لیست بهترین اسباب بازی ها برای کودک شما

به دنبال خرید اسباب بازی های جدید برای کودکان خود هستید؟ مهم است که اسباب بازی های مناسب سن بچه های خود را در طول دوره کودکی آن ها خریداری کنید.

نبض ما– کودکان در طی مراحل مختلف رشد، مهارت های جدیدی یاد می گیرند و علایق مختلف خود را نشان می دهند. پیدا کردن اسباب بازی های مناسب برای کودک یعنی پیدا کردن یک اسباب بازی که با سن، علاقه و مهارتهای یادگیری آنها مناسب است.

اسباب بازی نوزاد دختر و پسر

برای سه ماه اول، کودک شما غیر از دیدن محیط اطرافش قادر به انجام کار بیشتری نیست. از آنجا که بینایی او هنوز هم تار است، اشیای با طرح های روشن و خشن را از همه چیز بهتر می بیند. اسباب بازی ها نباید به رنگ های متضاد باشند. مثلا نباید سیاه و سفید باشند.

اسباب بازی نوزاد دختر و پسر

همانطور که کودک شما رشد می کند، از اسباب بازی هایی لذت می برد که احساسات دیگر او را نیز درگیر می کند. به همین دلیل است که بسیاری از اسباب بازی ها برای ترویج تعامل در انواع مختلف طراحی شده اند: آنها ممکن است سر و صدای جیرجیر یا سرخ کردن را ایجاد کنند، بافت نرم و ملایم داشته باشند. اسباب بازی هایی که کودکان در دهان می گذارند که می تواند به کاهش درد بافت های دندانی آن ها کمک کند.

اسباب بازی های مناسب برای کودک زیر یک سال

– بهترین اسباب بازی ، خود شمایید ! در سه ماه اول، خود شما وسیله بازی مورد علاقه کودکتان هستید. این ها همه به خاطر توسعه تعاملات حسی است. تعامل با چهره و صدای شما همان چیزی است که واقعا کودک شما  نیاز دارد.

– یکی از اسباب بازی های مناسب برای کودک جغجغه است. اسباب بازی هیجان انگیز.  اسباب بازی هایی که صدای لرزیدن یا صدای خندیدن دارند، اسباب بازی های مناسب برای کودک شماست.

– اسباب بازی های حمام

– حیوانات نرم

– کتابهای با جلد سخت یا کتاب های با جلد پارچه ای با شکل های ساده و رنگارنگ برای کمک به قدرت بصری کودک، اسباب بازی های مناسب برای کودک شماست. اطمینان حاصل کنید که کتاب لبه های گرد شده است.

– یکی از اسباب بازی های مناسب برای کودک شما، اسباب بازی های کششی و فشاری. این اسباب بازی های برای ماه های نهم خوب است. یا زمانی که کودک شما سعی می کند راه روند و یا دستش را به چیزی بگیرد.

اسباب بازی هایی که باید از آن ها اجتناب کرد

  • اسباب بازی با رشته ها یا سیم های بیش از ۱۲ اینچ طول
  • محصولات ساخته شده از PVC
  • اشیای کوچک مانند تیله ها
  • اسباب بازی با قطعات کوچک (مانند باتری یا آهن ربا) که می تواند کودک آن را فرو برد.
  • حیواناتی که با قطعات ضعیفی ساخته شده اند که به راحتی برداشته می شوند
  • اسباب بازی های تیز و لبه دار
  • اسباب بازی های ساخته شده با رنگ سرب

بازی فکری برای کودک زیر یک سال

در اینفوگرافیک زیر تعدادی اسباب بازی های مناسب برای کودک شما و بازی هایی که به رشد فکر کودک شما کمک می کند اشاره شده است:

بازی فکری برای کودک زیر یک سال

اسباب بازی های مناسب برای کودک ۳ ماهه

در اولین ماههای تولد کودک، قبل از اینکه او یاد بگیرد که اشیا را درک کند یا بلند شود، بیشترین چیزهایی که دوست دارد، آن هایی هستند که می تواند ببیند یا بشنود.

طرح های با کنتراست بالا و رنگ های روشن کودک را جذب می کند زیرا ساده ترین اشیا برای دیدن هستند. او در حال حاضر آموخته است به صداها و موسیقی آرام علاقه نشان دهد. اشیاء که به آرامی حرکت می کنند و ایجاد صدای ملایم ایجاد می کنند برای او بسیار جالب تر از آن هایی است که ثابت و ساکت هستند.

اسباب بازی های دستی: نزدیک بینی او باعث می شود که از هر چیزی که در خط دید او قرار دهید استقبال کند. او قادر به نگهداری اسباب بازی برای مدتی نخواهد بود، اما او دوست دارد علاقه اش به آن را با دست و پا زدن نشان دهد.

آینه نشکن: اگر چه آنها در این مرحله متوجه نمی شوند که در حال دیدن خودشان هستند، اما بازتاب تصویرشان برای آن ها جذاب است. این یکی از اسباب بازی های مناسب برای کودک شماست.

کتاب های نرم با طرح های با کنتراست بالا: کتاب های نرم با الگوهای ساده و یا تزئیناتی که فقط برای نوزادان طراحی شده است.

اسباب بازی های حساس: یک اسباب بازی نرم که در هنگام فشار دادن صدای لرزش یا صدای جیرجیر را به گوش برساند برای کودک تا چندماه جذاب است. صدای جیغ مانند ناگهانی اسباب بازی در دستش، باعث می شود که کودک نسبت به آن چه که در دستش هست، آگاهی پیدا کند.

اسباب بازی های مناسب برای کودک ۶ ماهه

در این سن، کودک شما متوجه می شود چقدر دستهایش می تواند سرگرم کننده باشد و دیگر لازم نیست به صورت مشت در دستش باشد. او می تواند یک اسباب بازی که در دستش قرار دارد را حس کند یا آن چه را که دوست دارد، به دست آورد.

اسباب بازی ها برای کودک ۶ ماهه

جغجغه های سبک: بچه ها عاشق سر و صدا هستند. به کودک خود یک جغجغه دهید و تکان دادن آن توسط او را تماشا کنید. نوزادان در این سن به طور کلی سروصدا را دوست دارند و به ریتم ها علاقمند هستند. به دنبال جغجغه هایی باشید که از مواد محکم ساخته شده اند ( نه پلاستیکی و نازک و شکننده) و بدون قطعات کوچک که کودک شما می تواند در گلو فرو برد. این یکی از اسباب بازی های مناسب برای کودک شماست.

میله های فعالیت: این میله ها با اسباب بازی های پلاستیکی یا مخملی پر شده اند و در اطراف صندلی نوزاد، صندلی ماشین یا صندلی راحتی قرار می گیرند. این به این معنی است که در سفرهای طولانی ماشین و یا سواری کالسکه، کودک شما می تواند با بررسی اشیای جالب و پر سر و صدا خود را مشغول کند.

حیوانات و عروسک های نرم: در این سن، بسیاری از بچه ها به یک عروسک یا حیوان پلاستیکی وابسته اند. معیارهای کلیدی ایت موضوع، نرم بودن و راحت بودن آن است. البته باید مراقب باشید سیم هایی که در گوش و یا دم عروسک است از میان پارچه ها به کودک شما آسیب بزند.

اسباب بازی های مناسب برای کودک ۹ ماهه

کودک شما به این درک رسیده است که اشیا همچنان در اطراف او قرار دارند هرچند که نتواند آن ها را ببیند و یا احساس کند. این بدان معنی است که اگر حیوان مورد علاقه خود را از دست دهد و نتواند آن را ببیند به دنبال آن می گردد.

اسباب بازی ها برای کودک ۹ ماهه

اسباب بازی های فشاری: هنگامی که کودک شما شروع به حرکت می کند، بیشتر علاقه مند به اسباب بازی هایی می شود که این چنین کاری را انجام دهد. او به دنبال اسباب بازی هایی مثل ماشین ها و یا حیواناتی است که روی چرخ آن ها بتواند فشار دهد و دور فرش راه ببرد.

اسباب بازی هایی که می تواند آن ها را کنترل کند: کودک شما این ایده را می پذیرد که او می تواند باعث شود هرچیزی رخ دهد، کارهایی مثل پیچ زدن، چرخاندن، فشردن، تکان دادن، رها کردن و باز کردن چیزها می تواند او را هیجان زده کند.

فنجانهای تودرتو، بلوک هایی که روی هم قرار می دهند، مخروط های حلقه، اسباب بازی با اهرم ها و اسباب بازی هایی که می تواند آن ها را درون هم دیگر قرار دهد.

اسباب بازی های مناسب برای کودک ۱ ساله

کودک نوپا در این مرحله پر از انرژی است، مشتاق به کشف همه چیز در اطراف وی است. آنها همه فعالیتهای جسمانی مانند کشیدن، هل دادن، بزور کشیدن، ضربه زدن، خالی کردن و پرکردن را دوست دارند. کودکان نوپا کنجکاو هستند، و از دست زدن و بررسی هرچیزی که مشاهده می کنند لذت می برند.

اسباب بازی های مناسب برای کودکان نوپا از جمله اسباب بازی های موزیکال، اسباب بازی های بیرون از خانه، اسباب بازی های سواری و اسباب بازی های ساخت و ساز ساده مانند بلوک های ساختمان و پازل هستند. همه این اسباب بازی ها کودکان را تشویق می کند تا انرژی خود را آزاد کنند و مهارت های تفکر خود را بهبود ببخشند.

نبض ما– ترجمه: حسین مقدس زاده

منابع: Thespruce، babycenter، parents، mightymoms.club

4.9/5 - (13 امتیاز)

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم