تخلیه مثانه با سوند موقت - پرسش 9718

  • تصویر کاربر ع چهارشنبه ۷ شهریور ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 243 متخصص کلیه و مجاری ادراری
    مردی با سن ۹۱ سلا با بزرگی پرستات دچار احتباس ادرار میباشد و دفع ادرار بسیار کم و در دفعات زیاد انجام میشود و مثانه تخلیه نمیشود وقتی که از سوند موقت استفاده میشود درحالی که احساس ادرار ندارد ولی حدود ۲ لیتر ادرار خارج میشود سوال اول اینکه آیا استفاده از سوند لازم است یا خیر؟ و اینکه فاصله زمانی بین سوند گذاری چقدر باید باشد؟
    دوم هنگام ورود سوند در ۲۰ سانتی درد زیادی احساس میکند ادامه سند گذاری مشکل ساز نمیشود و ضرری ندارد؟
    1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور چهارشنبه ۷ شهریور ۹۷( 3 سال پیش)
      با سلام باید پروستات جراحی شود یا تا آخر عمر سوند داشته باشد من مرد۹۶ ساله جراحی کرده ام ایشون که۹۱ سالشه
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
امتیاز به مطلب post

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما