اصول رابطه جنسی پس از جراحی فتق

بیشتر افراد بعد از عمل فتق هیچ اثر منفی بلندمدتی ندارند. در حقیقت جراحی، هر درد یا اختلالی که پیش از این در ارتباط با فتق داشتید، بهبود می بخشد و خیلی زود توانایی برقراری رابطه جنسی پس از جراحی فتق را خواهید داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان آمادگی برای داشتن رابطه جنسی پس از جراحی فتق و راحت تر بودن شما یا شریک زندگی تان این مقاله را مطالعه کنید.

وضعیت بیضه ها بعد از عمل فتق

بعد از عمل فتق ممکن است مشکلات و تغییراتی در وضعیت بیضه ها رخ دهند. در این جا تلاش می‌کنیم به شرح بعضی از این مسائل بپردازیم:

ورم بیضه

متورم بودن بیضه موضوعی طبیعی است که بعد از عمل فتق رخ می‌دهد. این موضوع به این معنی نیست که عمل موفقیت آمیز نبوده است.

درمان ورم بیضه بعد از عمل فتق

برای کاهش ورم بیضه و درد ناشی از آن، به بیماران توصیه می‌شود از یخ و یا کمپرس سرد در ناحیه ورم استفاده کنند. کافی است بیمار کمپرس را به مدت ده تا بیست دقیقه بر روی محل ورم قرار دهد و این کار را در بازه‌های زمانی یک یا تا دو ساعته تکرار کند. به این دقت شود که بیمار بهتر است پارچه ای میان پوست و کمپرس یخ قرار دهد.

رنگ بیضه

ممکن است پوست بیضه تغییر رنگ داده یا به طور قابل توجهی پس از جراحی متورم شود. این ورم باید در عرض یک هفته کاهش پیدا کند.

مشکل در ادرار

ممکن است بیمار پس از جراحی، برای انجام ادرار دچار مشکل شود. حبس ادرار بیشتر در مردان مسن تر رخ می‌دهد و این موضوع به واسطه تحریک اعصاب مثانه در زمان جراحی رخ می‌دهد. این مشکل مسئله ای گذرا است و ظرف مدت چند روز برطرف می‌شود، با این حال در بعضی موارد نادر، بیمار نیازمند کاتتر (catheter) خواهد بود. البته ممکن است آسیب واقعی در مثانه یا شکم وجود داشته باشد. با این وجود چنین رخدادی تنها در یک عمل از هزار عمل جراحی رخ می‌دهد.

آسیب به اعصاب بیضه

آسیب به اعصاب می‌تواند باعث بی حسی یا درد شود. ترمیم فتق باز با بی حس شدن ران به واسطه آسیب به عصب کوچکی با نام ایلینژینال همراه است.

چند روز بعد از عمل فتق میتوان نزدیکی کرد

مهم نیست چه نوع فتقی داشته اید یا چه نوع جراحی برای اصلاح آن انجام داده اید، تا حداقل چند روز پس از عمل درد و ورم دارید. اثر بیهوشی ممکن است برای یک یا دو هفته باقی بماند. اگر برای مدتی نیاز به برقراری رابطه جنسی را احساس نمی کنید، طبیعی است.

پزشک ممکن است توصیه کند تا چند روز یا حتی چند هفته از نزدیکی بعد از عمل فتق اجتناب کنید. این مساله به موارد زیر بستگی دارد:

 • محل فتق
 • نوع جراحی اصلاحی
 • سن و وضعیت سلامت عمومی
 • وجود مشکلی در روند عمل

پس از جراحی لاپاروسکوپی برای فتق معمولا محدودیتی برای فعالیت جنسی وجود ندارد. تنها شاید برای مدت یک یا دو هفته در اطراف محل بریدگی ناراحتی داشته باشید.

جراحی زیبایی

ممکن است بتوانید پس از یک هفته فعالیت های طبیعی خود از جمله برقراری رابطه جنسی را از سر بگیرید، اما ممکن است زمان بیشتری برای بهبود لازم باشد.

اگر به برقراری رابطه جنسی پس از جراحی فتق تمایل دارید و این کار شما را اذیت نمی کند، مشکلی برای انجام آن وجود ندارد. اما در صورتی که درد داشتید و احساس ناراحتی کردید، این کار را متوقف کنید و زمان بیشتری را برای بهبودی بدن خود بگذارید.

چند روز بعد از عمل فتق میتوان رانندگی کرد

چند روز بعد از عمل فتق میتوان رانندگی کرد

بیماران نباید در فاصله کمتر از یک تا دو هفته پس از جراحی به رانندگی بپردازد. رانندگی در این زمان (پس از عمل فتق) می‌تواند ایجاد درد کند و بیماران به طور معمول پس از دو هفته می‌توانند بدون درد رانندگی کنند. همچنین پیشنهاد می‌شود که تا زمان از بین رفتن درد کشاله ران، بیمار از انجام رانندگی خودداری کند.

این شرایط بیمار باید از درد یا آثار مسکن‌ها خلاص شده باشد تا بتواند بدون حواس پرتی قادر به رانندگی باشد. همچنین بیمار باید از محدودیت‌های جسمانی عمل جراحی خلاص شده باشد تا بتواند بدون مشکل در جایگاه راننده قرار بگیرد و به صورت ایمنی خودروی خود را کنترل کند، خصوصا این موضوع برای ترمزهای ناگهانی (که نیازمند فشار بیشتری هستند) اهمیت دارد.

در صورتی که عمل فتق داشته‌اید، می‌توانید آمادگی خود برای رانندگی را تست کنید. این کار را در جایی امن و بدون قرار دادن کلیدها در جای خود انجام دهید، به سادگی در صندلی خودرو جای بگیرید و تلاش کنید پدال‌ها را به شکل محکمی فشار دهید. اگر احساس درد کردید، از رانندگی کاملاً‌ پرهیز کنید.

توصیه می‌شود برای مدتی از رانندگی‌های طولانی صرف نظر کنید تا وضعیت جسمانی شما به حالت عادی باز گردد.

بعد از عمل فتق چند روز باید استراحت کرد

به طور معمول بیشتر افرادی که عمل ترمیم فتق را انجام می‌دهند همان روز از بیمارستان مرخص می‌شوند. زمان بهبود این افراد به طور معمول سه هفته است. معمولا بیماران می‌توانند پس از سه هفته به انجام فعالیت‌های سبک بپردازند. همچنین تنها شش هفته پس از جراحی قادر به انجام فعالیت‌های ورزشی بیشتری خواهند بود.

آیا نوع فتق بر این مساله تاثیرگذار است؟

فتق ممکن است در نواحی زیر رخ دهد:

 • کشاله ران داخلی (inguinal)
 • کشاله ران بیرونی (femoral)
 • دیواره شکمی (ventral)
 • برش یا زخم شکم (incisional)
 • ناف (umbilical)
 • معده یا دیافراگم (hiatal)

محل فتق ممکن است در مدت زمان بهبود نقش داشته باشد.

اگر ترمیم فتق در عمل جراحی باز انجام شود، پزشک احتمالا برش بزرگی در نزدیکی فتق به وجود می آورد تا منطقه ضعیف را اصلاح کند.

فتق کشاله ران

اگر فتق شما با روش لاپاراسکوپی ترمیم شود، پزشک چندین برش کوچکتر در نزدیکی فتق ایجاد می کند تا نقاط ضعف را اصلاح کند. این روش کمتر تهاجمی است.

هر دو روش را می توان بدون استفاده از مش جراحی یا با استفاده از آن انجام داد. جراحی باز در برابر عمل جراحی لاپاروسکوپی ممکن است زمان بیشتری برای بهبودی کامل نیاز داشته باشد.

در این مقاله با علل فتق کشاله ران در دختران آشنا شوید.

آیا هنوز توانایی نعوظ دارم؟

اگر فتق کشاله ران دارید، احتمالا با عمل جراحی لاپاراسکوپی و با استفاده از مش، ترمیم انجام می شود. در مردان، ناحیه فتق کشاله ران نزدیک به ساختارهای بیضه و اعصاب مهم برای عملکرد جنسی است.

ممکن است در روزهای پس از عمل آلت تناسلی و بیضه ها کبود و متورم شوند. با این حال، خطر کمی هم وجود دارد که به عروق خونی، اعصاب یا لوله اسپرم متصل به بیضه آسیب برسد.

این عمل نباید مشکلی در توانایی نعوظ ایجاد کند به همین دلیل نگران نزدیکی بعد از عمل فتق نباشید.

این علائم معمولا با سایر جراحی های ترمیم فتق مرتبط نیستند. هیچ جراحی دیگری برای ترمیم فتق وجود ندارد که باعث ایجاد اختلال در توانایی نعوظ شود.

تعداد اسپرم

آیا رابطه جنسی پس از جراحی فتق عوارض دارد؟

وجود درد بعد از عمل جراحی فتق طبیعی است و دلیل آن برش ها و سازگار شدن بدن شما با مش کاشته شده است.

مردانی که پس از عمل علائمی مانند ورم آلت تناسلی و بیضه‌ها را دارند، ممکن است تمایل زیادی برای برقراری رابطه جنسی پس از جراحی فتق نداشته باشند. این مساله ممکن است بیش از حد دردناک یا حداقل برای مدت زمان کمی ناراحت کننده باشد. فاکتور دیگر محل فتق و عضلات درگیر با آن است.

توصیه های پزشک خود را دنبال کنید. هنگامی که شما آماده اید، موقعیتی را انتخاب کنید که به شکم خود فشار و تحریک تحمیل نکنید.

آماده باشید که اگر درد یا احساس کششی در محل برش یا نزدیک آن احساس کردید، متوقف شوید. اگر حتی درد کمی داشتید، بهتر است منتظر بمانید تا کاملا بهبود پیدا کنید.

چگونه می توانم در طول رابطه جنسی فعال باشم؟

احتمالا به شما توصیه می شود که برای مدتی از فعالیت های شدید و رابطه جنسی پس از جراحی فتق اجتناب کنید. در این مورد از توصیه های پزشک پیروی کنید.

در زمان مناسب در مورد محدودیت هایی که دارید، کارهایی که به راحتی انجام می دهید و کارهایی که از عهده شما خارج است، با شریک زندگی خود صحبت کنید.

در اینجا چند پیشنهاد دیگر برای نزدیکی و رابطه جنسی پس از جراحی فتق به شما ارائه می دهیم:

– ناحیه برش و هر ورمی که ممکن است داشته باشید را در نظر بگیرید. موقعیتی را انتخاب کنید که وزن شما بر روی آن ناحیه نباشد، در جهت مخالف آن اصطکاک ایجاد یا کشش نشود. خلاق باشید. راه اشتباهی وجود ندارد.

از همسر خود بخواهید که رابطه را هدایت کند.

با حرکات آرام شروع کنید و به تدریج فعالیت خود را افزایش دهید تا اعتماد به نفستان را به دست آورید.

یک بالش نزدیک شکم خود بگذارید تا در طول رابطه جنسی از آن حمایت کند.

از یک بالش فوم برای ایجاد زاویه مناسب استفاده کنید تا به بدنتان فشار وارد نشود.

خطوط ارتباط را باز نگه دارید و در صورت تمایل موقعیت را تغییر دهید یا اگر لازم بود آن را متوقف کنید.

به علائم بدن خود توجه داشته باشید. این کار باعث می شود که فشار را درک کنید. درد و ورم پس از جراحی موقتی هستند و احتمالا بسیار زود همه چیز به روال عادی برمی گردد.

اختلال نعوظ

آیا می دانید فتق مغبنی در مردان چه تفاوتی با فتق کشاله ران در دختران دارد؟

فتق مغبنی در مردان

مسافرت بعد از عمل فتق

بهتر است بیمار برای چند روز پس از عمل از مسافرت کردن منصرف شود. در شرایط سفر بیمار ممکن است با باز شدن بخیه‌ها مواجه شود و یا در هواپیما دچار یک حالت اورژانسی شود. پس از جراحی به بیماران توصیه می‌شود که در سریع ترین زمان ممکن شروع به فعالیت کنند اما به طور قطع نباید به برداشتن وزن‌های سنگین یا فعالیت‌های کششی شدید بپردازند.

ورزش بعد از عمل فتق

به طور معمول بیماران می‌توانند پس از جراحی تا زمانی که بدن آنها تحمل می‌کند راه بروند. ورزش‌های بدون تاثیر نظیر دوچرخه سواری، شنا یا کراس پا می‌توانند شش یا دوازده هفته بعد از جراحی انجام شوند. پلانک (مشابه شنای سوئدی- برای افزایش قدرت فیزیکی) نیز می‌تواند شش یا دوازده هفته بعد از جراحی انجام شود.

باید دقت شود حداقل تا شش ماه پس از جراحی فتق باید از انجام ورزش‌هایی که دارای پرش به بالا و پایین، دوییدن و تمرین‌های قدرتی هستند پرهیز شود. همچنین میزان درد و ناراحتی بدنی که فرد می‌تواند در زمان ورزش با آن مواجه شود، بیانگر میزان حرکتی است که بیمار می‌تواند پس از جراحی به انجام آن بپردازد.

اکیدا توصیه می‌شود بیماران تا زمانی که پزشک به آنها اجازه نداده است به فعالیت‌های بدنسازی بعد از عمل فتق نپردازند.

مش جراحی فتق

مش فتق لایه‌ای شبکه‌ای است که در زمان جراحی فتق در بدن قرار داده می‌شود تا به کمک آن بافت شکمی بتواند به وضعیت پایدار دست پیدا کند. بسیاری از بیمارانی که در جراحی آنها از مش جراحی فتق استفاده شده است ممکن است مشکلات متعددی را تجربه کنند، بعضی از این مشکلات می‌توانند پس از چند سال آشکار شوند و البته کشنده باشند

عوارض مش در عمل فتق

عوارض ناشی از مش در عمل فتق عبارتند از:

۱. چسبیدگی

در این شرایط درد شدید و مزمن می‌تواند تنها علائم بیمار برای چسبیدگی مش باشند. این موضوع می‌تواند به انسداد روده شدید بیانجامد.

۲. انسداد یا سوراخ شدن روده

سوراخ شدن رده زمانی رخ می‌دهد که مش فتق با روده‌ها تماس پیدا کند و موجب سائیدگی و یا سوراخ شدن آنها شود.

۳. عفونت

آنتی بیوتیک‌ها می‌توانند عفونت‌های خفیف اطراف محل بخیه را برطرف کنند. با این وجود عفونت‌های عمیق و مزمن اطراف مش فتق ممکن است به سختی قابل درمان باشند. در این شرایط بیماران برای برداشتن مش به عمل جراحی جدیدی نیاز خواهند داشت.

۴. پس زده شدن

مواد به کار رفته در مش جراحی می‌توانند بدن را وادار به پاسخ دفاعی کنند. این موضوع ممکن است با پس زده شدن مش از جانب بدن همراه شود.

۵. جابجایی مش

اگر مش فتق پس از عمل جراحی جدا شود خطر جابجایی آن نیز در شکم بیمار وجود دارد. این موضوع می‌تواند به چسبیدگی، انواع فیستول، آبسه و انسداد یا سواخ شدن روده بیانجامد.

۶. عود بیماری

یکی از رایج ترین پیچیدگی‌های عمل فتق، عود کردن آن است. جراحان از مش فتق برای غلبه بر این مشکل استفاده می‌کنند. این ایده به این دلیل استفاده می‌شود که پزشکان معتقدند مش قادر به تقویت بیشتر بافت تضعیف شده خواهد بود. اما استفاده از مش تکرار نشدن مشکل فتق را تضمین نمی‌کند.

۷. درد مزمن

یکی دیگر از مشکلاتی که پس از مش فتق می‌تواند رخ دهد درد مزمن و دردناک بیمار است.

با پزشک خود صحبت کنید

روند بهبودی یک مساله فردی است. به همین دلیل صحبت با پزشک تان درباره انتظاراتی که از خود دارید، اهمیت دارد.

در صورتی که هریک از علائم زیر را دارید پزشک خود را در جریان قرار دهید:

 • تب
 • قرمزی و ورم در محل بریدگی
 • خونریزی یا بوی ناخوشایند در ناحیه بریدگی
 • بدتر شدن درد، تهوع یا استفراغ
 • مشکل در ادرار کردن

احتمالا چند هفته بعد از عمل فتق باید برای پیگیری به پزشک مراجعه کنید. اگر به دلیل درد نتوانسته اید رابطه جنسی پس از جراحی فتق برقرار کنید یا از برقراری رابطه می ترسید، این مساله را با پزشک خود مطرح کنید.

4.3/5 - (26 امتیاز)
منبع healthline rcseng uwhealth

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

27 نظر
 1. Wahiudullah می‌نویسد

  معلومات خوب بود

 2. عبدالرحمان می‌نویسد

  سلام خسته نباشید
  من عمل فتق کشاله ران انجام دادم و الت و بیضه ام کبوده
  ته بیضم یه چیزی گرد و سفت میباشد
  ایا این مشکل نگران کننده است ؟؟

  1. ستاره می‌نویسد

   سلام. در این پیج گفتید که در طولانی مدت ممکنه وجود مش در عمل فتخ کشنده باشه!!! میشه این رو توضیح بدید . من همسرم این عمل رو انجام داده و این بیان شما بسیار نگرانم کرده.

   1. ناشناس می‌نویسد

    سلام من عمل فتق کردم نگران شدم گفتین مش در عمل کشنده است

 3. ناشناس می‌نویسد

  سلام من عمل فتق داشتم وبعد از سیزده روز الت تناسلیم خارش میده وورم کرده میشه رهنمایم کنید با تشکر

  1. ناشناس می‌نویسد

   سلام ده روزه عمل فتق انجام دادم نزدیکی داشتم بیضه سمت چپ اندازه فندق و رم کرده خارج بیضه ست نگرانم میشه راهنمایی کنیم

   1. ناشناس می‌نویسد

    من عمل فتق انجام دادم سمت چپ اما ۳روزه که ورم داره جایه عمل آیا این عادیست

 4. مجید می‌نویسد

  سلام من شیش روز پیش عمل فتق دو طرف کردم و سمت راست آلت تناسلی ام باد کرده
  و همینطور کیسه بیضه
  بعد از چند مدت این ورم یا باد از بین خواهد رفت؟

  1. ناشناس می‌نویسد

   سلام آقای دکتر مهدی هستم ۱۸سالمه ۱۰ یا ۱۱ روز بعد عمل فتق بیضه دوبار خودارضایی کردم دکتر خودم گفت بعد ده روز بیا بخیه هاتو بکشم مشکلی داشتم نرفتم بعد سیزده روز میخوام برم بخیه بکشم خودارضایی کردم اشکال نداره

   1. سارا می‌نویسد

    جووون

    1. ناشناس می‌نویسد

     فدات

    2. ناشناس می‌نویسد

     سلام من هم دچار مشکل فتق کشاله ران هستم ایا متونم بعد عمل بکار ساختمانی مشغول بشم

 5. ناشناس می‌نویسد

  سلام چه مدت بداز عمل هیدروسل میتوان سکس کرد

  1. ناشناس می‌نویسد

   بچو بکه😂

 6. مجید می‌نویسد

  سلام من ۷ روز پیش عمل فتق چپ و راست بصورت لاپاروسکوپی داشتم ولی در بیضه سمت چپم بعد از مدتی که از خواب بیدار میشوم احساس درد میکنم و معمولا تا شب ادامه دارد آیا طبیعی است؟ و چه مدتی طول میکشد تا از بین برود؟

  1. سعید بختیاری می‌نویسد

   سلام آقای دکتر من الان ۶ سال هست از جراحی فتحم میگذره از سن ۱۶ سالگی شروع به خود ارضیابی کردم مدتی زیاد فتحم ورم میکرد ولی الان دیگ نمیکنه و آلت تناسلیم هم دیگ ی ۱ هفته میشه شل هست نگران شدم تر خدا کمک کنید

 7. ناشناس می‌نویسد

  ممنون از راهنمای های شما نمره خیلی خوب و عالی با تشکشر

 8. مهدی می‌نویسد

  من عمل ناف کردم بعد بخیه کشید یه سوراخ به وجود امد ایا جزب میشه

 9. ناشناس می‌نویسد

  سلام من یک خانومم الان یازده روزه عمل فتق کشاله ران انجام دادم ایامیتونم رابطه جنسی برقرارکنم؟

  1. ناشناس می‌نویسد

   آره

 10. عباس می‌نویسد

  سلام بعد از عمل جراحی فتق زود ارزاه میسوم

 11. محمدیان می‌نویسد

  سلام روز بخیر
  من عمل فتق انجام دادم و خوب شدم و دردی از لای شکم ندارم ولی وختی که بلند میشم یا بخوام غذا بخورم بطور ناگهان سرم خیلی درد میکند واین باعث ازاب دادنم میشع .
  میشع دلیل این سر دردم را مشخص کنید ممنون میشم !؟؟

 12. علي رضا می‌نویسد

  سلام خسته نباشید عمل باد فتق تو فرزندآوردی مردان مشکل ایجاد میکند؟

 13. سبحان منوچهری می‌نویسد

  سلام من ده روز عمل باد فتق چپ انجام دادم و بیضه چپ.من.ورم.گرده.مثل قوده میخواستم ببینم عادی هست ممنون

 14. ناشناس می‌نویسد

  سلام اقای دکتربنده قبل از عمل مشکلی نداشتم ولی بعد ازعمل فتق مشکل نزدیکی دارم اشتها دارم ولی به خانم الت رایابلند میشه یانه راهنمایم کنید

 15. فهیم می‌نویسد

  سلام احترامات تقدیم آقای دوکتور من بیماری وارکوسیل و هم فتح عملکردم بعد از سه یا چهار روز نزدیکی کردم آقای دوکتور مشکل ک نداره

 16. ناصر فرید می‌نویسد

  کوهنوردی سبک چه مدت بعد از عمل فتق می‌شود انجام داد؟. با سپاس فراوان

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مجید یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 185 مشاهده پرسش
  سلام
  من دو هفته پیش عمل فتق انجام دادم
  بعد از چند روز میتونم نزدیکی کنم؟
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش)

   سلام آقا هستید یا خانم؟

 • تصویر کاربر امید پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 163 مشاهده پرسش
  باسلام من دوسه روز بعدازعمل فتق باهمسرم رابطه جنسی برقرار کردم و ارضاشدم ولی همین کاررابعدازچند روزدیگه انجام دادم ولی هرچه سعی کردم ازمن مایع منی خارج نشد چه بایدکرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش)

   با سلام نگران نباشید به مرور زمان خوب میشوید.

  2. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش)

   سلام،دارو چه چیزی مصرف میکنید؟

  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۸( 3 سال پیش)

   سلام

   جنبه روحی دارد و زودگذر است نگران نباشید.

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر arvin سه شنبه ۲۱ اسفند ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 110 مشاهده پرسش
  تا چه مدت بعد از عمل هیدروسل نباید رابطه جنسی داشته باشیم ؟؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر مجید نجفی سه شنبه ۲۱ اسفند ۹۷( 3 سال پیش)

    

   سلام
   ۳-۴ هفته

 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۰ شهریور ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 90 مشاهده پرسش
  سلام من یکماهی هست که موقع اداربسختی ادرارمیکنم انگاریه بستی داخل حالت تناسلی من هست وجلوی ادارروگرفته وهمراه دردوسوزش ادرارمیکنم من سابقه سنگ کلیه هم دارم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور سه شنبه ۲۰ شهریور ۹۷( 3 سال پیش)
   با سلام باید سیستوسکوپی بشین
 • تصویر کاربر مراد دوشنبه ۴ تیر ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 142 مشاهده پرسش
  سلام بعد از سونوگرافی دکتر فرمود تازه مبتلا به پیرونی شدم غده ریز زیر پوست آلت بدون کج شدن.سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور دوشنبه ۴ تیر ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام اگه علامتی نداره و فقط سفتی حس میکنید قرص پنتوکسی فیلین هر ۸ ساعت یکعدد به مدت ۶ ماه مصرف کنین تا آلت کج نشه
 • تصویر کاربر محسن دوشنبه ۳ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 149 مشاهده پرسش
  سلام

  من نعوظ صبحگاهی رو خییییلی ب ندرت دارم و اگرم گاهی دارم از پر شدن مثانست.

  موقع دیدن عکس وفیلم و یا فکر کردن ب سکس اصلا نعوظ نمیشم.

  تو حین رابطه جنسی هم فقط وقتی آلتم با دست یا دهان تحریک بشه نعوظ دارم بعد چندثانیه ک تحریک لمسی متوقف بشه نمیتونم نعوظما نگه دارم.

  ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما شنبه ۱ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام،لطفا" سن خود را بفرماييد
   ايا بيماري زمينه اي خاصي داريد؟
  2. تصویر کاربر محسن یکشنبه ۲ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش)
   قد 180 وزن 85 سن 31

   هیچ بیماری ندارم

   بدنم کم مو و سینه هام کمی بزرگتر از سایز معمول مردانه
  3. تصویر کاربر محسن یکشنبه ۲ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش)
   قد 180 وزن 85 سن 31

   هیچ بیماری ندارم

   بدنم کم مو و سینه هام کمی بزرگتر از سایز معمول مردانه
  4. تصویر کاربر مشاور نبض ما یکشنبه ۲ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام حتما آزمايشات هورموني مردانه و پرولاكتين بايد چك بشه
  5. تصویر کاربر محسن دوشنبه ۳ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش)
   خیلی ممنون از وقتی ک گذاشتید
   صبح انجام دادم و تا هفته آینده جواب آزمایشما براتون میفرستم

   لطف کردید
  6. تصویر کاربر مشاور نبض ما دوشنبه ۳ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش)
   ?
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر پیمان دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 133 مشاهده پرسش
  با سلام
  1- آیا استفاده از دستگاههای پرواکستندرونظایر مشابه می تواند تاثیری در درازا وقطر آلت تناسلی ویا حتی لذت جنسی داشته باشد؟
  2- استفاده از قرص بیگ رایز آمریکایی نیز تاثیری در تقویت جنسی دارد؟
  3- آیا در شخصی که برای کنترل فشار خون خود ، دارو مصرف می کند .برای ایجاد واستحکام نعوذ داروی تادالافیل وداروی سیلدنوفیلد ویاویاگرا توصیه می کنید؟(با توجه به اینکه این داروها خود باعث کاهش فشارخون شریانی نیز می شوند) آیا با رعایت احتیاط خطری متوجه شخص نمیشه ؟
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷( 4 سال پیش)
   ١- خير ٢- خير. ٣- با متخصص قلب مشورت كنيد
 • تصویر کاربر اکبری چهارشنبه ۱۵ فروردین ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 88 مشاهده پرسش
  با اسلام
  مدتی است که تمایل به جنس مخالف را از دست داده ام والت تتاسلی نیز به صورت کامل نعوذ پیدا نمیکند وسریع به حالت اولیه خود باز میگردد
  دوماه پیش نیز این حالت برایم اتفاق افتاده است
  ولی بعدا دوباره به حالت اول برگشت ولی ایندفعه
  دیگر بعد لژ مدت 15 روز هنوز به میلی به رابطه جنسی شدید پیدا کرده وهرگوته خودم راتحريک به این کار میکنم اشتیاق به این کار را پیدا نمیکنم
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما چهارشنبه ۱۵ فروردین ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام آزمايش چك آپ و هورمونهاي مردانه بدين
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۶ اسفند ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 130 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید . بنده کارمند شرکت دولتی هستم و 51 سالمه تقربیا 3 سال قبل به علت استرس و فشار کاری ناگهان دچار زود انزالی و ضعف نقوظ شدم بعد از مدتی و تغییر محل کار و دوری از فشار و اضطراب کاری حالم رو به بهبودی گذاشت . اما بعد از این اتفاقات دچار اضطراب عملکرد ناشی از جریانات قبلی شدم و اعتماد به نفسم را از دست دادم . همسرم به همین خاطر زندگی منو تبدیل به جهنم کرد هر روز خدا درخواست جدایی میکرد و بجای کمک به من بیشتر منو دچار چالش و اضطراب کرد بطوری که در این سه سال هیچ ارتباط جنسی با ایشان نداشتم . صبح ها نقوظ بسیار خوبی دارم یا هر وقت فیلم یا عامل محرک جنسی را می بینم تحریک میشم و نقوظ پیدا می کنم . اما به محض نزدیک شدن به همسرم تمامی احساسم ونقوظم از بین میره . دکتر به من چه کمکی می تونید بکنید
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما یکشنبه ۶ اسفند ۹۶( 4 سال پیش)
   با سلام به روانپزشك مراجعه كنيد تا مشكلاتتان با همسرتان را برطرف كنيد در صورت حل و فصل شدن مشكلات با همسر اوضاع مثل سابق خواهد شد
 • تصویر کاربر حسین پنجشنبه ۱۵ تیر ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 160 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر خانمم عفونت ادراری داشتند و سه روز در بیمارستان بستری شدند و پس از ترخیص دکتر قرص تاوانکس تحویز کردند اما الان امروز دوباره لرز شدید گرفت و به خواب رفت یعنی ممکنه از عوارض این دارو باه
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما پنجشنبه ۱۵ تیر ۹۶( 5 سال پیش)
   ممكن است
   مايعات بيشتري مصرف نمايند تا عوارض آن بهبود يابد
درحال دریافت اطلاعات