چگونه افراد حسود را بشناسیم؟

حسادت، خصیصه ای ناپسند و به شدت خطرناک است که می تواند باعث آزار خود فرد و اطرافیان او شود. حسادت یکی از رفتارهایی است که فرد حسود نمی تواند پنهان کند. در این مطلب با نشانه های آدم حسود آشنا می شوید.

نبض ماحسادت می تواند روابط دوستانه را تحت الشعاع خود قرار داده و دوام و زیبایی دوستی را از بین ببرد. افراد حسود به اندازه تفکر خود، به شما آسیب می رسانند! سوال این است که آیا راهی برای پیدا کردن افراد حسود وجود دارد، نشانه های آدم حسود چیست؟

بدون شک شما حتما در زندگی روزمره خود با این گونه افراد روبرو شده اید. افرادی که با حسادت به دیگران، باعث ایجاد کدورت و ناراحتی می شوند. شما می توانید بر طبق تعاریف زیر افراد حسود را شناسایی کرده و به این ترتیب در مورد ادامه روابط خود با آن ها، تجدید نظر کنید:

خصوصیات و نشانه های آدم حسود

۱- انتقاد همراه با انرژی منفی:

بهترین دوست شما می تواند از شما انتقاد کند زیرا او در مورد شما  نگران است، اما در بعضی موارد، این انتقاد همراه با انرژی منفی و به گونه ای است که مایه هایی از حسادت در آن مشخص است.

یک دوست واقعی معمولا شما را به طور خصوصی و دور از جمع مورد انتقاد قرار می دهد. حال آنکه شخص حسود، معمولا در جمع از شما انتقاد می کند تا علاوه بر تخریب شما، حس واقعی خود را هم انتقال داده باشد.

۲-شایعه سازی یکی از قوی ترین نشانه های حسادت است

فردی که به شما حسادت می کند، همیشه می خواهد شما را در مقابل دیگران بد جلوه دهد و شما را روبروی آن ها قرار دهد. به دلایل بسیاری، او ممکن است قادر نباشد که در حضور شما بدگویی کرده و یا از شما انتقاد کند و در نتیجه، دور از چشم شما و در غیاب شما، شروع به شایعه سازی در مورد شما می کند.

۳-به شما تبریک نمی گوید

این مورد، یکی از قوی ترین نشانه های فرد حسود است. شخص حسود در هنگام موفقیت، به شما تبریک نمی گوید. او حتی هنگامی که شما را خوشحال و یا موفق می بیند، ناراحت می شود. آیا می خواهید بدانید که دوست واقعی شما چه کسی است؟ شما می توانید خبر خوبی از موفقیت های خود بگویید و منتظر واکنش او شوید. این روش می تواند به شما در شناسایی فرد حسود کمک کند.

۴-وارونه نشان دادن واقعیت

زمانی که شما لباس زیبایی به تن کرده و یا مدل موهای تان به شما می آید، فرد حسود، به شدت از ظاهر شما انتقاد کرده و حقیقت را وارونه جلوه می دهد تا شما اعتماد به نفس خود را از دست داده و از زیبایی شما کم شود.

روانشناسی رنگ لباس مردان

۵- در دسترس نبودن

افراد حسود، معمولا در مواقعی که به آن ها احتیاج دارید کمتر ظاهر می شوند زیرا در واقع قادر به کمک کردن شما نبوده و  مدام از این کار طفره می روند. در واقع آنها دوست دارند شما در گرفتاری خود باقی مانده و خوشحال نباشید.

۶-آن ها مرتب از شما  انتقاد می کنند

حسادت نوعی انرژی منفی است. برای اینکه فرد احساس خوبی داشته باشد، باید از این انرژی خلاص شود. یکی از راه های موثر برای این کار، انتقاد افراد حسود از دیگران است تا به گونه ای خود را تخلیه روحی کند.

۷-افراد حسود ذهن شما را درگیر می کنند

افراد حسود، معمولا ذهن شما را درگیر موضوعات سطحی کرده و از پیشرفت شما جلوگیری می کنند. آن ها دوست دارند شما در شغل و حرفه خود ثابت مانده و یا وسیله ای برای از دست دادن کار شما می شوند.

۸-آن ها شما را پایین می آورند

یکی دیگر از نشانه های آدم حسود این است، احساس می کند که شما در همه حال، از او خیلی بهتر هستید. بنابراین در هر جمع و موقعیتی سعی می کند ارزش شما را کم کرده و نوعی تخریب شخصیت ایجاد کنند.

۹-به سختی می تواند همراه شما باشد  

افراد حسود، به سختی می توانند در موفقیت ها، کنار شما باشند زیرا مدام درحال عذاب هستند و نمی توانند در حضور جمع شاهد درخشش شما باشند.

روان شناسی آدم های حسود

۱۰- نظرات منفی اجتماعی

بسیاری از افراد حسود سعی می کنند با نوشتن نظرات منفی در رسانه های اجتماعی اعتبار شما را کاهش دهند. اگر شخصی به طور مداوم نظرات منفی در مورد شما داد، بدانید که او فرد حسودی است.

۱۱- زمانی که شما ناراحت هستید، او احساس خوبی  دارد

یکی دیگر از نشانه های آدم حسود این است در هنگامی که اتفاق بدی برای شما می افتد در ظاهر غمگین و در باطن خوشحال است و گاهی این خوشحالی با دقت کردن به چهره و زبان گفتاری او کاملا مشخص است.

۱۲-نفرت مستقیم

حسادت برخی از افراد حسود،  واضح تر از دیگران  است. آن ها از شما متنفر هستند و  این تنفر را به وضوح نشان می دهند. شما با رفتار زننده و نفرت آن ها، به سادگی می توانید حسادت را در روح و وجود آن ها ببینید.

۱۳-آن ها سعی خواهند کرد حرف خود را به کرسی بنشانند.

یکی دیگر از نشانه های آدم حسود این است معمولا بر حرف خود تاکید کرده و در بحث ها، می خواهند  به شما ثابت کنند که شما اشتباه کرده اید.

۱۴-حسادت هنگام خوشحالی شما

هنگامی که شما بسیار خوشحال هستید و یا در حرفه خود به درجه بالاتری رسیده اید، فرد حسود، با کناره گیری از شما و رفتار غیر موجه، حسادت خود را بروز می دهد.

شادی

۱۵-آنها از سرگرم شدن شما در جمع بیزارند

یکی دیگر از نشانه های آدم حسود این است که از تنهایی و انزوای شما لذت می برد. اگر موقعیتی ایجاد شود که توجه دیگران  به سمت شما باشد، آن ها سعی می کنند توجه دیگران را به خود جلب کرده و از ارزش شما بکاهند. این رفتار، نوعی حسادت آگاهانه و علنی محسوب می شود.

۱۶- آنها ممکن است سعی کنند به شما آسیب برسانند

یکی دیگر از نشانه های آدم حسود و تنگ نظر این است که به شما آسیب می رساند. این مورد می تواند در هر شرایطی برای شما ایجاد شود زیرا فرد حسود دائما به دنبال تخریب شما است. شما می توانید با کمی دقت به رفتار اطرافیان، کمی از خصوصیات شخصیتی آن ها را ارزیابی کنید زیرا درون هر فردی در رفتار او منعکس شده و خصوصیات باطنی او را آشکار می کند.

تیم ترجمه نبض ما

چگونه افراد حسود را بشناسیم؟
۴.۵ (۹۰%) ۶ رای


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
  1. سارا می‌نویسد

    موقع خوندن این متن فقط یه نفر از دوستان سابقم اومد جلو چشمم… تقریبا تمام این خصوصیات رو داشت

  2. ماریس می‌نویسد

    خیلی بدههه داشتن دوست حسود خیلی بده:(((مخصوصا اینکه تو مدرسه کنارش باشی??‍♀️از سال بعد که کنکورو دادم ایشالا دیگه صورت نحسش رو نمیبینم??