خونریزی های شدید و بدون قطع شدن بین دو پریود پس از هیستروسکوپی و برداشتن پولیپ - پرسش 10337

 • تصویر کاربر سهیلا چهارشنبه ۱۱ مهر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 177 متخصص زنان،زایمان،نازایی و مامایی
  سلام و روز بخیر. من از 12 تیر خونریزی های قاعدگی شدید داشتم که بعلت دفع لخته های فراوان به بیمارستان مراجعه کردم. حین انجام آزمایش خون ورید من مثل شریان جریان داشت و بشدت بیرون زد. هموگلوبین 8 ولی فشارم 10 بود. با طب سنتی کمی جلوی خونریزی را گرفتم اما بالاخره در 8 مرداد هیستروسکوپی کردم و پولیپ داخل رحمی خارج شد اما خونریزی به میزان کم ادامه داشت تا زمانی که موعد قاعدگی من بود. باز هم به مدت ده روز خونریزی داشتم حتی دفع لخته هم شد. روز دهم آزمایش TSH، FSH،LH و پرولاکتین و DHEA sulfate دادم. FSH حدود 58 و LH حدود 16 بودپرولاکتین و TSH در رنج طبیعی ولی DHEA 47.8 بود. در ضمن من سال گذشته یک شوک عصبی داشتم که نمیتونستم تعادلم رو حفظ کنم. در جواب ام آر آی پلاک های کوچکی در مغزم دیده شد. اما درمان خاصی برایم شروع نکردن. آیا احتمال دارد که مشکل این خونریزیهای شدید در مغز باشد؟ من چه باید بکنم؟ تا دوشنبه هفته آینده نمیتونم دکترم رو ببینم. و راستش کمی استرس دارم.
  1. تصویر کاربر دکتر مریم عباسیان چهارشنبه ۱۱ مهر ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام.خونریزی شما به علت مشکلات مغزی نیست هورمنfshشما بالا است یعنی یایسه شدن.تمام مسایل شما به علت رحمی است‌و باید مجددا به متخصص زنان که تحت نظر ایشان هستید مراجعه کنید ولی برای پلاک مغزی مجددا به یک متخصص مغز و و اعصاب مراجعه کنید.

  2. تصویر کاربر دکتر مریم عباسیان چهارشنبه ۱۱ مهر ۹۷( 3 سال پیش)

   البته میزان بالای fsh را باید مجددا آزمایش دهید تا مطمین شویم درست است.

جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
امتیاز به مطلب post

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما