تشخیص کم کاری یا پرکاری غدد فوق کلیوی با عکسبرداری از غدد - پرسش 7333

 • تصویر کاربر سجاد دوشنبه ۲۸ اسفند ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 137 متخصص غدد
  با سلام
  سوال این بود که با عکسبرداری از غدد فوق کلیوی می شود به وضعیت عملکرد آنها از نظر کم کار یا پر کار بودن بطور دقیق پی برد ؟
  و سوال دیگر اینکه استرس زیاد قبل و هنگام آزمایش می تواند باعث افزایش مقدار کورتیزول خون نسبت به مقدار طبیعی آن و در نتیجه باعث اشتباه نشان دادن نتیجه آزمایش شود ؟
  متشکرم ...
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما دوشنبه ۲۸ اسفند ۹۶( 4 سال پیش)
   با سلام خیر هیچ وقت از عکسبرداری جهت تشخیص کم کاری یا پرکاری فوق کلیه استفاده نمی شود،
  2. تصویر کاربر مشاور نبض ما دوشنبه ۲۸ اسفند ۹۶( 4 سال پیش)
   بله ترشح کورتیزول در زمانهای متفاوت شبانه روز و با و بدون فعالیت عدد کورتیزول متفاوت است.
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
امتیاز به مطلب post

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما