علائم بارداری پسر چیست؟

علائم بارداری پسر و یا دختر چیست؟ آیا می توانیم بدون سونوگرافی تشخیص دهیم جنین پسر است یا دختر؟

نبض ما-در این مقاله به تعدادی از علائم بارداری پسر اشاره می شود. همچنین دلایل رد برخی از این علائم نیز آورده می شود. با تمام این صحبت ها اثبات یا عدم اثبات صحت صدق این علائم مبنی بر بارداری به جنین پسر، به طور کامل تایید نشده است.

به عنوان یک مادر باردار، حتما برایتان جالب است که بدانید کوچولویی که همراه شماست، یک دختر زیبا و یا یک پسر بانمک است. به نظر می رسد نشانه هایی که برای باردار بودن به پسر یا دختر بیان شده است، اغلب تصورات عامیانه و بدون منطق باشد. اما برخی از آن ها می تواند صحت داشته باشد. چنان که در مورد برخی دیگر نیز می تواند این موضوع رد شود.

علائم بارداری پسر

بیماری صبحگاهی یا ویار حاملگی

ممکن است شنیده باشید که شدت بیماری صبحگاهی یک نشانه در مورد جنسیت کودک شماست. در صورتی که فرزند شما دختر باشد، سطح هورمون های بدن بالاتر است شما شدت بیشتری در مورد بیماری صبحگاهی حس خواهید کرد. اما در صورتی که نوزاد پسر باشد، حال شما در صبح نسبتا ملایم تر است.

در مورد این نشانه از سویی دیگر بیان شده است که بیماری صبحگاهی می تواند از زنی به زنی دیگر و از حاملگی تا حاملگی دیگر متفاوت باشد.

مطالعه ای منتشر شده نشان داده است که زنان دارای بیماری صبحگاهی شدید در دوران بارداری، احتمال بیشتری برای دختردار شدن دارند. اما غیر از این شواهد علمی دیگری مبنی بر این موضوع وجود ندارد.

نوزاد پسر

وضعیت پوست

بعضی افراد معتقدند که یک دختر بچه، زیبایی مادر را از او می دزدد. از سوی دیگر، مبتلا شدن به آکنه در صورتی که پسر باشد کمتر خواهد بود.

مورد مشابهی در مورد رشد مو ها هم وجود دارد. در صورتی که نوزاد پسر باشد، شما موهای بلندتر و درخشان تری خواهید داشت و در صورتی که دختر باشد، موهای شما نرم تر و کدرتر خواهد بود.

این مورد حقیقتا اثبات شده ای نیست. در زمان بارداری هورمون ها کمی غیرعادی می شوند و بر تمام ویژگی های زن تاثیر می گذارند. شستشوی صورت به طور مرتب می تواند شکستگی های حاصل روی پوست را بهبود بخشد، پس برای اینکه دریابید علائم بارداری پسر را دارید، به وضعیت پوست خود توجه نکنید.

ویار جنین پسر چیست؟

با وجود نوزاد پسر، شما به مواد غذایی شور و ترش مثل چیپس و ترشی بیشتر علاقه دارید. با وجود نوزاد دختر، این بیشتر در مورد شکلات ها و شیرینی ها صدق می کند. البته راجع به این موضوع هم مطالعات دقیقی صورت نگرفته است. این ویار می تواند بیشتر به تغییرات نیازهای تغذیه ای شما مربوط شود.

ضربان قلب

یکی از نشانه های معروف در مورد پسردار بودن ضربان قلب است. اگر ضربان در هر دقیقه کمتر از ۱۴۰ باشد، کودک احتمالا یک پسر است و اگر بالاتر از ۱۴۰ باشد یک دختر است. متاسفانه در این مورد هم مطالعه دقیقی صورت نگرفته است که نشان دهد ضربان قلب به خاطر جنسیت نوزاد متفاوت باشد.

ضربان قلب جنین پسر

احساس حمل نوزاد

این نشانه می گوید اگر شما احساس حمل سبکی داشته باشید نوزاد پسر است و اگر سنگین باشد دختر است. در مورد این نشانه هم لازم است بدانید در واقع، چگونگی انجام حاملگی در طول بارداری بیشتر مربوط به شکل رحم، نوع منحصر به فرد بدن و ماهیچه های شکمی است.

سایر نشانه هایی که معمولا برای علائم بارداری پسر گفته می شود به شرح زیر است:

علائم جنین پسر در سه ماهگی

جنین پسر و دختر می توانند علائم متفاوتی دردوران بارداری برای زن ایجاد کنند. برخی از علائم قابل توجه جنین پسر  در اوایل بارداری تا سه ماهه اول عبارتند از:

بیماری صبحگاهی : علائم اولیه بارداری مانند بیماری صبحگاهی یا حالت تهوع  در سه ماهه اول، بیشتر در بارداری جنین پسر مشاهده می شود

ضربان قلب: در صورتی که ضربان قلب کودک شما کمتر از 140 ضربان در دقیقه است، به احتمال زیاد، نوزاد شما پسر است.

بروز آکنه و لک: ایجاد لک بر روی پوست نشان می دهد شما دارای جنین پسرهستید.

ویارغذا: هنگامی که شما جنین  پسر را باردار هستید، به احتمال زیاد تمایل زیادی به طعم های ترش دارید.

موقعیت شکم: موقعیت زایمان یکی از نشانه های رایج است که می تواند جنسیت را تعیین کند و زمانی که شما جنین پسر حمل می کنید، شکم شما معمولا به سمت پایین می رود.

تغییرات شخصیتی: جنسیت فرزند شما عمدتا بر تغییرات رفتاری تاثیر می گذارد. زنانی که هنگام بارداری حالت  تهاجمی و پرخاشگر دارند، احتمالا جنین آن ها پسر است و دلیل آن هم افزایش سطح تستوسترون است.

رنگ ادرار:  رنگ ادرار شما در دوران بارداری تغییر میکند. اگر رنگ ادرار تیره باشد، نوزاد شما پسر است. اندازه سینه: در طول بارداری، سینه های زن باردار برای دوران شیردهی بزرگ تر می شود.زمانی که سینه سمت راست بزرگ تر ازسینه سمت چپ باشد، احتمالا نوزاد شما پسر است.

پاهای سرد: زمانی که زن باردار در قسمت پایین پاها احساس سرما داشته باشد، به احتمال زیاد نوزاد پسر است.

رشد مو: یکی دیگر از نشانه های رایج  جنین پسر، میزان رشد مو است. اگر نوزاد، پسر باشد، رشد موها معمولا سریع تراست.

موقعیت خواب: در طول بارداری، شما اغلب خیلی زود احساس خستگی می کنید. در چنین وضعیتی، زمانی که بیشتر به پهلوی چپ بخوابید، به احتمال زیاد، جنین شما پسر است.

دست های خشک: خشک شدن و پوسته پوسته شدن دست ها یکی دیگر از نشانه های قابل توجه از جنین پسر است.

افزایش وزن: همراه با گرد شدن شکم ، ماهیت افزایش وزن هم به طور قابل توجهی نشان دهنده جنسیت است. زمانی که فرزند شما پسر باشد، وزن بیشتر شما در قسمت جلوی شکم است.

علائم بارداری پسر در سه ماهگی

علائم بارداری پسر در سونوگرافی

شما می توانید به طور معمول از طریق سونوگرافی جنسیت کودک خود را پیدا کنید. این کار بین هفته های ۱۸ تا ۲۰ بارداری انجام خواهد شد.

در این فرآیند، متخصص رادیولوژی به تصویر کودک شما بر روی مانیتور نگاه می کند و اندام های تناسلی را برای نشانگرهای مختلف بررسی می کند و نشان می دهد که نوزاد پسر است یا دختر.

در حالی که کیفیت دستگاه، دقت در مورد زمان بارداری و تجربه اپراتور در تشخیص جنسیت تعیین کننده است اما نکات دیگری هم هست که باید توجه شود.

در زمان های انتهایی سه ماهه اول و در اوایل سه ماهه دوم، نشانه مهم برای علائم بارداری پسر این است که برآمدگی تناسلی به سمت بالا می رود. گاهی اوقات شما همچنین می توانید جهت جریان ادرار را در جنین های مردانه به سمت بالا توجه کنید.

علاوه بر این برخی از تصاویر سونوگرافی برای پسران بیضه های افتاده، کیست بیضه و حتی یک آلت تناسلی راست شده را نیز نشان می دهد و این یکی از علائم بارداری پسر است.

برای پسر دار شدن چه موقع باید رابطه جنسی داشت؟ بر روی لینک زیر کلیک کنید:

روش های پسردار شدن

3.3/5 - (36 امتیاز)
منبع Healthline

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم