آیا کرایولیپولیز واقعا جواب می دهد؟

مطالعات نشان می دهد، کرایولیپولیز روشی موثر برای کاهش چربی است. کرایولیپولیز روشی است که بدون نیاز به جراحی، سلول های چربی اضافی را از زیر پوست حذف می کند.

نبض ما– کرایولیپولیز  به عنوان یک درمان غیر تهاجمی مزایای متعددی نسبت به روش های سنتی جراحی برای حذف چربی دارد. در ایالات متحده محبوبیت کرایولیپولیز  به عنوان روشی برای حذف چربی رو به افزایش است.

این روش در سال 2010 از اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) تأییده گرفت. از آن زمان، درمان با روش کرایولیپولیز 82 درصد رشد داشته است.

کرایولیپولیز چگونه است؟

کرایولیپولیز

این کار با قرار دادن رول چربی در دو پنل کار می کند که چربی را به دمای انجماد می رساند.

در سال 2009 مطالعه ای به بررسی اثربخشی بالینی کرایولیپولیز پرداخت. محققان دریافتند که کرایولیپولیز لایه های چربی را تا 25 درصد کاهش می دهد. این نتایج تا 6 ماه پس از درمان پایدار بودند.

سلول های چربی مرده و یخ زده، طی چند هفته پس از درمان از طریق کبد خارج می شوند و پس از سه ماه نتایج از دست دادن چربی کاملا مشخص است.

افراد برای درمان قسمت های مختلفی از بدن کرایولیپولیز را انتخاب می کنند. معمولا شامل موارد زیر می شود:

کرایولیپولیز می تواند میزان سلولیت را در پاها، باسن و بازوها کاهش دهد. برخی از افراد از آن برای کاهش چربی اضافی زیر چانه استفاده می کنند.

برای درمان هر بخش از بدن یک ساعت زمان لازم است. برای دیدن نتایج درمان بخش های بیشتری از بدن، به درمان بیشتری نیاز است. ممکن است بخش های بزرگتر بدن نسبت به بخش های کوچکتر نیاز به درمان بیشتری داشته باشند.

لیپوماتیک

برخی از عوارض جانبی کرایولیپولیز در زیر آمده است:

– احساس کشیدگی محل درمان، هنگامی که پزشک رول چربی را بین پنل ها قرار می دهد.

– احساس درد، خستگی یا تیرکشیدن در محل درمان تا دو هفته پس از آن، که نیاز به هیچگونه درمان اضافی ندارد.

– قرمزی کوتاه مدت، ورم، کبودی و حساسیت پوست در محل درمان

در موارد بسیار نادر، ممکن است کرایولیپولیز منجر به افزایش حجم سلول های چربی بدن شود. دلیل این اتفاق معلوم نیست، اما به نظر می رسد احتمال آن در مردان بیشتر از زنان است. این مساله در کمتر از 1 درصد موارد دیده می شود.

گرچه امکان رخ دادن این عارضه نادر است، فرد باید از آن آگاهی داشته باشد. اکثر افرادی که این مساله را تجربه می کنند، برای حذف چربی از درمان های جایگزین، مانند روش سنتی لیپوساکشن استفاده می کنند.

کرایولیپولیز برای چه کسانی جواب می دهد؟

کرایولیپولیز برای همه افراد نتیجه بخش نیست. این روش درمانی برای چاقی نیست. در عوض، تکنیک مناسبی برای کمک به حذف مقادیر کم چربی اضافی، در کنار سایر روش های کاهش وزن مانند رژیم غذایی و ورزش است.

چاقی

کرایولیپولیز یک درمان امن و موثر برای کاهش چربی بدن در بسیاری از افراد است. اما برخی از افراد نباید آن را امتحان کنند. به دلیل داشتن عوارض خطرناک، افرادی که شرایط زیر را دارند، نباید این درمان را انجام دهند. این شرایط شامل موارد زیر می شود:

  • کرایوگلوبولینمی
  • بیماری آگلوتینین سرد
  • هموگلوبینوری حمله ای سرد

برای انجام کرایولیپولیز قبل از مراجعه به یک جراح پلاستیک یا زیبایی با پزشک خود مشورت کنید.

نتایج تا چه مدتی باقی می مانند؟

نتایج کرایولیپولیز پایدار است. زیرا در زمان انجام کرایولیپولیز سلول های چربی را از بین می برند. اما اگر بعد از درمان وزن شما افزایش پیدا کند، ممکن است دوباره در مناطق تحت درمان چربی تشکیل شود.

آیا کرایولیپولیز ارزش انجام دادن دارد؟

اگر کرایولیپولیز توسط یک دکتر باتجربه، با برنامه ریزی مناسب و در طی چند جلسه، برای به حداکثر رساندن نتایج و کاهش خطر عوارض جانبی انجام شود، تاثیر بیشتری دارد. کرایولیپولیز  نسبت به روش سنتی لیپوساکشن مزایای زیادی دارد:

  • نیاز به جراحی ندارد.
  • دوره نقاهت ندارد.

پس از درمان شما می توانید رانندگی کنید و به سرعت به فعالیت های منظم خود بازگردید.

اگر میخواهید کرایولیپولیز را امتحان کنید، باید نسبت مزایای آن را، به نسبت خطراتش بسنجید و با پزشک خود مشورت کنید تا بفهمید آیا انجام آن برای شما انتخاب مناسبی است یا خیر.

تیم ترجمه نبض ما

منبع: www.healthline.com

آیا کرایولیپولیز واقعا جواب می دهد؟
4.8 (96%) 5 رای
از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم
ممکن است شما دوست داشته باشید