پاسخ به ۱۰ سوال مهم درباره کاشت ابرو

شما چه زن باشید و چه مرد، دوست دارید ابروهای پرپشتی داشته باشید و ممکن است تصمیم به کاشت ابرو داشته باشید، مطمئنا مقاله زیر برای شما جذاب خواهد بود.

نبض ما- زمانی که به چهره خود نگاه می کنیم، به ندرت متوجه زیبایی می شویم که ابروها ایجاد کرده اند. ابروها چهره  ما  را جذاب تر می کنند اما بعضی اوقات ما تنها زمانی به اهمیت وجود ابرو پی می بریم که از بین رفته و یا به طور تصادفی بخشی از آن را اصلاح کرده ایم و یا به علت برخی مشکلات ابرو های ما از دست رفته باشد. حال اگر قصد زیباتر شدن صورت تان و داشتن ابروهای پرپشتی را دارید، در این مقاله به ۱۰ سوال در مورد کاشت ابرو پاسخ داده ایم.

کاشت ابرو

معمول ترین و شایع ترین علت از بین رفتن ابرو چیست؟

عوامل متعددی می تواند باعث نازک شدن و یا از دست دادن ابرو شود. همچنین ممکن است از بین رفتن ابرو به علت عدم دقت در اصلاح ابرو باشد و یا به علت یک تصادف و آسیب فیزیکی یا مواد شیمیایی باشد.

بیماری که می تواند باعث ریختن مو شود، همچنین می تواند باعث نازک شدن و حتی ریختن ابروها هم شود. اما در بعضی موارد افزایش سن می تواند منجربه نازک شدن ابرو و کمرنگ شدن ابرو شود.

مدل ابرو اسپرت و پهن

فرد مناسب برای کاشت ابرو چه کسی است؟

هر کسی که از نازک شدن ابرو رنج می برد، فرد مناسب برای انجام این عمل است. همچنین این افراد باید از سلامتی عمومی خوبی برخوردار باشند، این موضوع بدین معنی است که این افراد نباید مشکلات نظیر خونریزی و لخته شدن خون داشته باشند.

عکس پیوند ابرو

آیا این روش دائمی است؟

بله، کاشت ابرو با جراحی، روشی دائمی برای نازک شدن ابرو است. شما رشد طولانی مدت ابرو را همانند ابرو های اصلی خود خواهید داشت. همانند موهای دیگر مناطق هم ریزش خواهید داشت هم رشد و احیای مجدد.

مراقبت بعد از کاشت ابرو

موهای پیوندی از کدام قسمت بدن برداشته می شوند؟

برای افرادی که بخشی از ابروهایشان ریزش کرده و یا صرفا نازک شده است، موهای اهدایی از ابروی دیگر گرفته می شود. برای زنان قسمتی که اهدا کننده ی مو است می تواند پشت گوش یا از بالای ران گرفته شود.

موهای این مناطق برای زنان ظاهری طبیعی تر خواهند داشت چون این موها ذاتا نازک تر هستند. برای مردان موهای اهدا کننده می تواند از مناطق دیگر باشد و این ناحیه اهدای بستگی به ضخامت ابروهای اولیه دارد. مردها  ابرو های ضخیم تر و بزرگتری دارند.

ابرو

در کاشت ابرو نیاز به چند پیوند مو داریم؟

کل فرآیند جراحی اغلب ۵۰ الی ۱۰۰ پیوند مو و یا بیشتر نیاز دارد. تعداد پیوند های مو در هر فرد متفاوت بوده و به ارزیابی قبل از عمل جراح بستگی دارد.

عکس مدل ابرو اسپرت پهن

عمل کاشت ابرو کجا انجام می شود؟

نکته خوبی که در ارتباط با کاشت ابرو وجود دارد این است که می توان آن را بصورت سرپایی انجام داد.

خطرات کاشت ابرو

عمل جراحی کاشت ابرو چه مدت طول می کشد؟

مدت زمان مورد نیاز این عمل بستگی به میزان کاری است که بیمار نیاز دارد. معمولا یک کاشت ابرو ۵ الی ۶ ساعت طول می کشد.

عوارض جانبی کاشت ابرو

مدت زمان ریکاوری کاشت ابرو چقدر است؟

چون در این عمل جراحی از ابزار های ظریف و تکنیک های کم تهاجم استفاده می شود، شما پس از ۴۸ ساعت به فعالیت طبیعی و روزانه ی خود خواهید رسید در ضمن توجه داشته باشید که هیچگونه فعالیت ورزشی سنگین و تماس با ابرو نباید داشته باشید.

عمل کاشت ابرو

آیا کاشت ابرو عوارض جانبی و خطر دارد؟

خطر کاشت ابرو حداقل است. نتیجه ناخوشایند اغلب شامل مواردی نظیر رشد ابرو در جهت نامناسب است. در این موارد درمان های وجود دارد که می توان با آن راهکارها رشد سریع ابرو را مناسب و به شرایط طبیعی برگرداند.

عکس کاشت ابرو

چقدر مدت طول می کشد تا کاشت ابرو به نتیجه کامل برسد؟

ابرو های پیوند شده ۴ الی ۶ ماه پس از جراحی رشد قابل تشخیصی را خواهند داشت. اما انتظار ریزش موهای پیوند شده پس از ۳ الی ۵ هفته بعد از جراحی را داشته باشید. این ریزش فرایندی طبیعی است و پس از ۲ ماه ابروهای شما مجددا رشد خواهد کرد. نتیجه کامل حداکثر پس از ۱۰ ماه نمایان خواهد شد.

عکس کاشت ابرو

قبل از کاشت ابرو

عکس قبل از کاشت ابرو

بعد از کاشت ابرو

عکس بعد از کاشت ابرو

قبل از کاشت (پیوند) ابروی طبیعی

عکس قبل از کاشت ابرو

بعد از کاشت (پیوند) ابروی طبیعی

عکس قبل از کاشت ابرو

قبل از کاشت ابرو

آزمایشهای کاشت مو

بعد از کاشت ابرو

عکس آزمایش کاشت ابرو

اگر به دنبال رشد سریع ابرو در یک هفته با مواد طبیعی هستید مقاله زیر به معرفی روغن های گیاهی برای رشد ابرو پرداخته است:

رشد سریع ابرو

نبض ما– تیم ترجمه

4.7/5 - (7 امتیاز)
منبع www.aihr.com.au

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. ناشناس می‌نویسد

    سلام آقای دکتر یکی از کاراتون درمورد کاشت و گفتن که سرطان زا هس چون از موهای زاید پیوند میزن ایادرست هس

از پزشکان نبض‌ما بپرسید