آب آوردن ریه - پرسش 7804

 • تصویر کاربر ناهیدصادقی پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۷( 2 سال پیش) متخصص قلب و عروق
  با سلام و خسته نباشید
  باستحضار می رساند مادر اینجانب 74 سال سن دارند. ایشان 12 سال پیش به علت گرفتگی عروق عمل قلب باز انجام داده اند. حدود 2 سال پیش دو عدد استند در رگهای ایشان کار گذاشته شده، حدود یکسال پیش دریچه قلبشان دچار مشکل شده و دکتر ایشان گفته که نیاز به تعویض دریچه دارند ولی با توجه به اینکه یکبار عمل قلب باز انجام داده اند، نمی شود مجددا عمل باز انجام شود. به دلیل نارسایی قلبی که دارند ریه ایشان آب آورده و هرماه در بیمارستان به مدت یک هفته بستری می شوند و به ایشان آمپول آنتی بیوتیک و فوروزماید تزریق می شود و بعد مرخص می شود. بعد حدود دو هفته بعد مجددا ریه ایشان آب آورده و دوباره بستری می شوند. دکتر ایشان تشخیص داده اند که آب ریه ایشان ( به روش گذاشتن درم) باید تخلیه شود ولی ایشان موافق این کار نیستند، البته بنده بعد از تحقیق فراوان متوجه شده ام که میشود آب ریه رااز طریق کامپیوتر و با سرنگ تخلیه کرد. میخواستم بدان آیا از طریق سرنگ میشود آب ریه را تخلیه کرد؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین نجفی پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۷( 2 سال پیش)


   دکتر محمد حسین نجفی
   متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی
   https://drhsnajafi.com
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما