سستی کمر در مردان چرا به وجود می‌آید و درمان آن چیست؟

سستی کمر و در اصطلاح شل شدن کمر، نوعی ناتوانی جنسی و اختلال به شمار می رود که بر توانایی فرد در وضعیت نعوظ یا انزال طبیعی، تاثیر می گذارد. معمولا سستی کمر با اختلال نعوظ همراه است.

ناتوانی جنسی یا اصطلاح سست شدن کمر، اغلب بر زندگی جنسی، تاثیرات منفی می گذارد و ممکن است سبب اضطراب، افسردگی و کاهش اعتماد به نفس شود. تشخیص و شناخت علل بالقوه این نوع اختلال،  می تواند کمک موثری در بهبود این وضعیت باشد.

عوامل زیادی ممکن است بر سستی کمر و در نتیجه ناتوانی جنسی تاثیر بگذارند. این عوامل شامل اختلالات احساسی و فیزیکی است. طبق  آمار و تحقیقات، حدود 50 درصد از مردان 40 تا 70 ساله در یک زمان مشخص و یا به صورت مداوم، دچار اختلال ناتوانی جنسی هستند. همچنین، خطر ناتوانی جنسی با بالا رفتن سن افزایش می یابد.

ناتوانی جنسی در مردان

دلایل ناتوانی جنسی چیست؟

۱- اختلالات عصبی

برخی از بیماری های عصبی می تواند خطر ابتلا به ناتوانی جنسی را افزایش دهد. شرایط بد عصبی بر توانایی مغز برای ارتباط برقرار کردن با سیستم تولید مثل تاثیر می گذارد. این مشکل می تواند  باعث اختلال نعوظ در فرد شود.

اختلالات عصبی مرتبط با ناتوانی جنسی عبارتند از:

همچنین، افرادی که عمل جراحی پروستات انجام داده اند ممکن است  دچار آسیب عصبی و در نتیجه ناتوانی جنسی شوند.

جالب است بدانید دوچرخه سواران هم ممکن است دچار ناتوانی جنسی موقت شوند. در واقع فشار مکرر روی نشیمنگاه و اندام تناسلی بر عملکرد اعصاب تاثیر می‌گذارد.

۲- بیماری های غدد درون ریز

سیستم غدد درون ریز بدن شامل هورمون هایی است که باعث تنظیم متابولیسم، عملکرد جنسی، تولید مثل، خلق و خو و بسیاری موارد  دیگر  در بدن می شود. دیابت ، نمونه ای از یک بیماری مربوط به غدد درون ریز است که می تواند موجب ناتوانی جنسی در فرد شود.

دیابت بر توانایی بدن برای استفاده از هورمون انسولین تاثیر می گذارد. یکی از عوارض جانبی مرتبط با دیابت مزمن، آسیب عصبی است. این احساسات، آلت تناسلی را تحت تاثیر قرار می دهد. سایر عوارض مرتبط با دیابت هم، موجب کاهش جریان خون و سطح هورمون ها می شود. هر دو این عوامل می توانند موجب ناتوانی جنسی و سستی کمر شوند.

۳- مصرف دارو

مصرف دارو

مصرف تعدادی از داروها ممکن است جریان خون را تحت تاثیر قرار دهد و باعث ناتوانی جنسی و سستی کمر شود. پیش از مصرف هر نوع دارویی توصیه می‌کنیم که حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید.

نمونه داروهایی که منجر به سستی کمر و ناتوانی جنسی می شوند را در زیر مشاهده می‌کنید:

 • داروهای شیمی درمانی سرطان مثل سایمتیدین
 • بتا بلوکرها، مانند کارودیلول و متوپرولول
 • مسدود کننده های آلفا آدرنرژیک، همانند تامسولوسین
 • داروهای هورمونی مصنوعی از جمله لوپرولید
 • مهار کننده های بازجذب سروتونین
 • داروهای ضد افسردگی، مانند آلپرازولام، دیازپام (والیم) و کدئین
 • دیورتیک ها، مانند فوروزماید و اسپیرونولاکتون
 • داروهای محرک های سیستم عصبی مرکزی، مانند کوکائین یا آمفتامین

۴- شیوه زندگی و اختلالات احساسی

رابطه جنسی

برای رسیدن به نعوظ، ابتدا فرد باید بتواند احساسات و هیجانات خود را مدیریت کرده و مشکلی در این زمینه نداشته باشد. سستی کمر می‌تواند به دلیل نوعی واکنش عاطفی باشد. اگر فرد دچار اختلالات احساسی باشد، این امر حتی بر توانایی او در جذب جنس مخالف تاثیر می گذارد.

افسردگی و اضطراب با افزایش ریسک ابتلا به ناتوانی جنسی همراه است. افسردگی، شامل احساس غم و اندوه، از دست دادن امید یا بی نظمی در روحیات است. به طور مشابه، خستگی مرتبط با افسردگی هم می تواند باعث ناتوانی جنسی شود.

اضطراب و استرس هم می تواند یکی دیگر از دلایل ناتوانی جنسی باشد. اگر فردی در نعوظ دچار مشکل باشد، ممکن است این ترس در آینده هم با او همراه شود. فردی که مبتلا به اضطراب عملکردی مرتبط با ناتوانی جنسی است، ممکن است قادر به نعوظ کامل در هنگام خودارضایی یا خواب باشد، اما  قادر به حفظ نعوظ در طی مقاربت نیست.

۵-  مصرف مواد مخدر

مصرف مواد مخدری مانند کوکائین و آمفتامین می تواند موجب ناتوانی جنسی شود. همچنین، سوء مصرف الکل ممکن است بر توانایی فرد در نعوظ، تاثیر بگذارد. در این گونه موارد، بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید.

۶- مشکلات و ناراحتی‌های قلبی

 ناتوانی جنسی می‌تواند به علت شرایطی که قلب را تحت تأثیر قرار می دهد و باعث مشکلاتی در پمپاژ خون می شود، بروز دهد. در صورت عدم گردش خون مناسب در ناحیه آلت تناسلی، فرد ممکن است مشکلات نعوظ پیدا کند.

آترواسکلروز، نوعی بیماری قلبی می‌باشد که بر عروق خونی تاثیر گذاشته و می‌تواند باعث ناتوانی جنسی گردد. همچنین، کلسترول بالا و فشار خون بالا با افزایش خطر ابتلا به ناتوانی جنسی همراه است.

حمله قلبی

برای سفت شدن کمر چه بخوریم

در ادامه مواد غذایی برای سفت شدن کمر را بررسی می‌کنیم. این خوراکی ها و میوه های مفید برای نعوظ  علاوه بر اینکه برای برای پر کردن کمر خالی مفید هستند، به طور کلی برای سلامتی شما هم لازم هستند.

چغندر برای نعوظ

چغندر برای نعوظ

 

سبزیجات سبز و برگى شكل مانند کرفس و اسفناج به دلیل غلظت زیاد نیترات مى توانند گردش خون را افزایش دهند.  طبق بررسى هاى انجام شده مشخص شده است که آب چغندر حاوى مقدار زيادى نیترات است. بنابراین خواص چغندر برای نعوظ را دست کم نگیرید.

نیترات ها باعث گشاد شدن عروق مى شوند، به این معنی که آنها رگ های خونی را باز می کنند و جریان خون را افزایش می دهند.

سال ها پیش از اين كه سازمان غذا و داروی آمریكا اولین داروی ED را در سال ١٩٩٨ تصویب كند، چندین مقاله در رابطه با اثرات مفید نیترات ها برای درمان اختلال نعوظ منتشر شده بود.

داروهای ED که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند، مبتنی بر تاثيرات شل كنندگى نیترات بر رگ های خونی آلت تناسلی است.

پروتئین موجود در پسته

سوالات خود را در ارولوژی می توانید از دکتر بپرسید و در سریع ترین زمان پاسخ خود را دریافت کنید

دکترشهریار ناطق متخصص ارولوژی
 

یکی دیگر از مواد غذایی برای سفت شدن کمر پسته است. پسته قوای جنسی را افزایش می‌دهد.

در مطالعه اى كه اخيرا صورت گرفت، مردانى كه دچار اختلال نعوظ بودند مورد بررسى قرار گرفتند. آنها به مدت سه هفته پياپى روزى يك بار پسته مصرف كردند. نتايج اين مطالعه نشان داد كه اختلال نعوظ در اين افراد به طور قابل توجهى درمان شده است و همچنين ميل جنسى و رضايت كلى از رابطه جنسى در اين افراد افزايش يافته است.

فواید پسته برای حل مشکلات نعوظ ممکن است به دلیل وجود پروتئینى با نام آرژنین باشد که ممکن است به شل شدن و گشاد شدن عروق خونی کمک کند.

دکتر دانشگری معتقد است كه:

“این مطالعه بيانگر اين است كه براى برقرار كردن يك رابطه جنسى خوب، فرد بايد گردش خونى خوبى هم داشته باشد. و اين خبر خوبى براى من بود چرا كه من روزانه مقدار زيادى پسته مى خورم!”

شکلات تلخ برای نعوظ

شکلات تلخ برای نعوظ

از جمله بهترین مواد غذایی برای سفت شدن کمر شکلات تلخ است. بر اساس یک مطالعه جدید كه در ژورنال سيركوليشن Circulation چاپ شد، نشان داده شد که فلاونوئیدهای موجود در شکلات تیره و تلخ باعث بهبود گردش خون می شود.

مصرف شكلات می تواند به عنوان درمانى براى اختلال نعوظ ناشی از گردش خون ضعیف در نظر گرفته شود.

فلاونوئیدها، آنتی اکسیدان هایی هستند که به طور طبیعی در گیاهان توليد مى شوند تا آن ها را از مسموميت حفظ كنند و سلول هاى آسيب ديده ى آنها را ترميم كنند.

مطالعات نشان داده است که فلاونوئیدها و سایر آنتی اکسیدان ها تاثيرات مشابهی بر روی افراد دارند. اين مواد مى توانند در کاهش فشار خون و کاهش کلسترول مفيد باشند، که هر دو عامل مؤثر در اختلال نعوظ هستند.

روی موجود در صدف و سایر ديگر موجودات دريايى صدف دار

صدف همیشه به عنوان يك داروی مقوی براى غرایز جنسی شهرت داشته است. یکى از دلائل آن مى تواند این باشد که صدف حاوى مقادیر زيادى از ماده ى معدنى روی است.

اين ماده معدنى در تولید تستوسترون هورمون مردانه نقش مهمی دارد و کمبود تستوسترون می تواند یکی از دلایل بروز اختلال نعوظ باشد. بنابراین یکی از مواد مغذی لازم برای درمان اختلال نعوظ صدف است.

تحقیقات ارائه شده در یک نشست انجمن دارويى آمریکا ارتباط مصرف صدف و نقش ان در اختلال نعوظ را اين گونه عنوان مى كند كه: صدف خام حاوی ترکیباتی است که باعث آزاد شدن هورمون های جنسی هم در مردان و هم در زنان می شود.

خواص هندوانه برای نعوظ

درمان اختلال نعوظ با هندوانه

درمان اختلال نعوظ با هندوانه یکی از روش‌های رایج در سراسر دنیاست. بر اساس برخی از مطالعات انجام شده در رابطه با مصرف هندوانه و اختلال نعوظ نشان داده شد که هندوانه مى تواند اثراتی در اختلال نعوظ داشته باشد که مشابه داروی ايى-دى وياگرا ED Viagra است و همچنین مى تواند میل جنسی را هم افزایش دهد.

خواص هندوانه بسیار زیاد است و سرشار از ترکیبات مفیدی است که به همين دليل جزء غذاهاى دارویی شناخته شده است. تمام غذاهاى دارويى حاوى آنتی اکسیدان هستند.  یکی از مزایای آن ها این است که رگ های خونی كه باعث نعوظ مى شوند را  گشاد و شل می کنند.

اگر چه ٩٢ درصد هندوانه آب است، ولى همين ٨ درصد باقى مانده براى قلب شما و لذت جنسی شما تاثيرات شگفت اورى ايجاد مى كند.

لیکوپن موجود در گوجه فرنگی و گریپ فروت صورتی

لیکوپن یکی از آن دسته غذاهاى دارویی است که برای گردش خون و برای بهبود مشكلات جنسی بسيار مفید است. لیکوپن در میوه های قرمز پر رنگ مانند گوجه فرنگی و گریپ فروت های صورتی یافت می شود.

طبق برخی از مطالعات نشان داده شده است كه مصرف لیکوپن با غذاهای چرب و روغنی مانند آووکادو و روغن زیتون باعث جذب بهتر آن مى شود. بنابراین ممکن است از اين پس بيشتر دلتان بخواهد از مواد غذایی برای سفت شدن کمر خوشمزه استفاده کنید و براى خودتان یک سالاد ضد اختلال نعوظ درست كنيد.

در برخى از تحقیقات همچنین نشان داده شده است که آنتی اکسیدان هايى مانند لیکوپن در درمان ناباروری مردان و سرطان پروستات مفيد هستند.

درمان خالی شدن و سستی کمر

روش های درمانی مختلفی برای ناتوانی جنسی در دسترس است، از جمله داروهای تجویزی، درمان های طبیعی و تغییر شیوه زندگی.

۱- تغییر در شیوه زندگی

بسته به علت ناتوانی جنسی که ممکن است جسمی یا عاطفی باشد، شما می توانید با تغییر شیوه زندگی خود، از مشکل ناتوانی جنسی، جلوگیری کنید. تغییر سبک زندگی می‌تواند به صورت زیر محقق شود:

 • انجام ورزش‌های منظم مانند یوگا برای کاهش اضطراب
 • ترک اعتیاد به سیگار  و نوشیدنی های الکلی
 • بهبود روابط عاشقانه
 • ورزش بیشتر
 • انتخاب رژیم غذایی مناسب و سالم سالم

۲- استفاده از داروهای تجویزی

داروهای پزشکی زیادی وجود دارند که می‌تواند راهکار مناسبی برای حل مشکل سستی کمر و ناتوانی جنسی باشد. این داروها و سایر مداخلات پزشکی حتماً باید با مشورت پزشک باشد و به طول کلی عبارتند از:

 • واردنافیل (استاکسین، لویترا)
 • تسیلدنافیل (ویاگرا)
 • تادالافیل
 • جراحی
 • داروهای جایگزینی تستوسترون
 • مشاوره و روانشناسی

سفت شدن کمر با داروی گیاهی و یا طب درمان‌های سنتی

 

سفت شدن کمر با داروی گیاهی

 

درمان های خانگی و یا گیاهی مختلفی نیز وجود دارد که افراد می‌توانند از آنها استفاده کنند. انواع مختلفی از داروهای طبیعی شناخته شده برای کمک به درمان ناتوانی جنسی وجود دارد. برخی از داروهای طبیعی یا جایگزین برای درمان ناتوانی جنسی عبارتند از:

 • طب سوزنی
 • گیاه جنسینگ
 • آب انار

قبل از استفاده از هر گونه داروی شیمایی و یا طبیعی، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

پیشگیری از سست کمر و ناتوانی جنسی

باوجود اینکه، ناتوانی جنسی می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد، شما می توانید با برخی اقدامات از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

روش های پیشگیری احتمالی عبارتند از:

 • اجتناب از مصرف سیگار، مواد مخدر یا سوء مصرف الکل
 • خواب و استراحت کافی
 • شرکت در تمرینات ورزشی به طور منظم
 • انتخاب یک رژیم غذایی سالم
 • انجام فعالیت‌های بدنی برای کاهش استرس، اضطراب و افسردگی

نبض ما– مترجم: مهناز ضحاکی

سستی کمر در مردان چرا به وجود می‌آید و درمان آن چیست؟
4.2 (84%) 10 رای
منبع healthline

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرعلی یکشنبه ۲۲ مهر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  ببخشید من یک هفته عمل فتق داشتم اما کشاله ران تا بیضه درد تندی میریزد بخصوص نشسته ام و بلند میشم مشکل چیست ممنونم
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پوریکشنبه ۲۲ مهر ۹۷( 1 سال پیش)

   با سلام طبیعی هستش اگه ادامه داشت به متخصص ارولوژی مراجعه کنید

 • تصویر کاربرسینایی چهارشنبه ۱۱ مهر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  من ی مرد 28ساله هستم که مشکل زود انزالی دارم و اینکه بیضه سمت چپم با لوله ای که به کلیه وصل هست خیلی درد شدید میگیره بیشتر وختایی که سکس انجام میدم درد میگیره
  و اصن ارضا نمیشم اب منی مثل ادرار و بدون هیچ حسی خارج میشه
  اقای دکتر ممنون میشم از راهنمایتون با تشکر
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورچهارشنبه ۱۱ مهر ۹۷( 1 سال پیش)

   با سلام مشکل شما پیچیده است و باید به ارولوژیست مراجعه کنید

 • تصویر کاربراحمدرضا شنبه ۷ مهر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر. بنده میخام به یه بنده خدا کلیه اهدا کنم گروه خونی ما مشترکه هردو تا مون +oهستیم گیرنده ایران نیس برای آزمایشات باید بیاد ایران یا بنده آزمایش بافت بدم کافیه
  و میخواستم بپرسم هزینه آزمایشات چقدر میشه
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورشنبه ۷ مهر ۹۷( 1 سال پیش)

   با سلام برای آزمایشات ایشون و شما در ایران باید آزمایش بدین در ضمن ایشون حتما باید ایرانی باشن

 • تصویر کاربرحمید دوشنبه ۸ مرداد ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید سو نو گرافی دادم تشخیص هرنی راست داد آیا ممکنه در سمت چپ هرنی مخفی داشته باشم و سونوگرافی معلوم نشده باشه بهترین روش برای تشخیص فتق مخفی چیه سی و چهار ساله هستم احتمال دچار شدن به فتق سمت چپ چقدر هست با توجه به داشتن فتق سمت راست و احتمال عود بعد از جراحی باز چقدر هست آیا راه پیشگیری از عود فتق و.مبتلا شدن به فتق وجود دارد با تشکر
  1. تصویر کاربردکتر شهریار ناطقدوشنبه ۸ مرداد ۹۷( 1 سال پیش)


   دکتر شهریار ناطق
   جراح کلیه و متخصص ارولوژی

   https://drshnategh.com
 • تصویر کاربرمهرداد سه شنبه ۲۶ تیر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام من ۱۸ سالمه این علام که گفتین درد کشاله ران و درد کمر و درو شکم و... رو من دارم من آزمایش خون دادم بابتش گفتن هبچ مشکلی نداری الان اینجا دیدم گه این علایم ها از پروستات هستش .
  ایا میشه راهکار خوب و مناسبی که از شر این درد ها راحت شم رو بهم معرفی میکنید خیلی نگرانم چون یجا نوشته بود این علایم ها ممکنه از سرطان پروستات هم باشه واسه همین کلا نگرانم حس میکنم افسرده شدم ? لطفا یه راه درمانی بهم بگین خیلی دعاتون‌میکنم
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورسه شنبه ۲۶ تیر ۹۷( 1 سال پیش)
   با سلام ورزش کنین خوب میشه احتمالا دردهای شما از پروستات نیست
 • تصویر کاربرعلی دوشنبه ۱۶ بهمن ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام. من خارج‌ از ایران‌ تحصیل میکنم امکان‌ رفتن به دکتر برای آزمایش خون یا تستهای دیگه ندارم. تابستون برمیگردم ایران. دوسال پیش دیسک کمر عمل کردم. تقریبا از قبلش و کاملا بعد عمل نعوذم کم و کم شد. چون مجرد هستم و رابطه ندارم متوجه نشدم. فقط گاهی سالی یکی دوبار اونم محض اطمینان‌ سیلدنافیل نصفه 100 استفاده میکردم خوب بودم. در شرف ازدواج هستم بسیار نگرانم. در زمان مشکل دیسک تقریبا یکسال فلوکستین دکترم بهم داد نمیدونم اثر اون هست یا نه. شش ماهه دیگه‌ نمیخورم‌. برای آزمایش پروستات رفته بودم سال پیش سونوگرافی‌ دکتر گفت یه مقدار کم ورم داره مشکلی نیست‌. یه مدت کبد‌م چرب شد نوع دو که رژیم گرفتم برگشت‌ بحالت نرمال. الانم‌ ورزش میکنم دویدن رو تردمیل‌ و وزنه زدن سبک. درحال حاضر دارم قرص جینسینگ و آل ارژنین میخورم‌. تاثیری حس‌ نمیکنم. دنبال درمان دائمی ام. سنم سی چهارساله و خب خیلی نگران این موضوع هستم. چیکار کنم چه دارویی بخورم که مثل سیلدتافیل‌ موقت‌ نباشه. دنبال راه حل و درمان اساسی هستم. تمرینات‌ کگل‌ هم‌ شروع‌ کردم‌. طی چندسال گذشته استرس و نگرانی هام زیاد‌ بود. الان خیلی خوبم و روحیه ام‌ خوبه. اما‌ تحریک‌ پذیر‌ نیستم‌ نسبت به‌ دیدن‌ محرک‌ ها. لیبیدو‌ حس میکنم‌ تو‌ بدنم‌ اما‌ نعوذ‌ نه. گاهی‌ وقتا‌ صبح‌ ها‌ با نعوذ‌ پامیشم‌ اما‌ خیلی‌ کم‌ قدرت‌ و سریع‌ ازبین‌ می ره. ممنون‌ میشم‌ راهنمایی بفرمایید‌ مشکل‌ چی و چیکار‌ کنم تا تابستون که‌ برگردم‌ ایران‌ و دکتر‌ برم‌ برای‌ درمان‌ بهتر. الان‌ خیلی‌ نگرانم‌ و میترسم‌ دیر بشه‌ و بدتر‌ بشه.
  1. تصویر کاربرمشاور نبض ماجمعه ۱۳ بهمن ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام،با توجه به اينكه فرمايش ميكنيد پس از عمل ديسك دچار مشكل فوق شده ايد بهتر است بعد از برگشتن يك Rigi Scan(اسكن و بررسي اعصاب ناحيه تناسلي)انجام بدهيد
  2. تصویر کاربرعلییکشنبه ۱۵ بهمن ۹۶( 1 سال پیش)
   ممنون از جواب. حتما به محض برگشت انجام خواهد داد. در یوتیوب در مورد آن تحقیق کردم.
   نکته این است که مطمئن نیستم بعد از عمل کمر این اتفاق برای من افتاده یا از قبل هم بوده. اما هرچه بوده به مرور بوده.
   توصیه ای برای کمک به رفع این مشکل تا آن زمان دارید. قرص یا فعالیتی؟ منظورم قرص مثل سیلدنافیل برای رابطه و به صورت موقتی نیست. منظورم برای کمک به بهبود دائمی. هرچند میدونم تا مشخص نشه که اشکال روانی یا جسمی است اما استرس دارم و میترسم این ترس و استرس بدتر لطمه بیشتر بزنه. ممنون
  3. تصویر کاربرمشاور نبض مادوشنبه ۱۶ بهمن ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام،كپسول سينوركس داروي خوبي است
   هر ١٢ ساعت يكبار مصرف كنيد
  4. تصویر کاربرعلیدوشنبه ۱۶ بهمن ۹۶( 1 سال پیش)
   متاسفانه این دارو به نظر میرسه تو ایران هست و من هرچی سرچ کردم تو داروخانه های اروپا با این اسم و برند پیدا نکردم. امکانش هست اسم دارویی رو بفرمایید که برند خارجی باشه. ترکیبات این دارو یوهمبین، جنسینگ، ال آرژنین و ... بود. که به نظر میرسه بیشتر به افزایش لیبیدو کمک میکنند تا نعوذ. اگر تاثیر داره که ممنون میشم یک برند خارجی بفرمایید تا بتوانم اینجا تهیه کنم. مثلا ایا قرص سیالیس برای من مناسب هست؟
  5. تصویر کاربرمشاور نبض مادوشنبه ۱۶ بهمن ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام،قرص سياليس موثر هست
   اساسا" همانجور كه قبلا" عرض كردم مشكل نعوظ در اقايان جوان بيشتر جنبه روحي-رواني دارد.در صورت تاييد موضوع فوق و عدم وجود مشكلات عروقي و اناتوميك مصرف كوتاه مدت دارو جهت برگشت نزديكي به حالت نرمال و بازگشت اعتماد به نفس توصيه ميشود
  6. تصویر کاربرعلیدوشنبه ۱۶ بهمن ۹۶( 1 سال پیش)
   بسیار سپاسگزارم. انشاله تابستون خدمتتون میرسم در بیمارستان آتیه. ممنون از وقتی که گذاشتید
  7. تصویر کاربرمشاور نبض مادوشنبه ۱۶ بهمن ۹۶( 1 سال پیش)
   ???
  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربرپرهام پنجشنبه ۸ تیر ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  مشاهده هیدرونفروز در هر دو کلیه، سن 5سال
  1. تصویر کاربرمشاور نبض ماپنجشنبه ۸ تیر ۹۶( 2 سال پیش)
   بايد موضوع را پيگيري كرده و ايشان را به فوق تخصص نورولوژ اطفال نشان دهيد
 • تصویر کاربرامیر یکشنبه ۱۵ اسفند ۹۵( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  علت سنگ کلیع
  1. تصویر کاربرمشاور نبض مایکشنبه ۱۵ اسفند ۹۵( 2 سال پیش)
   معمولا ارثيه و بى علت
   ولى موادى مثل چاى و حاوى اگزالات زياد، آبهاى سخت حاوى كلسيم و منيزيوم هم ميتونه علت سنگ كليه باشه
 • تصویر کاربربی سه شنبه ۲۳ مهر ۹۸ مشاهده پرسش
   چگونه نعوظ ایجاد می شود؟
  1. تصویر کاربرمشاور نبض مادوشنبه ۶ دی ۹۵( 2 سال پیش)
   در شرایط های تحریک پذیر جنسی فرمان نعوظ از مغز صادر و این فرمان از طریق اعصاب از نخاع وارد لگن و به آلت تناسلی می رسد و باعث می شود که شریان آلت گشاد شده و خون زیادی به آلت تناسلی مرد برسد و همزمان دریچه های لانه کبوتری سیاهرگ ها بسته شده و باعث بزرگی و سفت شدن آلت تناسلی مرد می گردد. هر اختلالی  در این مسیر از قبیل آسیب به اعصاب نخاعی و لگنی در تنگی عروق و اختلال در عملکرد دریچه های سیاهرگی باعث اختلال در نعوظ و سفت شدن آلت تناسلی مردانه خواهد شد.
درحال دریافت اطلاعات