لیست وسایل مورد نیاز سیسمونی نوزاد +ویدئو

خریدسیسمونی نوزاد علاوه بر هیجان انگیز بودن می تواند در عین حال گیج کننده نیز باشد. ما به شما لیست سیسمونی نوزاد معرفی می کنیم تا با خیال راحت خرید کنید.

پدر و مادرها برای اولین فرزند خود بسیار هیجان زده هستند و مشتاقانه برای سیسمونی نوزاد خرید می‌کنند. در این خریدهای پر شور ، زیبایی و جذابیت ظاهری ، حرف اول را می‌زند و به همین دلیل اغلب ، خریدهای اضافه و بی مورد انجام می دهند. برای جلوگیری از هزینه‌های دوباره، پدر و مادرها قبل از خرید سیسمونی ، باید فاکتورهای درست و لازم جهت انتخاب لوازم و وسایل مورد نیاز برای سیسمونی نوزاد خود را یاد بگیرند.

سرویس خواب نوزاد

یکی از اولین وسایل موردنیاز خریدسیسمونی نوزاد برای اتاق خواب، تخت نوزاد است. این بستگی به خود شما دارد که تخت نوزاد یا ننو بخرید اما ترجیحا تخت بهتر است. وقتی برای خرید تخت به فروشگاه‌ مراجعه می‌کنید لازم است به برخی نکات توجه داشته باشید:

عکس سیسمونی نوزاد دختر

 • زبیایی و گرانی سرویس خواب نوزاد نشانه استاندارد بودن و متناسب بودن آن برای نوزاد نیست.
 • تخت نوزاد حتما باید نرده‌های محافظ داشته باشد و فاصله بین نرده‌ها حداکثر ۵/۶ سانتی‌متر باشد، به طوری که سر کودک در میان آن گیر نکند. هر چه فاصله نرده‌ها به هم نزدیک‌تر باشد، قیمت تخت بالاتر بوده و برای نوزاد شما امن‌ تر است.
 • لازم نیست بالش و ملحفه اضافی تهیه کنید. خواباندن نوزاد در تخت بدون ملحفه، روانداز و بالش اضافی می‌تواند تا ۷۰ درصد احتمال مرگ ناگهانی را در نوزاد کاهش دهد.
 • جنس تشک، بالش و ملحفه نوزاد باید از الیاف طبیعی بوده و از خرید بافت‌های مصنوعی و نایلونی باید خودداری شود. در الیاف طبیعی هوا به راحتی رد و بدل می‌شود و به پوست نوزاد آسیبی وارد نمی شود.
 • از جمله وسایل تزیینی تخت نوزاد، آویز در بالای تخت است که  خرید آن ضروری نیست اما وسیله خوبی برای خواباندن نوزاد است و برای سرگرم شدن او موقع بیداری نیز مناسب است. بهتر است اسباب‌ بازی‌های آویز تخت کودک از رنگ‌های مختلف و با ارتفاعات مختلف باشد و موسیقی آرامی داشته باشد.
 • در انتخاب سیسمونی نوزاد رنگ تخت یا ملحفه‌های آن بهتر است به رنگ روشن و ملایم (ترجیحا صورتی، سبز، آبی همراه با وسایل دکوری زرد) باشد.
 • برای خرید کمد بچه و بوفه تنها زیبایی را ملاک قرار ندهید و به ایمنی بیشتر توجه کنید. کمد و بوفه بچه بهتر است شیشه نداشته باشد زیرا کودک عادت به بازی و پرت کردن اشیا و اسبا‌ب‌بازی‌ ها دارد. شکستن شیشه می‌تواند خطرآفرین باشد. در مورد کشوها هم بهتر است کمدهایی را انتخاب کنید که درهای آنها به آرامی بسته می‌شوند. در این نوع، احتمال ماندن انگشتان کودک بین کشو و آسیب دیدن آنها کمتر است.

سرویس خواب نوزاد

 • این روزها خرید یک سیمونی کامل حدودا بین ۲ تا ۱۰ میلیون هزینه می برد.

لباس سیسمونی نوزاد

یکی از موقعیت‌هایی که در آن اسراف زیادی ممکن است اتفاق بیفتد خرید لباس نوزاد است. به‌ عنوان مثال کودک شما در هر ماهی که از تولدش می‌گذرد حداکثر به اندازه ۳ دست لباس نیاز دارد. خرید بیش از اندازه فقط می‌تواند به شما ضرر بزند.

پیشنهاد ما این است که هر‌ ماه به اندازه نیاز همان‌ ماه او لباس تهیه کنید. به‌خاطر داشته باشید که در دوران بارداری برای تهیه سیسمونی نوزاد فقط برای همان فصلی که کودک شما متولد می‌شود خرید کنید چون ممکن است ناگهان چندماه بعد با انبوهی از لباس‌ها مواجه شوید که اندازه کودک شما نیست، درحالی‌که پول زیادی بابت آنها پرداخت کرده اید.

جهت خریدلباس نوزادی و لباس کودک :  یک  لینک   فروشگاه آنلاین لباس کودک  برای شما اینجا آورده ایم 

نکات مهم در مورد خرید لباس نوزاد

 • لباسی که می‌‌خرید، باید راحت، نرم و کارآمد باشد و نوزاد را در برابر سرما حفظ کند و سیستم باز و بسته کردن آن نیز ساده باشد.
 • توصیه می‌شود تا حد ممکن از خرید لباس‌ هایی که دکمه‌های ریز و درشت دارند، دارای بند یا روبان هستند یا گل‌های تزیینی دارند، خودداری کنید.
 • در مورد جنس نیز پارچه‌ های کتان مناسب‌ ترین انتخاب هستند. باقی پارچه‌ ها ممکن است آلوده به کلر یا فرمالدییدها باشند و‌ آلرژی پوستی ایجاد کنند.
 • در سیسمونی نوزاد لباس‌هایی انتخاب کنید که راحت شسته شده و سریع خشک شوند.
 • رنگ سفید ترجیحا اولین انتخاب شما باشد.
 • بهتر است برای تابستان لباس‌های آستین کوتاه و برای زمستان آستین بلند خریداری کنید.
 • در هفته‌ اول بعد از تولد لباس‌هایی به نوزاد باید پوشاند که از سرپوشانده نشوند. زیر پوش‌ها چه رکابی باشند چه آستین بلند یا کوتاه حتماً زیردکمه‌ دار باشند. در غیر این صورت دایما از پهلوهای بچه کنار می‌رود و پوشک بچه هم کج می‌شود.
 • نوزاد شب‌ها به لباس گرم‌‌ تری نیاز دارد. اگر قصد بیرون بردن کودک را دارید در هوای سرد به ویژه شب‌ ها کلاه را نباید فراموش کرد.
 • خرید کفش برای نوزاد کار بی‌ فایده‌ای است. در خانه برای پیشگیری از سرد شدن پاهای کودک می‌توانید از جوراب استفاده کنید.

لیست سیسمونی نوزاد

در این مطلب، نکاتی را درباره خرید لباس نوزادی دخترانه و پسرانه تابستانی بخوانید.

وسایل مورد نیاز نوزاد پس از تولد

۱) پتو دریافتی بیمارستان برای پوشاندن کودک خود

بیمارستان در زمانی که در آنجا هستید، پتو را به شما می دهد، اما ممکن است پتوی مورد نظر خود را بخواهید تا زمانی که کودک را در صندلی ماشین به خانه می برید بپوشانید. اطمینان داشته باشید که جنس زخیم را انتخاب کنید چرا که ممکن است هوا سرد باشد.

۲) لباس برای رفتن به خانه

نوزاد شما به لباسی برای رفتن به خانه نیاز دارد. که می تواند شامل جوراب و شورت کوچک باشد در صورتیکه لباس ها اندازه نباشد. همچنین یک کلاه نرم در صورتی که هوا احتمالا سرد باشد. اطمینان حاصل کنید که لباس کودک شما دارای پا باشد که بتواند کمربند صندلی ماشین بین آن قرار گیرد.

۳) صندلی نوزاد برای حمل در ماشین

شما می توانید کودک خود را در صندلی نوزاد گذاشته و به خانه ببرید. یک صندلی عقب ماشین داشته باشید که به درستی نصب شده باشد و این که بدانید چطور کودک خود را در آن قرار دهید.

لوازم بهداشتی سیسمونی نوزاد

لیست وسایل بهداشتی سیسمونی نوزاد هر سال تغییر می‌کند. اغلب معروف‌ ترین آنها عبارت است از: شیردوش، پستانک نوزادی که البته از معمولی تا مدل‌های ارتودنسی‌دار موجود است ، دماسنج، ناخن‌گیر، دندان‌گیر، پوشک، دستمال مرطوب، پودر بچه ، وان کوچک، زیرپایی، شامپو و صابون، و کرم ، حوله و لیف  ….

در خرید وسایل بهداشتی سیسمونی نوزاد به آن دسته از محصولات که تاریخ مصرف دارد دقت کنید و با خرید زیاد ازحد، موجب هدر دادن ‌آن نشوید.

لوازم سیسمونی نوزاد برای بیرون از خانه

صندلی اتومبیل، کالسکه، آغوشی و سبد حمل نوزاد از مهم‌ترین اجزای سیسمونی برای حضور کودک در بیرون از خانه است.

نکاتی درباره خرید صندلی ماشین کودک

 صندلی ماشین کودک در عقب ماشین داشته باشید که به درستی نصب شده باشد و این که بدانید چطور کودک خود را در آن قرار دهید. حفظ امنیت کودک در خودرو به قدری حائظ اهمیت هست که توصیه میشود تا زمانیکه برای کودک خود صندلی ماشین مخصوصش را تهیه نکرده اید آنرا سوار ماشین نکنید . بعضی از برند های فروش صندلی ماشین کودک محصولاتی را ارائه میدهند که با قابلیت وزن تا ۳۶ کیلوگرم از ۹ ماهگی کودک تا ۱۲ سالگی کارایی دارد . به این نکته توجه کنید که مهمترین قسمت در صندلی کودک بخش جایگیری سر و گردن و نشیمنگاه کودک در صندلی اتومبیل کودک است که باید احساس راحتی کند.

اگر اتومبیل دارید، خرید صندلی اتومبیل یکی از ضروریات است زیرا در یک تصادف، احتمال پرت شدن کودکان از صندلی عقب به سمت شیشه در مقایسه با افراد بزرگسال ۶ تا ۷ برابر است. در هنگام خرید صندلی اتومبیل به این نکات دقت کنید:

 • حتما صندلی علامت استاندارد داشته باشد. در نمونه‌های خارجی علامت E نشانه تست شدن صندلی است.
 • از خرید صندلی‌های دست‌ دوم خودداری کنید.
 • اگر مدام در حال تعویض صندلی از یک اتومبیل به اتومبیل دیگر هستید، انواعی را انتخاب کنید که آسان باز و بسته می‌شوند.
 • برخی از انواع صندلی اتومبیل دو منظوره بوده و به عنوان کریر هم می‌توان از آنها استفاده کرد، گر چه قیمت این نوع صندلی‌ها بالاتر است اما به صرفه‌تر خواهند بود.

کالسکه سیسمونی نوزاد

کالسکه از جمله وسایلی است که هنگام بیرون رفتن به کمک‌ تان می‌آید. کالسکه‌ ها انواع مختلفی دارند اما باز هم جدای مدل، ایمنی است که حرف اول را می‌زند. نشیمن‌ گاه کالسکه باید ثابت، به اندازه کافی سفت و مقاوم بوده و ترجیحا قد کالسکه کمی بلند باشد. موقع خرید به وزن کودک، کیفیت پارچه، سیستم توقف و حرکت دقت کنید.

کالسکه پلاستیکی با پارچه نامرغوب نخرید. در ضمن کالسکه‌هایی که امکان برگرداندن روی کودک به سمت والدین دارند، ارجح‌‌ بوده و حس امنیت بیشتری به کودک انتقال می‌دهند.

از کالسکه هایی استفاده کنید که دارای سان شید یا آفتاب گیر هستند . این کالسکه ها نوزاد شما را در روز های آفتابی از خطر آفتاب سوختگی در امان نگه میدارند.

وسایل  لازم سیسمونی نوزاد در آشپزخانه

شیشه شیر، پیش‌بند، ظرف غذا و قاشق پلاستیکی و شیشه‌شور و یک صندلی بلند برای غذا خوردن مهم‌‌ترین اجزای سیسمونی نوزاد در آشپزخانه هستند.

اسباب بازی سیسمونی نوزاد

یک اسباب بازی خوب بهتر است با توجه به رده سنی خاص کودک تعیین شود و پس از خرید هم در آن بازه سنی در اختیار کودک قرار گیرد. اسباب بازی‌هایی که رنگ‌های شاد و جنس مقاوم داشته باشند را ترجیح دهید. در ۴‌ماه اول نوزادی بهتر است از وسایل بازی درشت‌ تر استفاده کنید تا خطرآفرین نشود. اسباب بازی‌ های موزیکال برای کودکان نوپا جذاب‌تر است.

چک لیست سیسمونی نوزاد

مارک های معروف سیسمونی نوزاد

در زیر به برخی برندهای معروف در زمینه های مختلف سیسمونی نوزاد اشاره می کنیم:

 • لباس‌ نوزاد«شابن»
 • ست بیمارستانی «مادر‌کر»
 • کالسکه «چیکو»
 • شیشه‌شیر «بِی‌بی‌نوا»
 • بهداشتی «کمرو»
 • سرویس خواب نوزاد «کیدبو»
 • تخت و کمد «آپادانا»
 • کریر «دلیجان»
 • ست کالسکه «بِی‌بی‌ست»
 • جغجغه «جولی‌بی‌‌بی»
 • اسباب بازی نوزاد «تولو»
 • آتلیه بارداری نوزاد کودک  «یاسمینا»
 • لباس بارداری « ملیناشاپ »
جهت آشنایی با پخش کننده های سیسمونی اینجا کلیک کنید

سیسمونی پسر

بهترین رنگ برای سیسمونی اتاق پسرها قرمز، آبی، قهوه ای، سفید، سبز تیره و سورمه ای می باشد. برای تزئین دیوارها هم می توانید از استیکرهای هواپیما (به مراه ابرهای آسمان) و ماشین برای نوزاد پسر استفاده کنید.

عکس سیسمونی نوزاد ‍‍پسر

عکس تخت و کمد پسرانه

سیسمونی دختر

بهترین رنگ ها برای سیسمونی دختر سفید، صورتی، قرمز، سبز، قهوه ای، زرد و نیلگون می باشد. برای تزئین دیوارها هم می توانید از استکیرهای دیوار به شکل گل و پروانه و قلب برای اتاق دختر استفاده کنید.

عکس سیسمونی نوزاد دختر

عکس سیسمونی نوزاد دختر

عکس های سیسمونی شیک

در کنار تمام مواردی که ذکر شد، انتخاب مناسب کاغذ دیواری اتاق فرزند دلبند شما علاوه بر زیبایی و ست بودن با سیسمونی می تواند نقش مهمی در روحیه و رفتارهای آینده او داشته باشد به همین منظور درلینک زیر کاغذ دیواری اتاق کودک برای شما آورده شده است:

     کاغذ دیواری   

 


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 نظر
 1. سمانه حاجی خوانی می‌نویسد

  سلام – ممنون از مطالب مفید و خوبی که میزارین – من ۲۷ سالمه و برای اولین بار هست که میخوام برای زایمان بیام تهران ؛ میخواستم بدونم وقتی میام کجا میشه فروشگاههای فروش سیسمونی و وسایل کودک رو برم از نزدیک ببینم و بورس لوازم سیسمونی توی تهران کجاس؟

  1. هادی می‌نویسد

   بورس فروشگاه های سیسمونی خیابان بهار و خیابان ولیعصر و خیابان جمهوری در تهران هست

 2. مائده کشتی آرای می‌نویسد

  سمانه خانم بجای اینکه وقت بزاری توی این شرایط گرانی و ترافیک و هوای آلوده تهران بیای بری بگردی و خسته و سردرگم بشی ، بشین همون از توی خونه سایتهای فروش آنلاین سیسمونی رو پیدا کن و اجناسشون روببین و مقایسه کن و سفارش بده برات بیارن هم بصرفه تره هم ضمانت و گارانتی تحویل و مرجوعی دارن هم بدون واسطه ارزونتر میتونی بخری.

 3. ثریا می‌نویسد

  لطفا چند تا تولید کننده خوب سیسمونی برای لباس نوزاد و کودک و کریر و کالسکه که تولید داخلی هستند هم معرفی کنید شاید همه نتونن مارک های گرون خارجی بخرن یا بخواهند بجهت حمایت از تولید داخلی تولیدات ایرانی با کیفیت خوب رو بخرن.
  راستی چرا اینقدر لباس بچه گرونه ؟
  لباس بچمون از لباس خودمون گرونتر در میاد و زودتر کوچیک میشه آخه چرااااا

  1. نبض ما می‌نویسد

   اگر توی همین مقاله لیست سیسمونی نوزاد دقت کنید اسم مارک های خوب سیسمونی و بهترین های سیسمونی که اتفاقا تولید کننده داخلی سیسمونی هم هستند آورده شده است که میتونید از فروشگاههای معتبر و سایتهای انلاین فروش سیسمونی مربوط به خودشون خرید کنید

 4. احمد توتونچیان می‌نویسد

  میخوام بدونم پخش عمده سیسمونی کجاس و چه کسانی وارد کننده مارک های معروف سیسمونی هستن و آیا به شهرستان نمایندگی میدهند تا ما باهاشون همکاری کنیم؟

  1. نبض ما می‌نویسد

   واردکننده سیسمونی و مراکز پخش عمده سیسمونی و شرکت های نمایندگی برندهای سیسمونی و تولید کننده لوازم و پوشاک سیسمونی نوزاد در تهران زیاد و پراکنده هستند ولی عمدتا در دفاتر ساختمان های خیابان بهار متمرکز هستند . که با شرایط خودشون به شهرستانها هم نمایندگی میدهند .کافیه باهاشون تماس بگیرید و از شرایطشون بپرسید و یا مواقعی که نمایشگاه سیسمونی برگزار میشه در نمایشگاه های مادر و کودک شرکت کنید و از نزدیک مذاکره کنید .

 5. رضوانه می‌نویسد

  لباس نوزادی برای سیسمونی تا چند ماهگی بچه و چند دست تهیه کنم؟

  1. نبض ما می‌نویسد

   نوزاد تا ۶ ماهگی در هر ماهی که از تولدش می‌گذرد حداکثر به اندازه ۳ دست لباس نیاز دارد.
   و بعداز آن بسته به فرایند رشد قد و حجم بدنی نوزاد خودتان میتوانید تصمیم بگیرید .

 6. حسن روحانی می‌نویسد

  فروش سیسمونی و پخش سیسمونی خیلی سود داره و میگن واردکننده ها چندین برابر قیمت تمام شده اقلام سیسمونی رو بفروش میرسونن ، اما من چند ماهی هست که توی بازار دنبال سیسمونی ارزان هستم و کم و بیش با قیمت ها آشنا شدم خواستم تجربه ام را اینجا بگم که سایر دوستان هم استفاده کنن . لباس نوزادی و تخت و کمد کودک در ایران ارزانتر و نسبت به وارداتی ها با کیفیت تر و بصرفه تر هستش ولی لوازمات سیسمونی مثل کالسکه و کریر و صندلی ماشین نوزاد و کودک و روروئک و اسباب بازی و کفش نوزادی مارک های اروپایی گرون و با کیفیت تر هستن که خب اگر قاچاق نباشند بدلیل تعرفه و ترخیص و غیره برای ما داخل ایران گرون تموم میشه اما مارک های چینی هم که مختلف و با کیفیت های خوب و بد توی بازار فراوونه .
  پیشنهاد میکنم اگر دنبال نگه داشتن وسایل سیسمونی نیستین سراغ برند های گرون نروید چون خیلی از لوازم سیسمونی الکی گرون و لوکس هست و بعد از کمتر از ۲ یا ۳ سال هم دیگه بلا استفاده خواهند شد .

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم