خطرات سرطان مثانه - پرسش 7081

  • تصویر کاربر مجید چهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶( 2 سال پیش) متخصص کلیه و مجاری ادراری
    آیا سرطان مثانه کشنده است؟
    1. تصویر کاربر مشاور نبض ما چهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶( 2 سال پیش)
      اصولا سرطان ها اگر در مراحل اولیه بیماری تشخیص داده شوند براحتی قابل درمان بوده و حتی خیلی اوقات می توان آن را ریشه کن کرد. سرطان مثانه نیز از این قاعده مستثنی نیست. سرطان های مثانه این ویژگی خوب را دارد که بدون جراحی باز و از طریق مثانه می توان آنرا تراشید و برداشت و در پیگیری های دوره ای در صورت نیاز و عود در محل دیگری از مثانه مجددا این این کار را تکرار کرد. اگر بیمار پیگیری هایی را که پزشک به او توصیه می کند دنبال کند معمولا بیماری قابل کنترل بوده و کشنده نیست. ولی در مواردی که بیمار در مراحل پیشرفته ی بیماری مراجعه کند و تومور از دیواره ی مثانه عبور کرده و دیگر قسمت های بدن را درگیر کرده باشد درمان ها غالبا چندان موثر نبوده و می تواند منجر به مرگ شود.
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما