۵ نکته ساده برای استفاده از ماسک صورت

ماسک صورت باید رطوبت مورد نیاز را به آن بازگرداند. اگر پوست دچار قرمزی یا التهاب شده باشد، ماسک باید با هدف تسکین دادن التهاب در نظر گرفته شود. اگر پوست بیش از حد چرب باشد یا منافذش مسدود شده باشند، ماسک صورت می تواند ناخالصی ها را از پوست بیرون بیاورد.

گردآوری- نبض ما: مهدی آذری

استفاده از ماسک صورت در برنامه های حرفه ای مراقبت از پوست صورت، بعد از این مراحل قرار می گیرد؛ پاکسازی، بررسی وضعیت پوست، لایه برداری، از بین بردن عناصر زائد و ماساژ. ماسک صورت این توانایی را دارد که وضعیت خاص پوست شما یا بعضی از مشکلات پوستی را درمان کند. اگر پوست شما خشک یا کم آب باشد،

به طور کلی، ماسک صورت باید بین 10 تا 15 دقیقه روی صورت باقی بمانند و معمولا حاوی عناصری مانند آلوئه ورا، جلبک دریایی، چربی های ضروری، روغن های ماساژ، گیاهان دارویی و ویتامین ها هستند. بعد از پایان رسیدن فعالیت ماسک، این ترکیب باید از روی پوست صورت پاک شود تا فعالیت های بعدی آغاز شوند.

این فعالیت ها شامل استفاده از تونر، سرم، مرطوب کننده، کرم چشم، بالم لب و کرم ضدآفتاب است. با این مقدمه، شما را با 5 دلیل استفاده از ماسک صورت و تاثیر مثبت آن بر شادابی پوست آشنا می کنیم و نگاه گذرایی هم بر قدم به قدم استفاده درست از ماسک صورت می اندازیم.

5 گام ساده برای استفاده از ماسک صورت

گام 1: اگر قصد دارید از ماسک صورت استفاده کنید، اصلا نباید نگران کثیف کاری های آن باشید، بنابراین، لباس هایی بپوشید که کثیف شدنشان اهمیتی نداشته باشد یا حتما موهایتان را طوری ببندید که روی صورتتان نریزند. با این حال، بهترین کار این است که از ماسک صورت در وان حمام استفاده کنید.

گام 2: قبل از استفاده از ماسک، حتما صورتتان را به خوبی تمیز کنید تا اثربخشی ماسک را به حداکثر برسانید، بنابراین از پاک کننده های روزمره برای از بین بردن آلودگی ها، چربی ها و مواد آرایشی کمک بگیرید.

گام 3: هم دست ها و هم پوست صورت باید کمی مرطوب باشند. علاوه بر این، اصلا ماسک را در ناحیه چشم ها پخش نکنید ماسک را علاوه بر نقاط مهم صورت، به پوست گردن هم انتقال بدهید. بسیاری از افراد معمولا پوست گردن را فراموش می کنند، درحالی که باید مانع چروکیدگی پوست گردن شد.

گام 4: برای عملکرد مطلوب ماسک باید بین 10 تا 15 دقیقه صبر کنید. برای کسب همه فواید ماسک هم تمام دستورالعمل های مورد نیاز ماسک باید جدی گرفته شوند.

گام 5: هنگام برداشتن ماسک صورت باید با دقت عمل کنید و اصلا به پوست فشار نیاورید. استفاده از آب و یک پارچه یا حوله نرم یا لیف نرم برای پاک کردن ماسک، بهترین کار است. در نهایت هم صورت را با استفاده از حوله ای تمیز خشک کنید.

 ماسک های صورت

دلیل اول: رسیدن به آرامش

ماسک های صورت فقط با هدف ایجاد بهبودی در ظاهر کلی پوست طراحی نشده اند، بلکه می توانند خواص کاملا درمانی هم داشته باشند. زمانی که ماسک های صورت با روغن های ضروری معطر مانند نعناع و رزماری ترکیب شوند، حس های مختلف را تحریک می کنند، درنتیجه می توانند آرامش خاصی به ذهن بدهند. البته ماسک صورت نیز باید در محیط کاملا آرام و ساکتی استفاده شود، بنابراین، وقتی که تصمیم به استفاده از ماسک می گیرید، حتما زمان مشخصی را به خودتان اختصاص بدهید.

برای این کار، می توانید وان حمام را از آب داغ پر کنید و تعدادی شمع روشن در نقاط مختلف حمام بگذارید. بعد ماسک را روی صورت قرار بدهید و داخل وان بروید و اجازه بدهید تا جادوی ماسک در آرامش شروع شود. این تجربه حسی فوق العاده، نه تنها ذهن و روان را به آرامش می رساند، بلکه فواید زیادی هم برای پوستتان دارد.

دلیل دوم: پاکسازی عمیق

فرآیند پاکسازی روزمره به از بین بردن عناصر زائد مختلف از سطح پوست مانند انواع آلودگی ها، چربی ها، مواد آرایشی و ناخالصی ها کمک می کند. با این حال، شاید ندانید که استفاده از ماسک صورت، فرآیند پاکسازی را وارد مرحله کاملا جدید و عمیق تری می کند.

یک ماسک خوب می تواند مقاوم ترین ناخالصی هایی را که زیر لایه های اپیدرم پنهان شده اند، بیرون بیاورد. بعضی از افراد معتقدند هنگام استفاده از ماسک صورت، فرآیند سم زدایی از پوست را کاملا احساس می کنند و متوجه تغییرات پوست حین عملکرد ماسک می شوند. توانایی ماسک های صورت در فرآیند پاکسازی عمیق و جدی واقعا باورنکردنی است زیرا وضعیت منافذ پوستی را به گونه ای بهبود می بخشند که کاملا آشکار و محسوس به نظر می رسند.

دلیل سوم: بازکردن منافذ پوستی

ماسک های حاوی بنتونیت (نوعی خاک رس)، به از بین بردن آلودگی ها و جذب چربی اضافی به وسیله پوست کمک می کنند. از طرفی، مانع تجمع سلول های مُرده پوستی روی پوست می شوند. زمانی که همه عناصر زائد از روی پوست حذف شوند، قطعا انسداد منافذ پوستی هم تا حد زیادی برطرف می شود.

همه ما می دانیم که انسداد منافذ پوستی واقعا دردسرساز است زیرا عناصر زائد به اندازه ای در لایه های عمیق پوست فرومی روند که شرایط برای رشد و گسترش باکتری ها فراهم می شود. زمانی که رشد باکتری ها شروع می شود، سریعا با انواع و اقسام جوش های ریز و درشت روی صورت مواجه می شویم که حداقل تا چند روز ما را آزار می دهند.

استفاده منظم از ماسک صورت به تمیز نگه داشتن پوست و جلوگیری از انسداد منافذ پوستی کمک می کند، بنابراین، یکی از مهم ترین دلایل برای استفاده از ماسک های صورت، مقابله با انسداد منافذ پوستی است.

دلیل چهارم: افزایش درخشندگی پوست

ماسک های صورت، مخصوصا انواع حاوی نعناع خارش زا، می توانند نقش موثری در تقویت گردش خون در ناحیه صورت داشته باشند. بعد از خشک شدن این ماسک ها روی صورت و ایجاد نوعی حالت سفتی، برداشتن ماسک باعث انبساط رگ های خونی موجود در پوست می شود. این حالت، وضعیت عمومی پوست را بهبود می بخشد. با توجه به همین نکات، استفاده از ماسک باعث نرم تر و صاف تر شدن پوست صورت، ایجاد درخشش و نوعی طراوت خاص در آن می شود، بنابراین، زمان استفاده از ماسک های حاوی نعناع از احساس سوزن سوزن شدن پوست نترسید و بگذارید که ماسک، پوست شما را متحول کند.

دلیل پنجم: کمک به رژیم مراقبت از پوست

استفاده منظم از ماسک های صورت، اثربخشی همه محصولات مراقبت از پوست را افزایش می دهد. اگر می خواهید محصولاتی مانند لوسیون ها، سرم ها و انواع کرم های شبانه، سریع تر و عمیق تر به وسیله پوست جذب شوند، هرگز نباید استفاده منظم از ماسک های صورت را فراموش کنید. این کار باعث می شود همه محصولات محافظت کننده و مرطوب کننده، عملکرد بهتری نسبت به قبل داشته باشند، بنابراین، شما بعد از مدتی با نتایج مثبتی مواجه می شوید که تا قبل از کمک گرفتن از ماسک های صورت، هرگز ندیده بودید.

ماسک صورت با ماست

2 ترفند زیبایی برای استفاده از ماسک های صورت

ترفند 1: قبل از استفاده از ماسک صورت، مقداری ژل چشم یا کرم چشم به اطراف چشم ها بزنید. این کار از پوست بسیار ظریف و حساس دور چشم ها محافظت می کند و مانع کاهش رطوبت این ناحیه مهم از صورت می شود.

ترفند 2: زمانی که ماسک صورت خشک شد و زمان برداشتن آن رسید، یک لیف نرم و گرم و مرطوب را روی صورت بگذارید و آن را برای چند ثانیه روی پوست صورت نگه دارید. این ترفند، فرآیند شستشوی ماسک را بسیار راحت تر می کند.

آیا ماسک های صورت نیازهای پوست شما برطرف می کنند؟

تعجبی نیست که ماسک های صورت درمیان محبوب ترین روش های اسپـا هستند. آن حس مورمور شدن، بافتش، رایحه تسکین دهنده اش، و به طور کلی حس آرامش بخشی که به آدم دست می دهد، امتیازهای عمده آن هستند. اما آیا این ها فقط زوائد تجملاتی (و غیرضروری) صورت هستند، یا ماسک های صورت واقعا می توانند کار خوبی برای پوستتان انجام دهند؟

ماسک ها ممکن است مزیت هایی را به تنهایی ارائه دهند، اما آنها در شرایطی که از ضدآفتاب های روزانه، آنتی اکسیدان و ویتامین آ استفاده کنید، مفیدترند. اثر همکاری هر دو باهم، درخشندگی بیشتری نسبت به وقتی که به تنهایی است، ایجاد می کند.

برای آنکه مطمئن شوید من تنها فردی نبودم که این (نظر) را دارد، از متخصصان برتر در سراسر کشور نظرخواهی کردم، تا نظرشان را در این زمینه بدست آورم. این چیزی است که گفتند: دکتر مارنی نوسبام، استادیار امراض پوستی در بیمارستان کرنل ویل، شهر نیویورک «ماسک ها ابزاری عالی در انبار زیبایی هستند، آنها در بسیاری از شرایط شامل خشکی، التهاب، قرمزی، و یا حتی آکنه، بلافاصله موجب رضایت می شوند. بسته به اینکه نوع پوست شما چگونه است، به احتمال زیاد ماسکی وجود دارد، که به شما کمک فوری کند.»

ماسک صورت اصلی

ماسک صورت خشک کننده ماریو بادسکو، زیرا چربی اضافی را جذب می کند و پوست را تسکین می دهد. ماسک شبانه چای سیاه تازه، که برای مقابله با خطوط ریز، هنگامی که سلول های پوستتان در حین خواب بازسازی می شوند، عالی است.

دکتر دیردر هوپر، استادیار بالینی امراض پوستی، دانشگاه ایالت لوییزیانا، نیواورلیان «ماسک های صورت مسدود کننده هستند. آنها پوست را می پوشانند و محصولات را عمیقا به درون آن می رانند. ماسک ها می توانند تمرکز بالاتری روی مواد فعال برای حجم دادن، آب رسانی و متعادل کردن پوست ارِائه دهند.»

ماسک صورت اصلی

ماسک های صورت اصلی او

ماسک های صورت سیاه اصلاح برای پوست های چرب عالی است زیرا از خاک رس برای جذب کردن، و سالیسیلیک اسید برای لایه برداری استفاده می کند اما زیادی خشک نمی کند. ماسک مرطوب کننده تسکین دهنده (اون) برای آب رسانی پوست های خشک. هوپر فکر می کند که عالی است «پیش از آنکه اتفاق بیفتد»

دکتر آنی چیو، متخصص پوست حاضر، مرکز پزشکی سدارسینای، لوس آنجلس «من فکر می کنم ماسک ها برای مشکلات پوستی مورد هدف قرار گرفته، مثل پوست خشک یا حساس عالی هستند. در کار من، ما ماسک های تسکین دهنده را بعد از لیزرهای خفیف و پیلینگ پیشنهاد می کنیم تا قرمزی را کاهش و التیام را سرعت بخشد.»

ماسک اصلاح کننده محصولات پوستی «فیتو» برای آرامش بخشی پوست حساس، تحریک شده، یا پس از پروسه های زیبایی. برای ساده کردن، دراینجا یک راهنمای مرجع فوری برای مواد تشکیل دهنده ماسک صورت ارائه می دهیم تا بر حسب نوع/شرایط پوست می توانید از آنها استفاده کنید:

 • آکنه: سالیسیلیک اسید
 • خشکی: اسید هیالورونیک
 • خطوط ریز: ویتامین سی یا آنتی اکسیدان های دیگر
 • روزاسه: نیاسینامید
 • لکه های تیره: سویا، یا عصاره ریشه شیرین بیان

چند مورد آخر که باید به یاد داشته باشید. اگر می خواهید ماسک صورت خانگی درست کنید، این دو نکته مهم را پیش از آنکه از ماسک استفاده کنید به خاطر داشته باشید:

اطمینان حاصل کنید که صورتتان را با یک پاک کننده مغذی، pH خنثی، غیرصابونی می شویید تا در ابتدا پوستتان باطراوت باشد. «بیوتی بار سفید داو» انتخاب راحت و مقرون به صرفه ای است. از آب ولرم برای شستشو استفاده کنید، تا منافذ باز شوند. این کار پوستتان را به بستری عالی برای استفاده از ماسک تبدیل می کند.

4.7/5 - (3 امتیاز)

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر شاهرخ سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 144 مشاهده پرسش
  سلام ، خسته نباشید.
  اخیرا از یک منفذ کوچک در پوست گردنم ، آب سفید ترشح می شود که قبلا وجود نداشته و هر چند ساعت یک بار این کار تکرار می شود.اگر با دست هم آن نقطه رافشار دهیم بعضی وقتها آب بیرون می آید. بنظر شما مشکل چیست؟ لطفا من را اهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما سه شنبه ۲۷ تیر ۹۶( 6 سال پیش)
   سريعتر توسط جراح عمومي معاينه شويد
درحال دریافت اطلاعات