نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس

پس از انجام روش های زیبایی، خوابیدن بعد از بوتاکس و استراحت کردن طبیعی است اما پس از بوتاکس باید مواردی را رعایت کنید تا باعث بهبودی سریع تر شما شود.

نبض ما – گاهی اوقات، شما با دراز کشیدن و یا خوابیدن بعد از بوتاکس ممکن است دچار حالت تهوع شده و یا نتایج منفی دیگر، شما را تحت تاثیر قرار دهد. روش زیبایی بوتاکس اغلب در صبح یا بعد از ظهر انجام می شود تا فرد همان شب بتواند استراحت کند.

روش بوتاکس معمولا برای از بین بردن خطوط عمیق پوست به کار می رود. در روش بوتاکس با استفاده از تزریق زیر پوستی، آن ناحیه از پوست بی حس شده و باعث از بین رفتن چین و چروک می شود. با این روش، ظاهر پوست جوان تر و زیباتر شده و از پوستی زیبا برخوردار خواهید شد.

اثر دهی بوتاکس معمولا از دو تا ده روز پس از آن بوده و به طور معمولا حداکثر تاثیر آن تا شش ماه پس از تزریق بوتاکس است. برای انجام بوتاکس ابتدا با متخصص مشورت کرده و پزشک متخصص نواحی مورد نظر را با توجه به سن و شرایط پوستی شما در نظر گرفته و تزریق بوتاکس انجام می شود.

روش بوتاکس معمولا در ناحیه پیشانی، اطراف چشم و کنار لب به کار می رود. در روش زیبایی بوتاکس مانند روش های زیبایی دیگر، باید مراقبت های لازم انجام شود تا مشکلی ایجاد نشده و نتایج بهتری به دست آید. یکی از مواردی که باید بعد از بوتاکس رعایت کنید، نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس است.

چه مدت بعد از بوتاکس می توانم بخوابم و استراحت کنم؟

برایخوابیدن بعد از بوتاکس از آنجایی که جذب مواد تزریقی بوتاکس نیاز به زمان دارد، شما باید حداقل چهار ساعت پس از بوتاکس صبر کرده و سپس می توانید برای استراحت، بخوابید.

علاوه بر این، هنگام خوابیدن بعد از بوتاکس باید موارد زیر را رعایت کنید تا مشکلی ایجاد نشود:

 • سر خود را بالا نگه دارید
 • اجتناب از حرکت زیاد هنگام استراحت
 • توصیه می شود از کمپرس یخ استفاده نکنید

بهترین مواردی که می توانید در چهار ساعت اول پس از بوتاکس انجام دهید، استراحت کردن به حالت نشسته است.

آیا می توانم شب پس از بوتاکس بخوابم؟

چگونگی خوابیدن بعد از بوتاکس سوالی است که به طور معمول یک سوال مشترک در بین بیمارانی است که بوتاکس انجام داده اند. شما باید قانون چهار ساعته را در مورد بوتاکس رعایت کنید یعنی حداقل چهار ساعت پس از درمان با بوتاکس، منتظر بمانید.

برای جلوگیری از هر گونه اختلال در الگوی خواب خود، یک زمان مناسب و معین را برای استراحت در نظر گرفته و تا چند شب پس از بوتاکس در همین ساعت استراحت کنید.

چه زمانی بهترین زمان برای دریافت بوتاکس است؟

روش بوتاکس بسته به نوع و محل انجام آن، معمولا در طی روز انجام شده و زمان آن هم بستگی به نوع بوتاکس دارد. تقریبا تمام افرادی که بوتاکس انجام می دهند پس از آن ممکن است دچار تورم و کبودی در ناحیه بوتاکس شوند.

معمولا دستورالعمل های لازم پس از بوتاکس توسط پزشک متخصص به بیمار ارائه شده و زمان و روش استراحت را برای افراد توضیح می دهند.

بهترین زمان انجام بوتاکس:

 • روزی که فعالیت کمتری دارید
 • صبح یا اوایل بعد از ظهر

برای انجام بوتاکس بهتر است زمانبندی لازم را انجام داده و موارد مربوط به خوابیدن بعد از بوتاکس را در نظر بگیرید.

نحوه شستن صورت بعد از بوتاکس

بسیاری از افراد در مورد خوابیدن بعد از بوتاکس، نحوه شستن صورت و دوش گرفتن بعد از بوتاکس سوالاتی دارند.

پس از بوتاکس برای شستن صورت باید مواردی را رعایت کنید. اگر چه روش بوتاکس و تزریق، زمان زیادی طول نمی کشد، اما این نکته را به خاطر داشته باشید که پس از بوتاکس، معمولا باید زمان زیادی را صرف مراقبت از خود کنید.

آیا بعد از بوتاکس می توانید صورت خود را شسته و یا دوش بگیرید؟

شستن صورت و یا دوش گرفتن پس از بوتاکس ضرری ندارد. اما در نظر داشته باشید که این درجه حرارت آب است که می تواند نتایج منفی برای شما به همراه داشته باشد. شستن صورت با آب داغ به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

گرمای آب موجب افزایش جریان خون به صورت شما شده و باعث می شود که ناحیه تزریق بوتاکس دچار تغییر شده و اثرات نامناسبی روی پوست شما ایجاد کند.

پس از بوتاکس از انجام موارد زیر خودداری کنید:

 • خیساندن بدن و یا صورت در آب داغ یا گرم
 • نشستن در دوش بخار
 • شستن صورت با آب گرم

باید توجه کنید که بخار هم مانند آب داغ می تواند تاثیرات بدی در نواحی بوتاکس داشته و موجب تغییر بوتاکس شود.

چه زمانی بعد از بوتاکس می توانید صورت خود را شسته یا دوش بگیرید؟

24 ساعت اول پس از بوتاکس مهمترین زمانی است که بهتر است موارد احتیاطی را رعایت کنید. در طول این مدت، بوتاکس می تواند در بخش های مختلف دچار تغییر شده و یا به ثبات برسد. خوشبختانه، این حالت تنها یک روز طول می کشد و شما می توانید یک روز پس از روش بوتاکس صورت خود را شسته و دوش بگیرید.

ماساژ دادن

اما به خاطر داشته باشید که هنگام شستن صورت، هیچ فشاری روی صورت وارد نیاورده و یا آن را ماساژ ندهید. در غیر این صورت، پوست شما دچار تغییر شکل و یا تورم می شود.

بهترین راه تمیز کردن پوست پس از بوتاکس چیست؟

برای جلوگیری از تورم و یا هر نوع تغییر ناخوشایند پس از بوتاکس موارد زیر را رعایت کنید:

 • برای جلوگیری از تورم، آب را با فشار روی پوست خود اعمال نکنید
 • برای جلوگیری از تغییر بوتاکس، تنها از آب سرد یا ولرم استفاده کنید.
 • برای استراحت کردن، روی ناحیه بوتاکس فشار وارد نیاورید

با رعایت موارد مراقبتی، شما می توانید دوره بهبودی را به خوبی طی کرده و به بهترین نتیجه مطلوب برسید. پس از طی دوره تعیین شده، شما می توانید به طور معمول مراقبت های پوستی را انجام دهید.

نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس
4.8 (96%) 5 رای
منبع myersplasticsurgery.com

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پرسش‌ شما پس از پرداخت هزینه، توسط پزشکان متخصص نبض‌ما با سرعت و دقت ویژه پاسخ داده می‌شود و برای شما پیامک خواهد شد و بدون نام منتشر خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر