اصول چیدن یک اتاق نشیمن شیک

طراحی دکوراسیون یک اتاق نشیمن شیک بیشتر و بیشتر به میزان فضای موجود و اندازه خانه بستگی پیدا می کند. امروزه این فضا است که تعیین می کند اتاق نشیمن چگونه باید طراحی و چیده شود.

در چند سال گذشته، طراحی اتاق نشیمن دستخوش تغییرات زیادی شده و از طرح های رسمی و سنگین مخصوص مهمانان تبدیل به مکانی صمیمی و گرم برای خوش گذرانی در جمع های خانوادگی و آشنایان و صحبت در مورد اتفاقات روز در جلوی میز تلویزیون ، شده است. 

در خانه های بزرگ شاید اتاق نشیمن فقط برای یک هدف که همان پذیرایی از مهمانان است طراحی شده باشد اما در فضاهای کوچک نشیمن برای اجرایی کردن چندین هدف طراحی خواهد شد.

Great-Great-Design-Nice-Living-Room-Colors-About-Nice-Living-Rooms

عموما در فضاهای کوچک از اتاق نشیمن برای تماشای فیلم و سریال گرفته تا مکانی برای مطالعه، مهمانی و حتی استراحت و خوابیدن استفاده می شود در نتیجه طراحی اتاقی که این همه کار در آن صورت می گیرد نیازمند یک نقشه ریزی بسیار دقیق و پرجزئیات است.

زمانی که اتاقی در خانه برای انجام کارهای متعدد مورد استفاده قرار می گیرد، انتخاب دکور مناسب ممکن است پیچیده و سخت بنظر برسد. اگر شما هم در چنین شرایطی قرار دارید باید به دنبال طرحی انعطاف پذیر و متنوع در اتاق باشید. برای مثال انتخاب وسایلی که میزان فضای ذخیره سازی اتاق را دو برابر کنند مانند میز تلویزیون و قفسه ها، بطوریکه در موارد غیر نیاز از دید پنهان شوند می تواند، برای فضاهای کوچک یک ایده بسیار خوب باشد.

باید عناصری را انتخاب کنید که نه زیادی درشت باشند و نه زیادی کوچک و لاغر. اگر اتاق نشیمن تنها مکان برای پذیرایی از مهمانان است پس بهتر است از رنگ های قوی و شدید دوری کنید زیرا ممکن است بعضی از مهمانان را از خود زده کند.

در عوض می توانید از رنگ های اولیه و خنثی مانند سفید، کرم، خاکستری، قهوه ای و بژ استفاده کنید. این رنگ های انتخاب مطمئن تری هستند زیرا با تمامی فضاها جور در می آیند. استفاده از المان های کوچک رنگی گاه می تواند تاثیر خیلی زیادی در دکوراسیون داشته باشد. بخصوص اگر این رنگ یک رنگ مخالف باشد. استفاده از تابلوها آن هم بصورت خلاقانه می تواند چشم انداز کلی نشیمن را عوض کند. 

امروزه در دکوراسیون خلاقیت حرف اول را میزند. گاه شما می توانید فقط با هزینه کردن چند هزار تومان و مقداری خلاقیت چشم انداز طراحی اتاق نشیمن را کاملا عوض کنید 

استفاده از گل و گیاهان آپارتمانی نه تنها به زیبایی طراحی اتاق نشیمن کمک می کند بلکه باعث می شود انرژی مثبت نیز در محیط پخش شود.

اصول چیدن یک اتاق نشیمن شیک
امتیاز شما :


ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.