سوالات متداول درباره لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ چیست؟ آیا لیفت صورت با نخ بهترین روش درمانی برای رفع چین و چروک است؟ دکتر لوسی گلنسی (Dr. Lucy Glancey) مدیر زیبای شناسی موسسه گروو (The Grove) در این باره صحبت می کند.

نبض ما– لیفت صورت با نخ روشی برای رفع چین و چروک های صورت است. با توجه به اینکه تقاضا برای روش های مراقبت از پوست روزانه رو به افزایش است، در حال حاضر از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

در روش های مختلف لیفت صورت زمان بهبودی و اثر نهایی متفاوت است و لیفت صورت با نخ در مقایسه با دیگر روش ها مناسب تر است. در این روش نقاط دور از دسترس با  نخ های نامرئی قرار گرفته بر روی پوست چین و چروک هایش رفع می شود.

روش های خانگی رفع چین و چروک

لیفت پوست صورت با نخ در مقایسه با دیگر روش ها برای فرد مناسب تر است اما باید به نکات مهم در خصوص این روش نکاتی توجه ویژه ای داشت.

این راهنما توسط دکتر گلنسی طراحی شده است تا شما با مراحل اصلی لیفت صورت با نخ  آشنا شوید تا در مورد انتخاب تان آگاهی داشته باشید.

قبل از ویزیت پزشک، از فواید و مضرات لیفت صورت با نخ این روش آگاه شوید. این نکات به شما اطمینان بیشتر داده و قدرت تصمیم گیری شما را برای انتخاب روش درمان مناسب افزایش می دهد. دکتر گلنسی به شما هشدار می دهد تا با شرایط و برخی تبلیغات اغراق آمیز گمراه نشوید.

هدف شما چیست؟ درک نیاز های شما، بهترین انتخاب از نوع فرآیند لیفتینگ صورت با نخ را تضمین می کند. آیا شما بدنبال جوانسازی پوست هستید تا با لیفت پوست، چین و چروک های ناحیه ی مشخصی از پوست را از بین ببرید؟

لیفت صورت با نخ روشی است که برای مقابله با چین و چروک های صورت، به بیان دیگر چندین فرآیند را در بر می گیرد و درمانی مناسب برای درمان چین و چروک ها است.

در این روش استفاده از یک نوع نخ به تنهایی تمامی نیازها را پوشش نمی دهد. انتخاب بهترین نخ برای شما و پزشک حیاتی است. با توجه به روش های مختلف موجود برای زیبایی، دکتر گلنسی پیشنهاد می کند که از روشی استفاده کنید که هم از لحاظ هزینه و هم اثر بخشی با هدف شما هماهنگ باشد.

لیفت صورت با نخ با نام های زیر شناخته می شود:

۱-لیفت با نخ با استفاده از جراحی

۲-لیفت با نخ بدون استفاده از جراحی

۳-زیبایی با نخ

اکثر روش های درمانی در صورت، بکار می رود اما این روش ها را می توان بر روی گردن، تکه تکه و حتی قسمت های دیگر بدن هم بکار برد. این سه روش عنوان شده، تولید کلاژن را تحریک می کند و استحکام پوست شما در نتیجه ی افزایش کلاژن به حالت اولیه ی خود بر می گردد.

در روش سوم، زیبایی با نخ، عمل لیفت در آن به کار برده نمی شود. این روش استحکام پوست را در افراد بین ۳۰ تا ۴۰ سال، بصورت نامحسوسی افزایش می دهد، در نتیجه وضعیت پوست بهبود می یابد. این روش به عنوان یک راه حل برای رفع چین و چروک، هم برای زنان و هم برای مردان مفید است.

عکس جوانسازی پوست صورت

تمامی انواع این نخ ها، بافت احاطه شده ی صورت را مستحکم کرده و تغذیه ی پوستی را از طریق جریان خون افزایش می دهد، که در مجموع به بهبود سلامت و استحکام پوست کمک می کند.

ضروری است که بدانید شخصی که شما را درمان می کند باید متخصص این امر باشد. همچنین از دیگر افرادی که نزد همان پزشک رفته اند جویا شده و از تجارب آن ها هم استفاده کنید.

  • نکته مهم

مراقب باشید، بعضی از پزشکانی تخصصی نداشته و توانایی انجام لیفت با جراحی و بدون جراحی را ندارند و در نتیجه شما را گمراه کرده و به شما زیبایی با نخ را پیشنهاد می کنند، در صورتیکه روش های دیگر برای شما مفید تر و موثرتر است. با توجه به گفته دکتر گلنسی، سن بیولوژیکی فرد باید در نظر گرفت، اما ویژگی مرتبط تر، نظیر رژیم غذایی و پرونده پزشکی باید در نظر گرفته شود.

لیفت با نخ می تواند بصورت تنها بکار برده شود، و در بعضی اوقات ترکیبی از روش های صحیح است. این روش ها را می توان همچنین با تکنیک های دیگری نظیر فیلرها بکار برد.

کدام روش درمانی برای شما مناسب است؟

۱- لیفت صورت با نخ به همراه جراحی

این روش می بایستی توسط جراح زیبایی و یا متخصص زیبایی انجام شود. لیفت صورت با نخ را می توان با کشیدن پوست صورت مقایسه نمود و فرآیندهای این روش به ۲ بخش زیر تقسیم می شوند.

نخ های آزاد و شناور

این نخ ها به زیر پوست با استفاده از بی حس کننده ی موضعی تزریق شده و به اطراف کشیده می شوند. این کشش معمولا بین یک الی دو سال طول می کشد.

نخ های ثابت

این نخ ها به ساختارهای زیرین پوست متصل شده و قادرند تا تاثیر بیشتر و نتیجه مطلوب تری بدهند. معمولا با پاک کننده هایی که پوست اضافی را از بین می برند استفاده می شود ، این روش بین ۲ تا ۴ سال طول می کشد.

مدت زمان بهبودی هر گونه تورم و کبودی بین ۷ تا ۱۴ روز متغیر است. بنابراین اگر شما بدنبال استفاده از این روش هستید نیاز به حداقل یک هفته مرخصی دارید.

عوارض لیفت صورت با نخ

۲- لیفت صورت با نخ بدون جراحی

لیفت صورت با نخ بدون جراحی روشی است که مابین لیفت با جراحی و زیبایی با نخ است. بهترین روش  بی دردسر برای افراد بین ۳۵ تا ۵۵ سال پیشنهاد می شود.

این روش تولید کلاژن را افزایش داده و همانند روش لیفت با جراحی، سریعا تاثیر گذار نخواهد بود، اما فواید زیادی داشته که تفاوت های چشمگیری با روش قبل دارد.

مجددا تذکر می دهیم که این روش ها توسط جراح زیبایی و یا پزشک زیبایی و یا پزشک تعلیم دیده و مجرب انجام شود. معمولا بین ۴ تا ۱۶ ساعت این نخ ها بر روی صورت شما قرار می گیرند و نیازمند بی حسی موضعی است که این بی حسی بین ۲۰ دقیقه تا یک ساعت زمان بر است.

انتظار تورم خفیف تا متوسط را داشته باشید اما زمان بهبودی شما به طورمتوسط یک الی دو روز است. بعضی از افراد زمانی که در آینه خود را می بینند، انتظار دارند پس از این عمل، پوست صورت کشیده تر شود و با توجه به سطح توقعات و روش درمان، چین و چروک های صورت کمتر می شود.

عکس مراقبت بعد از لیفت با نخ

طول این نخ ها متفاوت است. با کشیدن نخ به طرفین پوست لیفت شده و می توان همراه با دیگر روش ها نظیر فیلر ها، چین و چروک های پوستی را از بین ببرد.

این نتایج بین ۱۰ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارند، گرچه افزایش تولید کلاژن زمان بیشتری نیاز دارد تا به مقدار بهینه حداکثری خود برسد. درحالیکه همه ی روش های درمان بیشتر برای صورت بکار رفته و می توان از این روش ها هم برای نقاط دیگر استفاده کرد.

۳- نخ های زیبایی

این روش درمانی رفته رفته فراگیر شده است و از نظر اثر بخشی کمترین اثر را دارد، بطوریکه افراد را سردرگم و ناامید می کند، گرچه این روش برای جوان تر ها بسیار مناسب و مفید تر از روش های دیگر است.

مشورت کردن با فرد مجرب و آگاه قبل از انتخاب هر نوع درمانی، حیاتی است. بیشتر مواد اثر مشابهی دارند. همچنین آگاه باشید که هر ادعای بنا بر اینکه این نوع نخ ها باعث کاهش شدید چربی می شوند، اشتباه است.

نخ های زیبایی بوسیله ی تحریک پوست با تولید بیشتر کلاژن عمل می کنند. در پوست های جوان افزایش تولید کلاژن باعث درخشندگی و طراوت بیشتر و طولانی می شود، اما این نخ های زیبایی در هیچ رده سنی باعث بوجود آمدن احساس کشش پوستی نمی شود.

روشهای نوین جوان سازی پوست

نخ های زیبایی تولید کلاژن می کنند که منجر به محکم و صاف تر شدن پوست می شود. همچنین این روش در کنار دیگر روش ها نتیجه ی مطلوب تری بجا می گذارد.

نخ های زیبایی کوتاه تر، معمولا ۵ سانتی متر طول و در قسمت های مختلف تا ۱۰۰ قسمت با استفاده از بی حسی موضعی بکار می رود. این روش حدودا بین ۱۰ الی ۳۰ دقیقه زمان می برد تا شبکه ای از نخ ها تشکیل شود.

کبودی و تورم با توجه به تعداد نخ های استفاده شده روی می دهد. فواید این روش از یک سال الی ۱۸ ماه طول می کشد. توجه داشته باشید که با افزایش تعداد این نخ ها هزینه این عمل زیبایی شما دوچندان می شود.

نبض ما– ترجمه: محمدمهدی مغازه ای

express.co

سوالات متداول درباره لیفت صورت با نخ
4.8 (96.47%) 17 رای

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پرسش‌ شما پس از پرداخت هزینه، توسط پزشکان متخصص نبض‌ما با سرعت و دقت ویژه پاسخ داده می‌شود و برای شما پیامک خواهد شد و بدون نام منتشر خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر