عمل لایباپلاستی چیست؟ - پرسش 46

  • تصویر کاربر بی چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱ تعداد بازدید: 211 متخصص زنان،زایمان،نازایی و مامایی
    میشه لطفا درباره عمل جراحی لابیاپلاستی توضیح بدین ؟
    1. تصویر کاربر مشاور نبض ما دوشنبه ۶ دی ۹۵( 5 سال پیش)
      کوچک کردن لبهای تناسلی به روش جراحی ، را لابیاپلاستی یا عمل جراحی زیبایی واژن می گویند. که یک نوع عمل زیبایی محسوب میشه لابیاپلاستی یک جراحی سرپایی است. یعنی نیاز به بستری شدن شبانه ندارد.اگر چه با بی حسی موضعی قابل درمان است، ولی غالب پزشکان ترجیح می دهند طی بیهوشی عمومی این کار را انجام دهند . که در سالهای اخیر میزان این جراحی بسیار شیوع یافته و احتمالا بدلیل رضایت بیماران از این روش زیبایی - درمانی هست که عمدتا به دلایلی همچون داشتن ظاهر زیباتر در ناحیه تناسلی وکاهش یافتن تحریک کلیتوریس ، بدلیل وجود حجم زیادی چین پوستی روی آن واصلاحی عدم تقارن لب های واژن (که یک مساله شایع و طبیعی می باشد) ودرد لبهای تناسلی بدلیل سایش به لباس زیر و دوچرخه سواری و ... دلایل بهداشتی داوطلبانه دست به این عمل میزنند . مثل هر عمل زیبایی دیگری، این جراحی شامل هیچ بیمه ای نمی شود. ممکن است هزینه کنونی از 1 و نیم میلیون تومان تا 5 میلیون تومان (بسته به پزشک و محل انجام جراحی) باشد. معمولا جراحی در کلینیک ، ارزان تر از بیمارستان می باشد.
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
امتیاز به مطلب post

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما