تزیین میز پذیرایی برای سفره هفت سین

نزدیک عید نوروز است و یکی از کارهایی که خانواده ها به آن مشغول می شوند تزئین و دکوراسیون منزل است. در این مطلب درباره تزیین میز پذیرایی برای سفره هفت سین مطالب جدیدی را می خوانید.

نبض ما– با نزدیک شدن بهار و خانه تکانی منزل، خیلی از خانم های خانه دار علاقه مند هستند دکوراسیون جدیدی را به منزل خود دهند. در این بین یکی از جلوه هایی که در تزئین منزل خیلی به چشم می آید، تزئین میز پذیرایی است که معمولا خانم ها علاقه مند هستند، آن را به طور منحصر به فرد و چشمگیری تزئین کنند. در ادامه ایده هایی را در این مورد در اختیارتان قرار می دهیم.

– برای تزئین میز پذیرایی، شکوفه های گل را به داخل منزل خود بیاورید. با استفاده از گلدان های رنگارنگ و با سلیقه ای که خودتان می پسندید می توانید چیدمان جذابی از این گل ها را برای تزئین میز پذیرایی استفاده کنید.

تزئین گلدان

– برای تزئین میز پذیرایی فقط به خود میز اکتفا نکنید! می توانید با استفاده از کاغذهایی رنگی و آویزان کردن آن به لوستری که در بالای میز قرار دارد باعث افزایش رنگ و ظرافت در خانه شوید.

تزئین میز پذیرایی

– می توانید دسته هایی از گل های ارزان قیمت را کنار هم قرار داده و آن ها را داخل کوزه هایی چینی قرار دهید. همچنین از پایه هایی شیشه ای برای جای گل ها در کنار کوزه استفاده کنید تا تاثیر بیشتری در زیبایی و تزئین میز پذیرایی داشته باشد.

تزئین میز پذیرایی

– به جای استفاده از فنجان های ساده و سفید می توانید از طرح های گل دار استفاده کنید. این طرح های رنگارنگ باعث می شود ظروف چینی از حالت کلاسیک خود خارج شده و جذاب تر به نظر آیند و این زیبایی و تزئین میز پذیرایی شما را دو چندان می کند.

تزئین میز پذیرایی

– با استفاده از یک سبد مینیاتوری و چند تا تخم مرغ رنگ شده بهار را به خانه خود بیاورید. هرکدام از سبد ها را می توانید با یک تگ و جمله ای دلخواه مشخص کنید. روی تخم مرغ ها هم می توانید اسم اعضای خانواده خود را بنویسید. همچنین با نصب یک روبان به سبد آن را شکیل تر و زیباتر کنید.

تزئین میز پذیرایی

همچنین می توانید با استفاده از رنگ آمیزی های زیبا روی تخم مرغ ها طرح های متنوعی را ایجاد کنید. یکی از ایده های دیگری که می توان با استفاده از آن تخم مرغ های عید را به میز پذیرایی اضافه کرد قرار دادن آن ها در ظرف های شیشه ای است به زیبایی آن افزود و میز پذیرایی را به خوبی تزئین کرد.

رنگ آمیزی تخم مرغ تزئین گل

– می توانید از میوه ها برای تزئین میز پذیرایی استفاده کنید. تعدادی لیمو را که خوش رنگ هستند، می توانید داخل یک کوزه شیشه ای قرار دهید و همچنین از گل های زرد و سفید در کنار آن برای جلوه بیشتر استفاده نمایید.

تزئین میز پذیرایی با لیمو

– استفاده از گل های وارونه هم ایده ای است که می تواند بسیار جذاب و در عین حال خاص باشد. جعبه ای چوبی را می توانید از بالای سقف آویزان کرده و گل ها را به صورت وارونه روی آن قرار دهید.

تزئین با گل

– استفاده از شمع های تزئینی هم همواره ایده ای جذاب برای تزئین میزهای پذیرایی است. می توانید شمع ها را به صورت مجزا روی میز پذیرایی بچینید و یا این که آن ها را داخل ظروف شیشه ای قرار دهید و در کنار تعدادی گل و گیاه تنوعی از رنگ ها را برای تزئین میز پذیرایی خود استفاده کنید.

تزئین با شمع تزئین میز پذیرایی با شمع

– اگر می خواهید روی میز پذیرایی خود هفت سین هم بچینید باید به این نکته توجه کنید که مهم ترین مسئله در تزئین هفت سین تقارن ظروف است. همچنین اگر هارمونی رنگ را بتوانید رعایت کنید زیبایی و تزئین میز پذیرایی شما چند برابر خواهد شد.

تزئین هفت سین

– اگر بخواهید از رنگ سال در تزئین میز پذیرایی خود استفاده نمایید می توانید از رومیزی بنفش و یا دستمال های بنفش و صورتی استفاده نمایید. همچنین در کنار سبزه که برای عید نوروز خریده اید، می توانید از گل های بنفش و سفید هم استفاده نمایید تا جلوه ی زیباتری به میز خود بدهید.

نبض ما– ترجمه و تهیه: حسین مقدس زاده

منبع:

Hgtv

5/5 - (1 امتیاز)

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید