روش سریع برای دفع افکار منفی و مزاحم

هر احساسی هزینه ای برای بدن در پی دارد. افکار مثبت یا منفی که در ما ایجاد می شود می تواند تاثیرات واقعی و قابل اندازه گیری بر بدن ما بگذارد.

نبض ما– عمل نوشتن به ما اجازه می دهد تا بار روانی افکار منفی و مزاحم و تاثیر برخی از این احساسات بر بدن را آزاد کنیم.

سوزاندن صفحه کاغذی که احساساتمان را در آن نوشته ایم، در انتهای تمرین،  حتی به خلاص شدن بیشتر ما از این بار کمک بیشتری می کند و به نوعی حس رها شدن به ما منتقل می کند.

اگر شما بتوانید افکار منفی و مزاحم را به طور منظم از خود دور کنید، روی هم انباشته نمی شود. لذا شما می توانید به این تمرین به چشم روشی برای رهایی و آزادی نگاه کنید. هر بار که احساسات خود را آزاد می کنید، باری را از روی دوش خود برمی دارید لذا دیگر لازم نیست که در تجربه های بعدی آن را به دوش بکشید.

این تمرین زمانی بهترین جواب را به شما می دهد که بدون توقف بنویسید و به آن چه می نویسید فکر نکنید و یا آن را ویرایش نکنید و این خود سبب دوری افکار منفی و مزاحم از فرد می شود.

بی توجه به نقطه گذاری و خوش خطی و حتی صحیح نویسی شوید. در حقیقت باید به نقطه ای برسید که احساسات شما چنان سریع و خشمگینانه روی کاغذ جریان یابد که حتی نتوانید کلمات واقعی را بنویسید.

اجازه دهید خودکار روی کاغذ بی وقفه غلت بخورد. الان زمان مناسبی برای مودب بودن و تر و تمیز نوشتن نیست. با توجه به این که در انتهای تمرین شما کاغذ نوشته شده را دور انداخته و از بین می برید، پس لزومی ندارد نگران این باشید که چه کسی نوشته های شما را می خواند.

دستورالعمل برای دفع افکار منفی و مزاحم

قبل از شروع، یک دفتر و قلم تهیه کنید و یک مکان آرام پیدا کنید که کسی مزاحم شما نشود. روی صندلی بنشینید و تایمر را برای 12 دقیقه تنظیم نمایید.

دفتر خود را باز کنید و به سادگی شروع به نوشتن هرچیزی که خاطر شما را مکدر کرده است نمایید. این مسئله می تواند مربوط به سلامت، شغل، اقتصاد، روابط شخصی یا هر چیز دیگری باشد. به آن بیش از حد فکر نکنید فقط شروع کنید.

در پایان دوازده دقیقه، نوشتن را متوقف کنید. بلافاصله نوشته را به جایی که مطمئنی و امنی ببرید و آن را آتش بزنید. این که آن را دوربیندازید کافی نیست. شما می خواهید که افکار منفی و مزاحم را از خود دور کنید و آتش زدن آن این کار را برای شما انجام می دهد.

آنچه در مورد افکار منفی و مزاحم باید بدانید

هربار که نوشته ای را کامل می کنید، آن را دوباره نخوانید. این کار بدین معنی است که شما دوباره با افکار منفی و مزاحم خود را رو در رو نمایید.

این کار را با کامپیوتر و تبلت و سایر وسایل دیجیتالی انجام ندهید. لازم است که ارتباط انرژتیک بین شما و وسیله مورد استفاده شما فیزیکی باشد.

اگر با قلم و کاغذ این کار را انجام دهید، تا جایی که بخواهید می توانید بار احساسی روی دوش خود را به کاغذ منتقل نمایید. برای همین لازم است این تمرین فقط با قلم و کاغذ صورت گیرد.

در طول این فرایند ممکن است از کلمات خیلی منفی و قوی ای برای خالی کردن احساسات خود استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید که این کلمات را خطاب به خود به کار نبرید. کمی با خودتان مهربان باشید و بدانید که حق دارید احساسی که دوست دارید داشته باشید.

توصیه های درمانی برای دفع افکار منفی و مزاحم

این کار را به مدت پنج روز انجام دهید. حتی پس از پنج روز، بازهم روش خوبی است که صبح ها افکار منفی و مزاحم خود را دور بریزید و بهداشت روحی خود را تداوم ببخشید. آن را به عنوان تمرین سلامت روحی روانی خود در نظر داشته باشید و به همان شیوه ای که با حمام کردن، مراقبت از مو و دندان هایتان به بهداشت شخصی خود اهمیت می دهید به بهداشت روحی خود هم توجه کنید.

آنچه انتظار داریم

شاید به این فکر کنید آیا این روش جواب می دهد و آیا من این روش را درست انجام می دهم و اشتباهی در کار نیست؟ اما لازم است که متوجه این نکته باشید که ممکن است واکنش های مختلفی برای خود در طی تمرین احساس کنید.

تا زمانی که از دستورالعمل ها پیروی می کنید ( نوشتن روی کاغذ با دست و دوباره مطالعه نکردن نوشته! ) امکان ندارد اشتباهی رخ دهد. در آن چه که شما می نویسید هیچ موضوع اشتباهی برای نوشتن وجود ندارد! هیچ کلمه اشتباهی برای استفاده وجود ندارد و هیچ احساس اشتباهی برای بیان آن وجود ندارد!

پس از آن شما ممکن است بلافاصله سبک شدن و راحت شدن داشته باشید، یا ممکن است احساس خستگی و یا پیچش عاطفی داشته باشید. این می تواند کمی مانند استفراغ پس از مسمومیت غذایی باشد. در ابتدا احساس درد، خستگی و ناخوشی می کنید، اما هنگامی که اتفاق بیفتد، شروع به احساس بهتر شدن خواهید کرد.

اگر این تمرین را در طول زمان اجرا کنید، در نهایت تغییرات احساسی واضحی را تجربه خواهید کرد. زیرا بار افکار منفی و مزاحم با هر صفحه ای که می نویسید سبک و سبک تر می شود. همانند سایر رشته های ورزشی مانند بدنسازی یا مدیتیشن، هرچه بیشتر این کار را انجام دهید، نتایج بهتری هم خواهید گرفت.

نبض ما– مترجم: حسین مقدس زاده


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم