• تصویر کاربرخلیل یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ۱۴:۱۱( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و عرض خسته نباشید. جوانی هستم ۳۲ ساله که حدود ۳ سال است با دیسک اکسترود در ناحیه L5-S1 دست و‌پنجه نرم میکنم. خودم از کارکنان سیستم درمانی هستم. سالیانه حداقل یکبار بدلیل درد کمر استعلاجی میشوم. ولی الان از اوایل شهریور دچار کمردرد مداوم شده ام و چند روز قبل کاملا زمین گیر شدم و با پردنیزولون و کترولاک ارام شدم. خواهشمندم من را در انتخاب بهترین راه کار جهت رهایی از این درد راهنمایی فرمایید. در حال حاضر شرایطم جهت عمل جراحی باز خوب نیست😓😓. راهکاری بهتر وجود دارد؟ ازن تراپی؟ تزریق کورتون؟؟ لیزر؟ مانیپولیشن؟؟
  1. تصویر کاربردکتر مجید نجفییکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ۱۴:۱۱( 3 روز پیش)

   سلام و عرض ادب
   ممکنه مشکل شما با عمل دیسک بسته با لیزر و گاز اوزون بدون بیهوشی و بدون بستری حل بشه
   لطفا با کلینیک درد مهرگان تماس بگیرین
   ۰۲۱۲۲۸۷۳۹۹۴
   ۰۹۳۵۲۲۴۶۷۱۸

 • تصویر کاربرحمید یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ۱۴:۰۹( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  من آزمایش تعداد اسپرم سرعتش کم نشان میدهد از نظر بیضه آزمایش شدم گفتن مشکلی ندارم. آیا با دارو احتمال درمان هست یا باید ivfکنم.یک دکتر آمپول hcg داد یک دکتر قرص فریتلاید و کلوفین. بنظر شما کدوم بهتر است تعداد اسپرم 9میلیون بوده سرعت 20درصد
  1. تصویر کاربردکتر محمد جبارییکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ۱۴:۰۹( 3 روز پیش)

   سلام
   هر دو را مدت سه ماه استفاده کنید و اگر نتیجه نگرفتید IVF انجام دهید

 • تصویر کاربرمحمد دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۰۵( 2 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام با احترام مدت چند سال است که در مجاری ادرار از زیر بیضه ها و در الت تناسلی به طور دایم سوزش دارم گاهی مقدار کمی ادرار که در انتها تخلیه ادرار دارم به شدت سوزش دارد گاهی این سوزش به مثانه حتی به پاهایم هم مخصوصا پایین زانویم هم می کشد آزمایشات مختلفی انجام داده ام سونو از پرستات انجام داده ام مشکلی ندارد هنگام آمیزش و خروج منی به شدت سوزش دارد که باعث بی رغبتی شده است هر چه آلت تناسلی صفت تر باشذ سوزش بیشتر است خوردن فلفل و یا پیاز باعث سوزش بیشتر می شود
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پوردوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۰۵( 2 روز پیش)

   با سلام احتمالا التهاب پروستات دارید قرص پروترال اپاس روزی یکعدد +قرص افلوکساسین ۳۰۰ میلی گرم هر ۱۲ ساعت به مدت یک ماه استفاده کنید

 • تصویر کاربرحمید یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۳۱( 4 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من حدودا یک هفته قلا با خانومم رابطه جنسی داشتم برای اولین بار بعد از اون روز تا الان یک روز در میان از ناحیه زیر شکمش و کمر درد احساس میکنه و استرس این رو داره که حامله باشه.زمان ارتباط موقع تخمک ریزی بوده جلوگیری به روش قطع که مطمئن نیستم و قرص اورژانسی هم مصرف کرده اند.
  و الان خانومم نگرانن که حامله باشن!
  آیا واقعا جای نگرانی داره؟
  و باید چه کار انجام بدیم که بفمیم ایشون حامله هستن یا نه؟ ممنون میشم
  1. تصویر کاربردکتر مریم عباسیانیکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۳۱( 4 روز پیش)

   سلام.با آزمایش خون جهت بارداری در حال حاضر میتوان فهمید ولی علت درد میتواند کیست تخمدانی یا عفونت باشد باید به متخصص مراجعه کنید.

 • تصویر کاربرHanid شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۳۱( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام من به مدت 2سال از اسپری تاخیری جهت رابطه استفاده میکردم متاسفانه بعلت عدم دانستن اسپری برروی بیضه ها میزدم. الان که اقدام به بچه دار شدن کردیم آزمایش اسپرمگرام تعداد و حرکت اسپرم کم نشان داده آیا میتواند از عوارض اسپری باشد چون هفته ای یک بار تا 2بار استفاده کردم از اسپری تاخیری. باتشکر
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۳۱( 5 روز پیش)

   با سلام خیر اسپری به بیضه ها نفوذ نمیکنه و از نظر واریکوسل باید معاینه بشید

 • تصویر کاربرمهدی شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۲۹( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام پدر بزرگم بعد از عمل قلب باز دچار آب آوردن ریه شدن که با آنتی بیوتیک برطرف شد اما ۴روز بعدش دچار سرفه و ترشحات خلطی و تنگی نفس زمان خواب شده دلیلش چی میتونه باشه ؟
  1. تصویر کاربردکتر محمد جعفر فانیشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۲۹( 5 روز پیش)

   سلام.
   سرفه و ترشحات خلطی میتواند از ریه باشد که علت ان پنومونی یا ذات الریه است .یا از مجاری تنفسی فوقانی و سینوس ها که به علت سینوزیت ایجاد میشود.
   این بیمار باید به پزشک مراجعه نماید و توصیه های درمانی دریافت کند.
   در بعضی موارد به علت ریسک فاکتورهایی مثل سن بالا.ناتوانی های قلبی یا کلیوی با کبدی لازم است جهت درمان در بیمارستان بستری شود.
   پنومونی همراه با ریسک فاکتورهای فوق میتواند خطرناک باشد .

 • تصویر کاربراسماعیل شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۲۷( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  باعرض سلام
  جوانی ۲۳ساله که ۷سال هست مشکل کم کاری تیروئید دارم و قسمتی از غده تیروئید برداشته شده سه چهار ماهی هست که بعد از هر بار بول کردن اب لزجی خارج میشه ایا خارج شدن این اب حکم منی را دارد و اگر دارد درمانش چیست لازم به ذکر هست سال پیش چند ماه پیش دوچار درد در ناحیه بیضه ها شدم که گفتن واریکوسل گرید یک دارم و باید احتیاط کنم تا مشکلش حاد تر نشه ممنون میشم پاسخ گو باشین
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۲۷( 5 روز پیش)

   با سلام خیر حکم منی نداره و درمانش ازدواج و تخلیه منی است

 • تصویر کاربرسعیده شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۲۱( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  باسلام ،٣٣ سالمه ، تقریبا روز اول تخمک گذاری با همسرم رابطه داشتیم بعدش قرص اورژانسی استفاده کردم که ١٠ روز طول کشید پریود بشم .الان ١۴ روزه پریودم و قطع نمیشه خونریزی انگار که روز اولمه ! پزشک هم مراجعه کردم باردار نیستم وقرص ترنسید تجویز کردن ولی دوروز بعد مصرف تاثیری نداد و مجداد مراجعه کردم و دفاستون ده میلی روزی دو عدد تحویز کردن. .خیلی نگرانم .علت چی میتونه باشه ؟ ممکنه از نزدیکی در حین قاعدگی باشه و اثر همون قرصهای اورژانسیه؟ درضمن خون پریودیم رقیق و سرخ روشن شده که بنظرم غیر عادیه
  1. تصویر کاربردکتر مریم عباسیانشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۲۱( 5 روز پیش)

   سلام.میتواند به علت قرص اورژانسی باشد که روال عادی پریود را بهم زده .باید صبور باشید و برای پیشگیری راه بهتری پیدا کنی

 • تصویر کاربرامیر شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۲۵( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  با سلام. از چند ماه پیش از خواب رفتگی دس و پا مشکل من شروع شد. که در ازمایش اولیه کمبود ویتامین ب۱۲ تشخیص داده شد. که ۱۰ تا امپول ب۱۲ استفاده کردم ، ولی بعد از اون علائم خواب رفتگی خیلی کمتر شده ولی خستگی کلی بدن و البته خستگی خیلی زیاد تو ماهیچه های پا ها دارم و البته از چند تا پله هم که بالا میرم نفسم تنگ میشه . احساس کز کز پوست دست چپ که بعضی اوقات حس گرمی یا سردی پیدا میکنم با ابن همه یه تست ورزش هم رفتم که دکتر گفتن مشکلی نداره و حسابی گیج شدم منون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربردکتر کامران حسین زادهشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۲۵( 5 روز پیش)

   سلام
   توصیه می‌کنم وضع ویتامین D و کلسیم ‌بدنتان را حتی در جمع آوری ادرار 24ساعتی کنترل نمایید

 • تصویر کاربرPey سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۲۳:۱۰( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  اینجانب از همکاران شما هستم

  برای بیمارانی که عفونت پری اپیکال یا مشکلات اندو پریو دارند و‌ حساسیت یا مشکل گوارشی نسبت به مترونیدازول دارند میشه از تاوانکس به همراه آموکسی سیلین استفاده کرد ؟؟
  1. تصویر کاربردکتر محمد حسینیانسه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۲۳:۱۰( 1 هفته پیش)

   باسلام.تاوانکس یک انتی بیوتیک خیلی قوی هست که تجویز ببش از ۵عدد هم توصیه به هیچ وجه نمیشود.از طرفی برای عفونتهای دندانی drug of choice نمیباشد بلکه برای عفونتهای سیستمیک بیهوازی تجویز میشود.بجای مترونیدازول از کلینداماییسین ۶۰۰ یا ۳۰۰میتوانید تجویز کنید که اثر بسیار مفیدتر در این زمینه با طیف اثر آنتی میکروبیال کافی خواهد داشت

درحال دریافت اطلاعات

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند.

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما