کاهش وزن و لاغری سریع با رژیم موز

موز در میان میوه ها محبوب ترین میوه در جهان به شمار می رود. موز برای تک تک اعضا بدن مفید است. دستورالعمل رژیم موز را در این مطلب بخوانید.

موز بسیار مغذی بوده و حاوی مقادیر زیادی فیبر و آنتی اکسیدان است. بسیاری از مردم با توجه به میزان شکر و کربوهیدرات موجود در موز، گاهی در مصرف موز دچار تردید می شوند. حال آنکه رژیم موز روش مناسبی برای لاغری است.

موز دارای اثرات بهداشتی بوده و همچنین حاوی ویتامین های مناسب و کم پروتئین و چربی است. انواع مختلف موز وجود دارد  که باعث می شود اندازه و رنگ آن ها را متفاوت کند. موز متوسط ​​(118 گرم) حاوی حدود 105 کالری است. این میوه، با خواص معجزه آسا، می تواند به راحتی در رژیم غذایی گنجانده شود.

خواص موز روی بدنسازی

ارزش غذایی موز

اگر قرار است رژیم موز را انتخاب کنید، لازم است بدانید یک موز متوسط ​​ حاوی مواد مغذی زیر است:

  • پتاسیم 9٪
  • B6 ویتامین  33٪  
  • ویتامین ث  11٪
  •  منیزیم 8٪
  • مس: 10٪
  •  منگنز: 14 درصد
  •  فیبر 3/1 گرم.

خواص موز زرد

موز حاوی ترکیبات گیاهی مفید و همچنین دوپامین بوده و موز سبز نارس هم غنی از نشاسته مقاوم و پکتین است. این ترکیبات به عنوان مواد مغذی پری بیوتیک عمل می کنند که  باعث می شود باکتری های  مفید سیستم گوارش را جذب کند.

این مواد مغذی بوسیله باکتری های مفید، به روده بزرگ  وارد شده و بوتیرات تولید می کنند. بوتیرات نوعی  اسید چرب است که به سلامت سیستم  گوارش کمک می کند. همچنین ممکن است خطر سرطان روده بزرگ را نیز، کاهش دهد.

نوع تغذیه شما می تواند در رژیم غذایی موز بسیار متنوع باشد، زیرا غذاها و نوشیدنی های چندگانه در این رژیم ممنوع است. هرچند که این امر می تواند یک رژیم غذایی محسوب شود، زیرا قوانین مربوط به زمان و مصرف در نظر گرفته می شود.

سندرم روده تحریک پذیر

قوانین رژیم موز ، برای ناهار و شام محدود نیست، بنابراین بسته به آنچه که  در وعده غذایی مصرف می کنید، می توانید وزن خود را کاهش دهید.

پیش از انجام تغییرات شدید در رژیم غذایی، با پزشک خود مشورت کنید. رژیم موز ، بسیار ساده و دلپذیر بوده و شما می توانید آن را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

روش رژیم موز هم می تواند به صورت مصرف موز همراه با صبحانه باشد. مانند تمام وعده های غذایی، رژیم غذایی موز، می تواند تاثیرات قابل توجهی بر سلامت و وزن شما بگذارد.

آیا موز باعث لاغری می شود

رژیم موز یک روش موثر برای از دست دادن وزن و بهبود سلامت است. آیا  موز می تواند بر مقدار چربی های بدن بیفزاید؟ شما احتمالا با متخصصین تغذیه در مورد مصرف موز در زمان برنامه کاهش وزن مشورت کرده اید.

زیرا با توجه به قند موجود در موز، ممکن است نگران اضافه وزن با استفاده از مصرف موز باشید. این نگرانی مخصوصا هنگامی بیشتر می شود که رژیم غذایی برای کاهش وزن به دلیل میزان مصرف بالای قند باشد.

بسیاری از مردم از مصرف موز اجتناب می کنند زیرا اعتقاد دارند که موز آنها را چاق می کند. اما باید گفت که درست است که موز حاوی شکر زیادی است، اما این شکر طبیعی بوده و باعث افزایش قند و چربی در بدن شما نمی شود. با نگاهی به برنامه غذایی ورزشکاران می بینیم که آ نها میزان زیادی موز مصرف می کنند.

رژیم لاغری موز

این نکته را در مورد موز به خاطر داشته باشید، زمانی که شما موز را با غذاهای چرب و شیرین ترکیب کنید، موز به سلول های چربی متصل می شود.

بنابراین می توان گفت که در صورت کنترل مصرف چربی،  می توانید به راحتی از این میوه در رژیم غذایی خود استفاد ه کنید؛ بدون اینکه شاهد افزایش وزن باشید. در حقیقت، با افزودن این میوه فوق العاده به رژیم غذایی، موز می تواند به هضم غذا کمک کرده ، سموم اضافی را برطرف و پوست شما را شاداب کند.

در رژیم موز ، چربی های غیر مفید جذب بدن نشده و شما به کاهش وزن مطلوب خود می رسید. این کاهش وزن نتیجه ترکیب چند روش تغذیه ای با هم و عدم استفاده از مواد غذایی پر کالری و چرب است. رژیم غذایی موز می تواند تنها در مدت 3-4 روز انجام شده و پس از آن شما شاهد کاهش وزن خود خواهید بود.

بر طبق مطالعات انجام شده می توان گفت که مصرف زیاد میوه ها و سبزیجات به کاهش وزن کمک می کند. با این

حال،  به یاد داشته باشید که برای کاهش وزن در رژیم غذایی موز، شما باید کالری کمتری مصرف کنید. اگر شما در طی روز بیش از اندازه غذا بخورید، به جای از دست دادن وزن، برعکس وزن خود را افزایش می دهید.

به عنوان مثال، موز می تواند در حدود 72 تا 135 کالری داشته باشد، بنابراین مصرف یک تا چهار موز در هنگام  صبحانه  می تواند 72 تا 135 کالری برابر با 72 تا 540 کالری موجود در کره داشته باشد.

خواص ناشتا خوردن موز

این رژیم غذایی به علت مصرف موز به صورت ناشتا، رژیم غذایی موز نامیده می شود. بنیانگذاران این  رژیم توصیه می کنند که مصرف بین یک تا چهار موز خام صبح به صورت ناشتا و پیش از صبحانه، همراه با آب گرم، بسیار موثر و مفید است. مانند تمام وعده های غذایی، در رژیم غذایی موز، شما  تا 80 درصد غذا مصرف کرده و باقیمانده هم شامل مصرف موز می شود.

کاربردهای پوست موز

رژیم موز و شیر

رژیم غذایی موز و شیر بر اساس یک اصل ساده -یعنی غذاهای کم کالری و بسیار مغذی است تا مصرف مواد غذایی پر خطر را کاهش دهد.

در رژیم غذایی موز و شیر،  شما 2-3 موز و 2-3 فنجان شیر کامل  پر چربی را 3 بار در روز مصرف خواهید کرد. هر موز حاوی حدود 100 کالری است و یک فنجان شیر حاوی بیش از 80 کالری است. از این رو مصرف یک وعده غذایی از این رژیم  حتی تا سه برابر نمی تواند بیش از 1000 کالری در روز داشته باشد.

ما  در این رژیم، بر شیر کامل  پرچرب  تأکید می کنیم زیرا تحقیقات ثابت کرده است که شیر کامل  پرچرب، باعث کاهش وزن می شود و نوع کم چربی آن این خاصیت را به همراه ندارد.

شما می توانید  در این رژیم ، موز را پس از شیر یا قبل از مصرف آن و یا حتی به صورت ترکیبی داشته باشید.

علاوه بر این، همراه با موز و شیر، شما  می توانید از چند  نوع غذای غنی از پروتئین و فیبر مصرف کنید تا به شما کمک  کند بدون احساس گرسنگی، از این رژیم لذت ببرید. در رژیم موز و شیر، می توانید به اندازه کافی آب بنوشید تا سموم را از بین ببرد.

غذاهای دیرهضم

شیر و موز در ترکیب با هم حاوی میزان بالایی از پروتئین، ویتامین ها، فیبر غذایی و مواد معدنی هستند که هر یک به نوبه خود برای بدن بسیار مفید است. مواد مغذی دریافت شده از طریق این رژیم، به اندازه کافی برای تامین میزان کافی انرژی و حفظ آن در طی مدت یک دوره 3 تا 4 روزه کافی است.

بنابراین، واضح است که رژیم غذایی موز و شیر در این مدت زمان برای شما مشکلی ایجاد نمی کند. تمام این موارد در صورتی نتیجه بخش خواهد بود که رژیم غذایی خوبی را دنبال کنید و برای انجام این کار، باید از یک برنامه ریزی مناسب و دقیق برای رژیم شیر و موز استفاده کنید.

نبض ما-مترجم: مهناز ضحاکی

4.6/5 - (5 امتیاز)
منبع healthline

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید