مانیکور ناخن در خانه مرحله به مرحله

زیبایی ناخن ها باعث زیباتر شدن دست ها در زنان می شود و اهمیت دادن به شکل و زیبایی آن، از ویژگی های ذاتی زیبایی شناسی محسوب می شود و مانیکور ناخن یکی از این راهها است.

نبض ما– مانیکور ناخن شامل پاکسازی، زیباسازی و مرتب کردن حاشیه کنار ناخن بدون آسیب رساندن به لبه ناخن ها است. در مانیکور ناخن ، هر گونه بافت غیر زنده از بین رفته و این کار از طریق ابزارهای خاص و ژل و مایعات مختلف، ماساژ دست و پولیش ناخن، صورت می گیرد.

در زندگی روزمره ، امکان آلوده شدن ناخن ها پس از یک روز کاری شلوغ وجود دارد. بنابراین به علت جمع شدن آلودگی در زیر ناخن ها شما مجبور هستید که دست ها را چندین بار در طول روز بشویید زیرا امکان بیماری و گسترش میکرب ها بسیار بالا است.

به همین دلیل، یک راه مناسب برای پاکسازی ناخن و پوست اطراف و همچنین زدودن گرد و غبار از ناخن ها، مانیکور ناخن است.

مانیکور چیست

شما می توانید به راحتی همراه با رژیم غذایی مناسب، با استفاده از مانیکور ناخن، از شکستن ناخن ها، پوسته پوسته شدن و دیگر شرایط ناخوشایند در ناخن، زیبایی خاصی به دست های خود ببخشید.

اگرچه مانیکور ناخن را در منزل  و به راحتی می توانید انجام دهید، اما بسیاری از افراد، برای انجام مانیکور ناخن حرفه ای، به سالن های زیبایی مراجعه می کنند.

فرق مانیکور ناخن و پدیکور

مانیکور را برای ناخن های پا  نیز می توان انجام داد که در آن صورت به آن پدیکور می گویند. در اکثر موارد می توان در مانیکور، از تصاویر، طرح ها و نگین های زیبا، برای زیباسازی بیشتر ناخن استفاده کرد.

در دیگر موارد مربوط به مانیکور ناخن، می توان از ناخن های با ژل مصنوعی و اکلیل و غیره استفاده کرد. در بسیاری از مناطق، مانیکوریست ها دارای مجوز بوده و افراد می توانند با مراجعه به آن ها مانیکور ناخن انجام دهند.

فرق-مانیکور-و-پدیکور

دقت داشته باشید در زمان مانیکور، از آنجا که پوست دستکاری شده و گاهی اوقات نیز امکان پارگی پوست وجود دارد، باید گفت که، خطر گسترش عفونت نیز وجود دارد.

بنابراین استفاده از ابزار تمیز و استرلیزه شده و بهداشت مناسب در عمل مانیکور ناخن، بسیار مهم است.

مانیکور ناخن چیست؟

مانیکور معمولی شامل تمیز سازی پوست و از بین بردن پوسته های اضافه کنار ناخن ها است. همچنین شما می توانید پوست پایه ناخن را کمی  سوهان بزنید تا از این طریق، پایه ناخن ها بلند تر شود. علاوه بر ماساژ دادن، خیساندن و مرطوب کردن دست ها، در مانیکور ناخن معمولا از ژل ناخن نیز استفاده می شود.

مدت زمان مانیکور معمولی  آنچنان زیاد نیست، اما مانیکورهای حرفه ای می توانند گران و وقت گیر باشند. به همین دلیل، شما به راحتی می توانید این کار را در منزل انجام دهید. پیش از انجام هر کاری، اطمینان حاصل کنید که همه لوازم مناسب را داشته باشید.

وسایل-مانیکور

وسایل مانیکور ناخن

لوازم مورد نیاز برای مانیکور ناخن معمولا شامل موارد زیر است و قیمت ست مانیکور حدودا ۵۰ هزار تومان است.

 • پاک کننده ناخن
 • توپ پنبه ای
 • گوشت گیر ناخن
 • بافرناخن
 • کوتیکول
 • سوهان ناخن
 • قیچی و ناخن گیر
 • بیس کت پایه
 • بیس کت بالا
 • پد لا انگشتی
 • ناخن آکریلیک

آموزش مانیکور حرفه ای در خانه

– در ابتدا، در فضایی مناسب قرار گرفته و وسایل مانیکور را کنار خود قرار دهید. دست ها را در محلول آب و صابون قرار دهید تا باعث مرطوب شدن آن ها و سهولت کار شود.

– کاغذ و روزنامه  را زیر کار قرار ندهید، زیرا ممکن است مرطوب شده و باعث آلودگی شود. پس از آن ، از یک پاک کننده طبیعی بدون آستون برای تمیز کردن ناخن استفاده کنید.

این کار را با پنبه انجام داده و پنبه اضافه برای پاک کردن و زدودن تراشه های ناخن کنار خود قرار دهید. البته قبل از استفاده از پاک کننده اطمینان حاصل کنید که نسبت به آن آلرژِی ندارید.

برخی از پاک کننده ها نیز ممکن است ناخن و اطراف آنها را خشک کند. در صورت عدم آلرژی به پاک کننده ها ، می توانید هر گزینه ای را انتخاب کنید.

نکته مهم درباره کندن ناخن مصنوعی: در صورت نیاز و طبق دلخواه خود می توانید از ناخن های مصنوعی آکریلیک نیز استفاده کنید. هرگز برای کندن ناخن های مصنوعی از استون استفاده نکنید؛ زیرا باعث آسیب رساندن به ناخن ها می شود.

– در این مرحله ، ناخن های خود را تمیز کرده و سوهان بزنید، می توانید به منظور ماندگاری لاک ناخن، از بیس کت استفاده کنید. پس از آن، ناخن های خود را به صورت دلخواه برش داده اما زیاد آن ها را کوتاه نکنید، تنها تراشه هایی که از طریق کلیپزر ایجاد شده است را جداسازی کنید.

– روی سطح ناخن را با استفاده از سوهان، صاف و صیقلی کنید. اما سوهان را به روی ناخن فشار نداده و این کار را به آرامی انجام دهید. نیروی بیش از حد و یا سوهان کشیدن  به عقب و جلو، باعث  ضعیف شدن  ناخن ها  و شکستن آنها می شود. می توانید ناخن ها را به صورت زاویه دار و یا صاف کوتاه کنید.

نکته مهم:

در تمام مراحل انجام کار، دقت کنید که به پوست و ناخن آسیب نزنید و برشی در پوست یا گوشت ایجاد نشود ، زیرا این کار سبب بروز عفونت در ناخن ها می شود.

مانیکور ناخن و پوست حساس

شما در مانیکور ناخن، بسته به زیبایی دلخواه خود، آزادی عمل زیادی دارید. از یک بافر نرم و قابل انعطاف به راحتی دو طرف ناخن را تمیز کنید. همچنین می توانید از ژل ناخن، لاک ، رنگ آمیزی و سایر موارد برای زیبایی ناخن خود استفاده کنید.

اما به یاد داشته باشید که پیش از انجام این کارها، ناخن را پاکسازی کرده و باعث ماندگاری طرح ها و لاک بر روی ناخن شوید. این کار را می توانید با استفاده از یک برس ناخن انجام داده و به آرامی ناخن ها و پوست اطراف آنها را پاک کنید.

در صورت وجود هر نوع آلودگی زیر ناخن ها، می توانید به صورت تکه تکه آن ها را خارج کرده و به منظور سهولت کار ناخن ها را مرطوب کنید. اگر پوست خشک یا ناخن های شکننده ای دارید، از خیس  و مرطوب کردن آن در کاسه آب و صابون، جتناب کرده و تنها دست ها را بشویید.

در پوست های آسیب پذیر، بهتر است از کرم دست یا لوسیون استفاده شود. یک لوسیون یا کرم دست برای این کار مناسب است ، می توانید کرم را به دست ها زده و  به آرامی ماساژ دهید. اگر پوست بسیار خشکی دارید، از لوسیون فشرده استفاده کنید، در غیر اینصورت، هر نوع لوسیونی قابل استفاده خواهد بود.

مراقبت های قبل و بعد از مانیکور ناخن

پس از انجام مانیکور، ممکن است ناخن ها کمی خشک شده و شکننده به نظر برسد. در هر حالت، اگر ناخن مصنوعی استفاده کرده و یا تنها پاکسازی صورت گرفته باشد، به هرحال مراقبت هایی بعد از مانیکور برای جلوگیری از خشکی ناخن ها لازم است.

هیدراته  کردن ناخن ها ، تنها راه قابل  اطمینان برای برخورداری از ناخن های قوی و سالم است .شما می توانید به منظور مراقبت از ناخن ها از روغن ویتامین E استفاده کنید تا از آسیب های احتمالی محفوظ بماند.

ریش ریش شدن ناخن

این نکته را  فراموش نکنید که می توانید  هر روز از روغن کوتیکول به عنوان بخشی از رژیم زیبایی روزانه خود استفاده کنید. ژل درمانی نیز،(استفاده از ژل های مخصوص ناخن) ،سطح بالایی از محافظت  را در برابر مواد شیمیایی ایجاد می کند.

کوتاه کردن ناخن ها

ناخن های خود را به طور مرتب کوتاه کرده و سوهان بزنید،  استفاده از ژل مخصوص نیز سبب نرم شدن ناخن و انگشت های دست شده و باعث استحکام آن ها می شود. کوتاه کردن و پاکسازی مجدد باعث می شود که ناخن های شکسته ترمیم شده و از عفونت احتمالی هم جلوگیری می شود.

کوتاه کردن ناخن

محافظت از طریق UV

۲۰ دقیقه قبل از خشک کردن ناخن ها، شما می توانید از لامپ های خشک کننده  UV برای خشک کردن رطوبت باقی مانده استفاده کنید. البته قراردادن ناخن ها در معرض این لامپ ها کوتاه است، این کار برای محافظت از ناخن ها و جلوگیری از ایجاد چروک و خشک شدن بسیار موثر است.

باید در نظر داشته باشید که لایه برداری در مانیکور، گاهی اوقات ممکن است به پایه ناخن شما آسیب برساند، بنابراین همیشه در طی کار دقت کنید تا آسیبی به ناخن وارد نشود.

روش های تقویت ناخن را پس از مانیکور فراموش نکنید و برای مراقبت از ناخن ها و حفظ زیبایی آن پس از مانیکور، به طور مداوم از مرطوب کننده استفاده کرده و موارد بهداشتی را به طور منظم رعایت کنید.

ناخن های زیبا سبب ایجاد حس اعتماد به نفس در زنان شده و شما می توانید با انتخاب روش مناسب و مراقبت های لازم، به هدف خود نزدیک شوید. بدین ترتیب، روش های زیبایی چه در منزل و یا سالن زیبایی، به راحتی در دسترس شما هستند.

نبض ما– مترجم: مهناز ضحاکی

3.9/5 - (7 امتیاز)
منبع https://www.wikihow.com

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
 1. تاجیک می‌نویسد

  سلام خدا قوت ممنون از مطالب متنوع شما امکانش هست مطالب به ادرس جیمل ارسال بشه چون‌ میتونم‌بعضی مطالب رو برای خودم ذخیره کنم .

از پزشکان نبض‌ما بپرسید