وزن ایده آل متناسب با قد شما چند است؟

می دانیم که اضافه وزن و چاقی در افراد، باعث بروز برخی مشکلات جسمی و حتی روحی می شود. اما چگونه باید بدانیم که آیا اضافه وزن داریم یا اینکه وزن ایده آل با توجه به قدمان (نسبت قد به وزن) چقدر است؟

برای محاسبه وزن ایده آل چند فاکتور مهم باید در نظر گرفته شود. اکثر مردم گمان می کنند که برای محاسبه وزن ایده آل خود ، فقط باید به قدشان توجه کنند اما حقیقت این است که برای محاسبه دقیق وزن ایده آل و نسبت قد به وزن ، به غیر از قد ، جنسیت و اندازه استخوان بندی هم باید در نظر گرفته شود .

دستور العمل محاسبه وزن ایده آل

۱- وزنتان را اندازه بگیرید و یاد داشت کنید.

۲- وزن ایده آل برای یک خانم با استخوان بندی معمولی و قد ۱۵۴ سانتی متر(۵ فوت) ، ۴۵ کیلو گرم (۱۰۰پوند) است.

۳- حالا اگر شما کوتاه تر یا بلند تر از ۱۵۴ سانتی متر هستید ، ابتدا باید محاسبه کنید که این اختلاف چند سانتی متر است؟

۴- اگر بلند تر از ۱۵۴ سانتی متر هستید به ازای هر سانتی متر یک کیلو به ۴۵ کیلو اضافه کنید و اگر کوتاهتر از ۱۵۴ سانتی متر به ازای هر سانتی متر یک کیلو از ۴۵ کیلو کم کنید.

دستور العمل تشخیص استخوان بندی و جثه

-حالا با استفاده از متر دور مچ دستتان را اندازه بگیرید .

-اگر اندازه دور مچ دستتان حدود ۱۵ سانتی متر است ، استخوان بندی شما معمولی است، اگر اندازه دور مچ تان کمتر از ۱۵ سانتی متر است ، استخوان بندی شما ریز است و اگر بیشتر از ۱۵ سانتی متر است استخوان بندی شما درشت است.

-اگر استخوان بندی شما ریز است، برای محاسبه دقیق وزن ایده آل خود ۱۰ درصد از وزنی که در بالا محاسبه کردید را کسر کنید و اگر استخوان بندی شما درشت است یک درصد به وزنی که در بالا محاسبه کردید اضافه کنید.

دستورالعمل تعیین وزن ایده آل متناسب به قد، بر اساس عدد BMI

عدد BMI برای فردی با وزن متناسب بین ۱۸٫۵ تا ۲۵ است که نشان می دهد نسبت قد به وزن یک فرد متناسب است. حال قدمان را اندازه می گیریم و به توان ۲ می رسانیم و آن را در عدد ۱۸/۵ برای حداقل و عدد ۲۵ برای حداکثر وزن متناسب با قدمان ضرب می کنیم.

قد کوتاه چه قدی است؟ می خواهید قد بلند شوید، این مقاله را بخوانید.  

جدول تناسب قد و وزن

با توجه به محدودیتهای موجود در استفاده از BMI مانند عدم کاربرد برای ورزشکاران و زنان باردار، پزشکان جداول متعددی را ارایه کردند. در جدول زیر استانداردهای وزن بدن ارایه شده توسط دکتر Phil McGraw آمده است. انتهای پایینی محدوده های داده شده برای اشخاص با استخوانبندی ریز و انتهای بالایی برای افراد درشت استخوان است.

با توجه به جدول زیر فرمول قد و وزن را می‌توانید مشاهده کنید. وزن ایده آل خود را بفهمید و بتوانید پاسخ سوالات خود از جمله « چند کیلو اضافه وزن دارم » را دریابید. به مثال‌ها زیر توجه کنید:

مثلا اگر شما خانمی با قد ۱۶۴ و استخوانبندی ریز هستید برای اینکه جزو افراد با وزن متناسب بشمار بیایید بهترین وزنی که باید داشته باشید حدود ۵۴ کیلوگرم است.

وزن مناسب برای قد 163

اگر شما خانم باشید، وزن مناسب برای قد 163 بسته به استخوان بندی بین ۵۵ تا ۶۲ کیلوگرم است.

وزن مناسب برای قد 175

اگر شما خانم باشید، وزن مناسب برای قد 175 بسته به استخوان بندی بین ۶۳ تا ۷۷ کیلوگرم است. اگر استخوان‌بندی درشتی دارید وزن ۷۷ ایده‌ال و اگر استخوان‌بندی ریزی دارید، ۶۳ کیلوگرم وزن ایده آل شماست.

اگر آقا باشید، بین ۷۴ تا ۹۱ کیلوگرم باید وزن داشته باشید تا بتوان آنرا وزن ایده‌ال در نظر گرفت.

وزن مناسب برای قد 168

اگر شما خانم باشید، وزن مناسب برای قد 168 بسته به استخوان بندی بین ۷۰ تا ۵۷ کیلوگرم است.

وزن مناسب برای قد 160

اگر شما خانم باشید، وزن مناسب برای قد 160 بسته به استخوان بندی بین ۵۰ تا ۶۲ کیلوگرم است.

جدول تناسب قد و وزن

نسبت قد به وزن

با توجه به جدول بالا به خوبی می‌توانید مشاهده کنید که نسبت قد به وزن ثابت نبوده و متغیر است. در واقع این نسبت بستگی به جثه شما داشته و نمی‌توان عدد ثابتی در نظر گفت.

به عنوان مثال نسبت قد به وزن برای کسی که قد 163 دارد بین 2.32 تا 2.96 متغیر است.

محاسبه وزن ایده آل برای خانم ها

خانم ها به دلیل برخورداری از استخوان بندی ظریف تر ، میانگین وزنی کمتری نسبت به آقایان دارند . برای مثال وزن مناسب برای قد ۱۶۳ در بانوان ۵۳ تا ۶۳ کیلوگرم می باشد.

با توجه به جدول ، وزن ایده آل برای قد ۱۶۵ سانتی متر ۵۵ تا ۶۷ کیلوگرم می باشد. همچنین وزن مناسب برای قد ۱۶۸سانتی متر ۵۷ تا ۷۰ کیلوگرم است.

جدول قد و وزن بر اساس سن

نسبت قد به وزن ایده‌آل در سنین مختلف متفاوت است. آنچه که وزن سالم برای فرد ۷۰ ساله به شمار می‌آید، اضافه وزن برای جوان ۲۰ ساله است.

شاخص BMI  براساس سن در زنان به 5 دسته تقسیم می شود:

۱- اگر بین 20 تا 29 سال سن دارید ، میانگین BMI باید 24.4 باشد.

۲- اگر سن شما بین 30 تا 39 سال باشد ، BMI متوسط 26.4 است.

۳-  اگر بین 40 تا 49 سال سن دارید ، متوسط BMI باید 27.8 باشد.

۴- اگر بین 50 ساله و 59 سال سن دارید ، BMI متوسط 28.4 است.

۵- اگر از 60 تا 69 سال سن داشته باشید، شاخص BMI  سالم معادل 27.5 است.

جدول Bmi در سنین مختلف

در جدول زیر به طور تصویری می‌توانید این اعداد برای سنین مختلف (برای زنان) را مشاهده کنید.

جدول قد و وزن بر اساس سن

توجه: برای افراد بالای 50 سال به ویژه خانمها BMI بین 25  تا 30 وزن  سالم شناخته شده است. در حالی که که همین وزن ممکن است به معنای اضافه وزن در بزرگسالان باشد ، اما در افراد مسن اضافه وزن نیست.

ویدیو زیر در رابطه با تناسب اندام را از دست ندهید

میانگین قد و وزن ایده آل کودکان

قد و وزن نرمال دختران ۲ تا ۸ سال

میانگین قد یک دختر ۲ ساله، ۸۶ سانتی‌متر و میانگین وزنش ۱۲ کیلوگرم است. در سن ۴ سالگی میانگین قد ۱۰۲ سانتی‌متر و میانگین وزن ۱۶ کیلوگرم خواهد بود.

در سن ۶ سالگی، متوسط قد ۱۱۴ سانتی‌متر و متوسط وزن ۲۱ کیلوگرم است. یک دختر ۸ ساله هم متوسط قدش ۱۲۷ سانتی‌متر و متوسط وزنش ۲۶ کیلوگرم است.

قد و وزن نرمال پسران ۲ تا ۸ سال

متوسط قد پسر بچه‌ها نسبتا شبیه دختر بچه‌هاست. پسران ۲ ساله، متوسط قد ۸۶ سانتی‌متری و وزن ۱۳ کیلویی دارند. در ۴ سالگی قدشان به ۱۰۲ سانتی‌متر و وزنشان هم به ۱۶ کیلوگرم می‌رسد.

تا ۶ سالگی پسران بطور متوسط قدی برابر با ۱۱۴ سانتی‌متر و وزنی برابر با ۲۱ کیلوگرم دارند. پسران ۸ ساله هم بطور متوسط ۱۲۷ سانتی‌متر قد و ۲۵ کیلو وزن دارند.

عکس کودکان

قد و وزن نرمال دختران و پسران ۱۰ سال

در ۱۰ سالگی، پسرها بطور متوسط ۱۴۰ سانت قد و ۳۲ کیلو وزن دارند. در ۱۰ سالگی متوسط قد دختران ۱۳۷ سانتی‌متر و متوسط وزنشان ۳۳ کیلوگرم است.

جدول قد و وزن و سن نوجوانان

جدول قد و وزن نوجوانان را در زیر می‌توانید مشاهده کنید:

قد وزن سن افراد مختلف

۱۳۲ سانتی متر

۲۸ کیلوگرم ۹-۷ سال

کودکان

۱۴۷ سانتی متر

۳۷ کیلوگرم

۱۰-۱۲ سال

۱۶۲ سانتی متر

۵۰ کیلوگرم ۱۳-۱۵ سال

دختران

۱۶۲ سانتی متر

۵۵ کیلوگرم ۱۶-۱۹ سال

۱۶۲ سانتی متر

۵۰ کیلوگرم ۱۳-۱۵ سال

پسران

۱۷۸ سانتی متر

۶۵ کیلوگرم

۱۶-۱۹ سال

دختران ۱۲ تا ۱۴ سال

تا ۱۲ سالگی، متوسط قدشان به ۱۵۰ سانتی‌متر و متوسط وزنشان به ۴۲ کیلوگرم افزایش میابد. دختران ۱۴ ساله هم متوسط قد ۱۶۰ سانتی‌متری و وزن ۴۹ کیلوگرمی دارند.

پسران ۱۲ تا ۱۴ سال

تا ۱۲ سالگی قد آنها تا ۱۴۹ سانتی‌متر و وزنشان تا ۴۱ کیلوگرم افزایش میابد. در ۱۴ سالگی هم بطور متوسط ۱۶۳ سانت قد و ۵۱ کیلوگرم وزن دارند.

دختران ۱۶ سال به بالا

بعد از ۱۴ سالگی، قد دختران تغییر چندانی نمی‌کند. متوسط قد یک دختر ۱۶ ساله ۱۶۲ سانتی‌متر است، در حالیکه وزنش ۵۴ کیلو است. از سن ۱۸ سالگی به بعد، قد بتدریج به ما بین ۱۶۲ و ۱۶۵ سانتی‌متر می‌رسد، در حالیکه وزن تا حدود ۵۹ کیلوگرم افزایش می یابد.

پسران ۱۶ سال به بالا

از ۱۶ سالگی و بعد از آن، پسران سریعتر از دختران رشد می‌کنند. یک پسر ۱۶ ساله بطور متوسط ۱۷۳ سانتی‌متر قد و ۶۱ کیلوگرم وزن دارد. از ۱۸ سالگی به بعد قد پسران بطور متوسط بین ۱۷۵ تا ۱۷۸ سانت و وزنشان هم بین ۶۷ تا ۷۳ کیلو خواهد بود.

هشت راه برای رسیدن به وزن ایده آل و ماندن در آن وزن

 

عدم مصرف غذهای حاوی کالری خالص

یکی از ساده ترین راه ها برای کاهش کالری دریافتی خود برای کم کردن وزن و حفظ وزن، محدود کردن مصرف مواد کالرى خالص است که در چربی های ترانس و کربوهیدرات های تصفیه شده وجود دارند.

کالری خالص اصطلاحا به غذاهایى گفته مى شود که سراسر قند، چربى، روغن و یا الکل هستند. این نوع مواد فقط انرژى مورد نیاز را تعمین مى کنند و هیچ مواد مغذى دیگرى ندارند) را کاهش دهید.

در مقدار مصرف پروتئین دقت کنید

میانگین مصرف پروتئین در مقایسه با چند دهه گذشته افزایش یافته است، در نتیجه افزایش وزن نیز زیاد شده است.

براى ورزش کردن زمان بگذارید

برای کاهش وزن باید کالرى مصرفى شما از کالرى دریافتى بیشتر باشد. در غیر این صورت کالری اضافی را به عنوان چربی ذخیره می کنید.

تمام روز را فعال باشید

ورزش کردن برای لاغری و حفظ وزن ایده آل مهم است، اما کل روز را به طور جسمى فعال بودن، به این معنى نیست که کل روز را ورزش کنید و از باشگاه بیرون نیایید.

از سبک زندگی کم تحرک پرهیز کنید – به سادگی در طول روز به هر بهانه اى بیشتر حرکت کنید – این کار مى تواند در مدیریت وزن به شما کمک کند.

هر زمانى که احتیاج به استراحت داشتید حتما بخوابید

خسته بودن بیش از آنچه که فکر می کنید وزن شما را تحت تأثیر قرار می دهد. بیشتر ما به هفت تا نه ساعت خواب در روز نیاز داریم و کمبود خواب حتى می تواند روی کمر شما تأثیر بگذارد.

روى سطح استرس خود کار کنید

احساس فشار و اضطراب از دیگر عواملی هستند که تمام تلاش هاى شما را براى کاهش وزن از بین مى برد. استرس باعث افزایش اشتها در غذا خوردن می شود. در زمانى که استرس دارید تمایل به مصرف غذاهایی که باعث می شوند احساس بهترى پیدا کنید، بیشتری مى شود.

هوشمندانه غذا بخورید

غذای هوشمندانه و وزن ایده آل

اگر در واقع به غذا خوردن توجه می کنید – به جای این که تلفن خود را چک کنید –  احتمالاً متوجه مى شوید که سیر شده اید و دست از خوردن برمى دارید.

با فردى که مانند شما به دنبال کاهش وزن است همراه شوید

مطالعات نشان داده است که وقتی به صورت جمعى کارى انجام می دهیم، با موفقیت بیشتری رو به رو خواهیم شد.  یک دوست یا همکارى که هدفى مانند شما براى رسیدن به یک وزن سالم را دارد، می تواند باعث شود احساس مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشید و به شما انگیزه ببخشد.

شاخص درصد چربی بدن (Body Fat Percentage)

از نظر عده ای میزان چربی بدن یک فرد بهتر از مقیاس BMI ، سلامت عمومی را نشان می‌دهد. این شاخص فقط شامل اندازه گیری چربی بدن شماست.

مثال: یک مرد 180 پوندی با 36 پوند چربی درصد چربی بدنش 20 درصد است. برای محاسبه درصد چربی بدن، به سادگی مقدار چربی بدنتان را 100 برابر کنید و بر وزن کل خود تقسیم کنید.

برخلاف مقیاس BMI ، درصد چربی بدن تفاوتهای بین زن و مرد را در نظر می گیرد.

دستگاه‌ها و ابزارهای مخصوصی برای محاسبه درصد چربی بدن وجود دارد که شما فقط روی آنها باید بایستید و اجازه می دهید جریان الکتریکی خفیفی از بدن شما عبور کند.

پس معطل نکنید و با یک تبریک یا بزن قدش همدیگر را تا رسیدن به هدف همراهى کنید.

اگر اضافه وزن دارید پیشنهاد می کنیم که مقاله پربازدید زیر را از دست ندهید:

چگونه در یک هفته ۴ کیلو وزن کم کنیم؟

شما می توانید سوالات خود را از طریق لینک پرسش از دکتر با پزشکان ما مطرح نمایید.


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

189 نظر
 1. فاطمه می‌نویسد

  سلام من ۱۸سالمه قدم۱۳۶ووزنم۴۰چیکارکنم قدم بلن شه وب وزن دلخوام برسم

  1. اعظم می‌نویسد

   باید ورزش هایی مثله بسکتبال و والیبال انجام بدید

  2. محمد می‌نویسد

   سلام برو دکتر امپول سوما تروپیل برات مینویسه

   1. ناشناس می‌نویسد

    سلام من ۲۲ سالمه قدم ۱۷۰ وزنم ۸۰ شکم دارم چیکار کنم شکمم اب شه؟

    1. فاطمه می‌نویسد

     سلام من ۱۴ سالمه قدم ۱۵۸ وزنم ۵۳ دخترم به نظر تون خوبه

     1. ناشناس می‌نویسد

      سلام من و زنم ۷۸ قدم ۱۶۳ خیلی ز یادم به نظرتون؟

  3. عرفان می‌نویسد

   اوضاع خیلی خراب البته ببخشید باید با ورزش خوب نمیشی چون رشد استخون هات به پایان رسید باید بری دکتر و آمپول بزنی

   1. دلنواز - کارشناس ارشد پرستاری گرایش علوم تغذیه می‌نویسد

    امپول های هورمونی مناسب سنین ۱۰ – ۱۲ سال هستش تو این سن صفحات رشد بسته شده امپول ها بی تاثیر اند

    1. اتنا می‌نویسد

     سلام من ۱۴۵سانتی مترم و۲۴سالم نظرتون چیه

   2. sanaz می‌نویسد

    سلام.من۱۶سالمه وقدم۱۶۰ووزنم۶۰.دخترم.ب نظرتون خوبه؟

    1. سام می‌نویسد

     عالیه

    2. ناشناس می‌نویسد

     اره

    3. شیوا می‌نویسد

     نه اصلا خوب نیس به نسبت سنت بنظر من الان باید زیر ۵۵ باشی

   3. Ava می‌نویسد

    من ۲۱ سالمه و قدم ۱۶۳ و وزنم۶۴ میخوام قدم بلندتر بشه آیا راه حلی وجود داره اگ هست ممنون میشم بهم بگین

    1. علی می‌نویسد

     سلام قد من ۱۷۰و،سنم ۱۵هست خوبه؟

  4. دلنواز - کارشناس ارشد پرستاری گرایش علوم تغذیه می‌نویسد

   با عرض سلامت خدمت همه دوستان
   بهترین سن رشد قدی در دخترها قبل از شروع عادت ماهیانه است ؛ یعنی بین ۱۰ تا ۱۲ سالگی و بهترین زمان رشد قدی در پسرها قبل از کامل شدن بلوغ است ؛ یعنی بین ۱۱ تا ۱۳ سالگی.
   فاطمه عزیزم صفحات رشد در سن شما بسته شده و احتمال افزایش قد تقریبا برابر صفر است البته ممکنه طی ۲ سال اینده ۲ الی ۵ سانت به قد شما اضافه بشه اما نباید انتظار افزایش قد بیشتر داشت
   مصرف امپول های افزایش قد یا همون هورمون رشد برای سنین ۱۰ -۱۲ است و در سن شما تاثیری نخواهد داشت با توجه به اینکه امپول های هورمونی جز داروهای گران قیمت هستند تهیه و مصرف انها در صورتی که تاثیر انچنانی هم ندارند اصلا توصیه نمیشه
   نکات مهمی که باید بهشون توجه کنی عبارت اند از : ۱- مصرف کلسیم و روی هرگز فراموش نکن ۲- با توجه به اینکه هورمون رشد در خواب و هنگام ورزش ترشح می شوند خواب منظم داشته باش و ورزش های هوازی حتما انجام بده ۳- قرار گرفتن در برابر افتاب و مصرف قرص های ویتامین دی یاتزریق امپول های دی ۳ هم میتونه کمک کنه که البته حتما با مراجعه به پزشک و با نظر پزشک باشه ۴ – در صورت امکان حتما با یک کارشناس تغذیه مشورت کن تا یک رژیم مناسب برات بنویسه
   انشالله که موفق و سلامت باشی

   1. آسا می‌نویسد

    سلام ۱۵ سالمه قد۱۷۰ وزنم ۵۳ خوبه؟؟؟

   2. نیما جم می‌نویسد

    سلام پسر هستم ۱۶ ساله ام با ۷۹ کیلو و قد ۱۸۳
    ورزش میکنم ولی سینه های بزرگی دارم . میشه لطفا کمکم کنید

  5. دلنواز - کارشناس ارشد پرستاری گرایش علوم تغذیه می‌نویسد

   با عرض سلامت خدمت همه دوستان
   بهترین سن رشد قدی در دخترها قبل از شروع عادت ماهیانه و بهترین زمان رشد قدی در پسرها قبل از کامل شدن بلوغ است
   فاطمه عزیزم صفحات رشد در سن شما بسته شده و احتمال افزایش قد تقریبا برابر صفر است البته ممکنه طی ۲ سال اینده ۲ الی ۵ سانت به قد شما اضافه بشه اما نباید انتظار افزایش قد بیشتر داشت
   مصرف امپول های افزایش قد یا همون هورمون رشد برای سنین ۱۰ -۱۲ است و در سن شما تاثیری نخواهد داشت با توجه به اینکه امپول های هورمونی جز داروهای گران قیمت هستند تهیه و مصرف انها در صورتی که تاثیر انچنانی هم ندارند اصلا توصیه نمیشه
   نکات مهمی که باید بهشون توجه کنی عبارت اند از : ۱- مصرف کلسیم و روی هرگز فراموش نکن ۲- با توجه به اینکه هورمون رشد در خواب و هنگام ورزش ترشح می شوند خواب منظم داشته باش و ورزش های هوازی حتما انجام بده ۳- قرار گرفتن در برابر افتاب و مصرف قرص های ویتامین دی یاتزریق امپول های دی ۳ هم میتونه کمک کنه که البته حتما با مراجعه به پزشک و با نظر پزشک باشه ۴ – در صورت امکان حتما با یک کارشناس تغذیه مشورت کن تا یک رژیم مناسب برات بنویسه
   انشالله که موفق و سلامت باشی

   1. امیر می‌نویسد

    سلام دکتر
    من ۲۰ساالمه قدم ۱۷۴وزنم ۵۸..لاغر به نظر میام .هرچی غذا میخورم چاق نمیشم آزمایش هم دادم مشکلی ندارم .باید چیکار کنم چاق بشم

  6. Maryam می‌نویسد

   من ۱۳ سالمه و قدم ۱۶۴ وزنم ۴۳
   چیکار کنم وزنم زیاد بشه

   1. کیمیا می‌نویسد

    هروز صبح ۵الی ۳ قاشق غذا خوری شیره ی انگور بخورید

   2. ناشناس می‌نویسد

    کارشناس طب سنتی هستم. اگر مایل باشید میتونم به شما کمک کنم.

    1. ناشناس می‌نویسد

     آیا قد۱۷۴برای مرد خوبه

   3. نیکا می‌نویسد

    غذا زیاد بخور مابین غذاهم زیاد هرچی بود بخور

    1. ناشناس می‌نویسد

     👌👌😂

  7. Alireza می‌نویسد

   تو گوگل پلی یع برنامه واس افزایش قد هست.
   اونو دانلود کن. معجزه میکنه
   من خودم با انجام حرکاتی که این برنامه میده تو یع ماه ۵سانت اضاف کردم.
   تو گوگل پلی سرچ کنی “برنامه افزایش قد” میاره واست
   موفق باشی

   1. زهرا می‌نویسد

    علیرضا خواهش میکنم بگو چند سالگی از این برنامه استفاده کردی و ۵ سانت بلند شدی؟

  8. ناشناس می‌نویسد

   برو رشته ترامپلین فقط رو فنر بپر

  9. هادی الفتی می‌نویسد

   ارجنین مسرف کن

  10. ناشناس می‌نویسد

   رنده

 2. فاطمه می‌نویسد

  لطفاراهنماییم کنید ببخشیدجواب اساموکجادرج میکنیدخیلی ممنونم

 3. علی می‌نویسد

  من قدم ۱۸۰ است وزنم ۹۰ خوبه

  1. مربی بدنسازی می‌نویسد

   درود بستگی به نوع تیپ بدنیتون داره ! معمولا برای قد های ۱۸۰ تا وزن ۷۵ ۸۰ کیلو مناسبه !

   1. علی اکبر می‌نویسد

    سلام من ۱۶سالمه قدم ۱۷۴.وزنم۷۰خوبه؟

    1. ناشناس می‌نویسد

     سلام ،من ۱۶سالمه وزنم ۴۵،چکار کنم زیاد بشه وزنم؟جوابمو کجا باید ببینم مرسی ..

  2. كامران می‌نویسد

   سلام و خسته نباشید

   قد۱۸۲ سانتى متر
   وزن ۷۲ کیلو

   ورزش میکنم

   شنا و بدن سازى میکنم

   شام نمیخورم اصلا و فقط میوه و سالاد با آب لیمو میخورم

   سن ۲۶ ساله

 4. علی می‌نویسد

  سنمم ۱۶

  1. آتوسا می‌نویسد

   سلام من ۱۵ سالمه قدم ۱۷۰ وزنمم ۵۳آیاخوبه؟

   1. ناشناس می‌نویسد

    نه وزن مناسب قد و سنت بین ۵۸ تا ۷۲ کیلو هست

   2. ناشناس می‌نویسد

    باسلام وخسته نباید من قدم ۱۷۵ووزنم ۸۳چقدباید کم کنم استخونم درشته ممنون ازراهنمایتون

 5. رزا می‌نویسد

  سلام قد ۱۶۵ سانتى متر وزن ۶۵ کیلو

  سن ۱۸

  1. رزا می‌نویسد

   سلام من ۱۳ سالمه و قدم ۱۶۳ ووزنم ۶۲ چیکار کنم وزنم کم بشه

   1. ناشناس می‌نویسد

    سلام انی هستم ۱۴ سالمه وزنم ۴۰ قدم ۱۶۱ چیکارکنم وزنم زیاد بشه

 6. سهيل محمدى می‌نویسد

  سلام و خسته نباشید
  سن ۲۷ ساله
  قد ۱۸۴ سانتى متر
  وزن ۷۵ کیلو گرم

  و فقط کم خورى میکنم یعنى ناهار خیلى کم مى خورم

  شام اصلا نمى خورم

  صبحانه مى خورم

  فقط میوه میخورم

  ورزش میکنم شنا و بدمیتون

  1. رز می‌نویسد

   اگه صبحانه ات را کامل بخوری ناهار را بخوری اما کم و به اندازه شام هم خیلی خیلی کم بخور میوه خیلی خیلی خوبه پس زیاد بخور پیاده روی برو بعد از ورزش اصلا چیز سنگین نخور اب کرفس همراه با زنجبیل بخور

 7. رزا ابراهيميان می‌نویسد

  سلام
  سن ۱۸ ساله
  وزن ۶۵ کیلو
  قد ۱۶۵ سانتى متر
  من کم خورى میکنم صبحانه میخورم فقط یک نوع فقط نان و پنیر میخورم

  ناهار خیلى خیلى خیلى خیلى کم مى خورم
  شام اصلا نمى خورم

  میوه میخورم
  و شکلات تلخ ۷۸% میخورم ۲ عدد

 8. امير كازم زاده می‌نویسد

  سلام و خسته نباشید
  سن ۲۲ساله
  قد ۱۸۳ سانتى متر
  وزن ۷۱ کیلو گرم

  ورزش میکنم شنا و بدمیتون

  صبحانه فقط نان پنیر میخورم
  ناهار خیلى کم میخورم
  شام خیلى خیلى کم می خورم

 9. محمد می‌نویسد

  سلام
  من ۱۸۷ قدمه ۱۰۰ کیلو وزنمه شانه پهن و استخان درشت دارم و ۳ ساله باشگاه حرفه ای کار مینم وزنم مناسبه؟

 10. محمد می‌نویسد

  سلام
  من ۱۸۷ قدمه ۱۰۰ کیلو وزنمه شانه پهن و استخان درشت دارم و ۳ ساله باشگاه حرفه ای کار مینم وزنم مناسبه؟

  1. ناشناس می‌نویسد

   سلامسنم ۴۸وزن۹۰هر کاری میکنم لاغر نمی شوم لطفا راهنمایی کنید

 11. Arya می‌نویسد

  سلام من قدم۱۸۰ سنم ۱۵ وزنم ۸۵ بسکتبال بازی میکنم هر روز ولی زیاد میخورم چیکار کنم قدم بلندتر بشه وزنم متناسب بشه ‌

 12. رويا می‌نویسد

  سلام من قدم ١۶۵ وزنم ۶٨?چی کار کنم وزنم کم بشه

 13. جواد می‌نویسد

  سلام قد من ۱۷۰سانت است و وزنم ۵۰کیلو چند کیلو باید اضافه کنم تا متناسب باشم سنم ۱۷

 14. شیدا می‌نویسد

  سلام
  مریم هستم
  قد۱۵۸
  وزن ۶۰
  فوتبالیستم
  چیکار کنم وزنم پایین بیاد

  1. اشکان می‌نویسد

   وزنت خوبه

 15. مهرداد می‌نویسد

  سلام میخواستم ببینم من ۱۳ سالمه قدم ۱۷۳ هستش و زنم ۷۶ آیا قدم خوب هست؟

  1. نبض ما می‌نویسد

   بله متناسب هست اما کمی اضافه وزن دارید

 16. مهرداد می‌نویسد

  من ۱۳ونیم سالمه قدم۱۷۳وزنم۷۶میخواستم ببینم قدم خوبه یا نه.لطفا زود جواب مو بدین

 17. Azad می‌نویسد

  من ۱۴ کیلو وزن کم کردم
  با رژیم غذایی درست و تحت نظر پزشک تغذیه
  الان ۷۰ کیلو هستم,قدم ۱۷۰ باید پنج کیلو دیگه کم کنم
  هیچوقت نباید شام رو حذف کرد
  باید در طول رژیم حتما مکمل خورد که بدن آسیب نبینه و با کمبود ویتامین مواجه نشه

  1. یلدا می‌نویسد

   سلام دخترم ۱۱سالش وزنش
   ۳۲وقدش۱۴۲خوبه؟؟چیکار کنم تا قدش بلندشه؟؟

   1. محدثه میری می‌نویسد

    با سلام
    دختر شما یک کیلوگرم دیگر باید افزایش وزن داشته باشد تا به وزن ایده آل برسد. در این رابطه با پزشک تغذیه مشورت نمایید.

    1. زهرا می‌نویسد

     من سنم ۲۲قدم ۱۶۴وزنم ۵۳چکارکنم که به وزن ایده ال برسم

 18. مهراد می‌نویسد

  سلام و خسته نباشید خدمت شما من ۱۳ سالم هستش و قدم ۱۷۳ و به بلوغ رسیدم میخواستم ببینم آیا قدم رشد میکنه یا نه اگه اره یعنی قد من تا چه میزانی رشد میکند.چند سانت. لطفا زود جواب بدین مرسی

 19. سارا می‌نویسد

  سلام قدم ۱۶۰
  وزنمم۵۶
  ۱۶سالمه

  خوبه یا ن؟

  1. سارا می‌نویسد

   آیا قدم بازم رشد میکنه؟

   1. محمد می‌نویسد

    عزیز من قدت چقدر هستش

  2. ناشناس می‌نویسد

   عالیه

  3. یاسمن می‌نویسد

   افتضاحه!!!!

   1. رها می‌نویسد

    سلام دختر ۱۵ ساله هستم
    قدم۱۶۰
    وزنم۴۹
    به نظرتان خوبه

 20. Abozar می‌نویسد

  سلام من ۲۸سالمه قدم ۱۷۹وزنم ۸۰خوبه یت بایدچاق شم

  1. حدیث می‌نویسد

   نه تورو خدا برو چاغ شو ۲۰ کیلو از قدت بسشتره

 21. Marwa می‌نویسد

  سلام قد من ۱۶۸m و سن من ۱۴ ساله استم ایا قد برابر سن من است

  1. ناشناس می‌نویسد

   اره خوبع

  2. ادیب می‌نویسد

   نع
   من ۱۴سالمه ۱۷۷هستم

  3. Mania می‌نویسد

   سلام من خودم ۱۴ سالمه قدم ۱۶۱ ولی خب کلا فکر کنم نرمال باشه تا ۱۷۰ یعنی دیگه همین بین ۱۶۰ تا ۱۷۰ البته به نظر من دیگه ۱۷۰ خیلی زیادی درازه

 22. پیمان می‌نویسد

  من قدم حدود ۱۷۶ تا ۱۷۸ هست. وزنم هشتاد. مناسب یا نه؟

  1. محمد می‌نویسد

   منم مثله توام سه چهار کیلو اضافه وزن داریم

   1. ناشناس می‌نویسد

    بیداددد

 23. پیمان می‌نویسد