چه تعداد نزدیکی طبیعی است؟

دفعات روابط زناشویی و نزدیکی به نیازهای طرفین بستگی دارد و ممکن است یک زوج ۳۰ ساله با ۲ بار برقراری رابطه در هفته نیازهایشان برطرف شود ولی زوج ۳۰ ساله دیگر با ماهی یکبار رابطه نیازهایشان برطرف شود.

نبض ما– میل جنسی زیاد را نباید با بیش‌فعالی جنسی که روان‌شناسان و روان‌پزشکان آن را «اختلال رفتاری» محسوب می‌کنند، اشتباه گرفت. برای برقراری نزدیکی جنسی در روز یا هفته، نشانه و رقم مهم نیست. بعضی ها  پرسش می‌کنند که مثلا در دهه ۴۰ زندگی چند  دفعه نزدیکی جنسی در هفته نیاز است. درحالی که به هیچ‌ عنوان در مورد تعداد برقراری رابطه نرمال در دهه های مختلف عدد و رقم وجود ندارد و نزدیکی جنسی مثل  بیماری  دیابت نیست که مثلا بگوییم اگر قندخون بیشتر از ۱۰۰ میلی‌گرم در ۱۰۰ میلی‌لیتر خون باشد، طبیعی نیست.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این بیماری و درمان آن به وب سایت دکتر ولی پور مراجعه نمائید

دکتر ولی پور متخصص ارولوژی
 

بر اساس یک مطالعه دانشگاه شیکاگو به نام “سازماندهی رابطه جنسی: اقدامات جنسی در ایالات متحده”، حدود ۳۲ درصد از زوج های متاهل دارای دو تا سه بار در هفته نزدیکی دارند، ۸۰ درصد از زوج های متاهل دارای چندین بار نزدیکی در ماه یا بیشتر، و ۴۷ درصد چند بار در ماه نزدیکی جنسی دارند.

ازدواج با بیمار

در مطالعه ای دیگر که توسط دکتر دیوید شنارچ انجام شد بیش از ۲۰،۰۰۰ زوج مورد مطالعه قرار گرفتند و تنها ۲۶ درصد از زوج ها یک بار در هفته نزدیکی دارند و سایرین یک یا دو بار در ماه نزدیکی دارند.

تعداد خاصی برای نزدیکی جنسی در هفته وجود ندارد

– بنابراین، هر چند وقت زوج های متاهل نزدیکی می کنند؟ در واقع بسیاری از مطالعات نشان می دهد این مسئله بستگی به زوج دارد.

– تمایل جنسی افراد، ازدواج آن ها و زندگی روزمره افراد متفاوت است. از آنجا که عوامل زیادی در نزدیکی نقش بازی می کنند تعیین دفعالت طبیعی کاری دشوار است. سوال بهتر این است که چه تعداد نزدیکی برای شما و همسرتان طبیعی است؟

– اگر هر دوی شما از نزدیکی یک بار در هفته یا یک بار در ماه خوشحال هستید، مهم نیست که زوج های دیگر چه کار کنند. اما اگر یک نفر یا هر دوی شما خوشحال نباشید، باید در خصوص آن حرف بزنید. در اکثر زوج ها، یک نفر همیشه تمایل جنسی بیشتری دارد.

چند بار نزدیکی شما را خوشحال می کند؟

– یک مطالعه جالب به شادی مرتبط با میزان رابطه جنسی پرداخته است. در حالی که ممکن است به نظر برسد هر چقدر نزدیکی بیشتر باشد بهتر است اما در برخی مواقع میزان خوشحالی کاهش یافته است. این مطالعه توسط انجمن
به طور کلی نزدیکی بیشتر باعث افزایش شادی می شود، اما لازم نیست به صورت روزانه باشد. بیش از یک بار هفته باعث افزایش خوشحالی نمی شود.

– البته اجازه ندهید این گفته بهانه ای برای کاهش نزدیکی باشد؛ شاید شما و همسرتان دوست داشته باشید بیشتر یا کمتر نزدیکی داشته باشید. مهم این است که ببینید چه حالتی برای شما مناسب است و مطابق شرایط خودتان تصمیم بگیرید. رابطه جنسی می تواند باعث آرامش و کاهش استرس شود و می تواند باعث نزدیکی زن و شوهر شود. بنابراین اگر هر دوی شما نزدیکی جنسی بیشتری می خواهید به کارتان ادامه دهید.

تمایل کم به نزدیکی جنسی و عوامل دیگر

– متأسفانه، بسیاری از مردم و حتی زن و شوهر هیچ میل جنسی ندارند و یا چیز دیگری باعث مهار میل جنسی آن ها می شود. به گفته مجله نیوزویک، ۱۵-۲۰ درصد از زوج ها در ازدواج “بدون نزدیکی” هستند که معادل داشتن ده بار نزدیکی در سال است. نظرسنجی های دیگر نشان می دهد که حدود ۲ درصد از زوج ها به هیچ عنوان نزدیکی ندارند. البته، دلایل بیان نشدند – ممکن است نداشتن نزدیکی جنسی به دلایل مختلف باشد که کمبود میل جنسی یکی از آن ها است.

– میل جنسی کم ممکن است برای هر دو جنس اتفاق بیفتد، هرچند در زنان بیشتر گزارش می شود. طبق گفته های ایالات متحده آمریکا، ۲۰ تا ۳۰ درصد مردان دارای اختلال جنسی و یا عدم تمایل جنسی هستند و ۳۰ تا ۵۰ درصد از زنان در معرض کمبود یا عدم نزدیکی هستند. محققان می گویند هر چقدر بیشتر نزدیکی داشته باشید بیشتر به آن تمایل دارید.

ازدواج سالم

– میل جنسی چیز جالبی است. به نظر می رسد بعضی از افراد با میل جنسی بالا یا پایین متولد می شوند، اما عوامل دیگری نیز وجود دارد که می تواند بر آن تاثیر بگذارد. چگونگی پیشروی رابطه شما می تواند تاثیر گذارد باشد، اما سوء استفاده جنسی مربوط به گذشته و یا مسائل دیگر جنسی نیز می تواند تاثیرگذار باشد.

چگونه می توان تعداد نزدیکی جنسی را افزایش داد؟

– اگر به این فکر می کنید که دیگران چقدر نزدیکی دارند به این معنی است که شما در نزدیکی جنسی آنچه می خواهید را ندارید. این حالت برای همه ما اتفاق می افتد. زمانی که استرس داریم، فرزند جدید داریم و یا دچار بیماری شده ایم. در این زمان ها به طور موقت دچاراین حالت می شویم.

– اما اگر شما و همسرتان مدتی طولانی نزدیکی نداشتید بهتر است با یک متخصص صحبت کنید. متخصص به شما کمک می کند ریشه مشکل را دریابید.

– فراتر از درمان، کتابهای زیادی درباره نزدیکی و ازدواج وجود دارد که به شما و همسرتان کمک می کند. اگر می خواهید همه چیز درست شود یک برنامه خوش گذرانی برای آخر هفته ترتیب دهید.

کیفیت در مقابل کمیت نزدیکی جنسی

– یکی از چیزهایی که باید در نظر بگیریم، کیفیت و تعداد نزدیکی جنسی است. اگر هر دوی شما عاشق نزدیکی هستید، عالی است! بسیاری از محققان توصیه می کنند به برنامه ریزی نزدیکی بپردازید.

– اگر کیفیت نزدیکی شما کم باشد، باعث کاهش تعداد آن می شود. در یک ازدواج، نزدیکی کراواتی است که باعث اتصال می شود. اگر احساس ضعف جنسی دارید، سعی کنید دلیل احساسات منفی در مورد ازدواج، همسر یا خودتان را متوجه شوید. هنگامی که مشکل را بفهمید می توانید آن را برطرف کنید. بازی سرزنش را متوقف کنید و کارهای بهتر انجام دهید. همچنین در نظر داشته باشید یک متخصص میتواند به شما کمک کند تا وضعیت خود را بهبود دهید.

– آمار زیادی وجود دارد که تعداد دفعات نزدیکی را مشخص می کند. اما تعداد طبیعی و خاصی وجود ندارد. در واقع تعداد نزدیکی در زوج های مختلف متفاوت است.

منبع:سایت سلامت بانوان اوما

4.3/5 - (21 امتیاز)

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر زینب دوشنبه ۱۶ مهر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 96 مشاهده پرسش
  من الان دو قلو حامله هستم در 35 هفته هستم در سه ماه اول رفتم سونوگرافی به من گفتن که nt یکی از قلو بالا هست رفتم آمنیو سنتز کردم الحمد اله هر دوتا قل ها سالم هستنددر34هفتگی رفتم سونوگرافی رنگی به من میگن 1/5 هفته اختلاف بیومتری دارند دکتر به من گفت احتمالا یکی از قلو ها در سرش آب دارد آخه من آزمایش آمنیو ستز داده ام گفته اند هردو سالم هستند من الان چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر مریم عباسیان دوشنبه ۱۶ مهر ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام.الان کاری نمی توانید بکنید.در بیمارستانی زایمان کنید که اطفال مقیم داشته باشد .بعد از سزارین بچه ها معاینه میشوند.ولی بهتر است آخرین سونو را بفرستید تا من هم ببینم تا بهتر نظر بدهم.

 • تصویر کاربر م سه شنبه ۱۰ مهر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 190 مشاهده پرسش
  آیا پس از تزریق واکسن هاری می توان رابطه جنسی بدون مراقبت انجام داد؟
  1. تصویر کاربر دکتر مریم عباسیان سه شنبه ۱۰ مهر ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام.گرچه واکسن هاری ویروس ضعیف شده ویا کشته شده است و بسیار ایمن هست ولی حداقل برای یک ماه جلوگیری داشته باشید.

 • تصویر کاربر جعفر جمعه ۱۶ شهریور ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 91 مشاهده پرسش
  سوال من این است که ترس زیاد خانمم نمیزاره ما نزدیکی کنیم باید به دکتر مراجعه کنیم
  1. تصویر کاربر دکتر مریم عباسیان جمعه ۱۶ شهریور ۹۷( 3 سال پیش)
   سلام
   بله .حتما به متخصص زنان مراجعه کنید تا مشکل رفع شود.

   دکتر مریم عباسیان چوری
   متخصص زنان و زایمان
 • تصویر کاربر زارعیان چهارشنبه ۷ شهریور ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 81 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید.
  همسر بنده دچار الیگو اسپرمی شدید هستند تهداد اسپرمهاشون 3.7 هست نقریبا 20کیلو اضافه وزن دارن گرمایی و سیگار میکشن و فشار خونشون همیشه 14 هست و تمامی علائمی که توضیح دادید رو دارند.آیا درمانی داره ؟؟؟ احتمال بچه دار شدمون چقدره؟؟؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور چهارشنبه ۷ شهریور ۹۷( 3 سال پیش)
   با سلام باید از نظر واریکوسل معاینه بشه
 • تصویر کاربر صدیقه دوشنبه ۵ شهریور ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 113 مشاهده پرسش
  من 48 سالمه و عقدهستم و عروسی هم نکردم اخیرا سونو از شکم ولگن داشتم تشخیص دادندکه قیبرم رحمی دارم که بزرگترینش اندازه 10*70 هست . از طرفی نفخ وبعضی مواقع احساس درد در زیر شکم
  وکمی هم در انتهای کمر دارم یه جوراحساس سنگینی . یه دکتر زنان رفتم میگه باید حمت را بیرون بیاری و جراحی میخواهد اما من با شرایطی که دارم اصلا نمیخوام جراحی بشم آیا راهی برای درمان بدون جراحی هست؟
  آیا قرص esmya میتواند برای من موثر باشد؟ در سونو یک کیست 2*3 هم در سمت راست تخمدان هم نشان داده شده است
  لطفا مراراهمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر مریم عباسیان دوشنبه ۵ شهریور ۹۷( 3 سال پیش)
   سلام
   اندازه فیبروم شما بزرگ است ولی در صورت عدم خون ریزی غیر قابل کنترل وعلایم فشاری میتوان صبر کرد و حالا جراحی نکرد .کیست هم میتوان با سونو ۶ ماه دیگر تحت نظر گرفت .حتما با همکاران دیگر هم قبل از جراحی مشورت کن.

   دکتر مریم عباسیان چوری
   متخصص زنان و زایمان
 • تصویر کاربر مونا شنبه ۳ شهریور ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 91 مشاهده پرسش
  من ماه 8 بارداریم وRBC آزمایشم3.63 نشون میده دلیلش چیه؟ خیلی نگرانم
  1. تصویر کاربر دکتر مریم عباسیان شنبه ۳ شهریور ۹۷( 3 سال پیش)
   سلام
   تنها با یک اندکس نمی توان اظهار نظر کرد عکس کامل آزمایش را بفرستید.و حتما با متخصص تحت نظرتان در ارتباط باشید و ایشان در جریان باشد.

   دکتر مریم عباسیان چوری
   متخصص زنان و زایمان
 • تصویر کاربر ن.رضایی دوشنبه ۱۵ مرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 82 مشاهده پرسش
  با سلام.آیا با کشش سوراخ ناحیه ی موردبحث امکان پارگی پرده وجود دارد؟(دخول صورت نگرفته)چون مقدار کمی خون دیده شده و کمی سوزش احساس میشود.
  1. تصویر کاربر دکتر مریم عباسیان دوشنبه ۱۵ مرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام
   باید معاینه شود
   در پزشک قانونی این کار انجام میشود

   دکتر مریم عباسیان چوری
   متخصص زنان و زایمان
 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۳ تیر ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 110 مشاهده پرسش
  سلام من 15 ساله هستم ادرار من در بعضی از مواقع دو شاخه بیرون میاد بعد دو ثانیه یه شاخه میشه ادرارم با تاخیر شروع میشه بعد اتمام ادرار ادراری که باقیمونده قطره قطره میچکه احساس میکنم که ادرارم کامل تخلیه نمیشه و ادرار قطع و وصل میشه و ادرارم میپاشه و نازکه شدت خروج ادرارپایینه سونوگرافی و آزمایش دادم به دکتر نشون دادم گفت تنبلی مثانه است و با نوشیدن آب خوب میشه آیا تشخیص دکتر درست بوده . من به تنگی مجاری ادراری مبتلا نشدم؟ چه دارویی رو پیشنهاد میکنید؟
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق شنبه ۲۳ تیر ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام،تشخيص اصلي تنبلي مثانه با نوار مثانه است
   بهتر است در ابتدا يك نوار مثانه انجام دهيد

   دکتر شهریار ناطق
   جراح کلیه و متخصص ارولوژی

   https://drshnategh.com
 • تصویر کاربر حسام جمعه ۲۵ خرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  با سلام
  در زمان کودکی که ختنه شده ام پوست بیضه به التم چسبیده و التم پرده دار شده و علاوه بر اون التم الان سیزده سانته و خیلی باریک هم هست و اختلال نعوض هم دارم
  چه کاری باید بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور جمعه ۲۵ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام چند سالتونه و باید از نزدیک معاینه بشین
 • تصویر کاربر احمد جمعه ۱۸ خرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 83 مشاهده پرسش
  با سلام. بنده 27 سال دارم. 175 سانت قد و 66 کیلو وزن دارم. متاسفانه هنگام نزدیکی با جنس مخالف به نعوظ نمیرسم. ولی وقتی سیلدنافیل مصرف میکنم هیچ مشکلی نیست و نعوظ به خوبی انجام میشود. لطفا راهنمایی بفرمایید تا درمان همیشگی انجام شود . با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق جمعه ۱۸ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام،لطفا" يك سونوگرافي رنگي از عروق الت با تزريق پاپاورين انجام دهيد

   دکتر شهریار ناطق
   جراح کلیه و متخصص ارولوژی

   https://drshnategh.com
درحال دریافت اطلاعات