با یادگیری چه نکاتی با انجام عمل لیپوماتیک به صورت کامل آشنا شویم؟

لیپوماتیک یکی از دستگاه های مدرن امروزی برای کاهش بافت چربی محسوب می شود. پیکر تراشی نام دیگر رایج این عمل لاغری به حساب می آید. افراد دارای اضافه وزن معمولا از این روش استفاده می کنند. امروزه اکثر افراد برای کاهش وزن خود دست به هر کاری می زنند. در بسیاری از مواقع این روش ها عارضه های جبران ناپذیری برای آن ها دارد. تا جایی که تا آخر عمر خود در این مورد حسرت می خورند. این روش برای افراد با توده چربی بیش از 25 و 30 بسیار مناسب است. به صورت کلی برای افراد دارای چربی در پایین تنه این عمل صورت می گیرد. این عمل معمولا به صورت سرپایی انجام می شود. برای این عمل جراحی نیازی به هیچ داروی بیهوشی نیست. با استفاده از این روش کاهش سایز در مدت زمان طولانی ادامه می یابد.

 

عمل پیکر تراشی چه مزایایی دارد؟

عمل پیکر تراشی از مزایای فراوانی برخوردار است. یکپارچگی چربی زیر پوست یکی از مزایای این عمل محسوب می شود. این عمل بر خلاف دستگاه های دیگر چربی زیر پوست را از بین نمی برد. فرم درست بدن در این جراحی در مدت زمان کمی روی می دهد. حداکثر بدن شما طی دو هفته به فرم ایده آل می رسد. در این جراحی از بی حسی موضعی استفاده می شود. این مورد به نسب دیگر جراحی ها یک فایده بسیار خوب به حساب می آید. احتمال بروز عفونت های مختلف با استفاده از این عمل بسیار پایین است. بعد از عمل جراحی نیازی به بستری شدن شما در بیمارستان وجود ندارد. در بسیاری از موارد با استفاده از این جراحی درد بسیار کمی را احساس می کنید. قیمت این جراحی نسبت به جراحی های دیگر بسیار کمتر است. استفاده از این عمل امن تر و موثرتر از عمل های دیگر انجام می گیرد.

پیکر تراشی با چه روش هایی انجام می شود؟

روش پیکر تراشی با روش های مختلفی انجام می گردد. یکی از این روش ها استفاده از دستگاه لیپولیز است. حرارت ناشی از لیزر توسط این دستگاه موجب حذف بافت چربی اضافی فرد بیمار می شود. یکی دیگر از این روش ها استفاده از دستگاه اولترازد است. سلول های بافت چربی افراد بیمار توسط امواج اولتراسوند از بین می روند. استفاده از دستگاه PAL یکی دیگر از این روش ها به حساب می آید. این دستگاه مدرن از ویبره و حرکات لرزشی برای حذف چربی های مختلف استفاده می کند. یکی دیگر از این دستگاه ها را به نام واترجت می شناسند. این ابزار یکی از مدرن ترین ابزارها برای انجام این عمل محسوب می شود. این دستگاه از فشار آب بهره می گیرد. با استفاده از این فشار سلول های چربی تجزیه و تحلیل می گردند. کلیه این روش ها با مشورت پزشک و فرد بیمار با یکدیگر انجام می شود.

 پیکر تراشی

عمل لیپوماتیک به چه صورت انجام می گیرد؟

در ابتدا برای انجام عمل lipomatic محلول خاصی را زیر پوست بیمار تزریق می کنند. این محلول از ترکیبات متعددی تشکیل شده است. بعد از آن باید حدود بیست دقیقه صبر کرد. بعد از آن چند سوراخ با اندازه 3 تا 5 میلی متر برای ورود کانول در بدن بیمار رخ می دهد. همچنین برای تخلیه چربی های اضافی از این سوراخ ها استفاده می گردد. در انتهای عمل وضعیت بیمار توسط شخص مورد نظر بررسی می شود. در صورت هموار بودن سطح پوست بیمار محل ورود کانول را باز می گذارند. در برخی از موارد این محل را بخیه می زنند. بعد از اتمام این عمل لیپوماتیک فرد بیمار چندین ساعت در بخش ریکاوری تحت مراقبت قرار می گیرند. پس از آن نیز در صورت نبود مشکل خاصی بیمار از محل بستری مرخص می شود. تمام این مراحل تحت نظر پزشک متخصص صورت می گیرد.

بعد از انجام عمل لیپوماتیک باید چه کارهایی انجام داد؟

پس از انجام این عمل باید مراقبت هایی از شما انجام گیرد. در برخی از اوقات خونابه از محل پورت های بیمار ترشح می شود. در این موارد نباید نگران شوید. زیرا این امر بسیار طبیعی است. به صورت معمول با استفاده از پانسمان های استریل آن ها را کنترل می کنند. بعد از این عمل از گن های مخصوصی استفاده می شود. معمولا از این گن ها به مدت دو ماه بهره می گیرند. البته در برخی از اوقات با تشخیص پزشک از این گن ها به مدت شش ماه استفاده می شود. استفاده از این گن ها موجب کاهش تورم و التهاب های ناشی از عمل می گردد. پس از این عمل باید مایعات رو به میزان زیادی مصرف کرد. همچنین باید فعالیت های فیزیکی و تحرک را در طی این دوران نقاهت به میزان زیادی انجام دهید. باید از مواد غذایی بسیار سالمی را در این زمان استفاده شود.

جمع بندی

لیپوماتیک یکی از دستگاه های مدرن امروزی برای کاهش بافت چربی محسوب می شود. به این عمل پیکر تراشی نیز می گویند. با استفاده از این روش چربی های بدن افراد دارای اضافه وزن کاهش می یابد. این عمل از مزایای فراوانی برخوردار است. از جمله این مزایا می توان از یکپارچگی زیر پوست فرد بیمار نام برد. فرم درست بدن در این عمل در مدت زمان کمی روی می دهد. در واقع با این روش بدن شما حداکثر در مدت دو هفته به فرم ایده آل می رسد. بعد از انجام نیازی به بستری در بیمارستان وجود ندارد. امروزه پزشکا زیادی در این زمینه فعالیت می کنند. دکتر شاپور عزیزی یکی از بهترین این پزشکان محسوب می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توان به نشانی drshapourazizi.com مراجعه کرد.


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید