر سوخت و سازی که در کبد صورت می‌گیرد، تاثیر می‌گذارد و این اتفاق بسیار شگفت‌انگیزی است. دانشمندان دانمارکی پی برده‌اند بیرون‌زدن آب از پوست موش، باعث می‌شود موش احساس سرما کند. در نتیجه این حالت، چربی‌های ذخیره شده در بافت‌های چربی تجزیه می‌شوند و چربی‌های تجزیه شده به سمت کبد حرکت می‌کنند. درواقع موش، انرژی را از بافت‌ها به کبد منتقل می‌کند.

ارتباطی که میان قسمت‌های مختلف بدن وجود دارد شگفت‌انگیز است و این که همه اندام‌ها در شرایط بهینه قرار داشته باشند، مهم‌ترین نکته برای سلامت کلی بدن به شمار می‌آید.

منبع: مهر

امتیاز به مطلب post

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم