چرا پزشکان آمریکایی، هر روز یک نفر را می کشند؟

سازمان جهانی بهداشت (WHO) از اقدامی جهانی برای کاهش میزان خطاهای پزشکی طی پنج سال خبر داد.

نبض ما– به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان جهانی بهداشت، سازمان جهانی بهداشت بر اساس این اقدام جهانی به دنبال آن است تا آسیب‌های ناشی از خطاهای پزشکی را طی پنج سال آینده در تمامی کشورها حدود ۵۰ درصد کاهش دهد.

این طرح به دنبال آن است تا ضعف‌های موجود در سیستم سلامت کشورها که به خطاهای پزشکی منجر می‌شود و آسیب‌های جدی به دنبال دارد را از بین ببرد. همچنین هدف آن است تا فرآیند تجویز دارو، توزیع و مصرف آن تقویت شود و آگاهی‌ها در بین بیماران در مورد خطرات مرتبط با مصرف ناصحیح داروها افزایش یابد.

درمان درد خطاهای پزشکی

خطاهای پزشکی حداقل به فوت یک نفر در روز و آسیب دیدن تقریبا ۱٫۳ میلیون نفر در سال در آمریکا منجر می‌شود. همچنین درحالیکه کشورهایی با میزان درآمد پایین و متوسط به لحاظ خطاهای پزشکی از نرخ مشابهی با کشورهای ثروتمند برخوردار هستند، تاثیر ناشی از خطاهای پزشکی در مردم این کشورها بیشتر است.

بیهوشی

بررسی‌ها حاکی از آن است در سطح جهان هزینه ناشی از خطاهای پزشکی حدود ۴۲ میلیارد دلار در سال است.

دکتر «مارگارت چان» رئیس سازمان جهانی بهداشت در این رابطه گفت: همه افراد انتظار دارند با مصرف دارو بهبود پیدا کنند نه اینکه دچار آسیب شوند. همچنین خطاهای پزشکی به غیر از اینکه سلامت بشر را به خطر می‌اندازد، فشار مضاعف و بی موردی را بر بودجه سلامت کشورها تحمیل می‌کند.

منبع: خبرآنلاین

5/5 - (1 امتیاز)

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید