انجام تست پاپ اسمیر - پرسش 10183

 • تصویر کاربر بهاره سه شنبه ۳ مهر ۹۷( 1 سال پیش) متخصص زنان،زایمان،نازایی و مامایی
  سلام من ۹ ساله طلاق گرفتم اما ۳ سالی هست بعد از اتمام پریود چند روزی خونریزی فقط در دستشویی دارم وروی نوار هم چیزی نیست گاهی ممکن است در روز یه بار خون ببینم گاهی هم ممکنه دوسه باری ببینم این روند تا ۵ الی ۶ روز طول میکشه معمولا ولی گاهی تا چند روز قبل پریود بعدی ادامه پیدا میکنه سونوگرافی وازمایش هم دادم میگن مشکلی نیست آیا تست پاپ اسمیر لازم است یا خیر ؟ با توجه به آنکه ۹ سالی هست طلاق گرفته ام فکر کنم انجام تست درد زیادی برایم داشته باشه لطفا بگین آیا انجام تست لازم وضروریه ؟ آیا راهی دیگه وجود نداره ؟
  1. تصویر کاربر دکتر مریم عباسیان سه شنبه ۳ مهر ۹۷( 1 سال پیش)

   سلام
   تست پاپ اسمیر حتما لازم هست حتی با اینکه جدا شده اید واصلا این تست درد ندارد .حتما انجامش دهید.

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما