کدام مدل شامپو ها بیشترین تاثیر را برای جلوگیری از ریزش مو دارند؟

داشتن موهای سالم و شاداب، حق هر انسانی که وقتی می‌خواهد داخل آینه به خودش نگاه کند، از دیدن موهای قوی و زیبایش لذت ببرد. با همه این اوصاف، ریزش مو و چالش‌های مختلفی که در طول روزهای سال برای انسان و پوست سرش رخ می‌دهند، لذت تماشای موهای قوی و زیبا را از بسیاری از انسان‌ها می‌گیرند. به‌همین دلیل است که بسیاری از ما روزانه به دنبال انتخاب بهترین شامپوهای موجود در بازار هستیم و می‌خواهیم همراه با خرید وسایل آرایشی، از موهای در حال ریزشمان هم محافظت کنیم.

نکته خیلی مهم در رابطه با مبارزه با ریزش مو این است که شما در ابتدا باید دلیل ریزش موهایتان را به خوبی بشناسید و سپس با استفاده از یک شامپوی مناسب به جنگ آن بروید. با فرض اینکه شما دلیل اصلی ریزش موهایتان را فمیده‌اید و حالا می‌خواهید با استفاده از یک شامپوی مناسب، موهایتان را تقویت کنید، چند نکته اساسی و مهم را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

آشنایی مختصر با ریزش مو و رشد مجدد آن

قبل از پرداختن به ویژگی‌های مهم یک شامپوی مناسب ریزش مو، مهم است که عوامل موثر روی ریزش مو و چرخه طبیعی رشد مجدد موها را مرور کنیم. ریزش مو ممکن است به دلایل مختلفی از جمله ژنتیک، تغییرات هورمونی، کمبودهای تغذیه، استرس و شیوه‌های نادرست مراقبت از مو رخ دهد. از طرفی، رشد دوباره موها تحت تاثیر عوامل مهمی مثل ژنتیک، سلامت کلی بدن و روتین‌های مراقبت پوستی اتفاق می‌افتد.

با توجه به اینکه داشتن یک روتین مراقبت پوستی نقش مهمی در رشد دوباره موها ایفا می‌کند، انتخاب یک شامپوی مناسب مثل شامپو فولیکا برای کمک به تقویت تارهای آسیب‌دیده مو مهم است. بنابراین، در ادامه با چند نکته مهم در انتخاب بهترین شامپو برای جلوگیری از ریزش موها و کمک به رشد مجدد آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

انتخاب بهترین شامپو برای پیشگیری از ریزش مو

در هنگام انتخاب بهترین شامپو برای پیگیری از ریزش مو، شامپویی را انتخاب کنید که به‌طور تخصصی برای رفع این نگرانی ساخته شده است. به‌عنوان مثال، شامپو فولیکا یکی از بهترین گزینه‌هایی است که علاوه بر جلوگیری از ریزش مو به رشد مجدد آن هم کمک می‌کند. همچنین، به دنبال شامپوهایی باشید که روی آن‌ها برچسب «ضد ریزش مو» یا برچسب «کنترل ریزش مو و رشد مجدد تارهای آسیب‌دیده» وجود دارد. بیشتر این شامپوها واقعاْ و به‌صورت تخصصی برای جلوگیری از ریزش موها طراحی شده‌اند.

البته فراموش نکنید که به همه شامپوهایی که دارای برچسب ضد ریزش هستند، نمی‌توان اطمینان کرد و قبل از خرید باید با بهترین برندهای موجود در بازار آشنا باشید. شامپوهای معتبر و معروف موجود در بازار معمولاْ حاوی مواد مفید برای تقویت فولیکول مو و کاهش ریزش موها هستند.

بررسی ترکیبات مفید شامپو برای جلوگیری از ریزش مو

مواد تشکیل‌دهنده خاصی وجود دارند که برای تقویت رشد مو و بهبود سلامت کلی پوست سر طراحی شده‌اند. به‌دنبال شامپوهایی باشید که حاوی مواد مغذی زیر هستند:

  • آدنوزین:‌آدنوزین (Adenosine)، ماده‌ای است که روی سلول‌های رشد مو در پوست سر تاثیر مثبت می‌گذارد و در نتیجه باعث می‌شود تا رشد موها بهبود پیدا کند.
  • پپتیدها: پپتیدها (Peptides) شامل مواد مغذی هستند که وجود آن‌ها باعث ایجاد یک لایه محافظتی در اطراف تار مو می‌شود تا از شکستگی یا ریزش احتمالی تارهای مو جلوگیری شود.

برای خرید بهترین شامپو برای ریزش مو و محصولی که به رشد مجدد موهایتان کمک کند، حتماْ وجود چنین مواد مفیدی را در ترکیبات آن جست‌وجو کنید.

از شامپوهای تقویت‌کننده استفاده کنید

ریزش مو معمولاْ در نتیجه ضعیف شدن تارهای مو یا شکننده شدن آن‌ها رخ می‌دهد. اگر از شامپوهای تقویت‌کننده مو استفاده کنید، این فرصت را به پوست سر و تارهای موهایتان می‌دهید که دوباره رشد کنند و در برابر عواملی که باعث ریزش مو می‌شوند، دوام بیاورند. از جمله ویژگی‌های مهم یک شامپوی تقویت‌کننده موی سر می‌توان به برخورداری از مواد مفیدی مثل کراتین، پپتید و پروتیپن‌های مغذی اشاره کرد که باعث تقویت ساقه مو و جلوگیری از ریزش مو می‌شوند.

نوع مو و پوست سرتان را در نظر بگیرید

نوع موی سرتان را بشناسید و آن را در حین خریدن شامپوی مناسب ضد ریزش در نظر بگیرید. به‌عنوان مثال، آیا موهایتان چرب، خشک یا مختلط هستند؟ آیا پوست سرتان از مشکل یا بیماری خاصی رنج می‌برد و دچار شوره یا ریزش موی ارثی است؟ شامپوهای ضد ریزش مویی را انتخاب کنید که با نیازهای پوست سرتان مطابقت دارند. به‌عنوان مثال:

  • اگر پوست سرتان چرب است:‌از شامپویی استفاده کنید تولید چربی اضافه پوست سر را کنترل و بدون از بین بردن رطوبت مورد نیاز موها، از ریزش موهای سالم جلوگیری می‌کند.
  • اگر پوست سرتان خشک است:‌ از شامپوی مرطوب‌کننده‌ای استفاده کنید که پوست سر را تغذیه و از پوسته‌پوسته شدن یا خشکی پوست کف سر جلوگیری می‌کند.

مواد شیمیایی مضر را بشناسید

از انتخاب شامپوهایی که حاوی مواد شیمیایی خشم مثل سولفات و پارابن هستند، خودداری کنید. این نوع محصولات می‌توانند روغن طبیعی موها را از بین ببرند و باعث خشکی و آسیب‌دیدگی شوند. در عوضُ شامپوهایی که فاقد پارابن هستند یا روی آن‌ها برچسبی با عنوان «بدون سولفات» یا «بدون پارابن» قرار دارد، استفاده کنید.

نظرات دیگران را مطالعه کنید و به‌دنبال توصیه‌های مفید باشید

استفاده از کامنت و نظرات دیگران در وب‌سایت‌های معتبر فروش محصولات آرایشی بهداشتی و مراقبت پوستی می‌تواند به شما در انتخاب بهترین شامپوی مناسب پوست سرتان کمک کند. در نظرات دیگران، به‌دنبال ویژگی‌ها، مزایا و معایبی باشید که با توجه به شرایط فعلی ریزش موهایتان مطابقت دارند. به‌عنوان مثال، اگر پوست سرتان چرب است، در نظرات به‌دنبال شامپوی مناسب پوست چرب باشید که مصرف‌کننده با استفاده مداوم آن دیگر دچار ریزش مو نشده است.

گاهی ممکن است که یک شامپو در ظاهر همه ویژگی‌های مهمی که در این مطلب گفتیم را داشته باشد، اما در واقعیت مفید واقع نشود. بنابراین، مهم است بدانید که محصول مورد نظرتان واقعاْ باعث کنترل یا توقف ریزش مو شده است یا خیر. در انتخاب وب‌سایت مورد نظرتان برای مطالعه کردن نظرات و کامنت‌ها، وسواس و دقت بیشتری به‌خرج دهید. فراموش نکنید که همه وب‌سایت‌های فروشنده لوازم آرایشی بهداشتی و مراقبت پوستی، نظرات واقعی را در اختیار شما قرار نمی‌دهند.

انتخاب بهترین شامپو برای کنترل ریزش مو

کنترل ریزش مو، پروسه بسیار حساسی است که در صورت موفقیت، اعتمادبه‌نفس و تارهای موی ازدست‌رفته را به شما بر می‌گرداند. اگر هم هنوز قربانی ریزش مو نشده‌اید، اما به هر دلیلی مثل وراثت یا محیط زندگیتان استعداد آن را دارید، باید از یک شامپو ضد ریزش مو یا تقویت‌کننده مو در روتین روزانه‌تان استفاده کنید. بنابراین، مکان یا فروشگاهی که از آن خرید می‌کنید، بسیار اهمیت دارد. به‌همین دلیل، لازم است بدانید که بسیاری از برندهای متفرقه با جعل لوگو و عنوان برندهای معتبر و موفق اقدام به عرضه شامپوهای تقلبی در بازار کرده‌اند که مصرف آن‌ها باعث بدتر شدن ریزش مو خواهد شد.

برای دسترسی به بهترین شامپوهای موجود در بازار و اطمینان از اصل بودن محصولات مورد نظرتان، کافی است که جمله‌ای مثل ** شامپو ضد ریزش خانومی ** را در گوگل سرچ کنید. با ظاهر شدن نتایج جست‌وجو در گوگل، وارد اولین صفحه شوید و محصول مورد نظرتان را با توجه به نوع پوستی که دارید، انتخاب کنید. فروشگاه اینترنتی خانومی، نمایندگی رسمی برندهای معتبر ایرانی و خارجی را دارد و علاوه بر شامپو، محصولات آرایشی بهداشتی و مراقبت پوستی هم ارائه می‌کند.

خبر خوب برای شما اینکه می‌توانید با شماره‌گیری 79186000 – 021 در 7 روز هفته و از 8 تا 23 از دریافت مشاوره رایگان در مورد انتخاب محصول مناسب پوستتان بهره‌مند شوید.

امتیاز به مطلب post

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید