قد کوتاه چه قدی است و چگونه قد بلند شویم؟

به خاطر قد کوتاه خواستگار ندارید و از کوتاه قدی رنج می برید؟ به چه قدی، قد کوتاه می گوییم؟ شاید شما برای بلند شدن قد تلاش می کنید. یادتان باشد بلند شدن قد در یک هفته امکان پذیر نیست. با ما همراه باشید در این مقاله به شما چند ورزش برای بلند شدن قد و رهایی از قد کوتاه پیشنهاد می دهیم.

شاید شما بپرسید که آیا قد 150 کوتاه است؟ در یک پردازش آماری که توسط یکی از نرم افزارهای همسریابی در انگلستان صورت گرفته است، بر اساس داده هایی که از 20000 هزار فرد بریتانیایی در بین سنین 18 الی 30 ساله گرفته شده، ایده آل ترین قد برای آقایان عددی نزدیک به 173 سانتی متر و برای خانم ها حدود 165 سانتی متر تعیین شده است. با توجه به این آمار ، قد 160 ، قد کوتاه محسوب نمی شود.

واضح است که این آمار مربوط به انگلستان است. در انگلستان، میانگین قد مردان حدود 175 سانتی متر و میانگین قد خانم ها حدود 162 سانتی متر است و این نشان می دهد که آقایانی که قدشان از میانگین کمتر بوده و خانم هایی که قدشان از میانگین بیشتر بوده، از دید جامعه آماری مربوطه جذاب تر به نظر می آیند.

به صورت علمی می توان با استفاده از معیارهایی مانند شاخص BMI، قد و وزن متناسب خودمان را پیدا کنیم. علاوه بر این جدول هایی نیز برای قد و وزن متناسب برای کودکان و نوجوانان از مراجع مختلف در دسترس است. برای مثال برای یک جوان 20 ساله پسر وزن و قد ایده آل به ترتیب 70 کیلوگرم و 177 سانتی متر می باشد و برای یک دختر 20 ساله وزن و قد ایده آل به ترتیب 58 کیلوگرم و 163.3 سانتی متر است.

در صورتی که احساس می کنید قد کوتاهی دارید و دوست دارید که قد بکشید، روش هایی را در ادامه به شما معرفی می کنیم که شاید بتواند به شما در رسیدن به این هدف کمک کند.

وزن ایده آل متناسب با قد شما چند است؟ در این مقاله جدول تناسب قد و وزن و سن

را ببنید

روش هایی برای افزایش قد و بلند شدن قد با ورزش

در ادامه به روش های ورزشی و تغذیه ای که می تواند به افزایش قد شما کمک کند اشاره می کنیم. چرا که قد کوتاه درمان دارد.

بلند شدن قد با بارفیکس

معمولا اطرافیان به شما می گویند، بارفیکس بروید. ایا واقعا آویزان شدن قد را بلند میکند؟ آویزان شدن از میله بهترین راه برای غلبه بر مشکل قدی است. با وجودیکه بسیاری از مردم آن را درست نمی دانند اما از لحاظ علمی اثبات شده است که آویزان شدن به شما کمک می کند تا ماهیچه های خود را بکشید.

برای شروع می توانید میله را به جایی محکم آویزان کرده به طوری که بتواند وزن شما را تحمل کند. برای شروع می توانید به یک پرش کار خود را آغاز کرده و سپس سعی کنید که با کشش خود، انگشتان پایتان را به زمین برسانید. این کار را به مدت ده دقیقه در روز و به مدت سه ماه ادامه دهید.

آویزان شدن و کشش می تواند فشار ستون فقرات را دفع کرده و ژست شما را اصلاح کند. همچنین پشت شما سفت تر شده و قدرت گرفتن و پایداری کلی بدن بهبود می یابد.

دوچرخه سواری

در حین دوچرخه سواری، پاهای شما از طریق تمرین شدید، دچار کشش و حرکت شده که به جریان بهتر خون کمک می کند و باعث می شود عضلات انعطاف پذیرتر شوند تا بتوانند رشد کنند.

حرکات یوگا برای افزایش قد کوتاه

روی پاهایتان بایستید به طوری که همدیگر را لمس کنند.

کف دستانتان را به هم زده به طوری که نوک انگشتان روی هم قرار گیرد.

سپس به سمت عقب خم شوید و سعی کنید بازوهای خود را بکشید. نفس خود را به آرامی بیرون دهید در حالی که به جلو خم می شوید و سعی می کنید زمین را به آرامی لمس نمایید. دستانتان باید در راستای پاهایتان باشد و سرتان بتواند زانوهایتان را لمس کند.

حرکت بعدی این است که پای راست را به عقب حرکت دهید. دست را به آرامی بالا بیاورید و سر را به موقعیت عادی خود برگردانید بعد، پای چپ را به عقب بچرخانید. پای چپ شما باید به موازات پای راستتان باشد و انگشتانتان باید زمین را لمس کند. در حالی که این کار را انجام می دهید، نفس خود را به آرامی بیرون دهید.

کمر خود را به آرامی بالا ببرید، بازوهای خود را مستقیم نگه دارید و سر خود را با دستان خود همراستا کنید. بدنتان یک شکل قوس مانند می گیرد. سپس خود را خود را بالا بکشانید.

بدن خود را به روی زمین بیاورید. به طوری که زمین را با پای خود،زانو، سینه و کف دستان لمس کنید. سر خود را به عقب آورده و سعی کنید تا آنجا که ممکن است بکشید. در نهایت، خودتان را به بالا بکشانید و بر روی کف دست و پای خود بمانید.

چگونه قد کودکمان را افزایش دهیم؟ برای اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه نمایید.

بسکتبال

هنگامی که با توپ بسکتبال دریبل می زنید، دریبل باعث می شود که هر دو دست شما بهبود یابد و نه فقط دست غالبتان. هنگامی که هر دوی این دو دست به طور همزمان کار کند، کمک می کند تا به یک اندازه قد بکشند. لذا این ورزش نیز می تواند قد شما را افزایش دهد.

علاوه بر این بسکتبال ورزشی است که انواع پرش، دانک و گردش مفصل را دارد و علاوه بر ترشح آدرنالین و انعطاف پذیری، هدف اصلی آن رسیدن به سبد با بالاترین ارتفاع است. لذا می تواند به افزایش قد شما کمک ویژه ای نماید.

پیلاتس

بازوها را باز کنید. پاهایتان باید جدا از هم باشد. حالا پاهای خود را راست کنید تا توپ را به جلو ببرید. حالا آن را به عقب بیاورید به طوری که یک خط مستقیم با بدن خود بسازید. حالا سینه و سر خود را در حالی که آن ها را بالا نگه داشته اید، از توپ دور کنید و برای 5 ثانیه نگه دارید. این کار را تکرار کنید.

این ورزش شکم شما را تقویت می کند و بر قسمت پایینی بدن شما متمرکز است و از این رو کاری می کند تا انرژی عضلات شکمی شما افزایش یابد.

ایا شنا باعث بلند شدن قد میشود

شنا کردن یکی از بهترین تمرین ها برای افزایش قد است. شنا کردن با افزایش کشش رباط ها، تاندون ها و ستون فقرات، می تواند باعث افزایش قد کوتاه شود. بچه ها عموما به کلاس های شنا برده می شوند. نه فقط برای این که شنا یاد بگیرند بلکه برای این که با پا زدن و دست زدن به بدن مناسب تری دست پیدا کنند و دچار اضافه وزن نشوند.

برخی حرکات کششی

یکی از بهترین روش های انجام روش کشش، کشش ایستاده است. هر دو دست را به سمت بالا ببرید و با قرار دادن کف دست ها روی هم آن ها را به هم متصل کنید. سپس بدن را به یک سمت کش دهید. کشش جانبی یکی از موثر ترین تمرینات کششی برای افزایش قد است.

یکی دیگر از حرکات کششی، موقعیت جهشی است. در موقعیت جهش قرار گرفته و سر خود را به بالا بیاورید. سپس یک پایتان را به آهستگی به عقب برده به طوری که وزن بدن به روی یک پا و زانوی پای دیگر قرار گیرد. سپس دست ها را روی هم قرار داده و در حالی که سرتان را به صورت کشیده به بالا نگه داشته اید، بازوهایتان را بالا بیاورید. این تمرین به خوبی ماهیچه های پشت را کشیده کرده و کمی هم بر ماهیچه های شکم تاثیر می گذارد.

حرکت دیگر، حرکت کبری است. بر روی شکم خود خوابیده بالاتنه را به آرامی بالا بیاورید. لازم به ذکر است تغییر موقعیت باید بسیار آهسته باشد. تا جایی که می توانید بدن خود را خم کرده و بکشید.

تغذیه مناسب برای افزایش قد

رژیم غذایی متعادل با مقدار زیادی سبزیجات، میوه ها، پروتئین ها و کربوهیدرات ها می تواند به شما کمک کند. هرچند بدن بعد از 18 سالگی مقدار کمی هورمون رشد ترشح می کند اما هنوز هم می توانید تولید خود را با خوردن درست، افزایش دهید.

یک رژیم غذایی سالم باید در پروتئین ها، چربی های ضروری، کربوهیدرات های پیچیده و تمام مواد مغذی و ویتامین ها سرشار باشد. شیر، گوشت بدون چربی، سبزیجات برگدار و آجیل باید پایه های رژیم غذایی شما برای افزایش قد باشند.

کلسیم برای رشد و نگهداری استخوان های قوی ضروری است و به عنوان یک تقویت کننده قدی عمل می کند. شیر منبع عالی کلسیم است. علاوه بر این، دارای ویتامین A است که کلسیم را در بدن حفظ می کند. همچنین حاوی پروتئین است که در ساخت سلول ها به بدن کمک می کند.

علاوه بر شیر، غذاهای لبنی نیز تاثیر زیادی بر افزایش قد دارند. غذاهای لبنی مانند پنیر، ماست، خامه و بستنی حاوی ویتامین A، B، D و E هستند و همچنین دارای پروتئین و کلسیم می باشند. ویتامین D و کلسیم برای رشد ضروری است. کمبود ویتامین D می تواند منجر به کاهش قد شود. دریافت کلسیم کافی به ویژه در دوران بلوغ بسیار مهم است.

میوه ها و سبزیجات نیز منبع عالی از ویتامین ها، فیبر، پتاسیم و فولات هستند. ویتامین A به رشد استخوان ها و بافت ها کمک می کند. میوه هایی مانند گریپ فروت، پاپایا، انبه، میوه پاشن، هندوانه و زردآلو سرشار از ویتامین A هستند. ویتامین A همچنین در موادی مانند هویج، نخود فرنگی، کدو تنبل، کلم بروکلی، اسفناج، کلم، سیب زمینی شیرین، و غیره نیز یافت می شود.

همچنین در کنار آن ها میوه هایی مانند انواع توت ها، سیب زمینی ها و گوجه فرنگی نیز حاوی ویتامین C هستند که به رشد سالم استخوان ها کمک می کند و باعث افزایش قد می شود.

مرغ نیز یکی از بهترین منابع پروتئین در میان غذاهای حیوانی است و مقدار زیادی از پروتئین های بدن را برای ساخت بافت ها و عضلات فراهم می کند.

سویا حاوی بالاترین پروتئین در میان تمام غذاهای گیاهی است. پروتئین خالص موجود در سویا، استخوان و بافت های عضلانی را بهبود می بخشد. برای افزایش قد کوتاه ، مصرف 50 گرم سویا در هر روز توصیه شده است.

منبع disabled-world

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

101 نظر
 1. عبدالمنان می‌نویسد

  ایا فیتنس یا همان بدنسازی بر روی افزایش قد نقش دارد خصوصا در سنین ۱۴ الی ۱۷؟؟؟

  1. فاطمه می‌نویسد

   بله دوست عزیز باید به رشد کاملی رسیده باشید بعد به بدنسازی بروید از۱۰سالگی به بعد سن مناسبیه

   1. ناشناس می‌نویسد

    قد ۱۷۱ برای سن ۱۷ سالگی قد کوتاهیه؟

    1. ناشناس می‌نویسد

     بله

    2. ناشناس می‌نویسد

     نه

    3. ناشناس می‌نویسد

     من ۱۶ سالمه ۱۷۵ نه کوتا نیس طبیعیه

    4. ناشناس می‌نویسد

     نه بابا

  2. شراره می‌نویسد

   نه جلوگیری میکنه از قد کشیدن بزارین تک سن بالاتر برین

  3. امیر علی می‌نویسد

   اشکال نداره

 2. k.n می‌نویسد

  جمله اولتون واقعا زشته و واقعا متاسفم

 3. ناشناس می‌نویسد

  سلام ایاتو سن۲۱امکان افزایش قد هست؟

  1. محمد می‌نویسد

   بله ناشناس عزیز من وفرزندانم تا۲۵ سالگی رشد قدی داشتیم البته خانوادگی تالاسمی مینور هم داریم البته غیراز همسرم تالاسمی مینور البته بیماری تلقی نمیشود ودربرابربعضی از ویروسها ومالاریاهم مقاوم است من زمانی کشتی میگرفتم اون زمانها ۳تا ۳ دقیقه بود معمولا اول جلو می افتادم ودر۳دقیقه پایانی کم می آوردم

 4. ناشناس می‌نویسد

  آیا قد ۱۵۰برای سن ۱۴سال مناسبه؟؟

  1. ناشناس می‌نویسد

   اصلا خوب نیست وخیلی کوتاهه

   1. ریهام می‌نویسد

    سلام من ۱۳سالمه و قدم ۱۵۲ همه بهم میگن قد گوتاه میشه لطفا راهنمایی کنیود به نظر شما واقعا قد کوتاهم

    1. ناشناس می‌نویسد

     ۱۷۲برای هفده سال کمه؟

   2. سونیا می‌نویسد

    من ۱۴ سالمه قدم ۱۲۵ سانتیمتره خوبه به نظرتون

    1. ناشناس می‌نویسد

     نه خیلی افتضاحه میانگین متوسط قد افراد ۱۴ سال باید ۱۵۰ سانتیمتر باشه

 5. امیرحسین می‌نویسد

  سلام.خسته نباشین.من ۱۵ سالمه قدم ۱۸۷ نظرتون چیه

  1. ناشناس می‌نویسد

   خدا بده برکت دیگه چی میخواهی

   1. ناشناس می‌نویسد

    سلام من ۳۲سالمه قدم ۱۵۸سانت

 6. سمیرا می‌نویسد

  سلام‌من‌۳۲‌سالمه‌قدم‌۱۴۵‌سانت‌به‌خاطر‌قدم‌خیلی‌اذیت‌می‌شو‌م‌آیا‌راهی‌برای‌من‌وجود‌دارد

  1. amirhassannajafi می‌نویسد

   سلام
   صفحات رشد شما بسته شده ودیگه رشد طبیعی ندارین
   میتونین از عمل های جراحی استفاه کنید ولی به هیچ وجه توصیه نمیشه

 7. عسل می‌نویسد

  سلام دوستان به نظر شما ۱۵۶ برای دختر۱۵ساله قد مناسبی است؟
  و اینکه آیا من می توانم بلند تر شوم

  1. مشاور نبض ما می‌نویسد

   سلام
   شرایط قد شما خیلی به ژنتیک خانواده تون بستگی دارد ولی با این حال در شرایط عادی قد شما تا ۱۸ سالگی جای رشد دارد

   1. ناشناس می‌نویسد

    سلام
    بعد،از سن ۱۸ قد رشد نمیکند ؟

  2. عرشیا می‌نویسد

   خوبه قشنگه. درباره افزایش قدم شاید تا ۵ سانتی متر

  3. مسیح می‌نویسد

   معلومه که می تونی من ۱۴سالمه و قدم۱۶۰ هست

 8. امیررضا می‌نویسد

  سلام پسرم ۱۲سالشه قدش ۱۳۰ایاخوبع

 9. مسیح می‌نویسد

  سلام من قدم ۱۶۰ هست و میخوام بلند بشم دارم هر روز ورزش های کششی رو انجام میدم الان تقریبا شونزده روزه و نتیجه نگرفتم دیگه باید چیکار کنم؟خیلی ناراحتم😟

  1. مشاور نبض ما می‌نویسد

   سلام
   باید به این مطلب توجه داشته باشید که موارد ژنتیکی بیشترین تاثیر را روی قد شما دارد

  2. مینا می‌نویسد

   چکار کنم توروخدا پسرم ۱۲سالشه بلند بشه چون خودم کوتاه هستم موقعیت تغذیه مالی هم خیلی بده اینم تو رشد هست؟ موقعیت خودم هم همسن بچم بودم وضیت مالی خوبی نداشتیم شانس من😢

 10. ناشناس می‌نویسد

  من بسیار از قد خود رنج می برم، قد ۱۶۶ سانت متر هست، ۲۵ سالم 😭😭

 11. سجاد می‌نویسد

  من قدم ۱۷۲هست ۲۶سالمه مرد هستم بنظرتون کوتاهم؟

  1. ناشناس می‌نویسد

   نه قدت خوبه کوتاه نیست مدل مو وکفش میتونه یخورده بلندتر نشونت بده ورزش کششی هم انجام بده تا قدت به مرور زمان تا۵ سانت افزایش پیدا میکنه

 12. محمد می‌نویسد

  سلام پسرم قدم ۱۵۸ متولد ۷۳
  چیکار کنم، خودکشی کنم؟

  1. سپیده مجدیان می‌نویسد

   چرا ااخه پسر خوب پیگیر درمان باش نشد هم نشد … ظاهر که مهم نیست اونی که بخادت بخاطر افکار زیبا و شخصیتت میخادت

   1. محدثه می‌نویسد

    اخ قربونه دهنت من ۱۷ سالمه قدم ۱۵۷ خیلی دارم میشم . بخاطر حرف اطرافیانم😫
    لطفا بگید چکار کنم؟

  2. احمد می‌نویسد

   سلام داداش گلم،اصلا ناراحت قدت نباش تو هنوزم میتونی رشد کنی من تضمین میکنم ک اگه ورزش و تغزیه مناسبی داشته باشی تا ۵ تا ۱۰ سانت رشد میکنی

   1. ناشناس می‌نویسد

    برای دختر سن ۱۴ قد ۱۶۳ کوتاهه؟

    1. طاها می‌نویسد

     خیر اصلا کوتاه نیس

    2. طاها می‌نویسد

     دختر خانم
     من پسرم من ۱۴ سالمه و ۱۶۷.۵ هستم
     قد از ۱۶۳ به بالا برای دختر خوبه

 13. عباس نادری می‌نویسد

  سلام من ۲۶ سالمه قدم ۱۶۵ آیا کوتاهه یا متوسطه؟؟؟

  1. سپیده مجدیان می‌نویسد

   خوبی بابا

   1. عباس نادری می‌نویسد

    مرسی خانم مجدیان ازانرژی مثبتتون

   2. ناشناس می‌نویسد

    سلام من ۱۸ سالمه قدم ۱۶۵ هست ایا قد من بلند میشود

    1. سپیده مجدیان می‌نویسد

     من تا ۲۵ سالگی رشد قدم ادامه داشت …البته مدام ورزش میکردم

     1. عاطفه می‌نویسد

      سلام میشه بگین چقدر افزایش داشتید؟! از ۲۰ تا ۲۵؟! من ۲۰ سالمه قدم ۱۵۵! :((
      توروخد بگید که ۵ تا ۱۰ سانتی متر امکانش هست!!!
      من ژنتیکم کوتاه قد نیست.. الان خواهرم ۱۶۵ قدشه.. داداشم ۱۸۲…

     2. سپیده مجدیان می‌نویسد

      ورزش ورش تغذیه

 14. ناشناس می‌نویسد

  من ۱۷ سالمه قدم ۱۵۰ چ کنم

 15. PaRHaM می‌نویسد

  ۲ ماه دیگه ۱۸ سالم میشه قدم ۱۷۷,۸
  به نظرتون بازم رشد میکنم؟
  کسی رو میشناسید که بعد از ۱۸ سالگی رشد قدی کرده باشه؟
  ممنون

  1. زهرا می‌نویسد

   بله من

 16. محمر می‌نویسد

  قد ۱۷۹
  برای سال۱۷سال خوبه ، به نظرت تو یک سال دیگه چقد بلند میشه

 17. ناشناس می‌نویسد

  سلام من ۱۴ سالمه قدم ۱۷۶ است می خواستم ببینم چقدر دیگه قد می کشم ؟؟؟

 18. صدرا می‌نویسد

  سلام من ۱۶ سالمه و قدم ۱۷۹.آیا قدم مناسبه؟ بنظرتون بالای ۱.۸۰ میشم؟

 19. حمید می‌نویسد

  سلام. من ۲۳سالمه و ۱۸۵ قدم.. خیلی روحیم خرابه. ایا ممکنه چن سانتی بلند تر شم؟

  1. سپیده مجدیان می‌نویسد

   قدت خوبه که چرا ناراحتی

 20. Sina می‌نویسد

  سلام

 21. عرفان می‌نویسد

  سلام ببخشید قد ۱۶۹ برای یک پسر ۱۵ ساله قد کوتاه محسوب میشه

 22. مهرانا می‌نویسد

  سلام..قد ۱۵۴ در ۱۵ سالگی برای دختر قد کوتاهیه؟

  1. Ehsan می‌نویسد

   سلام من پسر هستم قدم ۱۷۵ هست سنم ۱۸ساله پدرم ۱۶۸ مادرم ۱۵۸هستن آیا من قدم رشد میکنه وبه ۱۸۰ میرسه لطفا کمک کنید خیلی نگرانم

 23. مهرانا می‌نویسد

  سلام..قد۱۵۵ برای دختر ۱۵ ساله کوتاهه؟

  1. ناشناس می‌نویسد

   قد اصلا برا دختر مهم نباید باشه دختر بالای۱۵۵اوکیه

 24. محسن می‌نویسد

  این که شما نوشتید .. برای کسانی هست که مفصل ها شون بهم چسبیده یا ناهنجاری خاصی توی بدن دارند مثل کیفوز پشتی یا گردتی . و گودی کمر . و… که باعث میشه کوتاه تر به نظر برسن .. اینکه نوشتید بسکتبال قد رو بلند می کنه یا هر رشته دیگه .. هیچ رشته ورزشی قد رو بلند نمی کنه . ولی ضربه شدید و ناشیانه به صحفه های رشد باعث بسته شدنشون میشه و دیگه رشد شخص بسته یا محدود میشه . قد . تعداد مو .رنگ چشم همه اینا به ژنتیک ربط داره .. اگر می بینید که بسکتبالیست ها بلند قد هستن .. کسانی که برای استعداد یابی کار می کنن یا مربی ها ورزشی که این موضوع رو می دونن قد بلند ها رو انتخاب می کنن برای بسکتبال و والیبال .. اگر ورزش خاصی بود که قد اشخاص رو بلند می کرد الان ما تو جهان هیچ قد کوتاهی نداشتم .. همه می رفتن اون ورزش ها رو انجام می دادن… فقط شما اگر بدنتون قوز داره یا همون کیفوز با اصلاح ناهنجاری ها از قبل بلند قد تر نشون می دید .. در ضمن گول تبلیغات که با هورمون خاصی شما قد تون بلند میشه رو نخورید .. قد یک چیز کاملا ژنتیک هست . اگر فرمول خاصی داشت.. حتما کل دنیا ازش استفاده می کرد مخصوصا این چینی ها .. که قد شون بلند شه .. صحفه رشد هر شخصی تو یک سن خاص بسته میشه .. و رشد قد متوقف میشه.. به هر چیزی که هستید قانع باشید .. قد بلند یه ویژگی هایی داره قد کوتاه هم یه ویژگی های خاص خودشو ..

 25. محسن می‌نویسد

  به عامیانه بخوایم مثال بزنیم .. اگر می خواید ورزشی متناسب با قدتون شروع کنید البته در حد قهرمانی. البته فاکتور های خیلی زیادی هست که در اینجا وقت نمیشه . فقط قد رو مثال می زنم . افرادی که قد کوتاه دارن می تونن توی رشته های ورزشی قدرتی موفق تر باشن . حتی والیبال . اگر قد شما بین ۱۷۰ تا ۱۸۰ هست می تونید لیبرو باشید . برای خانم ها این مقدار کم تر ه . رشته های وزنه برداری . سوار کاری . ژیمناستیک. رشته های که نیاز به تعادل بالا . و قدرت هستن . افرادی که قدشون کوتاه هست می تونن موفق تر باشن . حتی بعضی از رشته های رزمی . البته فقط داریم در مورد قد حرف می زنیم بحث استعداد . علاقه . و فاکتور های دیگه مطرح نیست .
  افرادی که قد بلند دارن . بسکتبال . والیبال . شنا . دو میدانی به دلیل بلند بودن پاها .. البته گاهی کسانی هستن که دستان کشیده و بلند تری دارن یا دستانی کوتاه ولی پاهای قوی تری یا . بالا تنه قوی تر از پایین تنه ..تمامی اینا فاکتور های هست که خداوند بهتون داده .. درست ازش استفاده کنید و بهره ببرید . ایراد هم رو خودمون نذاریم . خیلی ها در همین حال همین لحظه دوست دارن جای شما باشن .. و شما دوست دارید جای بقیه .. تو هر شرایطی که هستید همیشه این حالت وجود داره .. پس رو خودتون ایراد نزارید به جا توجه به این چیزا .. برنامه ریزی کنید برای پیشرفت تون . ببنید به چی علاقه دارید . برنامه بریزید و بهش برسید . یا حق موفق . موید پیروز باشید .

  1. Rohangiz می‌نویسد

   واقعا الآن که نظر شمارو خوندم کاملا فهمیدم که چه کار پوچ و بی ارزشی کردم که اومدم این مطالبو بخونم کاش همه ادما همین طرز فکرو داشتن واقعا قد و ظاهر دست خود آدم نیست پس از ثانیه ثانیه زندگی لذت ببرید مگه تا ابد زنده ایم یا جوون بالاخره پیر میشیم ولی جوونی دیگه برنمیگرده

 26. ناشناس می‌نویسد

  سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۷۰ خوبه

 27. mobina می‌نویسد

  سلام من یدخترم ۱۳ سالمه قدمم ۱۶۰ تاست خوبه یا باید بیشتر باشم؟

 28. ناشناس می‌نویسد

  خاک بر سر همتون وقتی ی روز میمیرید اون دنیا با قدتون کار دارن یا با فساد اخلاقیتون .جم کنید این دکان بازارو .دلقکای مسخره

  1. ناشناس می‌نویسد

   احسنت💪

 29. محمد می‌نویسد

  سلام من ۱۴ سالم هست قدم ۱۷۲ هست پدرم ۱۷۹ مادرم
  ۱۵۶ هست آیا تا ۱۹۰ میرسم در ضمن پام هم پرانتزی هست

  1. ناشناس می‌نویسد

   با ورزش و تغذیه خوب به خصوص تغدیه که از ورزش مهمتر است به راحتی به قد۱۸۵ یا حتی۱۹۰ میرسی

   1. نازنین می‌نویسد

    سلام من خودم تو سن ۲۲ سالگی دو ماه تمرین کششی انجام دادم و قدم حدود ۱۰ سانت افزایش پیدا کرد

 30. ناشناس می‌نویسد

  سلام من ۱۵سال و۷ماهم قدم ۱۶۳ سانت است آیا قدم مناسب است

  1. ناشناس می‌نویسد

   اره داداش خوبه

 31. امیر حسین می‌نویسد

  من پسره ۱۶ساله هستم قدم ۱۶۵بنظرتون چکار کنم ۱۷۵بشه فقط راهکآره سریع

 32. جواد می‌نویسد

  سلام من پسرم قدم ۱۶۱ ۱۵سالمه قدم خوبه یا خیلی کوتاه؟؟؟؟

  1. نوید می‌نویسد

   متوسطی

 33. m می‌نویسد

  سلام من ۱۵ سالمه قدم ۱۵۶ قد پدرم ۱۶۷ و قد مادرم ۱۶۳ همه میگن قدم خیلی کوتاهه مادرم میگه چون لاغری خیلی کوتاه دیده میشی من میخواستم بدونم آیا چاق بشم تاثیر داره یا اینکه ممکنه قدم بلند بشه

 34. علیرضا می‌نویسد

  سلام من پسرم قد ۱۴سالم قدم۱۶۰ بنظرتون خوبه یا نه. دارم میگیرم از افسردگی

 35. ناشناس می‌نویسد

  سلام ۱۵ سالمه قدم ۱۶۲چیکار کنم بلندتر بشم؟ تو این سن قدم کوتاهه؟

 36. نیما می‌نویسد

  سلام ۲۰ سالمه قدم ۱۷۲ هستش پسر هستم
  ایا خوبه ؟

 37. پرهام می‌نویسد

  من قدم ۱۶۶،وزنم ۹۶ است،ورزشکارم و کشتی و بدنسازی میرم،،،ازمن نظر من قد چیز مهمی نیست و منی که قدم متوسطه،یک ورزشکار حرفه ایم که هیچ بلند قد تو کشتی نتوانسته با من مبارزه کنه و شکستم بده

 38. ناشناس می‌نویسد

  سلام قد من ۱۸۱ هست سنم ۱۷ ایا بازم امکان افزایش قد وجود دارد

 39. ناشناس می‌نویسد

  آقا من شونزده سالمه۱۷۸قدمه
  کوتولم ایا؟
  تا۱۸۵میرسم ب نظرتون؟

 40. سمانه می‌نویسد

  من دختر یازده ساله ام قدم ۱۵۰هست آیا قدم بزرگ ترمی شود

 41. بنیامین می‌نویسد

  سلام من قدم ۱۷۶ هست ۱۷ سالمه خوبه؟

  1. ناشناس می‌نویسد

   بعد از ۱۶ سالگی بهطور متوسط پسران چقدر رشد میکنند؟

 42. بنیامین می‌نویسد

  سلام من ۱۷ سالمه قدم ۱۷۶ هست و وزنم هم ۷۰. مادرم ۱۵۷ بوده پدرم ۱۸۳

  1. بنیامین می‌نویسد

   آیا تا ۱۸۴ میرسم یا حتی ۱۸۲

 43. Hm می‌نویسد

  من ۱۴ سالمه ۱۸۰ سانت قد دارم تا ۱۸ سالگی قدم چقدر میشه؟

 44. مبین می‌نویسد

  سلام۱۶سالمه وقدم۱۷۲بنظرتون قدم کوتاه یا متوسط یابد؟؟

 45. مبین می‌نویسد

  سلام ۱۶ سالم است و قدم ۱۷۲ نظرتان قدم کوتاه هست یا متوسط ؟؟

 46. تارا می‌نویسد

  سلام من دخترم ۱۴ سالمه قدم ۱۵۰ هستش دکتر رفتم گفت صفحه ی رشدم بسته شده به نظر شما بازم قد میکشم؟؟؟؟

 47. Jafarmario می‌نویسد

  سلام من ۱۹ سالمه قدم ۱۷۰ هست و رفتم دکتر گفته رشتت کامل شده ایا روشی هست برای بلند شدن لطفا راهنمایی کنید

 48. محسن می‌نویسد

  من ۲۶ سالمه وقدم۱۸۶ ایا امکان داره توسن ۲۶ سالگی بازقدبکشم؟خیلی دوس داشتم ۱۹۰ یا ۹۵

 49. ناشناس می‌نویسد

  سلام دکتر.ایا قرص زینک بر رشد قد تاثییر میزارد؟

 50. رعنا می‌نویسد

  من ۱۷ ساله دختر هستم.۱۵۸ قدمه ایا امکان قد وجود دارد؟
  وآیا قرص زینک موثر هستش؟

 51. علی می‌نویسد

  سلام
  من ۱۶ سالمه و قدم ۱۸۷ رشد قد من تا کی ادامه داره و چند میشه

 52. محمد می‌نویسد

  سلام من ۱۵ سالم هست قدم ۱۷۳ هست پدرم ۱۸۰ مادرم حدوداً ۱۶۰ بلوغم هم به طور طبیعی هست و اینکه پاهام هم حدود ۱۰ سانتی متر پرانتزی هست پدرم و برادرم پاهاشون پرانتزی هست حدود ۸ ماه هست ورزش های کششی انجام میدم دو تا سوال داشتم اول اینکه قدم خوبه یا نه و دوم اینکه چکاری انجام بدم که به ۱۹۰ برسم

 53. محمد می‌نویسد

  سلام من ۱۵ و ۴ ماه هم هست قدم ۱۷۵ وزنم ۶۱ پدرم۱۸۲ مادرم ۱۵۶ هست بلوغم هم به شکل کاملاً طبیعی هست میخواستم بدونم اولا قدم خوبه دوم اینکه من حدود ۶ ماه هست ورزش کششی انجام میدم و پاهام هم حدود ۱۰ سانتی متر هست آیا با این روشی که در پیش گرفتم به قد ۱۹۳ میرسم

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم