خطرات جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی

بسیاری از زنان و مردان از بروز جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی  یا نواحی اطراف آن شکایت دارند. این مشکل بسیار شایع بوده و معمولا باعث اضطراب و نگرانی های زیادی در بیماران به خصوص در زنان می گردد.

نبض ما– گردآوری

پوست پوست است، چه در صورت یا دست باشد، و چه در اندام‌های تناسلی. پوست ناحیهٔ تناسلی هم دچار همان آزردگی‌ها می‌شود، از واکنش‌های آلرژیائی گرفته تا پوست‌رفتگی و جوش چرکی.

حتماً بخوانید: درمان تیرگی ناحیه تناسلی زنان با راهکارهای موثر خانگی

اما وظایف دستگاه تناسلی شرایطی برای آن پیش می‌آورد که با حالات قسمت‌های دیگر پوست بدن تفاوت دارد. و چون بافت آن بسیار حساس و پر از انتهاهای عصبی است، بثورات کوچکی که ممکن است در جاهای دیگر نادیده گرفته شوند در ناحیهٔ تناسلی آزارنده خواهند شد.

آکنه

مثلاً مجرای فولیکو‌ل‌های موی ناحیهٔ تناسلی درست مثل فولیکول‌های موی صورت بسته شده و ایجاد جوش چرکی می‌کند. زگیل‌های تناسلی از طریق نزدیکی منتقل می‌شوند، اما ناشی از همان ویروسی هستند که زگیل‌های دست را به‌وجود می‌آورند. صابون و مواد بهداشتی هم گاهی باعث حساسیت در ناحیه تناسلی می‌شوند، درست مانند آلرژی دست و صورت.

انواع جوش زیرپوستی در ناحیه تناسلی مردان و زنان

سیفلیس

پس از یک دوره نهفتگی ۹ تا ۹۰ روزه( بطور متوسط ۳ هفته) در محل تماس اولیه زخمی موسوم به شانکر به وجود می آید.

معمولا شانکر منفرد است اما میتواند متعدد نیز باشد. محل شایع آن نیز نواحی تناسلی می باشد. ضایعه ابتدا بصورت یک جوش ظاهر میشود که دچار نکروز ایسکمیک شده و زخمی می گردد و پس از آن یک زخم بدون درد ایجاد میکند. حاشیه زخم برجسته و نرم و قاعده آن سخت و گرانولر است.

ضایعه متموج بوده و در لمس قوام لاستیکی دارد( مانند خم شدن مقوای نازک) و بدون خونریزی است. در این مرحله غدد لتفی ناحیه ای بزرگ شده اند اما بدون درد و غیر چرکی میباشند. شانگر اغلب در مدت ۶-۳ هفته با بجا گذاشتن اسکار بهبود می یابد.

شانکروئید

دوره کمون ۱۴-۳ روز است. اولین تظاهر آن بصورت یک جوش کوچک التهابی است که پس از ۳-۲ روز تبدیل به پوسچول شده و بعد زخم میشود. ضایعه حاشیه مشخصی دارد. متموج نیست و دردناک است.

لبه های ضایه دچار فرسایش شده و در اطراف آن هاله اریتماتو وجود دارد. نسبت ابتلای مرد به زن, ۱۰ به ۱ بوده و در ۵۰% موارد همراه با لنفادنو پاتی دردناک و یکطرفه اینگواینال است. در ۲۵% موارد لنفادنوپاتی.. چرکی شده و به خارج سر باز می کند.

گرانولوم اینگواینال

دوره کمون بیماری ۲۰ هفته تا ۳ ماه میباشد. بیماری بصورت یک جوش ندول یا زخم سفت بر روی ناحیه تناسلی شروع می شود و پس از تبدیل به یک زخم سطحی بدون درد و پهن با لبه پیچیده.. دارای قائده ای برجسته تر از سطح پوست متشکل از بافت گرانولاسیون و ملتهب می گردد. سپس زخم به مناطق مجاور گسترش می یابد.

این زخم محدود به مناطق مرطوب است .ممکن است دهانه گردن رحم هم گرفتار شود. این زخم ها با دستکاری شروع به خونریزی میکنند. و بر خلاف شانکروئید و لنفوم گرانولوم معمولا لنفادنو پاتی اینگواینال ندارند.

لنفوگرانولوم ونروم

در مرحله اول پس از یک دوره کمون ۳ تا ۳۰ روزه.. در ناحیه تناسلی جوش کوچک بدون دردی ظاهر میشه که ممکن است.

تبدیل به زخم یا ضایعات تبخال مانند بشه. این مرحله معمولا پس از چند روز بهبود می یابد. در مرحله دوم که ۲ تا ۶ هفته پس از شروع مرحله اول رخ میدهد لنفادنوپاتی دردناک فمورال و اینگواینال ایجاد می شود.

توجه:

زخم ناحیه تناسلی میتواند از یک جوش ساده یا کورک تا زخم سیفلیسی ،  تب خال و یا زیگیل تناسلی متغیر باشد ، اگر جوش درد نداشته باشد بیشتر احتمال زخم سیفلیسی است و با احتمال کمتر زیگیل تناسلی می باشد .

دردناک ترین نوع زخم ها تب خال تناسلی است که معمولا متعدد است و با سوزش ادرار همراه است ، کورک درد متوسط دارد مشابه جوش چرکی است.

زگیل تناسلی معمولا دردی ندارد و گاهی با سوزش مختصر همراه است. جوش نسبتا بزرگ شما احتمالا کورک است و با درمان آنتی بیوتیکی مثل سفالکسین ۵۰۰ هر ۶ ساعت جواب می دهد و برطرف می شود .

عوامل ایجاد جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی

عوامل زمینه ساز جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی عبارتند از:

عرق کردن

تعریق یکی از شایعترین عوامل زمینه ساز جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی و آکنه ژنیتال است. عرق کردن زیاد موجب تحریک بافت زمینه ای می شود. همچنین باعث تجمع باکتری ها شده و سبب ایجاد بیماری یا تشدید علائم می گردد.

عرق سرد

پرهیز از لباس های غیر نخی

در این بیماران استفاده از لباس های زیر نخی به منظور کاهش تعریق توصیه می شود. لباس های نایلونی یا ابریشمی باعث بدتر شدن وضعیت بیماری و جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی می گردد

لباس های تنگ

پوشیدن لباس های تنگ باعث کاهش تخلیه عرق شده و در نتیجه تجمع مایعات در مجاری غدد عرق زمینه را برای رشد و تکثیر باکتری ها فراهم می نماید. این پدیده باعث تشدید جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی می گردد.

موهای زیر پوستی

رشد نامناسب موها و موهای زیر پوستی در ناحیه آلت تناسلی زمینه را برای ایجاد آکنه ژنیتال و جوش های چرکی آلت تناسلی و جوش زیر پوستی فراهم می کند.

معمولا با هر بار تراشیدن موهای این ناحیه به دلیل آسیب ها و خراش های پوستی زمینه برای رشد باکتری ها در بافت اسیب دیده پوست فراهم شده و باعث ایجاد و تشدید جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی و آکنه ژنیتال و جوش چرکی می گردد.

یکی از بهترین اقدامات برای رهایی از این پدیده لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی است.

اختلالات هورمونی در زنان

اکثر بانوانی که با اختلالات قاعدگی به شکل عقب انداختن سیکل ها مواجه هستند معمولا به دلیل اثرات نامناسب هورمون پروژسترون گرفتار جوش های چرکی در صورت و کمر و حتی جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی می شوند.

هورمون های مردانه در زنان

بررسی شرایط هورمونی

در اینگونه موارد معمولا باید عوامل زمینه ساز هورمونی تا حد امکان کنترل شود.

رژیم غذایی

بعضی از مواد غذایی نظیر مایونز، تخم مرغ، شکلات ممکن است باعث تشدید یا ایجاد آکنه و جوش های چرکی روی آلت و جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی گردند. در اینگونه موارد بیماران به تدریج در می باند که خوردن مواد غذایی خاص باعث تشدید آکنه ژنیتال می گردند.

خوراکی تحویل سال

واکنش های آلرژیک

یکی دیگر از عوامل تشدید کننده آکنه ژنیتال و جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی واکنش های حساسیتی و آلرژی موضعی یا سیستمیک است. در اینگونه موارد علاوه بر جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی و آکنه ژنیتال معمولا قرمزی و التهاب منتشر نیز در این ناحیه دیده می شود.

 • این بیماری ممکن است با هرپس یا تبخال تناسلی، زگیل تناسلی، بیماری های مقاربتی شباهت زیادی داشته باشد.
 • برای درمان معمولا باید تا حدامکان عامل زمینه ساز شناسایی و کنترل شود.
 • استفاده از آنتی بیوتیک های موضعی یا خوراکی با صلاحدید پزشک می تواند بسیار کمک کننده باشد.

شما می توانید سوالات خود را از طریق لینک پرسش از دکتر با پزشکان ما مطرح نمایید.


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 نظر
 1. ساسان می‌نویسد

  با سلام
  بنده یک جوش در جداره ی آلت به دلیل اصلاح با تیغ داشتم که به صورت دستی چرک آن را خارج کردم و به مدت ۲ روز تتراسایکلین ۳ درصد استفاده کردم و هنگام رابطه ی جنسی احساس کردم کمی چرک دارد و سر جوش باز شده است
  آیا باعث عفونت واژن میشود؟

  1. علی می‌نویسد

   با سلام و عرض ادب
   بنده در زیر آلت تناسلی یک جوش به صورت زیرپوستی متوجه شدم که در مرحله اول بسیار کوچک بود و سایز کروی شکلی داشت در طول مدت یک هفته این جوش بزرگ شد تا جایی ک جوش تبدیل به یک جوش سر سفید شد حال مدتی است ک سر سفیدی خود را از دست داده و در همان سایز یا شاید کمی کوچکتر مانده است این جوش در زیر آلت در نزدیکی رگی ک مشخص است به وجود آمده است

   1. ناشناس می‌نویسد

    داداش واسه من هم دقیق همین اتفاق افتاده چطوری درمانش کردی…

  2. میثم شاه رضایی می‌نویسد

   سلام. خسته نبا شید. بر روی پوست بیضه ها من جوش های زیر پوستی نسبط بزرگ ایجاد شده ب تازگی بالای آلت تناسلی فسمت که مو رشد میکند جوس های عفونی با درد زیاد ب وجود امده. باید چه روشی اسنفاده کنم برطرف بسن

 2. Mobina می‌نویسد

  سلام
  دختری ۱۸ ساله ام حدود یه ساله تعدادزیادی جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی درآوردم البته تو اینترنت که سرچ کردم فهمیدم بهش میگن دانه های فوردایس که درمانم نداره من خیلی نگرانم چکار کنم که از بین برن؟؟
  اگه جواب بدید ممنون میشم.

 3. پوریا می‌نویسد

  باسلام بنده یک جوش زیرپوستی یر قسمت بیضه دارم ک خیلی وقته هست ها نازشم ب اندازه یک عدس یکم بزرگت تر است ب ضکل گرد ک منو خیلی نگران کرده اولش فک میکردم زیگیله ولی بد فهمیدم جوشه درمان سادش چیع درمان خونگیش ممنون میشم راهنمایی کنید

 4. ناشناس می‌نویسد

  سلام در زیر شکم من جوش میزند و جوشه هاچرکی هستند و داخل انها مو وجود دارد که بیرون نمی اید تا خودم انرا باز نکنم راه درمان چیست

  1. ناشناس می‌نویسد

   سلام باید به دکتر مراجعه کنی احتمالا کیست مویی باشه

 5. جواد می‌نویسد

  با سلام.
  بنده حدود۱ساله که روی بیضه هام دوتا دونه کوچک چرکی زد و به مرور زمان این دوتا دونه بزرگ شدن و بایکی از دونه ها ور رفتم تا سر باز کرد و خیلی ازش چرک بیرون اومد.تا اینکه الان تعداد دونه ها خیلی زیاد شدن و کوچک و بزرگ دارن.این دونه ها دردی ندارن و به دلیل اینکه بنده ۱۵ساله معتاد به تریاک هستم. ..زمانی که زیاد مصرف کنم پوست بیضه و حتی این دونه ها شروع به خارش کرده و حتی سوزش و درد ندارن و فقط خارش دارن.ولی از چندروز پیش یکی از دونه ها که در حال رشد بود مثل دونه چرکی که توی تمام نقاط بدن میزنه و سر باز میکنه و درد کمی داره….درد داشت تا اینکه اون دونه رو ترکوندم و چرک ازش بیرون اومد.میخواستم بدونم این دونه ها در اثر چی میتونه باشه؟ای کاش میتونستم عکس براتون بفرستم تا بهتر متوجه بشید و علائمش رو واضح از روی تصویر ببینید تا بهتر بتونید پاسخ بدید.

  منون و متشکر و سپاسگذارم

  موفق و موئید باشید.باتشکر.

 6. Andiya می‌نویسد

  جوش زیرپوستی دردناک بزرگی در ناحیه تناسلیم ایجاد شده چیکار کنم

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Ffhp سه شنبه ۲۰ فروردین ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من ۲۴ساله هستم و متاهل چند روز پیش دو جوش در ناحیه تناسلی داشتم که یکی از آنها کاملا برطرف شداما دیگری دردی ندارد ولی برجستگیش باقی مانده هنوز و امروز جوش دیگری کنار همان جوش ها زدم که چرکی هست و سرسفید همگی در سمت چپ ناحیه تناسلی وجود دارند خواستم علت و درمانش رو بدونم و اینکه خطرناک هستن یا خیر ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر مریم عباسیان سه شنبه ۲۰ فروردین ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   عفونت های و جوش های ناحیه تناسلی بسیار متفاوت هستند و درمان آن طیف وسیع از آنتی بیوتیک ها را شامل میشود حتما به متخصص مراجعه کنید قبل از انتشار بیشتر تا درمان شوید.

 • تصویر کاربر درنا شنبه ۱۷ فروردین ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام،من دختری مجرد هستم ،من حدودا دو هفته هست که در قسمت پایین لابیای کوچک نردیک به مجرا ،هنگام لمس ،یک نقطه شبیه به جوش حس میکنم ولی دردی ندارن و فقط با لمس مشخصه،رابطه پرخطر هم نداشتم،الان همه بیماری های مقاربتی رو سرچ کردم ولی باز هم‌نگرانم،میخاستم تشخیص شمارو بدونم،با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر مریم عباسیان شنبه ۱۷ فروردین ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام.این ناحیه حدودا ۲۰۰ نوع ضایعه دارد که با شرح حال نمیتوان به تشخیص رسید باید توسط متخصص زنان ویزیت شوید.

 • تصویر کاربر الینا پنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر میشه راهنمایی کنین من امروز تو ناحیه تناسیلیم البته دقیقا زیر مثانه یه برجستگی احساس کردم خیلی میترسم که زگیل نباشه
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 1 سال پیش)

   سلام،لطفا" جهت معاينه به مطب مراجعه كنيد

  2. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 1 سال پیش)

   سلام.الزاما نه
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

  3. تصویر کاربر دکتر محمد جباری پنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷( 1 سال پیش)

   سلام
   هر جوشی در ناحیه تناسلی الزاما زگیل نیست اگر رفتار جنسی پر خطری داشته اید توصیه می کنم برای تشخیص معاینه شوید

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر پریسا پنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر ایا این زگیل تناسلی است من ارتباطی با کسی نداشتم اما یک روز ی زایده پوستی دیدم رو کشاله رانم به چتد دکتر و متخصص پوست مراجعه کردم ک گفتند زگیل نیست توروخدا جواب منو بدین بعد از اینکه از ژیلت استفاده کردم اون زایده دراومده و بعد دوسه ردز هم ناپدید شد
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 1 سال پیش)

   با سلام عکسی ارسال نشده. زگیل ۲_۳ روزه ناپدید نمیشه چند ماه طول میکشه ناپدید بشه یا حتی ممکنه باقی بمونه احتمال زیاد زگیل نبوده

  2. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 1 سال پیش)

   سلام.عکس ارسالی نشده است

  3. تصویر کاربر دکتر محمد جباری پنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷( 1 سال پیش)

   سلام
   زگیل تناسلی زائده ای ماندگار است و در عرض دو تا سه روز برطرف نمی شود لذا زائده ای که می فرمایید قطعا زگیل نبوده است

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر سارا چهارشنبه ۲۸ آذر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  ۱.۵ سال هست که ازدواج کردم و روی اندام بالای آلت تناسلی همسرم چیزی شبیه خال بود و من نمیدونستم که این چیه تا اینکه توی اینترنت بررسی کردم و متوجه شدم که زگیل تناسلی دارن و خودش کرایوتراپی انجام داد و ضایعه پوستیش رو برطرف کرد و من هم پاپ اسمیر و اژمایش او پی وی انحام دادم و متاسفانه جواب این بود که مبتلا به اچ پی نوع ۱۶ شدم. سوال من از شما اینه که آیا این ویروس که در مراحل ابتدایی شناسایی شده حتمااا در آینده منجر به سرطان دهانه رحم میشه؟ و اینکه مدت زمان تخریب بافت سلولی تا سرطانی شدن اون چه مدت طول میکشه. و اینکه من میتونم باردار بشم و این ویروس به بچه و منتقل نمیشه از طریق بوسیدن و حموم کردن و .... ممنون میشم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر مریم عباسیان سه شنبه ۲۴ مهر ۹۷( 1 سال پیش)

   سلام.حتما متخصص زنان شما برایتان توضیح داده که این نوع چه عوارضی دارد ولی جای خیلی خوشبختی است که این ویروس تا ۹۰ درصد بدون درمان بهبود می یابد که روند درمان ۶ ماه تا یک سال طول میکشد حتما با متخصص در مورد اینکه چه موقع باید دوباره تست دهید مشورت کنید .نگران نباشید اگر در زمان بارداری پاک از ویروس باشید به فرزندتان منتقل نمی شود ‌و ابتلا به سرطان زمانی است که شما پاپ انجام ندهید و غربالگری ها را انجام ندهید.

  2. تصویر کاربر دکتر محمد جباری چهارشنبه ۲۸ آذر ۹۷( 1 سال پیش)

  3. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲۸ آذر ۹۷( 1 سال پیش)

   سلام.در صورت تقویت سیستم ایمنی امکان مهار ویروس وجود دارد
   امکان بارداری نیز وجود دارد
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

  4. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۲۸ آذر ۹۷( 1 سال پیش)

   سلام،صرف داشتن زگيل تناسلي پر خطر(مثل ١٦ و يا ١٨)دليل بر ابتلاء به سرطان نيست بلكه تداوم ابتلاء به زگيل پر خطر باعث سرطان ميشود
   واكسن بزنيد و تحت نظر دكتر زنان بصورت منظم پاپ اسمير انجام دهيد

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر حورا جمعه ۳۰ آذر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم درمان زگیل تناسلی به چه صورت هست و اینکه اگه در کشاله ی ران زگیل به تازگی زده باشه ربطی به زگیل تناسلی داره ؟
  1. تصویر کاربر دکتر مریم عباسیان دوشنبه ۱۶ مهر ۹۷( 1 سال پیش)

   سلام.درمان ها متفاوت از لیزر تا کرایو و کوتر.بله

  2. تصویر کاربر دکتر محمد جباری پنجشنبه ۲۹ آذر ۹۷( 1 سال پیش)

  3. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۲۹ آذر ۹۷( 1 سال پیش)

   سلام.لیزر بهترین روش است
   سایر روش های درمانی عبارتنداز کرایوتراپی یا درمان دارویی با پدوفیلین

  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی جمعه ۳۰ آذر ۹۷( 1 سال پیش)

   سلام.خیر ربطی ندارد

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر صادقی جمعه ۱۹ مرداد ۹۷( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  روز چهارده عادت آمپول اچ سی جی رو دوتا باهم همزمان زدم قبلشم پنج روز قرص لتروزول خورده بودم بعد یه هفته از زدن آمپول لکه بینی و یه روز بعدش خونریزی شدید گرفتم دوساعت بعد اززدن آمپولم سوزش گرفتم وقتی خونریزی شروع شد سوزشم قطع شد مزشه راهنماییم کنید ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر مریم عباسیان جمعه ۱۹ مرداد ۹۷( 2 سال پیش)
   سلام
   آمپول تحریک باروری هورمون هستند وبالاخره تناسب هورمونی را به هم میزنند نگران نباش .

   دکتر مریم عباسیان چوری
   متخصص زنان و زایمان
 • تصویر کاربر مریم یکشنبه ۲۱ مرداد ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید دوبار سابقه سقط خود به خودی داشتم ازمایشات انجام گرفت و پرولاکتین بالا بود با خوردن بروموکریپتین نرمال شد تیرویید کم کار بود صد در صد نرمال شد چند ماه اسید فولیک ویتامین دی وامگا۳استفاده کردم ویتامین دیمم پایین بود همسرم اسپرمش ۳۶میلیون بود که گفتن یه مقدار کمه ۳ماه سلنیوم استفاده کرد یه میکرو ادنوم ۵میلی هم دارم که جراح مغزو اعصاب گفته فعلا مشکلی نیس ولی در بارداری باید تحت نظر باشی این ماه بعد گذشت ده ماه از سقط دومم خواستم برای بارداری اقدام کنم دوره قاعدگیم همیشه ۳۱روزه بود این ماه یک هفته به تاخیر افتاد و از سینم شیر ترشح شد البته بافشردنش از دکترم پرسیدم گفت برای میکرو ادنومه جای نگرانی نیس اقدام ۳روز بعد اتمام پریود اقدام کردم هر ۳روز در میان از ۲۴تیر اقدام کردم ۲۶ترشح تخم مرغی برای تخمک گزاری رو دیدم تا پریود بعدیم هنوز نزدیک ده روز مونده یکم سوزن سوزن شدن سینه تیر کشیدن نفخ شدید تکرر ادرار و ترش کردن معده دارم و یکم احساس تهوع برای تست بارداری زوده ولی دیروز که زدم منفی بود میخوام بدونم ایا احتمال بارداریم هست ؟
  1. تصویر کاربر دکتر مریم عباسیان یکشنبه ۲۱ مرداد ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام
   بهترین راه حل برای شما مراجعه به کلینیک نازایی میباشد..

   دکتر مریم عباسیان چوری
   متخصص زنان و زایمان
 • تصویر کاربر فاطمه سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۷( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خانمی هستم 32ساله ،تنبلی تخمدان دارم چند دوره متفرمین مصرف کردم،آزمایش روز سوم پریدی هم دادم ،نسبتا خوب بوده،اما سه ساله اقدام به بارداری کردم هنوز باردار نشدم ، آیا راهی هست؟؟
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۷( 2 سال پیش)
   سلام
   شما باید از راههای تحریک تخمدان تحت نظر متخصص زنان استفاده کنید تا باردار شوید
   ممنون

   دکتر آزیتا درآبادی
   جراح و متخصص زنان و زایمان و ناباروری
   http://www.women-health-clinic.ir/fa/
 • تصویر کاربر AC یکشنبه ۹ دی ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام نزدیک به دوساله ازدواج کردم و زگیل تناسلی از همون اوایل ظاهر شد و خیلی کوچک بود ولی الان تقریبا دوبرابر شده. بنظرتون هر زگیل تناسلی بابر با سرطان دهانه رحم هست؟؟؟ باید چکار کنم
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما دوشنبه ۱۶ بهمن ۹۶( 2 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۹ دی ۹۷( 1 سال پیش)

   سلام

   فقط در ۱۰ درصد موارد ممکنه خطرناک باشه
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

  3. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور یکشنبه ۹ دی ۹۷( 1 سال پیش)

   با سلام به متخصص زنان مراجعه کنید بنده متخصص ارولوژی هستم

  4. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی یکشنبه ۹ دی ۹۷( 1 سال پیش)

   سلام

   مراجعه فوری به متخصص زنان جهت فریز یا لیزر

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات