MRI و هیپوگنادیسم - پرسش 424

 • تصویر کاربر عباسی دوشنبه ۲ اسفند ۹۵( 3 سال پیش) متخصص مغز و اعصاب
  باسلام؛
  آقای 27ساله و متاهلی هستم که فوق تخصص غدد باتوجه به علائم بالینی، آزمایشات و شرح حال، مشکل ام را هیپوگنادیسم سنترال تشخیص داده اند اما گفته اند جهت اطمینان از این که غده یا تومور نباشد باید MRI انجام دهم و به مغز و اعصاب مراجعه کنم.
  حال نظر و تشخیص جنابعالی درخصوص نتیجه ی MRI زبر چیست؟

  BRAIN MRI WITH & WITHOUT Gd

  Teqnique:
  "Axil, Coronal, Sagital T1,T2"

  Report:
  Pitiuitray gland is normal.
  Suprasellar and Paraseral areas are normal.
  Dynamic contrast injection with delayed enhancement maybe need to R/O piuitray micro-adenoma.

  ممنون.
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما دوشنبه ۲ اسفند ۹۵( 3 سال پیش)
   سلام
   هیپوگنادیسم سنترال به تنهایی و در غیاب سایر مشکلات هورمونی دیگر مربوط به غده هیپوفیز معمولا نادر است و در صورت اختلال یا تومور هیپوفیز معمولا علایم سایر محورها پر سرو صداتر هستند.
   ام ار ای مذکور از نظر وجود تومور ماکرو ادنوم هیپوفیز منفی است و اگرچه برای رد کردن تومورهای میکروادنوم ( کوچکتر از ١٠میلی متر) نیاز به انجام ام ار ای خاصی موسوم به ام ار ای دینامیک هست ولی در مورد شما که علایم کمبود هورمونی را دارید نیازی به انجامش نیست.
   مجددا با متخصص غدد مشاوره نمایید و سایر علل هیپوگنادیسم رو بررسی کنید
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما