ترک آلپرازولام - پرسش 11

 • تصویر کاربر آرمین شنبه ۲۰ آذر ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 146 دکتر روانپزشک
  آیا مصرف بیش از حد ۷ سال الپرازولام هرشب و شبی بیش از ۸ تا ۱۰ تا قرص یک میلی رو چگونه میشه ترک کرد چون اصلا دیگه بدنم مقاوم شده و خواب ندارم اعصابمم خراب کرده اگه رسید دست دکتر شماره بدید ممنونم حق ویزیتم باشه میدم فقط مشکلم که دیونم کرده رو میخوام هل شه
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما شنبه ۲۰ آذر ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام
   معمولا داروهاى خانواده بنزودیازپین رو Taper میکنیم
   یعنى دوز مصرفى رو آروم آروم کم میکنیم تا بدن و رسپتورهاى مربوط به دارو واکنشهاى شدید به کمبود دارو نشون ندن
   پیشنهاد میکنم در چهار هفته اول، هر هفته نصف قرص رو کم کنین ، و بعد مجددا ویزیت بشین و بر اساس شرح حال بقیه درمان رو بگیرین
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
امتیاز به مطلب post

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما