واریکوسل گرید 3 - پرسش 9279

  • تصویر کاربر مجید دوشنبه ۸ مرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 110 متخصص کلیه و مجاری ادراری
    سلام ۶ ماه معاف موقت سربازی دارم تا عمل واریکوسل کنم...الان که ۳ ماه گذشته واریکوسل گرید۳ را به روش میکروسکوپی عمل کردم ایا تا ۳ ماه دیگه عود میکنه که اگر عود کنه معاف میشم؟اونجا بگم ۶ ماه پیش عمل کردم یا ۳ ماه پیش که اگر عود کرده بود برام ایراد نگیرن؟عود واریکوسل از طریق معاینه یا سونو گرافی تشخیص میدن؟ الان بعد گذشت ۲ ماه هنوز بیضه هام شله و بیضه چپم بزرگتره...کلا توضیح بدید با تشکر
    1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور دوشنبه ۸ مرداد ۹۷( 4 سال پیش)
      با سلام عود با سونوگرافی رنگی (داپلر)بیضه مشخص میشه معمولا ۶ ماه بعد از عمل ممکنه شروع بشه ولی تا آخر عمر هم میتونه شروع بشه
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
امتیاز به مطلب post

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما