علت میزان بالای هورمون ACTH در خون - پرسش 7331

 • تصویر کاربر سجاد پنجشنبه ۲۴ اسفند ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 133 متخصص غدد
  سلام . همانطور که ملاحظه میشود میزان ACTH خون بسیار بالاست میخواستم دلیل را بدانم ؟ آیا این میزان ، میتواند دال بر کم کاری غدد فوق کلیه باشد ؟
  ضمنا من از لاغری مفرط رنج میبرم : قد 193 ، وزن 55
  همچنین قبل و و هنگام آزمایش استرس شدیدی داشتم بطوریکه بدنم بسیار سرد و رنگ صورتم هم کاملا پریده بود .
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما پنجشنبه ۲۴ اسفند ۹۶( 4 سال پیش)
   با سلام توی ازمایشات ویتامین دی پایینه که حتما پزشکتون درمان می کنه،برای بررسی لتغری و افت فشار و ضعف و بیحالی بررسی غده فوق کلیه نیاز می شه ،حالا من نمی دونم پزشکتون با چه دیدی و تحت چه شرایطی ازمایش رو خواستن،با مراجعه به همکاران غدد و معاینه از نزدیک می شه در مورد شما تصمیم گرفت،ACTH ازمایش حساسیه و همینطوری و با بک ازمایش تصمیم گیری نمی شود.
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
امتیاز به مطلب post

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما