چرا بیمار در آی سی یو بستری می شود؟

آی سی یو (ICU) بخشی از بیمارستان است که مخصوص مراقبت از افراد دچار بیماری ها یا جراحات شدید یا تهدیدکننده حیات است که نیاز به نظارت دقیق و مداوم و حمایت بوسیله تجهیزات و داروهای اختصاصی دارند تا کارکردهای طبیعی بدن در آنان حفظ شود.

به گزارش نبض ما به نقل از همشهری، کارکنان واحدهای مراقبت ویژه از پزشکان و پرستاران بسیار زبده تشکیل می شوند که برای مراقبت از بیماران دچار وضعیت بحران تخصص دارند.

آشنایی با آی سی یو (ICU)

آی سی یو ها از لحاظ نسبت بالای کارکنان به بیماران نیز با سایر بخش های عادی بیمارستان متفاوت هستند و به منابع و تجهیزات پزشکی پیشرفته دسترسی دارند که به طور در بخش های معمول در دسترس نیست.

از جمله بیماری های رایجی که ممکن است در آی سی یو درمان شوند، شامل «نشانگان زجر تنفسی حاد» (ARDS)، تروما، نارسایی های چندعضوی و سپسیس یا عفونت منتشر است. بیماران ممکن است به طور مستقیم از بخش اورژانس به آی سی یو منتقل شوند یا اینکه پس از وخیم شدن حالشان در بخش های عادی یا بلافاصله پس از انجام جراحی های بسیار تهاجمی که بیمار را در معرض خطر شدید عوارض قرار می دهد، به آی سی یو برده شوند.

بیمارستان ها ممکن است آی سی یو هایی داشته باشند که مربوط به یک تخصص معین پزشکی یا گروه های خاصی از بیماران باشند، برای مثال واحد مراقبت های ویژه از نوزادان (NICU)، واحد مراقبت های ویژه کودکان (PICU)، و احد مراقبت های ویژه بیماری های مغز و اعصاب (Neuro ICU)، واحد مراقبت های ویژه تروما (TICU) و غیره.

تجهیزات آی سی یو (ICU)

تجهیزات رایجی که در آی سی یو ها وجود دارند، از جمله شامل دستگاه های تهویه مکانیکی (ونتیلاتور) برای کمک به تنفس بیماران از راه لوله داخل نای، پایشگرهای فعالیت قلب از جمله تجهیزات دورسنجی (تله متری)، ضربان سازها(پیس میکرها)ی خارجی، تجهیزات دیالیز برای مشکلات کلیوی، تجهیزات برای پایش مداوم کارکردهای بدنی، شبکه ای از لوله های داخل وریدی، لوله های تغذیه، لوله های بینی- معده (نازوگاستریک)، پمپ های تخلیه یا ساکشن، درن ها و کاتترها، مجموعه ای داروها برای درمان عوارض اولیه ناشی از بستری شدن هستند.

شمار تخت های واحدهای مراقبت های ویژه در آمریکا ممکن است تا 20 درصد تخت های بیمارستانی را تشکیل دهند، اما در بریتانیا این میزان فقط تا 2 درصد است. علت این تفاوت زیاد این است که در بریتانیا فقط هنگامی فرد شدیدترین وضعیت بیماری را داشته باشد، پذیرش در ای سی یو انجام می شود.

میانگین هزینه واحدهای مراقبت های ویژه در بریتانیا 838 پوند برای هر تخت در روز در واحد مراقبت های ویژه نوزادان، 1702 پوند برای هر تخت در روز در واحد مراقبت های ویژه کودکان و 1328 پوند برای هر تخت در روز در واحد مراقبت های ویژه بزرگسالان است.

چرا بیمار در آی سی یو بستری می شود؟
3.7 (73.68%) 19 رای

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پرسش‌ شما پس از پرداخت هزینه، توسط پزشکان متخصص نبض‌ما با سرعت و دقت ویژه پاسخ داده می‌شود و برای شما پیامک خواهد شد و بدون نام منتشر خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرفرزانه چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  خانمی حدودن ۵۵ ساله با سابقه بیماری ام اس بعد از دو روز درد در قفسه سینه توسط اورژانس به بیمارستان و بخش آی سی یو منتقل شدند و اعلام کردند عروق اصلی قلب مسدود شده. سوال اینکه چرا به آی سی یو منتقل شدند؟ و الان چه باید کرد؟ آیا با آنژیو یا بالن زدن رفع میشه؟ اگر نیاز به جراحی باشه هزینه چقدر خواهد بود؟
  ممنون میشم زودتر پاسخ بدید
  سپاس از همراهی تون
  1. تصویر کاربردکتر کامران حسین زادهدوشنبه ۲۸ آبان ۹۷( 9 ماه پیش)

   سلام
   مدارک ایشان را ارسال کنید

  2. تصویر کاربرفرزانهسه شنبه ۲۹ آبان ۹۷( 9 ماه پیش)
   سلام
   چه مدارکی لازمه؟
   دکترشون تشخیص دادند باید عمل بشند ضمن اینکه بنده متوجه شدم ایشون سکته کردند
  3. تصویر کاربردکتر کامران حسین زادهچهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷( 9 ماه پیش)

   فرمودید با انژیو بر طرف می‌شود یا خیر
   باید گزارش انژیو دیده شود

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر