فشار خون‌بالا - پرسش 14496

 • تصویر کاربر ar دوشنبه ۲ اردیبهشت ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 98 متخصص قلب و عروق
  با سلام‌بنده موقع راه رفتن فشارم‌بالا میرود و در محدوده ۱۴یا ۱۵ میمونه ،وقتی می ایستم‌هم از گردن به بالا مثل اینکه خون‌نمیرسه و اینکه در راه رفتن در سر بالایی و جاهایی مثل استخر احساس سبکی سر یا سرگیجه دارم مثل اینکه رگ گردنم نازک‌شده خون‌به مغزم‌نمیرسه ،،چن ساله اینجوریم دکتر قلب رفتم گفتن که ضخامت بطن چپ دارم ولی دارو‌مصرف کردم درس نمیشه ،،تشکر میکنم راهنمایی کنین و اگه لازم باشه دکتری معرفی کنین بیام ویزیت شم
  1. تصویر کاربر دکتر کامران حسین زاده دوشنبه ۲ اردیبهشت ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام
   ضخامت بطن چپ ناشی از افزایش طولانی مدت فشار خون است و در مدت کوتاه اصلاح نمی‌شود
   در مورد آن بهتر است هولتر فشار انجام دهید
   در مورد سرگیجه عوامل متعدد است که پزشک معالج آن را بررسی خواهد کرد

  2. تصویر کاربر دکتر صادقی قهرودی دوشنبه ۲ اردیبهشت ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام
   افزایش فشار حین فعالیت در این حد طبیعی است و معمولا بعد از استراحت چند دقیقه بعد به حد قبل از ورزش بر میگردد
   سرگیجه حین فعالیت نیاز به بررسی و معاینه بیشتر دارد

جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
امتیاز به مطلب post

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما