سنگ کلیه - پرسش 7923

 • تصویر کاربر محمدحمیدی پنجشنبه ۱۰ خرداد ۹۷( 1 سال پیش) متخصص کلیه و مجاری ادراری
  سلام.کلیه های من سنگ سازن.کلیه سمت راستم سنگ ۱۰میل داشت که حدودا دو ماه پیش لیزر کردم و دفع شد.سمت چپم الان سنگ ۴ میل داره. کلیه هام هر ۴ ماه سنگ میسازن.سنگ ها رو دادم آزمایش و جواب آزمایش و فرستادم براتون لطفا بگید در اثر چی سنگ میسازه.چی نباید بخورم. و اینکه چیزی هست بخورم که بدون عمل سنگ شکن و لیزر دفع سنگ داشته باشم.ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور پنجشنبه ۱۰ خرداد ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام سنگ شما ۷۰ درصدکلسیم اگزالات و ۱۰_۲۰ درصد کلسیم فسفات هست باید آزمایش ادرار ۲۴ ساعته از نظر ۱۲ تا فاکتور ادرار ی و آزمایشات خون از جهت سنگ انجام بشه

   دکتر ولی پور
   متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی
   https://dr-valipour.com
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما