پرکاری تیروئید - پرسش 8626

  • تصویر کاربر ایمان دوشنبه ۱۱ تیر ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 125 متخصص غدد
    با عرض سلام وصبح بخیر سوالی داشتم از حضورتان همسر بنده دارای تیروئید پر کار هستن و مدتی هست که دوباره فعال شده و از قرص میتیمازول ۵ مصرف میکنه که هر۸ساعت ۲ تا که نزدیک ۳۰۰ قرص تا الان مصرف کرده که ۳ بار آزمایش داده که tsh اون هنوز پایین نیومده که آزمایش هاش وسونو روبراتون میفرستم ممنون میشم راهنمایی کنین
    1. تصویر کاربر دکتر اعظم عرفانی دوشنبه ۱۱ تیر ۹۷( 4 سال پیش)
      با سلام همسرتان باید تحت نظر همکاران فوق غدد باشد و در عود مجدد پرکاری تیرویید و با این سایز تیرویید قطعا بعد از کنترل فاز حاد باید درمان قطعی با ید یا جراحی انجام شود که تصمیم نهایی بعد از معاینه و اسکن در صورت لزوم و معاینه بیمار توسط پزشکش گرفته خواهد شد،البته اینها به شرطی است که دوره درمان قبلی رو کامل کرده باشد،و برخی موارد استثناء دارو درمانی برای طولانی مدت ادامه داده می شود.
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
امتیاز به مطلب post

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما