پرکار شدن تیروئید در خانم باردار مبتلا به کم کاری تیروئید - پرسش 7106

  • تصویر کاربر مهری یکشنبه ۸ بهمن ۹۶( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 6 متخصص غدد
    با سلام.من در هفته 13 بارداری ام.از قبل بارداری کم کاری تیروئید بودم و با مصرف روزانه 50 میکروگرم لووکسین دارای tsh نرمال بودم.اما در ماه اول بارداری tsh=4 شد که دکترم گفت روزانه 70 میکروگرم قرص استفاده کن.حالا در ابتدای هفته 13 tsh=0/23 شده که زیر رنج نرمال آزمایشگاه است (کمترین حد نرمال آزمایشگاه tsh=0/27 است) که این به معنای پرکاری تیروئید است. لطفا راهنمایی ام کنید دوز قرص را چگونه تغییر دهم تا تی اس چ به سطح نرمال برسد؟
    1. تصویر کاربر مشاور نبض ما یکشنبه ۸ بهمن ۹۶( 2 سال پیش)
      با سلام نگران نباشید،شما پرکار نیستید و فعلا هم با این عدد نیازی به تغییر دوز دارو نیست،فقط در صورتی که شما طپش قلب بالای ١١٠یا کاهش وزن یا لرزش دست داشته باشید دوز تغییر می کنه.
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما